Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

Titulky: Pranýř: Halloween Resurrection
publikováno 12.01.2003 Pranýř

Nedávno chtěla jedna moje kamarádka pustit nějaký "ne moc krvavý", zábavný a nový film, který ještě neviděla. Po chvíli licitování jsme se shodli na Halloween 8, protože jsem si vzpomněl, že jsem nedávno na něj viděl na dvd.box.sk titulky (kamarádka neumí anglicky ani slovo). Film ale vydržel na obrazovce mojí televize jen malou chvíli, kterou mi trvalo než jsem dovalil do pokoje občerstvení, protože v té chvíli právě na obrazovce probíhal úvodní rozhovor dvou zdravotních sester, prozrazující,...

... co se skutečně odehrálo na konci Halloween H20. Přesněji řečeno to prozrazuje v originále, v "přeložené" verzi to znělo nějak takhle:

- Zabila někoho jiného.
- Otce tří...
- Proč lékaři něco neřekli?
- Jejich výpovědi byli zamlženy.
- Nenech na sobě znát, co víš.

Pokud stejně jako moje kamarádka nechápete, o čem si zdravotnice povídají, pak vítejte ve světě titulků skupiny xCZ-2oo2. Konkrétně pod těmito je podepsán jakýsi LORD dR-aGoN, ovšem tato "3LiTE WaR3Z TR@NSlAT3" groupa je podobnými výplody dostatečně proslavena - mezi jejich speciality patří překlady ze slovenštiny do češtiny, vylepšování cizích titulků, sestávájící především z připsání vlastního nicku, a jiné podobně hodnotné akce. Překládání z angličtiny už jim jde o něco hůře, protože v originále vypadá ten rozhovor takhle:

- She killed the wrong person.
- Father of three.
- Why didn't the paramedic say something?
- His larynx had been crushed.
- Don't let on you know.

Jak vypadají titulky dále jsem odmítal zjišťovat, film jsem vypnul a raději jsme koukali na Long Time Dead. Chápu, že malé nepřesnosti v překladu k titulků patří, ovšem zamlčet divákovi, že nešťastný otec tří dětí nemohl prozradit svou identitu pod maskou, protože mu Michael předtím rozmáčknul krk tak, že nebyl schopen vydat ani hlásku, a nahradit to výmyslem o jakýchsi zamlžených výpovědích lékařů - to mi přijde jako by se tady někdo díval na úplně jiný film. Mimochodem ve filmu je v té scéně samozřejmě vidět, co Michael zrovna dělá...

V současné době titulky od xCZ-2oo2 (lze je stáhnout na dvd.box.sk) nejsou jediné, které můžete pro svou divx verzi použít - konkurenci najdete na webu subtitles.cz. Jejich autorem je kdosi podepsaný jako OBR2002, a s příslušným místem si poradil takto:

- Zabila nesprávného člověka.
- Otce třech dětí...
- Ale... proč ten saniťák nic neřekl?
- Měl rozdrcené uši.
- Sama se jí ale na nic nevyptávej.

Čeština o poznání lepší, ale bohužel ani tentokrát jsem nenašel sílu dívat se dál, byť by to jistě bylo velice poučné - a jen přemýšlím nad jednou věcí... Když pro umlčení musím člověku rozdrtit uši, co bych mu asi musel udělat, aby přestal psát?


Pokud narazíte při sledování titulkovaných filmů na podobné perly, napište nám o nich na adresu pranyr@studna.net. Každý mizerný překlad znamená, že už se nikdo nebude namáhat přeložit film opravdu dobře. Proto je třeba na idioty ukázat prstem, a hlasitě se jim vysmát - třeba jim to dojde...

evilmind

Sdilet

 
Související odkazy
· Halloween: Resurrection (03.11.2002)
· Halloween na českém webu (01.11.2002)
· Halloween v Premiere (07.10.2002)
· Halloween bude (04.09.2002)

· Více o Pranýř RSS kanál - téma Pranýř
· Novinky od evilmind


Nejčtenější články o Pranýř:
Pranýř: Halloween Resurrection

 

Možnosti

Vytisknout stránku  Vytisknout stránku

Poslat tento článek  Poslat tento článek


 

"Login" | Přihlásit/Vytvořit účet | 7 komentáře
Práhy
  
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.
Re: Pranýř: Halloween Resurrection (Skóre: 0)
podle Anonymous v Středa 22.01.2003
Sorry, ale "larynx" je v překladu "hrtan", ne uši! Vena-X


[ Odpovědět ](c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!