Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 25 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
HatchetSlasherSplatter

USA
84 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2006
režie: Adam Green
scénář: Adam Green (writer)
hrají: Joel David Moore (Ben (as Joel David Moore), Tamara Feldman (Marybeth), Deon Richmond (Marcus), Kane Hodder (Victor Crowley / Mr. Crowley), Mercedes McNab (Misty), Parry Shen (Shawn), Joel Murray (Shapiro), Joleigh Fioravanti (Jenna (as Joleigh Fioreavanti), Richard Riehle (Mr. Permatteo), Patrika Darbo (Mrs. Permatteo)
produkce: Scott Altomare, Sarah J. Donohue, Sarah Elbert, Roman Kindrachuk, Andrew Mysko
hudba: Andy Garfield
keywords: swamp, victor-crowley, louisiana, torso-cut-in-half, female-nudity, slasher, split-head, splatter, maniac, horror-icon, extreme-gore, person-on-fire, lifting-person-in-air, blood, gore, breasts, one-word-title, topless, decapitation, lesbianism, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8735

Recenzoval Jan Pokorný

Přidáno: 22. listopad 2007

New Orleans je prý obklopeno mnoha močály a bažinami. Legenda říká, že jedno z těchto míst působí tajemněji a strašidelněji. Údajně tudy křížem krážem bloudí duch Victora Crowleyho, jenž se snaží najít svého otce, který jej nešťastnou náhodou před lety zabil. Představte si, že zrovna v této lokalitě se nacházíte Vy. Nevíte nic o zdejších legendách, jen jste si přijeli na malé pramici se svým kamarádem ilegálně zarybařit... respektive zaaligátořit. Jo, prý jsou tu až dvouapůlmetroví kousci. Náhlá potřeba vyprázdnit močový měchýř Vás zavede na pevnou zem, mezi dva pěkně rostlé mohutné stromy. Ulevíte si, vrátíte se k lodi a záhy se potvrdí, že pověst o Victoru Crowleyovi nebyla až tak úplně nepravdivá. Jenom jeden detail je zcela evidentně patrný: Victor není duch, ale šíleně silné a brutálně znetvořené monstrum, které je schopné použít Vaše střeva jako tkaničky do bot. Váš kamarád leží v loďce mrtvý a z rozpáraného břicha mu čouhají zbytky rozcupovaných vnitřních orgánů. Vzápětí s Vámi něco praští o zem a odtrhne Vám to dolní končetiny od trupu. Seznamte se s Victorem a jeho oblíbenou hračkou, paní Sekyrou...

Uvelebte se do křesla, lokněte si dobrého pití a já Vám představím Hatchet, nízkorozpočtový snímek, který se jeví býti poctou postarším splatter hororům, a pod vedením mladého režiséra Adama Greena to dělá neuvěřitelně zábavně. Sotvaže pomine úvodní scéna, kterou jsem tu lehce nastínil a ve které Vás symbolicky pozdraví představitel pekelníka Freddyho Kruegera, rozjedou se titulky a s nimi zaburácí první tóny skladby This Is The New Shit hudebníka Marylina Mansona. Následně se přes bujarou párty a spoře oděné (vlastně polonahé) slečny dostáváme postupně k partě nadšenců, kteří si u pochybného soukromníka objednají noční výlet k bažinám za městem. A sešla se skupinka těch nejrozmanitějších lidí: dva starší manželé, uječené pornoherečky s ujetým kameramanem, nesmělý mladík, sebevědomý mladík a jedna nepříliš hovorná slečna. Když všichni dorazí k bažinám, nalodí se na výletní bárku a vydají se na předem připravenou, naoko strašidelnou cestu. Během plavby však motorová kocábka narazí na skalisko a skupinka i s průvodcem je donucena vstoupit na břeh. Spustí se liják, objeví se aligátoři a vystrašení turisté se tak rychle vzdálí od temných vod. Nedaleko však již stojí zdeformovaný Victor a v dlouhých pažích třímá svoji oboustrannou sekyru, pomocí které se chystá si svoji půlnoční svačinku pořádně naporcovat...

Je naprosto neuvěřitelné, jak se zde podařilo skloubit neustále se hašteřící partičku lidí, jejichž hlášky působí strašně dementně, ale geniálně vtipně zároveň, s ohromující brutalitou, plnou nadupaných gore efektů největšího kalibru. Odsekávají se paže, trhají se paže, ukrucují se hlavy, hází se s torzy těl - to je neúplný výčet těch nejpůsobivějších frajeřinek a teplá krev tu všude šplíchá. Kamera nikdy neuhne a nechá Vás vychutnat si daný šťavnatý moment do úplného detailu a do úplného konce. Stejně jako postavy ve filmu, tak i Vy zcela jistě několikrát zatrnete při zdejších lekačkách. Minimálně dvě tři jsou takzvaně 'záchodové' (či-li si musíte po jejich shlédnutí odběhnout na toaletu, popř. si vyměnit spodní prádlo). Navíc, když tahle oldschoolová řezničina začne, nasazené tempo si udrží až do samotného finále, které Vás musí jednoznačně potěšit. Ne ne, neprozradím, ani kdybyste se mnou mlátili o náhrobek, jen si to vychutnejte sami.

Film od Vás během jeho sledování očekává pouze jednu věc, a to že jej budete brát s typickou nadsázkou, s velkým nadhledem. Učiňte tak a já Vám slibuji, že se těch 80 minut budete královsky bavit. Pokud na tuto podmínku nepřistoupíte, budete se užírat nesmyslností jednotlivých scén nebo několikerými nelogičnostmi. Mě osobně film hodně překvapil a rozhodně pobavil. Ať už svým osobitým humorem, mnohými prsaticemi, bleskovými lekačkami nebo vyšperkovanými efekty. A co Vy?? Nebojte se, vezměte slečnu 'Nadsázku' za ruku (ale né že jí ji utrhnete), plácněte s sebou na pohovku a pusťte si Sekyru. Zábava zaručena.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.