Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 37 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

Česká TV/DVD: FEBIO FEST
publikováno 15.01.2003 Z domova

Včera se na webu FEBIO FESTu konečně objevil program, takže je možno začít vybírat, které filmy by bylo možno doporučit čtenáři STUDNY. Předesílám, že se mi opravdu nechtělo prolézat informace o úplně každém snímku, takže selekce je založena čistě na odhadu od oka, navíc hrubě ovlivněného tím, že v programu je uváděn jen originální a český název. Filmový festival je ale dlouhý, a od toho je tu diskuse pod tímto textem, abyste mohli sami doporučit ostatním něco dalšího zajímavého, co se vám v programu podaří objevit...MASO PRO ZÁMECKOU PANÍ / KILLER BARBYS
Filmová kategorie: Divné videofilmy
Režie: Jess Franco
Stát: Španělsko
Rok výroby: 1998
Původní znění: český dabing / Czech
Délka Filmu: 90 minut
Popis filmu:
Kultovní horory jsou specifickou odrůdou na filmové zahrádce. Aby se člověk v této disciplíně uplatnil potřebuje hodně krve, nahotu, sex a kultovní pohled na svět doprovázený patřičnou hláškou. Maso pro zámeckou paní dokáže toto vše nabídnout v jedné jediné scéně. A jedeme dál: těla bez hlav, trpaslíci, vykradená hraběnka Bathoryová, kosa... Režisér Jess Franco proslavený svou oblibou v hemoglobinové erotice vás nezklame.
Poznámka evilmind: Film jsem viděl poprvé letos o vánocích v rámci Avalconu Speciál, a ačkoliv Jess Franco není zrovna mým oblíbeným režisérem, docela jsem se bavil - zčásti i díky poměrně slušným hláškám, z nichž u některých jsem měl trochu pochybnost, jestli by byly vtipné i v originále. Konec nestojí za nic, ale zase na druhou stranu na velkém plátně...

27.1.2003 22:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 9 
 5.2.2003 23:30  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 1 
 9.2.2003 20:00  Experimentální Studio, Experimentální studio 

NANG NAK / NANG NAK
Filmová kategorie: Thajské panorama
Režie: Nonzee Nimibutr
Stát: Thajsko
Rok výroby: 1999
Původní znění: /
Tlumočení:
Délka Filmu: 100 minut
Popis filmu:
Příběh podle staré thajské legendy. Mak odchází do Bangkoku, kde je ve válce těžce zraněn. Jeho žena Nak umírá při porodu jejich mrtvě narozeného dítěte, ale když se Mak vrátí domů, žijí oba dál, jako by nic nestalo. Mak netuší, že jeho žena je duch.
Poznámka evilmind: V programu sice chybí informace o jazykové verzi, ale předpokládám originál a anglické nebo české titulky. Na tenhle film se tu často odkazuju jako na klasickou thajskou duchařinu, a i když na další pokus už tak nefunguje tak úplně strašidelně jako na ten první, rozhodně si ho nenechám ujít - už proto, že ho hrají jen jednou...

27.1.2003 17:45  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 5 

SVATYNĚ / LA CHIESA
Filmová kategorie: Divné videofilmy
Režie: Michele Soavi
Stát: Itálie
Rok výroby: 1982 Původní znění: český dabing / czech
Délka Filmu: 98 minut
Popis filmu:
Italská hororová škola je pojem, který má dnes neotřesitelnou pozici ve světovém filmovém vesmíru. Jejími dvěmi nejtemnějšími hvězdami pak jsou Dario Argento a Michele Soavi. Mistr a jeho žák se sešli několikrát a Svatyně patří mezi vrcholy jejich spolupráce. Temné rituály, všeprostupující zlo, mechanické převodovky zmaru a delirické vize. To vše nabízí hororový příběh z kostela, který postavili nad samotnými branami pekla.
Poznámka evilmind: Výběr filmů do kategorie "Divné videofilmy" je opravdu divný, a přijde mi, že trochu lacině vychází z toho, co už je u nás k mání na videu. Svatyni dokonce dávala letos i TV Nova. Je to škoda, protože pro festival určitě bylo možné snadno získat i nějaké italské horrory, které u nás nejsou k mání...

26.1.2003 22:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 9 
 4.2.2003 23:30  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 1 
 6.2.2003 20:00  Experimentální Studio, Experimentální studio 

OKO / JIAN GUI
Filmová kategorie: Thajské panorama
Režie: Oxide Pang, Danny Pang
Stát: Thajsko/Velká Británie/Hong Kong
Rok výroby: 2002
Původní znění: čínština / anglické tit. / Chinese / English tit.
Tlumočení: CZ
Délka Filmu: 98 minut
Popis filmu:
Pozoruhodný thriller Danny a Oxide Pangových o dívce, která vidí jiné věci než ostatní. Jako malá oslepla, jako dospělé ji transplantace zraku vrátila ztracený smysl. Vidí ale věci, které nikdy nezažila a poznává lidi, které nikdy nepotkala.
Poznámka evilmind: Recenze STUDNY. Určitě film, na který má smysl jít se podívat do kina i když už jste ho viděli na DVD. Nicméně je třeba podotknout, že by se měl do našich kin dostat i mimo rámec festivalu, a to už v druhé polovině února.

