Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
"Fear Itself" The SacrificeVampyres

USA, Kanada
44 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2008
režie: Breck Eisner
scénář: Mick Garris (creator), Del Howison (short story "The Lost Herd")
hrají: Jeffrey Pierce (Point), Jesse Plemons (Lemmon), Rachel Miner (Chelsea), Mircea Monroe (Virginia), Stephen Martines (Diego), Reamonn Joshee (Navarro), Michelle Molineux (Tara), Bill Baksa (Reverend Janos), Walter Phelan (The Creature)
produkce: Peter Block (co-executive producer), Ben Browning, Wanda Chaffey, Andrew Deane, Adam Goldworm
hudba: Brian Tyler
keywords: fort, criminal, sacrifice, axe, hung-upside-down, knocked-out, fall-from-height, impalement, shot-in-the-chest, pistol, trap, bitten-in-the-neck, decapitation, shovel, vampire, blood-sucking, eaten-alive, revolver, lips-sewn-shut, burned-alive, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6722

Recenzoval humanbeing

Přidáno: 08. červen 2008

Sacrifice je první díl nové horrorové série Fear Itself, za kterou opět stojí Mick Garris. Mezi jeho prvním seriálem Masters of Horror a Fear Itself není prakticky žádný rozdíl. I tady za každou epizodou stojí nějaký (relativně) známý režisér, jenž měl víceméně volnou ruku v tom, jak bude jeho díl pojatý. Největším rozdílem je to, že namísto Showtime, seriál běží na NBC, které má více diváků a tudíž se muselo víc stříhat. Pod slovem víc si představte, že nejdrsnější záběr v Sacrifice je ten, v němž dojde k propíchnutí postavy, přičemž kamera se po celou dobu dívá jinam a teprve až se postava napíchne, tak kamera ukáže, co z toho vzešlo. A podobné "chování kamery" je v celé epizodě, což je opravdu škoda, protože podle jejího scénáře by se dal natočit dost krvavý R-kový celovečerní film. V podání NBC, která stříhala opravdu všude, kde mohla, je výsledek takový nijaký. Dokázal bych si představit, že by tahle epizoda běžela v sobotu ráno, hned po nějakém díle Are you Afraid of the Dark. Po této stránce je Sacrifice zklamáním a obávám se, že v dalších dílech to nebude jiné. Na druhou stranu dobrá horrorová epizoda nestojí na gore, což by mohla dosvědčit řada seriálů v čele s výborným Tales from the Crypt.

Čtyři kriminálníci nacházejí úkryt ve staré dřevěné pevnosti, ve které bydlí tři svůdné dívky. Rozhodnou se na chvíli zůstat, protože jeden z nich je zraněný a vyžaduje lékařskou pomoc. Té se mu sice dostane, ale trochu jinak, než si představoval. Vypadá to, že nijak lepší osud nečeká ani zbylé tři hlavní hrdiny, když i jim začnou dívky usilovat o život. Později zjistí, že za jejich vražednými úmysly se skrývá něco víc. Zápletka prvního dílu není zrovna jedna z nejlepších. Především je dost provařená, naposledy byla použita ve Frontiere(s), a za druhé moc nevynikne, když jsou veškeré scény násilí z epizody vyeditovány. Až do chvíle, než se objeví nová záporná postava - (SPOILER)upír(/SPOILER) - je děj dost předvídatelný a nenápaditý. S příchodem monstra se to o nějaký řád zlepší, ve smyslu, že děj získá na zajímavosti. Po třicáté minutě je to podstatně lepší podívaná, děj plyne rychleji a díky přítomnosti monstra se zbytečně neptáte, o co těm podivně bledým dívkám jde. Nejsem si jistý, nakolik by mohl být původ monstra spoiler, ale raději se o něm rozepisovat nebudu. Ti bystřejší na to určitě přijdou z několika indicií okolo textu a možná i z nějakého toho obrázku. Mělo by stačit, když napíšu, že je dost povedené a jeden z několika málo důvodů, proč se na epizodu vůbec podívat (háček je ale v tom, že na obrazovce se objeví vždycky jen na chvíli).

Podle trivie na IMDb byl původní název pro Sacrifice Red Snow, protože v ní mělo sněžit. Nakonec muselo dojít k přejmenování, protože sněhu se chtělo padat jen před natáčením a těsně po něm. Můžeme si jen domyslet, jestli měl v epizodě hrát sníh nějakou větší roli - osobně bych si tipnul, že minimálně na začátku, kdy objeví pevnost, mělo původně sněžit. Určitě by to přidalo dílu na atmosféře, a v pozdější části i jen kdyby třeba trochu sněžilo za oknem, tak by to mělo něco do sebe. Epizodu režíroval Breck Eisner, a kdybych se nepodíval na IMDb, nevěděl bych o koho jde. Za sebou má jeden letní blockbuster - Saharu, jeden televizní sci-fi thriller Beyond a v přípravě tři remaky známých filmů (Creature from the Black Lagoon, The Crazies a Flash Gordon). Celkem podivná volba režiséra, jakým odstartovat novou horrorovou sérii - k porovnání s Masters of Horror: první sezónu začínal Don Coscarelli a druhou Tobe Hooper. Jak tedy celkově Sacrifice dopadla? Úplně špatná není - pro zajímavost scénář k ní napsal Mick Garris - a je lepší než nějaké slabší díly Masters of Horror. Na kvalitě mu přidávají momenty, kde se autor snaží dát postavám hloubku a vcelku povedený závěr. Sacrifice vás nevystraší, ani toho moc nepředvede, pokud jste ale fanoušky horrorových seriálů, nějak výrazně vás, dle mého názoru, nezklame.

Nejlepší scéna: ne zrovna nejlepší scéna, ale slušně jsem se vylekal, když se asi ve čtvrté minutě vynořila ze sněhu reklama na Celebrity Circus.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.