Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Youling renjianAsijské filmy

Hong Kong
98 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Visible Secret
rok: 2001
režie: Ann Hui
scénář: Kwang Abe (writer)
hrají: Eason Chan (Peter Wong Choi), Qi Shu (June / Wong Siu-Kam), Anthony Wong Chau-Sang (Wong-Lin), Sam Lee (Simon), James Wong (Lo Kit), Yiu-Cheung Lai (Peter's brother (as Yiu-Hung Lai), Kara Hui (Siu-Kam's Mother (as Ying-Hung Wai), Tony Liu (Master Tsang (as Wing Lau), Tat-Ming Cheung (Taxi Driver), Jo Kuk (Ghost on the subway (as Jo Koo)
produkce: Kwang Abe, John Chang, Thomas Chang, Willie Chan, Thomas Chung
hudba: Tommy Wai Kai-Leung
keywords: cult, train, ghost
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6378

Recenzoval humanbeing

Přidáno: 12. říjen 2002

Od poměrně nového hongkongského horroru režisérky Ann Hui (Zodiac Killer) jsem nečekal nějakou výraznou filmovou událost, spíše jsem očekával něco ve stylu The Eye od bratrů Pangových, tedy standardní a víceméně konvenční dílo s duchařskou tématikou. Po shlédnutí musím ale konstatovat, že Visible Secret je opravdu velmi zdařilý kousek.

Příběh se odvíjí od události před patnácti lety, kde se na tramvajové zastávce stala nehoda, ve které jeden muž přišel o hlavu (což mu ale nezabránilo vstát a pochodovat mezi zděšeným davem :-) ). Tady vše začíná, totiž té upadené hlavy si všimne jedna holčička, která čeká na zastávce se svým otcem... Peter, hlavní hrdina filmu, jednoho dne potká v nočním podniku dívku June, do které se ihned zamiluje. Čeká ho ale překvapení jaké by pravděpodobně neočekával snad nikdo. June má schopnost vidět duchy, ale pouze jen na levé oko (zajímavá to skutečnost, na kterou nedostanete odpověď) a tak přes něj raději nosí černou koženou pásku. Netrvá moc dlouho a Peter je vyhozen z práce kadeřníka (věřte, že ostříhat malého kluka milujícího krvavé komiksy dá opravdu velikou práci. Tím spíš abyste mu nijak neublížili, což se v Peterově případě zrovna stane). Situace nabere na vážnosti, kdy je jeho otec posednut duchem a protože nemocnice řádně nezaměstnává žádného nemocničního vymítače, po krátké chvíli spáchá (vcelku efektně s použitím prostěradla) sebevraždu.

Scény s posednutými lidmi jsou odvedeny poměrně zábavnou strašidelnou formou, je škoda, že jich je tu jen pár. Je dobré, že filmu nechybí nadhled, a tak je tu celkem dost povedených vtipných situací např. scéna, kde hlavní protagonisté navštíví profesionálního ateistického vymítače duchů se zvrhne v dokonalou výpověď sebe sama

Obzvlášť zajímavá je technická stránka snímku. Moc se mi líbila práce s kamerou, u které při neobvyklejších scénách nemáte pocit (v poslední době dost časté) samoúčelné vypočítanosti. Úžasná je barevná stylizace a to převážně červená s modrou v kombinaci s dalšími, což rozhodně přidává do stylové atmosféry a výsledného dojmu.

Kdybych měl film porovnat s jinými tituly jako třeba nedávno recenzované The Eye, recenzovaný film je pro mě jasným vítězem. Visible Secret je opravdu velmi příjemné překvapení, které má před svojí konkurencí určitý náskok v podobě obrovské invence a filmařského umu. Kvalitou bych ho možná zařadil i vedle Dark Water, ale nikoliv stylem, který je přecejen odlišný.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.