Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 48 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Leatherface: Texas Chainsaw Massacre 3Série: Leatherface

USA
80 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Kožená tvář III
rok: 1990
režie: Jeff Burr
scénář: Kim Henkel (characters) and), Tobe Hooper (characters), David J. Schow (written by)
hrají: Kate Hodge (Michelle), Ken Foree (Benny), Viggo Mortensen (Tex), R.A. Mihailoff (Leatherface 'Junior' Sawyer), William Butler (Ryan), Joe Unger (Tinker), Tom Everett (Alfredo), Miriam Byrd-Nethery (Mama Sawyer), Jennifer Banko (Leatherface's Daughter), David Cloud (Scott)
produkce: Robert Engelman
hudba: Jim Manzie, Pat Regan (as Patrick Regan)
keywords: gas-station, shotgun, survivalist, texas, leatherface, cannibalism, based-on-ed-gein, axe, roadkill, based-on-supposedly-true-story, bathroom, lake, meat-hook, murderess, brunette, highway, sequel, explosion, voyeurism, truck, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8736

Recenzoval Luki

Přidáno: 15. leden 2005

Tak jsem se k tomu konečně odhodlal. Tři roky jsem ve videopůjčovně chodil okolo obalu kazety s tímto filmem, než jsem se nedávno rozhodl, že si ji půjčím. Na zadní straně obalu jsem si přečetl krátké info (klasika...), a ani obrázky mne moc nezaujaly (klasika...), ale nakonec jsem si ji stejně půjčil. Proč? Mám rád filmy TChM z roku 1974 i jeho předělávku z roku 2003. Ale také už jsem viděl TChM:Next generation a to byl taky důvod proč jsem s půjčkou tak dlouho otálel, TChM:NG byla jedna z nejhorších slátanin co jsem kdy viděl, a nechtěl jsem si kazit výsledný dojem z prvního a druhého dílu. Ale nakonec jsem stejně podlehl...

Příběh začíná, když policie objeví ve vyschlém korytu řeky přes 50 těl, jenž se vlivem bahna proměnily v malou toxickou skládku. Texasem právě projíždí mladý pár (bohužel si vážně nepamatuji jména, tak jim říkejme třeba Bob a Jill), který cestou večer natrefí na malou zácpu zapřičiněnou ohledáváním místa činu. Jelikož v rádiu slyší zprávy o vraždách a nálezu těl, a policista jim poradí aby nikmu nezastavovali, rozhodnou se jet bez přestávky celou noc. Ráno pak přejedou pásovce, kterého soucitná Jill nedokáže dorazit kamenem, tak to za ni udělá Bob. Nakonec se zastaví u benzínové pumpy, kde narazí na jednoho uchyláka a "stopaře" (už od této chvíle však 100% poznáte že oba patří do "rodiny", je to až do očí bijící), Nakonec se díky stopařově léčce při útěku dostanou na špatnou silnici, ze které se je potom večer pokusí srazit jedno větší auto. Naneštěstí píchnou tak musí zastavit a pneumatiku vyměnit. Tady přichází na řadu Leatherface a jedna jediná trošku napínavá scéna z celého filmu. Zbytek jede podle známého vzorce...

Začněme herci, výkony jsou čistě průměrné vyjma veterána Kena Foreeho jako Bena a Vigga Mortensena jako "stopaře". Nebýt stupidně napsaných dialogů (nebo překladu), možná by jednání herců vypadalo lépe. Musím pochválit masku Leatherface, která nevypadá vůbec špatně, a taky pár narážek na první díl (panenka Sally...).

Film se vyhýbá zobrazování násilí, alespoň co se motorové pily týče, ale u uřezaných nohou, ustřeleného ucha a rukou přibitých k židli toho tvůrci ukázali dost. Scénář není špatný nebýt několika zbytečných okliček a mírné naivity, hlavně co se rodinky týče. Velmi mi vadilo, že si rodinka vybavila dům několika technickými zázraky a dokonce mikrovlnkou a všemi výdobytky moderní domácnosti, kromě toho mají před domem čtyři obrovské reflektory, ale PROČ??? Celkově film není špatný jen poněkud odbytý a zbytečný. Obsahuje několik povedených scén jako například ta ve které se Leatherface učí na "počítači", který mu neustále klade otázku, "co je to?" ukazuje obrázek smutného člověka a Leatherface neustále píše FOOD:). Celkově jsem byl filmem ale velmi zklamán (ne však tolik jako u NG), a většinu času jsem se trochu nudil. A závěr filmu pak už byl jen poslední hřebíček do rakve...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.