Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Pet SemataryStephen King

USA
103 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Hřbitov domácích zvířátek
rok: 1989
režie: Mary Lambert
scénář: Stephen King (screenplay)
hrají: Dale Midkiff (Louis Creed), Fred Gwynne (Jud Crandall), Denise Crosby (Rachel Creed), Brad Greenquist (Victor Pascow), Michael Lombard (Irwin Goldman), Miko Hughes (Gage Creed), Blaze Berdahl (Ellie Creed), Susan Blommaert (Missy Dandridge), Mara Clark (Marcy Charlton), Kavi Raz (Steve Masterton)
produkce: Mitchell Galin, Richard P. Rubinstein, Ralph S. Singleton, Tim Zinnemann
hudba: Elliot Goldenthal
keywords: cat, pet, cemetery, neighbor, pet-cemetery, author-cameo, person-on-fire, supernatural-power, death, psychotronic, burial-ground, flashlight, gothic, new-england, loss-of-son, dog, zombie, loss-of-sister, skunk, hit-by-truck, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 11527

Recenzoval KLAUN_DOMINANT

Přidáno: 14. květen 2004

Když vám umře váš oblíbený mazlíček, třeba pes Ťapka (u našich hrdinů to bude kocour W. Churchill), možná ho pohřbíte na zahrádce nebo hodíte do popelnice, nebo spálíte při táborovém ohni a nebo, jako hrdinové našeho příběhu, kteří se právě přistěhovali, ho pohřbíte na zvláštním hřbitově. Hřbitově, který je vyhrazen pouze pro zvířátka. Díky rušné silnici, kterou přes město jezdí náklaďáky velikou rychlostí, má hřbitov domácích zvířat, stále nové návštěvníky. Na tomto hřbitově však neni nic neobvyklého, pokud se na něm budete zdržovat, nic se vám nestane. Prostě docela obyčejný hřbitov vašich mazlíčků. Nesmíte však vstoupit za hřbitov a dojít po staré cestě k indiánskému pohřebišti, které už tak zcela normální není a kde je půda "kyselá". Když tam totiž svého mazlíčka pohřbite, brzo se vám vrátí, ale neni to už ten starý Ťapka, kterého jste znali, nelísá se a neoblizuje vás, změnil se a je jiný a když má hlad, konzerva psího žrádla mu možná nebude tak docela stačit. A když spadne pod kola náklaďáku jedno z vašich dětí, smíříte se s jeho smrtí a na všechno zapomenete? Nebo se rozhodnete vyzkoušet, co by se stalo, kdybyste ho pohřbili za hřbitovem domácích zvířat. Vrátí se taky? Funguje to i u lidí? Bude to ten člověk, kterého jste znali předtím? To volá po vyzkoušení. Přinejhoršim bude jiný a vy ho znova pohřbíte no ne? Kdo by odolal...

Samotná Kingova knížka, kterou sem četl, se mi nijak extrazvlášť nelíbila a tak sem k filmu přistupoval s despektem, nakonec mi běhal občas i mráz po zádech, ale bohužel sem se i chvilkama nudil a docela častokrát pokukoval a po hodinkách a sledoval kdy že už to bude končit. Přesto nelituju že sem to skouknul, protože sem si díky Zeldě zadělal na další "pěkné sny". Zelda je totiž dávno mrtvá sestra hlavní hrdinky Rachel Creedové. Nemocná, vyhublá, šílená, psychopatická ženská co bydlela kdesi na půdě (jestli se dá ovšem řikat bydlení tomu, když se válíte po posteli-nikdy ji neopouštíte a máte bolesti) a kterou Rachel musela jako malá holčička hlídat a krmit. K Ráchelině smůle se udusila zrovna když jí hlídala a rodiče byli v kině. Přenádherný zážitek pro malé dítě. Tudíž na ní má moc pěkné vzpomínky. Zelda jí za to občas navštěvuje ve snech.

Zfilmovaný je to tedy dle mého dost slušně, jenom mi tam něco chybělo, něco co by film vytrhlo ze spáru průměru. Chyběla mi tam atmosféra a nějaká pěkná hudba, která by to podbarvovala a dodala tomu šmrnc. V Kingově knize však atmosféra samozřejmě nechybí. King si tam opět střihnul malou roličku, jak bývá často jeho zvykem. Tentokrát kněze na pohřbu. Shrnuto a podtrženo bych se nezdráhal film těm, co četli knihu doporučit. Myslím že plakat nebudou. Přinejhoršim si pro mě dojedou - ale už sem domluvenej s mámou a ta ví kam mě zakopat, takže nebojte, brzo se vrátím.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.