Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 28 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Si yu si riGhosts

Hong Kong
88 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Tamagotchi
rok: 1997
režie: Wellson Chin
scénář:
hrají: Tung Cho 'Joe' Cheung, Gan Shui Chiu, Chi Fai Chow, Hui Fan, Lan Law (Miss Tsui), Lok Wai Loh, Chi Wah Wong (Wan), Man Yee Wong, Ruby Wong (Sam)
produkce: Wellson Chin, Daniel Lam, Danny Wang
hudba:
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5402

Recenzoval evilmind

Přidáno: 15. říjen 2002

Měli jste někdy tamagotchi? Byla to velká móda před pár lety, elektronické zvířátko, o které se musíte starat, jinak vám umře. Dodnes ho nosím s sebou v kufříku, přestože jsem ho hrál jenom jednou, umřelo mi totiž už asi za dva dny, což mne opravdu neskutečně nasralo. Byl jsem na něj přece tak hodnej! Ani jsem nepoužíval různé formy trestu, které hra obsahovala, aby se mi náhodou nevyvinula zlá a škodolibá potvůrka. Jenže někdy se taková mrcha vyvine, i když se staráte ze všech sil... A přesně o tomhle je tenhle hongkongský film. Skoro.

Malá dívka Tintin docela často chybí ve škole, a tak se její svědomitá učitelka vypraví k ní domů na návštěvu. Rodiče Tintin jsou už nějaký čas mrtví, a děvče vychovávají strýc s tetou ve svém domě, připojeném k obchodu s rakvemi. Docela strašidelné místo, ale možná to je jen pro evropana neobvyklým vzhledem rakví - učitelka se totiž vůbec nebojí. Alespoň do chvíle, než se uvnitř domu setká s Tintin, a než uvidí... něco co divák ne. Každopádně se z toho zblázní, a když policie na místě najde strýce s tetou rozsekané na kusy sekáčkem, malou Tintin která ztratila řeč, a šíleně bojující učitelku, nepochybuje ani na chvíli, kdo je tu pachatel a kdo oběť. Sociální pracovnice umístí Tintin do sirotčince, ve kterém sama vyrůstala - jenže i jí začne vrtat hlavou, proč je kolem malé holčičky tolik mrtvých. A další stále přibývají...

Temegotchi je výborně vystavěný duchařský příběh, lišící se od běžných hongkongských duchařin, které jinak kinematografie této země chrlí tempem několika desítek filmů ročně. Především tu není vůbec žádný humor. A to přesto, že významnou roli v příběhu hrají policisté, obvyklé terče rádobyvtipných hongkongských filmařů. Atmosféře to rozhodně pomáhá. Co jí naopak podle mne nepomáhá, jsou dlouhé romantické milostné scény mezi sociální pracovnicí a policistou - jejich vztah sice má v příběhu svůj význam, ale myslím že prostý fakt, že spolu žijí, by k pochopení dalších vazeb divákovi stačil. Přitom postava Tintin je dostatečně strašidelná sama o sobě, takže by vůbec nevadilo vidět ji před kamerou častěji. Mimochodem v některých scénách mi holčička přišla děsivější než Sadako z Ringu, což je nutné ocenit, protože Temegotchi je starší...

Minimum triků je pro HK duchařiny typické, stejně jako mizerná kvalita těch, které jsou pojaty poněkud příliš velkolepě. V tomto konkrétním případě jsou to velcí duchové na dvoře, kteří vypadají jako z nějakého dvacet let starého upírského filmu Sammo Hunga, a navíc jsou stejně zbyteční, protože od jejich objevení se film rozpadne do trochu snově nelogických událostí, ve kterých se nějaký ten duch ztrazí jako jahoda v jogurtu. Výtka ke trikům se samozřejmě nevztahuje na mrtvoly, krev apod - to asiati umějí znamenitě...

Pokud zrovna nevíte, který film si koupit ve svém oblíbeném asijském DVD online shopu, s Temegotchi nešlápnete (už vzhledem k ceně vedle). Pozor ale na VCD verzi, kterou bohužel většina obchodů (včetně všech které používám) nabízí! Klasické bílé, v obraze klíčované titulky, jsou totiž na mnoha místech nečitelné. Obzvláště minutový dialog, kdy celou spodní třetinu obrazu zabírá světle žlutá kapota auta, je skutečná lahůdka jen pro ty, kdož nevládnou plynule mluvenou cantonskou čínštinou.

Nejlepší scéna: Docela strašidelné mi připadaly scény s míčem. Sice by se mohl pohybovat ještě trochu víc realističtěji, ale i tak - dobře, že už nejsem ve věku kdy bych sám nějaký míč měl, musel bych ho zamknout do skříně... ;-)Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.