Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 120 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Ghosts of MarsJohn CarpenterScience Fiction

USA
98 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2001
režie: John Carpenter
scénář: Larry Sulkis (written by) &), John Carpenter (written by)
hrají: Natasha Henstridge (Lieutenant Melanie Ballard), Ice Cube (Desolation Williams), Jason Statham (Sgt Jericho Butler), Clea DuVall (Bashira Kincaid), Pam Grier (Commander Helena Braddock), Joanna Cassidy (Whitlock), Richard Cetrone (Big Daddy Mars), Rosemary Forsyth (Inquisitor), Liam Waite (Michael Descanso), Duane Davis (Uno)
produkce: Sandy King
hudba: Anthrax, John Carpenter
keywords: martian, mining, future, ghost, mars, police, decapitation, brother-brother-relationship, fight-to-the-death, finger-cut-off, gash-in-the-face, atomic-bomb, possession, ghost-town, hung-upside-down, robbery, stabbed-to-death, zombie, gore, king, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7673

Recenzoval chaos_device

Přidáno: 04. listopad 2002

Rok 2176. Terramorfing Marsu je dokončen z 84% . Člověk již dokáže v místní atmosféře dýchat i bez pomoci kyslíkových přístrojů. Z Marsu se stal cenný zdroj nerostných surovin.
 
Důlní práce poblíž kolonie Drucker´s Ridge odkryly pozůstatek dávno zaniklé civilizace. Než se ale horníci stačili dozvědět kam že vlastně umělá chodba ve skále vede, vyřítil se na ně podivný červený oblak – nehmotní duchové, jediná přeživší forma zdejšího života. Ti, které zasáhne se stanou „posedlí“ – a jediné co chtějí je vyvraždit všechny Homo Sapiens na Marsu, jednu kolonii za druhou.
 
O pár dní později a několik set kilometrů dále dostane poručík Ballardová (Natasha Henstridge) se svou jednotkou ne zcela rutinní úkol tranportovat z odlehlé důlní kolonie Shining Canyon Jamese „Desolation“ Williamse (Ice Cube), proslulého násilníka podezřelého z šestinásobné vraždy. Fakt že lidská rasa na Marsu už není sama se ještě nestačil rozšířit a tak posádka policejního vlaku v žádném případě nemůže tušit co je v izolované důlní stanici čeká.
 
Hned na nádraží je zarazí vylidněné ulice městečka. Drsné překvapení je čeká v zábavním centru – je plné zohavených mrtvol visících za nohy u stropu. Přišít „Desolation“ Williamsovy se to nedá, neboť jednak je těch mrtvol příliš mnoho a jednak je jako jeden z mála přeživších stále zavřený v místní věznici. Následné události odhalí menší armádu agresivních „posedlých“ v přilehlém dole, partičku renegátů snažících se osvobodit Williamse a záhadně zmizelý vlak kterým policajti přijeli.
 
Přeživší hrdinové z obou stran zákona se přirozeně pod tlakem okolností spojí v jednu skupinu a za účelem přežití se opevní ve věznici. Izolovaná skupinka dobrodruhů se pod útoky posedlých neustále zmenšuje a zoufale se snaží vymyslet jak uniknout z pasti. Pro tvorbu Johna Carpentera je to takové klasické schéma. Prostředí marsovské kolonie je jenom příjemnou variací po policejní stanici a malém městečku. Tím ovšem nemyslím že by na tom bylo něco špatného. Když je to správně natočeno tak je tento druh zápletky jedním z mých nejoblíbenějších hororových žánrů. A John Carpenter jej umí na jedničku.
 
Ze začátku filmu mě trochu štvala Natasha Henstridge v hlavní roli. Role velitelky policejní jednotky po ní vyžaduje aby se tvářila jako drsná holka, což její tvářičce modelky moc nesedne. A když pak jako šedesátikilová blondýnka zmlátí stokilového černocha, tak se vám chce plakat. Nakonec u mě ale převážily sympatie s její postavou a tak jsem jí to odpustil. Dále je ve filmu překvapivé množství známých tváří: kromě Ice Cube je tu Pam Grier, afroamerická hvězda osmdesátých let (kterou před pár lety opět vytáhl Quentin Tarantino coby Jackie Brownovou), Jason Statham, kterého proslavil Guy Ritchie svými filmy Sbal prachy a vypadni a Podfuck a Clea DuVall, kterou si určitě pamatujete z Girl Interupted.
 
Je to pohodový snímek. Je mi sice jasné že někdo bude reptat že JOHN CARPENTER přece mohl natočit něco MNOHEM LEPŠÍHO, ale co na tom záleží když se u tohoto filmu rozhodně nebudete nudit. 7/10.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.