Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 31 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
StudnaZ domova

Československo

    
trailer    web    imdb 

česky: 30 případů majora Zemana
rok: 1975
režie: Jirí Sequens (30 episodes, 1976-1980)
scénář: Oldrich Zelezný (unknown episodes), Jaroslav Sikl (unknown episodes), Jirí Sequens (unknown episodes)
hrají: Vladimír Brabec (Jan Zeman / ... (30 episodes, 1976-1980), Pavla Marsálková (Zeman's mother / ... (6 episodes, 1976-1980), Petr Jákl (Policeman / ... (5 episodes, 1976-1980), Radoslav Brzobohatý (Pavel Bláha / ... (5 episodes, 1976-1977), Josef Bek (Dr. Salaba / ... (4 episodes, 1976-1980), Karel Engel (Antonio (4 episodes, 1976-1980), Mirko Musil (Filatelist / ... (4 episodes, 1976-1980), Jirí Holý (Arnold Hackl / ... (4 episodes, 1976-1977), Bohumil Smutný (4 episodes, 1976-1977), Frantisek Hanus (Lt. Vydra / ... (4 episodes, 1976)
produkce: Josef Císar
hudba: Zdenek Liska (unknown episodes)
keywords: character-name-in-title, number-in-title, criminal
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 11553

Recenzoval Solaris104

Přidáno: 31. květen 2008

Seriál 30 případů majora Zemana zná snad každý. Ne každý ale ví, že po 26. dílu zvaném Studna se jmenuje tento hororový web. Evilmind se nechal inspirovat tímto geniálním dílem propagandistického seriálu, když zakládal filmový server pro fanoušky hororu. A teď si pojďme přiblížit děj tohoto legendárního filmu.

Honza Zeman, příslušník Veřejné bezpečnosti, je pověřen vyšetřit tzv. Hájický případ. V něm došlo k dvojnásobné vraždě a pokusu o vraždu v rodině Brůnových. Odjíždí proto do malé vesničky Hájice, aby vraždy objasnil. Zeman postupně vyslýchá obyvatele a obhlíží i místo činu. Tím je tajemný ohořelý dům obklopený vysokou zdí. Velkou roli v případu hraje hluboká studna, která se nachází na zahradě domu. I sám Zeman do ní vlezl, aby přišel na kloub tragedii rodiny Brůnových. Studna v zahradě s podťatými stromy není jediný hororový atribut tohoto filmu. Patří sem i rodinná hrobka uprostřed hřbitova. Do ní se Honza Zeman také podívá.

Herecké obsazení tohoto dílu je výjimečné. Mladého Dr. Brůnu hraje Josef Kubíček. Představuje vysokoškolsky vzdělaného člověka, který měl problém si najít děvče. Jeho otce hraje nezapomenutelný zádumčivý Jaromír Crha. Jeho kymácející se pózy jak v sedě tak ve stoje dostaly hodně diváků. I jeho podivný vzhled nahání hrůzu. Matku Brůnovou ztvárnila "babka Tutovka" Valerie Kaplanová. Vladimír Brabec v roli Jana Zemana podává standardní herecký výkon.

Režisér Jiří Sequens dokázal natočit i hororově laděný díl televizního seriálu. Ve vzpomínkách doktora Brůny se dovídáme okolnosti z tohoto mordu. Při jeho hypnotickém vyprávění mi naskakovala husí kůže. Hraje u toho temná hudba a my s napětím sledujeme běh hrůzostrašných událostí. Exteriéry se tvůrcům velmi povedly. Trošku mi připomínají filmy Rogera Cormana a působí na diváka depresivním dojmem.

Tato epizoda seriálu 30 případů majora Zemana na mě v mládí hodně zapůsobila. Samozřejmě, že nemohu zapomenout i na parádní 29. díl Mimikry. Celý třicetidílný seriál u nás vyšel i na 15 nosičích DVD. Již v roce 1974 jsme mohli vidět vylézat ze studny nejen Vladimíra Brabce. A potom, že se u nás neinspiroval Hideo Nakata s japonským hororovým hitem Ringu. Samozřejmě, že seriál má velmi silný komunistický podtext. Události z roku 1968 totiž probíhaly jinak a spravedlivý Honza nám to vysvětlí. Díl Studna se odehrává v roce 1969 a suspendovaný obvoďák Jan Zeman se znovu stává náčelníkem Veřejné bezpečnosti. I když v epizodě Studna jde o obhajobu nastupující normalizace, je řemeslně výborně natočena a je divácky velmi atraktivní. Proto neváhejte a pojďte se ponořit do hlubiny temné studny rozlousknout Hájický případ.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.