Welcome to Jak můžete pomoci serveru STUDNA.net?
  • poslat novinku!
  • napsat recenzi!
  • přidat odkaz!
  • propagovat nás touto ikonkou!

    Hosting nam zdarma poskytuje FLYWEB - Dekujeme!
  •   
    Je mnoho způsobů, jak ztratit své srdce...
      
    Hlavní menu
    · Úvod
    · Ankety
    · Archiv novinek
    · Články
    · Diskuse
    · Galerie
    · Hledat
    · Levná DVD
    · Odkazy
    · Přidat novinku
    · Recenze
    · Rozhovory
    · Seznam uživatelů
    · Témata
    · Top 15
    · Vaše konto
     

    Hledání

     

    Nové recenze
    · The Descent: Part 2
    Bloody, 7/10
    · Saw
    Raul, 8/10
    · Mutants
    Bloody, 7/10
    · Seance
    evilmind, 7/10
    · The House of the Devil
    Bloody, 9/10
    · Basement Jack
    Sakini, 3/10
    · The Fourth Kind
    Bloody, 6/10
    · Čepel smrti
    Obitus, 4/10
    · Midnight Movie
    Bloody, 7/10
    · The Twilight Saga: New Moon
    Krys4, 1/10
     

    Čekající recenze
    · Tales from the Darkside: The Series
    (fcreading)

    · Feast II: Sloppy Seconds
    (Sakini)

    · Feast II: Sloppy Seconds
    (Sakini)

    · Feast 3: The Happy Finish
    (Sakini)

    · Feast 3: The Happy Finish
    (Sakini)

    · Night of the Creeps
    (Bloody)

    · Robot Monster
    (Sakini)

    · Paranormal Entity
    (Bloody)

    · Phobia
    (Bloody)

    · Spartacus: Blood and sand
    (Krys4)

    · Phobia 2
    (Bloody)

     

    Kdo je online
    Právě je 38 návštěvník(ů) a 5 uživatel(ů) online.

    Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
     

    Kontakt
    mail
    ICQ: 2562871
    mail
    ICQ: 175699645
    mail
    mail
    ICQ: 317490795
     

    Doporučujeme
    opensubtitles.org
    vçe o filmech, seri lech a reality show
    Recenzie.org
     

      

    The Amityville HorrorGhostsRemake



    Trocha suchých faktů z IMDB na úvod: The Amityville Horror (2005)

    USA
    90 minut

    AKA: 3:15 zemřeš
    Režie: Andrew Douglas
    Scénář: Kathy Lutz (material) (as Kathleen Lutz), George Lutz (material) and), Sandor Stern (earlier screenplay), Sandor Stern (earlier screenplay), Jay Anson (novel &)
    Hrají: Ryan Reynolds (George Lutz), Melissa George (Kathy Lutz), Jesse James (Billy Lutz), Jimmy Bennett (Michael Lutz), Chloe Moretz (Chelsea Lutz (as Chloë Grace Moretz), Rachel Nichols (Lisa), Philip Baker Hall (Father Callaway), Isabel Conner (Jodie Defeo), Brendan Donaldson (Ronald Defeo), Annabel Armour (Realtor)
    Produkce: Ted Field (executive producer), Stefan Sonnenfeld (associate producer), Paul Mason (co-executive producer), George Furla (co-executive producer), Bradley Fuller (producer (as Brad Fuller)
    Hudba: James Dooley (additional music), Clay Duncan (additional music), Jonathan Flood (additional music), Steve Jablonsky, Trevor Morris (additional cues)
    IMDB keywords:
    IMDB link: http://us.imdb.com/Title?0384806
    Titulky: Hledat na OpenSubtitles.org
     

    Znáte to, přestěhujete se do nového domu s celou rodinou, a všechno vypadá skvěle. Ženuška je nadšená, děti pobíhají po domě a zabírají si pokoje a vy máte radost že oni mají radost, i když teda nějaký prachy to stálo, to teda jo. Jen je trošku podivný že těch peněz nebylo tak moc jak byste čekali, ten dům byl vlastně strašně levnej. No a taky je divný proč se lidi v okolí na vás dívají tak divně a proč ksakru nepřijdou na návštěvu. Po pár nocích je ale všechno jasný – v tomhle domě straší.

    Amityville Horror (v češtině pod úžasným názvem 3:15 zemřeš) je remake staršího filmu, který měl několik pokračování s více či méně tou samou variací na dané téma. Spíš než děj samotný, který se dá shrnout do dvou slov - strašidelný dům, na něm bylo přitažlivé jiné magické sousloví a sice: „natočeno podle skutečné události“. Páni! Realita je tedy taková, že manželé Lutzovi a jejich tři děti se přestěhovali do nového domu, ve kterém předtím Ronald DeFeo vyvraždil celou svou rodinu brokovnicí. Šest mrtvol rozházených po celém domě včetně skříně v dětském pokoji. Lutzovi v novém a pro ně snovém domě vydrželi pouhých 28 dní, pak utekli a o hrůzách, které prožili napsali knihu. Tu jsem nečetl a tak se budu držet poslední adaptace jejich duchařských zážitků a nechám stranou to, že si všechno pravděpodobně vymysleli v honičce za penězi a po domluvě s DeFeovým právníkem.

