Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Night of Demons 3Horror obecně

USA, Kanada
85 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Dům démonů
rok: 1997
režie: Jim Kaufman (as Jimmy Kaufman)
scénář: Kevin Tenney (writer) (as Kevin S. Tenney)
hrají: Larry Day (Larry), Amelia Kinkade (Angela), Kris Holden-Ried (Vince (as Kris Holdenreid), Gregory Calpakis (Nick), Tara Slone (Lois), Christian Tessier (Orson), Joel Gordon (Reggie), Patricia Rodriguez (Abbie), Stephanie Bauder (Holly), Ian McDonald (Quicky Mart Clerk)
produkce: Julie Allan, Claudio Castravelli, Jeff Geoffray, Walter Josten, Eris Salvatori
hudba: Raymond C. Fabi, Dennis Michael Tenney
keywords: demon, halloween, demonic-possession, numbered-sequel, direct-to-video-sequel-to-theatrical-movie, third-part, sequel, part-of-trilogy, gore, roman-numeral-in-title, heart-ripped-out, breasts, anal-sex, lesbian-kiss, female-nudity, sex, female-full-frontal-nudity, demoness, blood, mansion, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6414

Recenzoval chaos_device

Přidáno: 12. listopad 2002

Larry, Angela, Vince, Nick, Lais, Orson, Reggie, Abbie a Holly je parta –náctiletých, kteří si o Halloweenu vyrazili na školní párty. V dodávce to sice trochu jiskří mezi Nickem, který auto řídí a je tak trochu zastydlý panic, a Vincem, což je takový libový frajírek, který tu jako jediný má buchtu a z Nicka si proto dost hnusně utahuje. Jinak jsou ale všichni v mezích normálu až do chvíle, kdy zastaví u benzínky pro cigarety. Orson, jediný barevný ze všech děcek, si totiž vzal bráchovu id a pokusil se na ni u benzínky koupit nějaké piva. Fašoidní prodavač mu to bohužel nesežral a po menší hádce na Orsona vytáhl brokovnici. Frajírek Vince byl ale rychlejší a tak po chvíli mířila brokovnice pro změnu na prodavače. V tu chvíli se situace radikálně podělala z menšího nedorozumění do té nejhorší noční můry. Do obchodu vešli dva policajti, Vince zpanikařil a namířil na ně zbraň. Je už jedno komu ruply nervy jako prvnímu, ale po chvíli ležel na ulici jeden rozstřílený polda a děcka prchaly v dodávce s Orsonem postřeleným do břicha.
 
S prostřelenou nádrží se ovšem daleko dojet nedá a tak to parta po pár kilometrech zabalí u opuštěné barabizny. Abbeiny prosby ať tam nechodí, protože tam straší, připadaly všem tak trochu nemístné. Přece jen, být v Americe spolupachatel na vraždě policajta je takřka jistý rozsudek smrti a tak mají všichni z nějakých dětských povídaček pro strach uděláno. Bohužel pro ně – v domě na ně čekají brány samotného pekla.
 
Vcelku tuctové schéma dostane na začátku pořádnou adrenalinovou injekci v podobě nešťastné vraždy policajta. V tuto chvíli by se autoři se klidně mohli vykašlat na celý dům démonů, neboť tato situace je sama o sobě děsivá až dost. Dál se děj vyvíjí podle obvyklých schémat, ale do zažitých klišé přináší drobné rozdíly díky kterým si dokáže udržet vaši zvědavost po tom, co bude dál. Například nejde poznat kdo ze skupiny mladých je jenom křoví a kdo patří mezi favority, kterým bude dopřáno přežít. Všichni mají rovné šance a všem je věnována stejná pozornost – to se podle mě zas tak často nevidí.
 
Autoři filmu také nešetřili svlékacími scénami a na ubohý standard amerických filmů (když už nic nechtějí ukázat tak nechápu proč američané podobné scény do filmů vůbec dávají) tu ukazují opravdu hodně. Což je nesporný klad :). K sexuálnímu dusnu kromě odhalených těl dívek přispívá i to že hlavní démon je žena (nebo se za ni aspoň většinu času vydává) a pro získání duší svých obětí je neváhá svádět.
 
House of Demons do žánru nic převratného nepřináší, ale na druhé straně příjemně míchá tradiční hororová klišé s novými nápady. Mezi obrovskou spoustou podobných filmů patří mezi ty dobré. 6/10Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.