Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 46 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
KairoAsijské filmyGhosts

Japonsko
118 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Pulse
rok: 2001
režie: Kiyoshi Kurosawa
scénář: Kiyoshi Kurosawa (writer)
hrají: Haruhiko Katô (Ryosuke Kawashima), Kumiko Asô (Michi Kudo), Koyuki (Harue Karasawa), Kurume Arisaka (Junko Sasano), Masatoshi Matsuo (Toshio Yabe), Shinji Takeda (Yoshizaki), Jun Fubuki (Michi's mother), Shun Sugata (Boss), Shô Aikawa (Employee), Kôji Yakusho (Ship Captain)
produkce: Yasuyoshi Tokuma, Hiroshi Yamamoto
hudba: Takefumi Haketa
keywords: internet, shadow, alone, forbidden-room, one-word-title, ghost, supernatural, asian-horror, isolation, remade, apocalyptic, missing, darkroom, disappear, internet-video, horror-movie-remade, alienation
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 11180

Recenzoval humanbeing

Přidáno: 23. září 2002

Příběh začíná sebevraždou Taguchiho, jednoho z čtveřice přátel, který se bezdůvodně oběsí ve svém bytě. Nedlouho po této tragédii se začínají potýkat s podivnými událostmi, které je zvláštním způsobem seznámí s fenoménem 'druhého' světa. Mezitím se kdesi ve městě student Kawashima rozhodne pro připojení k internetu, ale jeho první zkušenost ho docela rozhodí. Počítač se po instalaci připojí na jakousi neznámou adresu, kde jsou různé webcamy. Chování lidí na obrazovce ovšem nevzbudí v jejím pozorovateli klid, spíše naopak. Vypnutí nic neřeší, protože jakoby měl počítač svou vlastní vůli, opět se zapne a přihlašuje na tu samou webstránku. Otázka je proč všude ve městě mizí lidé a kam se vlastně jejich těla (duše?) poděla.

Tento zdařilý film od japonského mistra Kiyoshi Kurosawy se zaobírá, ať již více nebo méně, tematikou lidských vztahů a otázkou dnešní, vztahy izolované, moderní počítačové doby. To vše, s obalem strhující duchařské podívané. Atmosférou se velmi podobá úspěšnému The Ring, což je jen a jen dobře. Není to ale vůbec žádná vykrádačka, o čemž svědčí i to, že režisér dělal na tomto filmu údajně téměř sedm let před premiérou Ringu. Strašidelné scény podporuje velmi povedená atmosférická zvukomalba, která je místy jenom hučení, posléze měnící se v uchu lahodící hudbu.

Nejlepší strašidelné scény jsou:

- padající holka ze střechy továrny, jenž je až neuvěřitelně realisticky vypadající, že vás zamrazí
- potulující se duch v chodbě
- hon na postavu v knihovně
- padající letadlo na zničené město
- a nakonec hodně strašidelná závěrečná scéna s duchemPokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.