Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Body PartsHorror obecně

USA
88 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Implantáty
rok: 1991
režie: Eric Red
scénář: Pierre Boileau (novel "Choice Cuts") &), Thomas Narcejac (novel "Choice Cuts"), Patricia Herskovic (screen story) &), Joyce Taylor (screen story), Eric Red (screenplay) and)
hrají: Jeff Fahey (Bill Chrushank), Lindsay Duncan (Dr. Agatha Webb), Kim Delaney (Karen Chrushank), Zakes Mokae (Detective Sawchuck), Brad Dourif (Remo Lacey), John Walsh (Charley Fletcher), Paul Ben-Victor (Ray Kolberg), Peter Murnik (Mark Draper), Nathaniel Moreau (Bill Jr.), Sarah Campbell (Samantha)
produkce: Jack E. Freedman, Patricia Herskovic, Michael MacDonald, Frank Mancuso Jr., Michael Sheehy
hudba: Loek Dikker
keywords: serial-killer, foreign-language-adaptation, amputation, decapitation, severed-head, body-landing-on-car, cult-favorite, severed-arm, bone-saw, b-movie, mirror, remake, based-on-novel, independent-film
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6077

Recenzoval gangrena

Přidáno: 06. listopad 2002

Minulý týden jsem na Studně četl recenzi na Bad Moon Erica Reda. Musím přiznat, že před pár lety, když jsem film viděl v kině, mě moc neoslnil a jméno režiséra mi dávno vypadlo z hlavy. Vrátilo se mi tam až minulou neděli, kdy jsem měl možnost vidět jeho starší kousek Body Parts (u nás v distribuci pod názvem Implantáty).

Psycholog Bill Chrushank (Jeff Fahey) přijde u (velmi pěkně natočené) autonehody o pravou ruku. Zatímco leží v kritickém stavu na operačním sále, jeho žena (Kim Delaney) dostane od doktorky Webbové (Linsday Duncan) nečekaný návrh: stačí její podpis a Bill bude mít fungl novou paži od vhodného dárce. Paní Chrushanková svolí a poslední scenérie, kterou její muž před operací spatří, je parta chirurgů, porcující mužské tělo na vedlejším stole. Nepříjemný zvuk elektrické pilky a ruce nesoucí amputovanou hlavu....

Operace se zdařila, pacient má ruku a všechno by mělo být v pořádku. No a samozřejmě není. Zatímco po fyzické stránce se Billovi daří skvěle, jeho psychika prodělává jisté změny. Počáteční nervozita se mění v agresivitu a pak jsou tu ty divné sny. Není divu, že Bill touží zjistit kdo je původním majitelem jeho nové končetiny. K tomu stačí mít známého policistu a otisk palce a pak už jen koukat s otevřenou pusou při zjištění, že vaše nová ruka má prsty v minimálmě dvaceti vraždách.

Charles Fletcher, bývalý majitel paže byl za své činy popraven a Bill zjištuje, že není sám komu Fletcherova pozůstalost doplnila tělo. Jsou tu ještě dva další: mladík, pyšný na své nové nohy a malíř Remo Lacey (Brad Dourif) tvořící novou levačkou morbidní obrazy navlas stejné těm, jež Bill viděl ve svých snech. Oba muži se Billovým obavám z implantátů vysmívají, ovšem jen do doby, než o své nové údy přijdou. Zanedlouho je jasné, že Charles Fletcher se vrátil a chce své končetiny zpět. Všechny....

Na filmu je příjemné, že ač jde vlastně o sci-fi, nikdo v něm nikomu nevysvětluje jak ony implantace fungují. Prostě to jde a hotovo. Díky absenci jakéhokoliv objasňování působí film čistě a jednoduše. Má nepopiratelný komicsový styl, za což vděčí především způsobu jakým jsou ztvárněny násilné scény. Charles Fletcher novým majitelům své končetiny neřeže ani neseká, ale jednoduše trhá. Potom je tu finále v nemocnici, kde souboje „hlava vs. brokovnice” s předem odhadnutelným výsledkem, končí detailními záběry na rozprsknuvší se makovici jako z Judge Dredda. Konečné zúčtování Billa s nepatřičnými vědeckými experimenty pak měla vidět Ripleyová. Mohla se poučit, že v takových situacích nepoužíváme plamenomet, ale prachobyčejnou pumpu.

V Body Parts je i automobilová honička. Ne, že by byla úžasnější než ty v Roninovi, jen je zajímavá. Začíná tím, že Bill sedící na sedadle spolujezdce má neprozřetelně vystrčenou ruku z okýnka. Ne neheiluje, přesto o ni málem přijde. Ve vedlejším pruhu totiž zastaví Charles Fletcher s připravenými želízky.

S částmi těl mrtvých vrahů experimentoval už doctor Frankenstein a dokonce i Homer Simpson se svého času honosil implantovaným vražedným příčeskem. Jde o vděčné téma, které může mít spoustu variací a tohle je jedna z nich. Nemůžu říct, že by se nepovedla.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.