Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 38 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
PumpkinheadHalloweenSlasher

USA
86 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1988
režie: Stan Winston
scénář: Ed Justin (poem), Mark Patrick Carducci (screenplay) and), Stan Winston (story) &), Richard Weinman (story) (as Richard C. Weinman), Gary Gerani (screenplay)
hrají: Lance Henriksen (Ed Harley), Jeff East (Chris), John D'Aquino (Joel), Kimberly Ross (Kim), Joel Hoffman (Steve), Cynthia Bain (Tracy), Kerry Remsen (Maggie), Florence Schauffler (Haggis), Brian Bremer (Bunt), George 'Buck' Flower (Mr. Wallace (as Buck Flower)
produkce: Bill Blake, Alex De Benedetti, Howard Smith, Richard Weinman
hudba: Richard Stone
keywords: demon, storekeeper, death, vengeance, witch, revenge, backwoods, motorcycle, monster, broken-arm, unhappy-ending, fall-from-height, pumpkin, cross, witchcraft, owl, pitchfork, loss-of-girlfriend, impalement, old-woman, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7196

Recenzoval chaos_device

Přidáno: 12. říjen 2002

Zapadákov někde na jihu USA. Parta vymydlených městských hošíků si sem se svýma holkama vyrazila na víkend. Hošánci si na přívěsu vezou terénní motorky. Zastaví u špinavého osamělého obchodu u cesty. V silném kontrastu s nima působí místní. Prodavač Ed a jeho synek Billy ještě jdou, ale starý Wallace a jeho pět malých děcek jsou na první pohled totální vidláci. Tom chce nějaké zboží co Ed zapomněl doma. Nabídne se že mu proto zajede. Synek mu zatím pohlídá krám. Wallace má obavy ať to stihne před setměním. Asi tu po nocích řádí nějaký krvelačný hnus. Vlastně určitě. Prozradila to úvodní scéna.
 
Tatík odjel. Dva z hošanů zatím vytáhnou motorky a předvádí se na louce za obchodem. Billyho psa vyplaší zvuk motorek. Rozběhne se k nim. Billy za ním. Pak se všechno posere. Joel do malého kluka vrazí. Billy padá k zemi. Nehýbe se.
 
V podstatě to byla to nešťastná náhoda. Průser je že Joel má vypito. Naráz z něho není takový tvrďák jak před chvilkou působil. Dává motorku na přívěs, sedá do svého sporťáku a ujíždí pryč. Zbytek mlaďochů je zatím v šoku. Jedině Joelův brácha se trochu sebral. Posílá ostatní zavolat pomoc. Sám počká u kluka.
 
Chvíli po tom co odjedou se vrátí Ed. Okamžitě vidí co se stalo. S Joelovým bráchou se ani moc nebaví, bere kluka a jede s ním domů. Nejde poznat jestli kluk žije nebo ne. V chatě kam se zdekoval Joel mezitím dojde k hádce. Joel zničil telefon, sebral ostatním klíče od jejich auta. Nemůže je nechat zavolat policajty.
 
Do chaty se vrátil i Joelův brácha. „Co se tu kurva děje?“. „Nepůjdu do basy kvůli nějakému blbečkovi“. „Hele vrátil se ten klukův otec a odvezl si ho. Myslím že to bude v pohodě!“. „Nelži mi! Co říkal?“ „Neříkal nic. Jenom se na mě díval-“ „Cože? Jenom se na tebe díval?“. „Díval se na mě jako by mě chtěl zabít..“.
 
Zajímavě rozehraná partie. Parta mladých, z toho jeden frajírek, který ostatní dostal do průšvihu a teď to jenom zhoršuje. Záhadná zrůda v lese. Zničený otec, rozhodnutý zabíjet z pomsty. Je ale správné aby kvůli chybě jednoho zemřeli i nevinní okolo něj?
 
Je to film z drsné školy. Žádné místo pro legrácky, jde tu o život. Začátek vypadá slibně, pak už je to horší. Na survival horrror je tu netradiční morální dilema a autoři neudělali chybu ve smyslu nelogičností nebo klišé. Lance Henriksen odvedl v roli Eda dobrou práci. Pumpkinhead vypadá jak přerostlý vetřelec a tvůrci triků si s ním pohráli. Mají co ukázat a dělají to. Přesto filmu chybí šťáva a výsledek trochu nudí. Není to žádná hrůza, ale není to ani film na který byste se někdy chtěli podívat podruhé - 5/10.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.