Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 124 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
BonesHorror obecně

USA
96 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Bones
rok: 2001
režie: Ernest R. Dickerson (as Ernest Dickerson)
scénář: Adam Simon (written by) &), Tim Metcalfe (written by)
hrají: Snoop Dogg (Jimmy Bones), Pam Grier (Pearl), Michael T. Weiss (Lupovich), Clifton Powell (Jeremiah Peet), Ricky Harris (Eddie Mack), Bianca Lawson (Cynthia), Khalil Kain (Patrick), Merwin Mondesir (Bill), Sean Amsing (Maurice), Katharine Isabelle (Tia)
produkce: Leon Dudevoir, Rupert Harvey, Peter Heller, Stephen W. Hollocker, Carolyn Manetti
hudba: Elia Cmiral
keywords: revenge, corrupt-cop, dog, nightclub, fortune-teller, flashback-sequence, mirror, blaxploitation, drugs, tarot-card, betrayal, resurrection, slasher, old-dark-house, 2000s, skeleton, dream-sequence, acting-musician, drug-deal, disco-ball, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7508

Recenzoval Gangrena

Přidáno: 12. listopad 2002

Mám rád filmy o mstitelích, zvlášť o těch, kteří se vrátili ze záhrobí. Jsou krásně nasraní a většinou k tomu mají pádný důvod.

Jimmy Bones (Snoopy Dog) byl gangsterem přesně do té doby, než ho zabili. Stalo se tak v roce 1979 a do jeho smrti , ač nedobrovolně byli zapleteni nejen jeho „dobří přátelé”, ale i milovaná dívka Pearl (Pam Grier). Důvodem Bonesovy vraždy byl jeho nesouhlas s prodejem cracku v ulicích teritoria, kterému vládl (z určitého úhlu pohledu a s ohledem na ostatní postavy vlastně klaďas). Jimmy musel zkrátka z cesty, aby nebránil kvetoucímu obchodu a všichni kdo měli na rukou jeho krev, už nikdy nespali jako předtím. Po dvaadvaceti letech se Jimmy Bones vrátil zpět a chce spravedlnost.

Takhle jednoduché to ovšem není (a říkám si, kéž by). Film začíná v současnosti, přičemž události odehrávající se v minulosti sledujeme pomocí občasných flashbacků. Samotné vyrovnávání účtů nás bohužel čeká až v poslední třetině. Na začátku se dva mladíci pronásledovaní policií ukryjí v domě Jimmyho Bonese. Je to moc pěkný dům. Hodně připomíná monumentální kamené tváře bohů z dobrodružných příběhů z džungle. Uvnitř čeká smrt a má podobu hodně hladového německého ovčáka. V tom samém domě se o pár dní později objeví parta mladých, kteří mají v plánu předělat ho na taneční klub. Tři z nich jsou sourozenci a ani zdaleka netuší, že jejich otec se kdysi podílel na vraždě bývalého majitele, jehož kostra leží mimochodem pořád ve sklepě. Psa, kterého najdou uvnitř, adoptují a nakonec se k nim přidá dcera Bonesovy bývalé holky. Tak, a konečně může nastat chvíle slavnostního otevření klubu a s ním dlouho očekávaný masakr...

Horror Bones má své klady: Tak třeba, onen německý ovčák je něco jako nositel Jimmyho duše a když se krmí masem, na Bonesových kostech narůstá svalovina. Zkrátka jsou propojeni. Film dále nabízí největší gejzír červů od Paura nell cittá dei morti viventi Lucia Fulciho ( tedy Pátera Thomase), ať už je zvrací pes, nebo mladá černoška. Pak je tu má oblíbená Pam Grier, pár useknutých hlav a hlavně smrt Jimmyho Bonese, která je jednoznačně nejzajímavější scénou filmu (Zkorumpovaný policista Lupowich - Michael T. Weiss- přinutí namířenou zbraní všechny v místnosti, podílet se na Bonesově smrti a to tak, že každý umírajícímu zasadí jednu ránu nožem.)

Horror Bones má i své zápory: je paradoxní, že na Bonesových kostech narůstají svaly, když pes vyjídá misku s masem, ale po úvodním sežrání dvou mladíků se na nich neobjeví zhola nic. Pam Grier je vážně dobrá herečka, ale to, že je ve scénách z minulosti o dvaadvacet let mladší jí prostě nezbaštím. Hlavy padouchů jsou useknuté pěkně, ale neměly by mluvit. Bonesovy zlověstné stíny, zjevující se na stěnách domu v prvních dvou nudných třetinách filmu nejsou strašidelné, ale vypadají naopak směšně. No a tom, kde má Jimmy achilovu patu raději pomlčím.

Každý film má své plus a mínus a tady v celkovém dojmu převažuje zápor. Od New Line Cinema, studia, které pomohlo na svět Freddymu a adoptovalo Jasona jsem čekal víc. Doufám, že nebude Bones 2. No a když náhodou bude, podívám se.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.