26.1.2003 20:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 5 
27.1.2003 22:45  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 5 
 4.2.2003 13:15  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 8 
 5.2.2003 23:15  PALACE CINEMAS -Velký Špalíček, Sál 7 
 7.2.2003 13:15  PALACE CINEMAS -Velký Špalíček, Sál 7 

KAIRO / KAIRO
Filmová kategorie: Japonský film včera a dnes
Režie: Kiyoshi Kurosawa
Stát: Japonsko
Rok výroby: 2001
Původní znění: japonsky / franc. tit. / Japanese / French subt.
Tlumočení: CZ
Délka Filmu: 118 minut
Popis filmu:
Přízračný japonský horor Kiyoshiho Kurosawy, syna největšího japonského režiséra. Film byl oceněn cenou FIPRESCI na festivalu v Cannes 2001 za originální pojetí virtuálního nebezpečí, které hrozí od počítačů.
Poznámka evilmind: Recenze STUDNY. Rozhodně jeden z těch lepších filmů, vezoucích se na vlně zájmu o supernatural příběhy ve stylu Ringu, který bych opravdu rád viděl i v kině, ovšem francouzské titulky???!! :-( To zase někdo myslel hlavou. A spoléhat se u japonského filmu na české tlumočení mi přijde poněkud riskantní... Škoda.

   
25.1.2003 20:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 5 

ŠOKUJÍCÍ ASIE I. / SHOCKING ASIA
Filmová kategorie: Divné videofilmy
Režie: Emerson Fox
Stát: Hong Kong
Rok výroby: 1985
Původní znění: český dabing / czech
Délka Filmu: 83 minut
Popis filmu:
"Tak jako je Bible knihou knih, je Šokující Asie dokumentem dokumentů!!!" Tak praví hrdý obal videokazety. První díl třídílné série vás přesvědčí o tom, že i dokument může obsahovat olbřímí dávku energie, bizarnosti a působivého napětí. Najdete v něm sebezraňování, sexuální praktiky, které vaše tělo i mysl poznamenají na vždy, náboženské rituály znamenající hazard se životem, smrt, zrození, brutalitu i humor. Děti nechte doma, ale plenky si vemte s sebou. Budete je potřebovat.
Poznámka evilmind: Tohle jsem neviděl, ovšem nejsem si úplně jistý, jestli má cenu obětovat v kině čas - podle všeho jde jen o asijskou variaci na "dokumenty" typu Traces of Death, sestříhané z těch nějvětších nechutností které se kde podařilo natočit. V podstatě něco jako koncentrované zprávy TV Nova... :)

24.1.2003 22:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 9 
 6.2.2003 21:00  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 1 

KRUH / THE RING
Filmová kategorie: Novinky světové tvorby
Režie: Gore Verbinski
Stát: Spojené Státy Americké/Japonsko
Rok výroby: 2002
Původní znění: anglicky/ české titulky / English / Czech subt.
Délka Filmu: 115 minut
Popis filmu:
Japonsko - americký film režiséra Gore Verbinsného je remakem kultovního japonského horroru Ringu. Mladá novinářka pátrá po příčinách úmrtí těch, kdo zhlédli záhadnou videopásku.
Poznámka evilmind: O americkém remake Ringu jsme toho tu napsali už dost, stejně jako u The Eye platí, že není třeba zuřivě honit těch několik festivalových termínů, protože film bude v běžné distribuci už na konci února.

24.1.2003 0:00  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 2 
28.1.2003 14:00  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 2 
 4.2.2003 23:15  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 7 
 6.2.2003 22:15  VARŠAVA, Sál 1 
 7.2.2003 23:45  PALACE CINEMAS - Velký Špalíček, Sál 3 

PŘÍZRAKY UNIVERZITY / TUNO NEGRO
Filmová kategorie: Divné videofilmy
Režie: Vincente J. Martin
Stát: Španělsko
Rok výroby: 2001
Původní znění: český dabing / czech
Délka Filmu: 103 minut
Popis filmu:
Španělé brutálně vracejí úder. Jejich krvavá odpověď americkým vyvražďovačkám typu Vřískot nebo Tajemství loňského léta je drsná a řádně bizarní. Studenti staré univerzity, kam je příběh situován, mají svou strašidelnou povídačku. Hlavním hrdinou je "Černý zpěvák," který nepohrdne nožem, sekerou, či kacířskou hranicí k uspokojení svých vražedných choutek. Píseň smrti, kterou zanotuje, je tím posledním, co ve svých studentských životech zaslechnou.
Poznámka evilmind: Recenze STUDNY. Tenhle slasher sice není ani zdaleka tak šokující, jak se vás snaží přesvědčit oficiální popis, ovšem jelikož ve Španělsku se v posledních letech točí o poznání lepší slashery (School Killer, Fausto 5.0) než jinde ve světě, za návštěvu kina to určitě stojí...

