Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

Preview: Kroniky Riddicka mini preview
publikováno 07.07.2003 Série: Riddick

Natáčení prvního dílu z plánované trilogie filmů The Chronicles of Riddick bylo studiem Universal Pictures oficiálně potvrzeno. Nástin příběhu je takovýto:
Posledních pět let strávil Riddick na cestách mezi zapomenutými světy unikajíc žoldákům, kteří prahnou po ceně za jeho hlavu. Nyní se jako uprchlík nachází na planetě Helion (domově vyvíjející se multikulturní společnosti), která je napadena...

...Lordem Marshalem (Colm Feore), fanatikem co si vybírá lidi jako cíle pro podrobení se jeho armádě válečníků, známých jako Necromongeři.

Riddick je poslán do vyhnanství do podzemního vězení, kde teplota dosahuje extrémních hodnot od arktických nocí po sopečné dny, kde se setkává s Kyrou (Alexa Davalos), jedinou přeživší z jeho minulosti. Jeho snahy osvobodit sebe a Kyru ho dovedou k Necromongerské mateřské lodi, kde je okolnostmi donucen postavit se proti Lordu Marshalovi v apokalyptické bitvě, ve které bude ohrožena rovnováha všech živých a neživých bytostí.

Příběh na mě dělá dojem, že asi nepůjde ve směs o nic ve stylu Černočerné Tmy, jejíž vesmír byl podobný víceméně tomu našemu. Uvidíme co režisér David Twohy myslel tím svým výrokem 'the evil twin of Star Wars', tento příběh jeho větu myslím docela vysvětluje. Jak jsem se tu o pokračování Pitch Black zmiňoval v září, autoři chtějí film více koncipovat jako akční sci-fi a charakter Riddicka by se prý měl (vzhledem k velikosti projektu celkem logicky) změnit z mezigalakického vraha v kladného sympaťáka. Doufejme jen, že se tu objeví nějaké pěkné příšerky jako v jedničce.

Zatím obsazené role, kromě Vina Diesela jako Riddicka a již výše zmíněných, čítají Aeron, mimozemskou bytost, která bude Riddickovi pomáhat, zhostí se jí sedmdesátiletá herečka Judi Dench, dále Vaako, vůdce válečníků Lorda Marshala, kterého bude hrát Karl Urban...

Filmaři plánují udělat další dvě pokračování, v případě jestli první díl z Kroniky uspěje v pokladnách kin (jen tak pro zajímavost asi rok stará zpráva hovoří o rozpočtu 140 milionů dolarů, což je asi tolik, co bude stát třetí díl Hvězdných Válek. V porovnání s jedničkou, která měla docela nízký rozpočet $23 mil je to od producentů poměrně odvážný krok). Premiéra The Chronicles of the Riddick je stanovena na červen příštího roku, a jelikož u nás "první Riddick" v podobě Černočerné Tmy běžel v kinech, je veliká pravděpodobnost, že se dočkáme i tohoto titulu. update: Česká premiéra je stanovena na 2.9.2004.

Datum světové premiéry: 11.6.2004


humanbeing

Sdilet

 
Související odkazy
· Další Riddick? (03.08.2009)
· David Twohy o pokračování Riddicka (20.11.2007)
· Chronicles of Riddick 2 (12.03.2005)
· The Chronicles of Riddick (06.09.2004)
· Chronicles of Riddick plakát (12.04.2004)
· The Chronicles of Riddick trailer (17.12.2003)
· Chronicles of Riddick web (12.12.2003)
· První obrázek z Chronicles of Riddick (16.09.2003)
· Riddick: Pitch Black 2 (26.08.2002)

· Více o Série: Riddick RSS kanál - téma Série: Riddick
· Novinky od humanbeing


Nejčtenější články o Série: Riddick:
Riddick: Pitch Black 2

 

Možnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek  Poslat tento článek


 

"Login" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář
Práhy
  
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Re: Kroniky Riddicka mini preview (Skóre: 1)
podle humanbeing (humanbeing@studna.net) v Pátek 12.12.2003
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.studna.net
Dalsi oznamene role jsou: Keith David (The Thing), Colm Feore (Face Off) jako Lord Marshal, Artine Brown (Shattered Souls), Alexa Davalos, Nick Chinlund (Ambulance), Chris Astoyan, Colin Corrigan, Christina Cox, Cedric De Souza, Aaron Douglas (Final Destination 2), Thandie Newton, Ron Selmour (Bones) a Andy Thompson.


[ Odpovědět ](c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!