Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 37 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Maniac Cop 3: Badge of SilenceKillers

USA
85 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Maniac Cop III - Odznak mlčení
rok: 1993
režie: William Lustig, Joel Soisson
scénář: Larry Cohen (written by)
hrají: Robert Davi (Det. Sean McKinney), Robert Z'Dar (Matt Cordell), Caitlin Dulany (Dr. Susan Fowler), Gretchen Becker (Katie Sullivan), Paul Gleason (Hank Cooney), Jackie Earle Haley (Frank Jessup), Julius Harris (Houngan), Grand L. Bush (Willie (as Grand Bush), Doug Savant (Dr. Peter Myerson), Robert Forster (Dr. Powell)
produkce: W.K. Border, Larry Cohen, Michael Leahy, Joel Soisson
hudba: Joel Goldsmith
keywords: camera-man, psycho-cop, severed-head, policewoman-killing, policewoman, cult-favorite, chase, sequel, police, news-report, coma, undead, reporter, resurrection, doctor, hospital, ritual, ambulance, person-on-fire, independent-film
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5628

Recenzoval Jakub Ďuraško

Přidáno: 07. listopad 2002

Obec milovníků béčkových filmů jeho ohavnou podobiznu pamatuje celkem třikrát. V prvním díle odpravil kníratého poldu Franka McRae (Tom Atkins), ve dvojce si bohužel úspěšně troufl na Bruce Campbella…a teď je zpět a čerstvým masem na háku se má stát detektiv Sean McKinney (Robert Davi). Samozřejmě tu mluvíme o Mattu Cordellovi (jinak též zvaném „Manic Copovi“), mrtvému reprezentantovi zákona, který ani po smrti nepustil prst ze spouště a hříšníky trestá dál a dál…Tentokrát je do všeho zapleten ještě jakýsi šaman či co…ale marně!

Maniac Cop 3: Odznak mlčení (který se u nás snaží zaujmout pochmurně stylizovanou obálkou videokazety) je totiž odvar odvaru – takže hrůza nepřekonatelná. Cordell je to tentokrát opotřebovaný ještě víc než Jason Vorhees z Final Friday: Jason Goes to Hell , nemluvně o tom, že masky (na kterých se tentokrát podílel i Robert Kurtzman) jsou hrozné a Cordell tak vypadá i nechtěně vtipně.

Bohužel se jedná i o poznání menší masakr než byla dvojka nebo jednička. Cordell zde spíše připomíná postavu Michaela Myerse z Halloweenu 6, kde je jeho konání už víceméně v cizích rukou. Samozřejmě ho na „plátně“ už ani není moc vidět, což je dost škoda – asi tak stejně velká, jako to, že už se nedočkáme ani nějakého pořádného masakru. Samozřejmě snímku nechybí ani klasický závěr, kdy je nutné Cordella zabít nadvakrát, čímž scénárista Cohen už tak protahuje zbytečně nutnou 80minutovou stopáž. A pochopitelně samotný závěr snímku je takový, jako u předchozích dvou dílu – a vlastně snad každého béčkového horroru: a to takový, že údajně mrtvý příšérák vstává z mrtvých…a je nutno ho ještě několik dílů likvidovat. Nicméně čtvrtého Maniac Copa jsme se ještě nedočkali, ale pokud do něj tvůrci půjdou s podobně úžasným nasazením jako teď, tak doufejme, že se ho ani nedočkáme…

Víceméně se o nic nesnaží ani režisér Lustig.Pravda, je tu jedna světlejší chvíle a to ta, kdy se McKinneyho postava dostává do „spektakulární“ :) přestřelky a režisér se ji snaží inscenovat podobně, jako je tomu ve filmech Johna Woo…Což vychází sotva tak napůl, ale alespoň je tu něco, co se dá ocenit.

Jinak je to děsivá nuda, která skončí až dvacet minut po tom, co by skončit měla a jediné, co tak může plnohodnotně zaujmout je celkem sympatický hrdina Roberta Daviho a místy zajímavá hudba Joela Goldsmitha…Takže ruce pryč!Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.