 
28.1.2003 22:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 9 
 5.2.2003 21:00  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 1 
 8.2.2003 20:00  Experimentální Studio, Experimentální studio 

SALÓ ANEB 120 DNŮ SODOMY / SALÓ O LE 120 GIORNATE DI SODOMA
Filmová kategorie: Retrospektiva: Itálie: P.P.Pasolini
Režie: Pier Paolo Pasolini
Stát: Itálie
Rok výroby: 1975
Původní znění: Paolo Bonacelli, Giorgio Cataldi, Umberto Paolo Qu
Délka Filmu: 117 minut
Popis filmu:
Do skomírajícího fašistického panství v severní Itálii je umístěn nevídaně krutý příběh mladých obětí, vystavených nejhoršímu ponižování a útrapám. Pasolini se inspiroval hrůznými fantaziemi markýze de Sade. Film byl nadšeně přijat revoltujícími intelektuály, ale zároveň i zakázán ve většině zemí Evropy.
Poznámka evilmind: Tady asi není co představovat. Salo je stálice programu kina Alfa, na který se pravidelně hrnou intelektuálové v davech dokázat si, že nějaké to žraní hoven je nemůže v žádném případě rozhodit. Takže bude určitě vyprodáno i tentokrát.

 
31.1.2003 22:45  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 10 
VEPŘINEC / PORCILE
Filmová kategorie: Retrospektiva: Itálie: P.P.Pasolini
Režie: Pier Paolo Pasolini
Stát: Itálie/Francie
Rok výroby: 1969
Původní znění: italsky / italian
Tlumočení:
Délka Filmu: 99 minut
Popis filmu:
Původní námět z roku 1965 nazvaný Orgie, o mladíkovi, který v 15.soletí ve Španělsku organizuje skupinu loupežníků-kanibalů, doplnil Pasolini o paralelní příběh současného německého průmyslníka, který poznává, že jeho společník je bývalý nacistický zločinec a že jeho syn Julian trpí zoofílií k prasatům, kterými je nakonec sežrán. Kanibalismus, zoofílie a antropofagismus jsou zde sémiotické jako erotismus v Teorémě. Lehce humornou rovinu vyprávění a odstup zajišťuje postava Ninneta, který je nestranným pozorovatelem a posluchačem obou příběhů.
Poznámka evilmind: Z celého bloku Pasoliniho filmů jsem vybral tenhle, protože ten popis mi přijde úžasný, a je to další film na který určitě musím jít... :-)
 28.1.2003 22:45  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 10 

ŽENY OD HLUBOKÉ ŘEKY / CANNIBAL FEROX
Filmová kategorie: Divné videofilmy
Režie: Umberto Lenzi
Stát: Itálie
Rok výroby: 1982
Původní znění: český dabing / czech
Délka Filmu: 88 minut
Popis filmu:
"Nejslavnější kanibalský film všech dob!" Obal videoazety nelže. Ženy od hluboké řeky známé též pod názvem Cannibal Ferox patří k tomu nejslavnějšímu co nám v kanibalském žánru slunná Itálie nabízí. Podobně jako úspěšný americký horor Záhada Blair Witch, celý italský kanibalský žánr se tváří jako realita. Nejvíce si užije milovník krvavosti všeho druhu: ořezávání všech primárních i sekundárních pohlavních znaků je na denním pořádku. Doma to nezkoušejte.
Poznámka evilmind: Horrory o kanibalech nesnáším, protože mi přijdou nesmírně laciné, postavené jen na šoku z kanibalismu jako takového, bez snahy o nějaký opravdový příběh. Nicméně Cannibal Ferox jsem neviděl už dlouho, a v kině samozřejmě nikdy, takže jistá šance, že se v Palace Cinemas sejdeme, tu je... :-)

25.1.2003 22:15  PALACE CINEMAS - Slovanský Dům, Sál 9 
 4.2.2003 21:00  MULTIKINO CINESTAR OSTRAVA, Sál 1 
 7.2.2003 20:00  Experimentální Studio, Experimentální studio 

evilmind

Sdilet

 
Související odkazy
· Howard 15 (06.06.2015)
· Howard 13 & 14 (11.03.2015)
· Howard 12 (06.09.2014)
· Howard 11 (06.06.2014)
· Howard 10 (07.03.2014)
· Noc hororožroutů 2014 & Cena Nosferatu (15.01.2014)
· Pionýři hororu (30.11.2013)
· James Wan si dává pauzu od horroru (20.09.2013)
· Karbon (13.08.2013)
· Z druhé strany (11.08.2013)

· Více o Z domova RSS kanál - téma Z domova
· Novinky od evilmind


Nejčtenější články o Z domova:
FEBIO FEST

 

Možnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek  Poslat tento článek


 

"Login" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Práhy
  
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!