Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 22 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Osobní informace: EGODMoje domovská stránka: http://
Bydliště: Rawanda
Aktuální status: Offline

Posledních 10 komentářů, které poslal(a) EGOD:

Posledních 10 příspěvků, které poslal(a) EGOD:

Recenze uživatele EGOD:

Posledních 10 komentářů recenzí, které poslal(a) EGOD:
 • Tělo

  AD EXPLOATACE) TĚLO lze čís/vnímat dvěma způsoby : buď ho (stejně jako např. Hanekeho FUNNY GAMES) akceptujete jako jakousi "žánrovou hru s přesahem", která (zne/)užívá a rozvíjí stylové a narativní prvky (příp. témata) jistého typu exploatačních filmů, nebo vás - při aplikaci zdravě "povrchního" sledování (a exploatace obecně je především povrchní/povrchová záležitost) - budou neustále napadat slova jako "existenciální" (téma "lidské netečnosti", "drama sídliště" či "kritika maloměšťácké idylky") a "intelektuální" ("mlčení/absence dialogu=>tvůrci se vyjadřují výsostně kinematografickými/audio-vizuálními prostředky", "analýza mechanismů diváckého voyerismu", "metafora násilí ve společnosti"...), což je možná dobře, pro "kvalitativní sytost zážitku", ale pocitu "upřímné shock exploitation" to rozhodně nedodá.
  Oba přístupy jsou stejně legitimní, ale jen jeden (ten první!>) přístupný => otevřený k pochopení a uchopení TĚLA, tak, aby si to (přinejmenším) „poučený divák“ opravdu užil!!!

  AD FILM) Na rozdíl od ostatních (a možná i na rozdíl od tvůrců) si nemyslím, že holčička hraje blbě (hraje adekvátně provedení i úkolu), strohost kamery je velmi příjemná (a vůbec nejsilněji se podílí na výsledném lehce „existenciálním vyznění“ -> připomněla mi Kieslowského DEKALOG a polskou tradici vůbec) a kdyby byl i střih víc s „podpisem“ a nesázel tolik na „profícký jistoty“ mohla to bejt úplná paráda, režie je přesná a koncentrovaná - očekávám, že do budoucna se na tom nic nezmění, takže další výtvor přivítám. A rád!

  AD PRVENSTVÍ) To je asi ta nejspornější položka vůbec… pokusů o nějaký typ exploatace (mimochodem sám termín je tak široce definovanej : tak různě na mnoha významových úrovních a v závislosti na dobovým kontextu, že diskusi o tom, co je a co už není exploatace považuju za mimořádně žabomyší) je v českém amaterském a poloamatérském (krátkém) filmu hafo (převážně nablblé parodie, ale pokud se jedná o „absolutní hodnoty“ typu : ÚPLNÉ PRVNÍ atd., musí se počítat i s nimi), povedenej kousek (a hodně podobnej TĚLU i tou obeznámeností se žánrem, i když určitě se najdou tací, kteří budou trvat na termínech „slasher“, „shocker“ bla bla bla…) najdete např. pod názvem PEZ na www.krava.net s vročením 2004 (čili je o celé dva roky starší než TĚLO)!

  Jo a, místopřísežně prohlašuju, že nejsem nikdo z okruhu „krávy ledviny“, ani jiných tvůrců PEZa, nikdy jsem je nekontaktoval, zkrátka nemám s tím filmem společnýho ZHOLA NIC… to jen, aby nedošlo k nařčením, že jde o lobbing za své ABSOLUTNÍ PRVENSTVÍ!>) • (c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

  Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!