    Děj je tedy jasný, karty jsou rozdány, strašení může začít. A budete se divit, ono vážně začne! Myslel jsem že téma strašidelného domu se definitivně roztříštilo ve střepech skleněného domu z filmu 13 duchů, ale spletl jsem se. Hned po nastěhování Lutzových jsem se opravdu v následujících sekvencích asi dvakrát v kině lekl, a to už se mi dlouho nestalo. To že si dcera Lutzových (tatínek je vlastně nevlastní, a děti se s jeho přítomností teprve vyrovnávají) povídá s duchem mrtvé holčičky a prochází se po střeše, aby byla blíž pravému tatínkovi, to jsou spíš humorné sekvence. Naopak když mladší chlapec potřebuje v noci na záchod a musí se rafinovaným systémem rozsvěcování a zhasínaní světel dostat na WC, tomu říkám horor. Ronaldu DeFeovi duchové vsugerovali, že jeho rodina jsou démoni a proto je vyvraždil. To samé se dům snaží provést s tatínkem Lutzem a hodně se jim to daří, ačkoliv to občas působí jako vykrádání filmu The Shinning od Stanleyho Kubricka. Tam bylo od začátku jasné, že Jack Nicholson je psychopat, ale v 3:15 zemřeš bylo na zajímavě obsazeném Ryanu Reynoldsovi, aby dokázal věrohodně zahrát proměnu z hodného adoptivního otce v zabijácké monstrum se sekyrou. A to se mu podle mě překvapivě podařilo. V Blade 3 byl Ryan Reynolds spíš zbytečný a otravný (stejně jako celý ten film), ale v 3:15 zemřeš na něm celý film stojí a on to kupodivu zvládá skvěle.

    Film má docela hutnou atmosféru a dobře odsýpá, ale na druhou stranu se zase ve spoustě scén shazuje. Tím myslím hlavně vymítání od místního kněze, nebo některé digitální efekty, hlavně ty popisné, měnící tváře malých dětí na tváře démonů. Další velké mínus je konec, ale ten už byl dán tou limitující větou – natočeno podle skutečné události. Scénárista (Scott Kosar – Taxas Chainsaw massacre) se holt držel „reality“, takže závěrečné vypointování úniku z domu je tak trochu mimo mísu.

    Screenshot 1 Screenshot 2 Screenshot 3 Screenshot 4 Screenshot 5 Screenshot 6 Screenshot 7 Screenshot 8

    Přidáno: October 14th 2005
    Recenzent: sajonara
    Skóre: - (7/10)
    Uživatelé: - (7 hodnocení, průměr 8.43/10)
    Související odkaz: http://www.amityvillehorrormovie.com
    Kliknutí: 3322

      

    [ Zpět na seznam recenzí | Poslat komentář | Komentáře podle data | Diskuse o filmu ]
    Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
    K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse. Díky.

     The Amityville Horror
    Poslal scr3am v 2006-11-02 12:53:00
    Moje hodnocení:



    Docela kvalitní filmek s několika dobrými lekačkami, akorát mě zklamal ten konec



     The Amityville Horror
    Poslal Fredy v 2007-03-07 18:08:18
    Moje hodnocení:



    opravdu strašidelný horror, opravdu dobře natočený remake,nemohlo to snad bejt už lepší.



     The Amityville Horror
    Poslal luparo v 2006-09-17 14:03:55
    Moje hodnocení:



    tak to je po dlouhé době pořádný horror. Celí film super až na te konec nemám rád u horrorů Happy endy.



     The Amityville Horror
    Poslal horrorek v 2007-12-28 17:07:54
    Moje hodnocení:



    skvělá podivaná, občas jsem se i lek. Jinak příběh se nevymiká filmům stejného tématu. Ale bavil jsem se a o to hlavně jde.



     The Amityville Horror
    Poslal zaplata v 2005-11-30 16:26:28
    Moje hodnocení:



    když jsem na tomto filmu byl v kině tak jsem byl fascinován lekávé a strašidelné scény dávaly suprovou atmosféru. A docela jsem se bál nevím jestli bych to takhle viděl i po shlédnutí na DVD nebo VHS těžko říct ale každopádně je to skvělý film i ze skvělým příběhem takže jestli mi to nepřijde tolik strašidelné i doma u obrazovky tak mi to nevadí protože je to bezva film.



     The Amityville Horror
    Poslal Mick v 2007-02-07 22:12:36
    Moje hodnocení:







    Komentáře u dalších recenzí filmu.

