Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 106 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Return of the Living Dead 3Horror ComedyZombie

USA
97 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Návrat živé smrti 3
rok: 1993
režie: Brian Yuzna
scénář: John Penney (written by)
hrají: Kent McCord (Col. John Reynolds), James T. Callahan (Col. Peck), Sarah Douglas (Lt. Col. Sinclair), Melinda Clarke (Julie Walker (as Mindy Clarke), Abigail Lenz (Mindy), J. Trevor Edmond (Curt Reynolds), Jill Andre (Dr. Beers (Chief Scientist), Michael Decker (Science technician), Billy Kane (Waters (Sentry), Mike Moroff (Santos)
produkce: Lawrence Steven Meyers, John Penney, Gary Schmoeller, Brian Yuzna
hudba: Barry Goldberg
keywords: gang, zombie, doomed-love-affair, lasersight, brain-eating, zombie-love, scalpel, power-drill, nudity, death, undead, splatter, self-flagellation, corpse, reverse-footage, cynicism, zombie-violence, teen-suicide, video-game, doomed-love, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8179

Recenzoval chaos_device

Přidáno: 13. září 2002

Hnán zvědavostí po zhlédnutí RotLD2 jsem neodolal a podíval se i na trojku. Jaká tedy je?

Tvůrci návratů oživlé smrti opravdu moc respektu z americké armády nemají. Pokračování ságy nás zase jednou zavede na vojenskou základnu, kde se zelené mozky pokouší využít upravené zombie jako biomechanické zbraně. V úvodu se seznámíme s velitelem základny plukovníkem Johnem Reynoldsem. Práce v armádě jej nutí se často stěhovat z jednoho koutu Ameriky do druhého, což špatně snáší jeho náctiletý syn Curt. Ten se momentálně bláznivě zamilovat do místní punkerky Julie a tak se mu po nepovedeném otcově zombie-experimentu rozhodně nechce stěhovat na novou vojenskou základnu. Pohádá se s otcem a spolu s Julií zamíří na svém silném motocyklu vstříc lepším zítřkům.. Bohužel mu osud záhy přichystá krutou ránu v podobě nehody při které Julie zahyne. Jsouce svědkem schopnosti vojáků z otcovy základny oživit mtvoly neváhá a volí jedinou možnost jak se svou Julií zůstat i nadále - s pomocí otcovy id se na základnu vloupá a Julií oživí pomocí nechvalně proslulé látky 2-4-5 Triotoxin. Přitom se mu ovšem nechtěně podaří na svobodu vypustit i jednu opravdu hnusně zmrzačenou zombie a masakr v základně a přilehlém městečku může začít..

Oproti dvojce je na první pohled vidět že film má větší rozpočet. Zombie jsou opravdu krásně hnusné a věrohodně slizké. Děj filmu je ze začátku pěkně děsivý a i když zhruba po půlce lehce ztratí tempo, daří se mu to vyrovnat brutálním a temným závěrem. Originální prvek filmu je především v oživlé dívce Julii - ta si uvědomuje co se s ní stalo a přes rostoucí chuť na mozky se snaží neublížit svému Curtovi. Kromě lásky k němu jí v tom pomáhá způsobování si bolesti - další a další části jejího těla jsou propichovány a rozřezávány v zoufalé snaze zahnat zrůdné choutky kterým má stejně pramalou šanci odolat. K dalším nesporným kladům filmu patří scény s polonahou Julií - fanoušci piercingu by si proto film rozhodně neměli nechat ujít :)

Verdikt: super zombie, brutální a nápadité scény, polonahá prošpikovaná Julie, dobrá práce kamerou - pokud by film v prostředku trochu neztratil dech, dal bych mu o bod víc. Takhle je to slušných 7/10.

P.S. na imdb jsem zjistil ze v produkci už je i 4. díl s podtitulem Necropolis - už se nemůžu dočkat!Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.