Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 107 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Staplerfahrer Klaus - Der erste ArbeitstagShort StoriesSplatter

Německo
9 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job
rok: 2000
režie: Stefan Prehn, Jörg Wagner
scénář: Jörg Wagner (written by) &), Stefan Prehn (written by)
hrají: Konstantin Graudus (Staplerfahrer Klaus), Gustav Adolph Artz (Schulungsleiter), Jürgen Kittel (Springender Kollege), Soncke M. Korries (Helmut, der abstürzt (as Sönke Korres), Erik Roßbander (Messer-Werner), Till Hooster (Günther ohne Hände (as Till Huster), Dieter Dost (Halbierter Herbert), Michael Sombetzki (Winkender Kollege), Clarissa Schröter (Sekretärin), Jürgen Kobel (Kettensägen-Rudi)
produkce: Michael Sombetzki
hudba:
keywords: safety, forklift, spoof, severed-arm, blood, decapitation, chainsaw, impalement, torso-cut-in-half, severed-hand, narration, splatter, split-in-two, gore
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9490

Recenzoval evilmind

Přidáno: 22. prosinec 2002

Spíš než recenzi berte tento text jako malé doporučení - těžko se totiž píše stať většího rozsahu o filmu, který má pouze necelých 10 minut. Toto propagační video zobrazuje první pracovní den řidiče vysokozdvižného vozíku Klause, a na příkladech varuje před tím, jak těžké je teoreticky nastudované bezpečnostní poučky dodržovat i v praxi. Instruktážní filmy podobných profesí asi není zrovna to, co byste na STUDNI čekali. Staplerfahrer Klaus ovšem není jen tak obyčejná propagace, nehody se zde dotahují do extrémního splatterového vyznění, a navíc jsou vtipné, veselé a neotřelé...

Styl, kterým je film natočen, mi hrozně připomněl taková ta propagační socialistická videa, ve kterých zasloužilí soudruzi ukazují jiným soudruhům jak správně hřebíky zatloukati či kladivo držeti. Dokonce i německý komentátor má přesně stejně posazený hlas, jako tehdy měl ten český. Tohle ale nemusela být nutně inspirace tvůrců filmu (nepodařilo se mi zjistit, jestli jsou z východní části Německa), protože hodně podobné věci se točily i pro armádu, a dnes nejnověji pro různé nadnárodní korporace - a možná proto se tenhle krátký film zdá tak vtipný lidem z různých koutů světa. Každopádně ale trvám na tom, že ty veselé znělky, které vyplňují ta místa děje, které zrovna komentátor nepovažuje za nutné vysvětlovat, určitě socialistické jsou.

Úroveň splatter efektů není bůhvíjaká, ale vzhledem k délce filmu a komediálnímu vyznění se klidně některé nedokonalosti dají svést na záměr. Zajímavé je, že v podstatě žádná z obětí zjevně neumírá, přestože úrazy zahrnují samé pojišťovnou vysoce obodované kousky: uříznutí hlavy, přeseknutí v půli, uříznutí obou rukou, probodnutí skrznaskrz apod. Zřejmě proto, aby nebyl narušen optimistický duch filmu. Výhodou neumírajících postav je navíc to, že se mohou ještě i poškozené zapojit do následného děje, který opravdu až do poslední minuty graduje - bohužel teď nemůžu prozradit žádné příklady, protože i sebemenší spoiler by vám pokazil dobrou zábavu. Proto se raději ani moc nedívejte na obrázky níže, abyste z nich toho moc neuhodli... ;-)

Film se dá koupit na DVD pouze v němčině (se spoustou bonusů), nicméně klidně se můžete koukat i když nerozumíte germánsky ani slovo - je poměrně snadné si domyslet, co se právě kolem vysokozdvižného vozíku děje...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.