    Ivan Kučera, 2005-11-24 -

    humanbeing - avatarThe Amityville Horror
    Poslal humanbeing v 2005-11-25 23:06:08
    Moje hodnocení:



    Filmů, jako je Amityville, už bylo zfilmováno až nezdravě moc a ani tento nový díl nepřináší do žánru Strašidelný dům vůbec nic nového. V naprosto rutinním předvídatelném příběhu se režisér občas snaží něco dělat s psychologií postav, ale nedává na ni větší důraz. Po technické stránce, tedy stavby děje a režie, je to bezchybné, bohužel je to až příliš uhlazené - nenajdete na něm nic špatného, ale ani nic nadprůměrného - a pokud jste už nějaký film s tématem strašidelného domu viděli, bude vám připadat jako úplně zbytečný.



    solaris104 - avatarThe Amityville Horror
    Poslal solaris104 v 2005-12-23 23:00:30
    Moje hodnocení:



    Remake je stejne nudny jako original a ani lekacky s duchy mu moc nepomuzou :-(



    obitus - avatarThe Amityville Horror
    Poslal obitus v 2005-12-26 12:01:54
    Moje hodnocení:



    Klasickej priklad soucasne ackove horrorove produkce. Remake, ktery vyhazuje prakticky vse co je na originalu dobreho a strasidelneho a nahrazuje to zbytecnymi triky, nepresvedcivymi herci a lacinymi lekackami. Proste v jedny rade s prumernymi az srackoidnimi kusy jako je novej Dawn of the Dead nebo TCM. Netreba vic dodavat, ruce pryc, ponechat nezkusenym teenagerum.



     The Amityville Horror
    Poslal Mick v 2006-11-20 00:23:36
    Moje hodnocení:



    Mne sa film pacil, fakt jeden dobry horor, za posledne roky...



     The Amityville Horror
    Poslal Jana677 v 2006-07-28 03:02:27
    Moje hodnocení:



    Souhlasím s názorem, že Amityville Horror nepřináší nic nového. Je neoriginální a snadno předvídatelný. Bylo už natočeno pár lepších horrorů na stejné téma a spousta sekvencí v tomto filmu je podezřele připomíná (např. "The Shinning"). Amityville dokonce v jedné scéně vyloženě vykrádá psychologické drama "Dům z karet".
    Přesto je můj výsledný dojem kladný. Nenudila jsem se ani chvíli, párkrát jsem se lekla, atmosféru to mělo taky přiměřeně hustou. V podstatě tomu filmu nemám co vytknout, s výjimkou již zmíněné absence čehokoliv nového (a taky se mi nelíbil konec, ale nebudu spoilerovat:-) Viděla jsem lepší horrory... a taky desítky horších.



     The Amityville Horror
    Poslal oa v 2006-12-04 21:49:18
    Moje hodnocení:



    mě se to líbilo parádní film původní verzi jsem neviděl chtělo by to na ni recenzi na tu původní verzi akorát sem si kdesi četl že to bylo jinak spoiler že defoe jnr svou rodinu nezabil kvůli tomu že byl pronásledován těmy hlasy ale kvůli tomu že byl psychopat a na ty hlasy se pak vymlouval ale nevadí spoiler jinak dobré fakt



     The Amityville Horror
    Poslal etmare v 2005-12-01 10:56:33
    Moje hodnocení:



    Isteže, vyborne spracovanie, stoji za to porziet si to. Ale... na originalnu verziu sa to nechyta. Ci uz reziou, alebo hereckym obsadenim. A potom, ako tu uz bolo spomenute, nie je to nic nove a prinos tohto remaku je prakticky nulovy.



     The Amityville Horror
    Poslal Leila v 2006-04-04 11:30:33
    Moje hodnocení:



    Mno kedze som uz o tomto filme vela pocula, nedockavoo som cakala, kym sami dostane do ruk... Napätá atmosféra a celkom zaujímavý dej sa mi páčili, ale na rozdiel od niektorých hororv, patrí medzi tie, ktoré by som si pozrela znova. :)



     The Amityville Horror
    Poslal Anonymous v 2006-08-14 12:23:05
    Moje hodnocení:



    Neviem čo všetci na tomto filme vidia..lakacie scény boli úbohé a pri filme sa mi dokonca podarilo zaspat!! A to je už čo povedat! Jediný film s témou strašidelný dom rsp. duchovia strašiaci v dome,ktorý sa mi páčil je Ju-on.Tento film je úplná slabota...



     The Amityville Horror
    Poslal Anonymous v 2005-11-27 01:01:57
    Moje hodnocení:



    Naozaj si myslim ze to bol dobry filmik resp. remake. Mne sa naozaj pacil a myslim ze filmari vystihli tie spravne momenty, fakt jeden z tych lepsich 2005 filmov. ohodnotil Cmelda





    (c) 2002 studna.net, some rights reserved
    Web site Engine's code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.