Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Bad MoonWerewolf

USA
80 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Temný úplněk
rok: 1996
režie: Eric Red
scénář: Wayne Smith (novel "Thor"), Eric Red (screenplay)
hrají: Mariel Hemingway (Janet), Michael Paré (Uncle Ted (as Michael Pare), Mason Gamble (Brett), Ken Pogue (Sheriff Jenson), Hrothgar Mathews (Flopsy), Johanna Lebovitz (Marjorie (as Johanna Marlowe Lebovitz), Gavin Buhr (Forest Ranger), Julia Montgomery Brown (Reporter), Primo (Thor)
produkce: Gary Barber, James G. Robinson, Jacobus Rose, Bill Todman Jr.
hudba: Daniel Licht
keywords: werewolf, dog, thor, trailer, human-animal-relationship, boy-dog-relationship, young-boy, curfew, blood, broken-window, attempted-child-strangling, full-moon, child-in-peril, washington-state, german-shepherd, sheriff, brother-sister-relationship, con-artist, forest, based-on-novel
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7652

Recenzoval pajk

Přidáno: 01. září 2002

Film Bad moon - Tajemný úplněk kdysi běžel u nás v kinech, což je možná chyba, protože tam rozhodně nepatří. Jedná se o klasický béčkový odpad a to hlavně kvalitou, neobsahuje žádné kultovní hlášky či cokoliv zajímavého, čím by podžánr hororu, totiž film o vlkodlacích, obohatil. Šťavnaté téma vlkodlaků, bylo zpracováno nesčetněkrát, někdy lépe - American Werewolf in London (1981), někdy hůře - série Howling (1980) a někdy dokonce velmi zajímavě - Company of Wolves (1984). Bohužel většina zpracování se potácí na hranici šedého průměru a na rozdíl od pokrevních příbuzných jako jsou Drákula, Frankenstein, Mumie a další, na své mistrovské zpracování teprve čeká. Tajemný úplněk nepřináší nic nového, dokonce se dost nemotorně zabředává do starých klišé.

Strýček Ted (Michael Pare) je na začátku samozřejmě pokousán, stává se z něj monstrum, které vraždit musí sic nechce. A tak náš nešťastný vlkodláček Ted zavolá své sestřičce Janet (Mariel Hemingway), která bydlí se svým synkem a německým ovčákem na samotě v lese, jestli by nemohl přijet a zůstat chvíli ve společnosti rodiny, o čemž se domnívá, že ho z jeho prokletí vysvobodí. Nevysvobodí, a ještě mu to trochu zkomplikuje náš pejsánek, který je z toho všeho dost nervózní, protože čichá, čichá nějakou nekalost. Tou je závěrečný vražedný útok, ke kterému se po milosrdně krátké stopáži filmu, konečně prokoušeme. Závěrečné zmizení po vzoru Mika Meyerse se odehrává v rámci otevřených konců a druhých dílů... doufejme, že ne... Dodejme, že pár lidí přijde během filmu o život, ale tak neefektivně, že to nemá cenu popisovat. Celý film je totiž nedotažený a polovičatý. Má být pro kina či na video? Měli v něm hrát hlavní roli hvězdy či pes? A co ta ženská postava Mariel Hamingwayové? Sestra. To je na horor docela nuda. Jediné co stojí za zmínku je maska vlkodlaka, která je dost děsivá sama o sobě a ne díky herci či režii. I ta přeměna ve vlkodlaka je v porovnání s American Werewolf in London (1981), který je o dost starší, odfláknutá. Celkově jde o zapomenutelné béčko, konvenční, bez vtipu a nadhledu...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.