Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Horror obecně Horror obecně

Horror obecně

Naposled přidané filmy k tématu

  American Mary Old 37 The Raven The Tall Man Face Off

  Behind the Wall Rasputin: The Mad Monk The Vengeance of She Journey Into Darkness

 • Poslední novinky k tématu

  • Festival otrlého diváka 2016 Festival otrlého diváka 2016evilmind 22.02.2016

   Dnes zmaterializoval online kompletní program letošního Festivalu otrlého diváka v Aeru, a současně byl zahájen předprodej na všechna představení od 8. do 13. března. K vidění zde, a jak je v posledních letech zvykem, jsou tu i pecky, které zatím nedorazily ani na vaše torrenty - jako třeba dánské Sorgenfri!

   Osobně to letos vidím minimálně na The Reflecting Skin, The Hallow a Sorgenfri, a možná se nechám ukecat i na něco jen kvůli svéráznému místnímu rychlodabingu...

  • Halloween na Streamu Halloween na Streamuevilmind 28.10.2015

   Během letošního Halloweenu (v tomto případě od čtvrtka do soboty) se můžete v rámci akce Halloween na Streamu podívat zdarma na dva nové české žánrové filmy - Jáklův found footage Ghoul, a především dobře hodnocenou Nenasytnou Tiffany, se skvělým Leošem Nohou, která zatím není k mání na DVD.

  • Jamie Lee Curtis jako Marion Crane Jamie Lee Curtis jako Marion Craneevilmind 16.09.2015

   Jamie Lee Curtis na svém Instagramu v noci zveřejnila tuhle fotku. Je ze speciální episody nového horrorového seriálu Scream Queens, který začíná Fox vysílat příští týden, ve které se Jamie ukáže ve sprchové scéně Psycho v roli, kterou v původním Psycho hrála její matka, Janet Leigh. Fucking cool!

  • Zemřel Wes Craven Zemřel Wes Cravenhumanbeing 31.08.2015

   Po dlouhé nemoci zemřel legendární horrorový režisér Wes Craven, který filmovému horroru dal Freddyho Kruegera (naše recenze prvního dílu Noční můra z Elm Street). A nejen jeho. Po Noční můře se dostavil velký úspěch v podobě série Vřískot. Dále namátkou to jsou filmy jako The Last House on the Left, Lidé pod schody anebo Hory mají oči. Pokud si dobře vzpomínám, byl to právě vzhled Freddyho Kruegera, který stojí za tím, že jsem ještě jako malé dítě začal fandit horroru. Takže nezbývá než skončit větou: Díky, Wesi.

  • Festival otrlého diváka 2015 Festival otrlého diváka 2015evilmind 02.03.2015

   Již tento týden (resp. už zítra!) začíná tradiční "otrlák" v Aeru (v Brně pak dozvuky příští pátek). Přehled filmů najdete na webu festivalu, stejně jako veškeré další info na téma kam, kdy, za kolik, a jak se chránit před zástupy hipsterů.

   Ocenil jsem, že v programu se našlo místo i na pár kraťasů, i když ne každému asi bude vyhovovat jejich zařazení před jedinou konkrétní projekce. Rovněž letošní gimmick, kdy návštěvníci projekce filmu Polyester dostanou odorama kartu, ze které budou na patřičných místech stírat vůni, odměňuji aplausem ve stoje. BTW vůně skunka se v originále schovávala pod číslem 6, tak jestli to bude stejně, můžete své rande příjemně překvapit ještě před začátkem projekce.

  • American Horror Story American Horror Storyevilmind 02.03.2015

   Koukám člověk se pár měsíců nelogne, a hned to tu umře nějak. Tak než prozkoumám proč, zatím očekávané téma další (už páté) řady AHS, bohužel to nebude Innsmouth, jak jsem navrhoval já, ale...

  • Bloody Xmas 2014 - časové rozvržení programu Bloody Xmas 2014 - časové rozvržení programuevilmind 12.11.2014

   Na webu BXM, který začíná již v pátek odpoledne, najdete již kompletní program. Pro zobrazení jeho rozvržení v čase klikejte na "Zobrazit časový program" napravo, nejde bohužel linknout přímo.

  • Bloody Xmas 2014 se blíží Bloody Xmas 2014 se blížíevilmind 05.11.2014

   Už jen týden zbývá do začátku letošního Bloody Xmas, který se koná během prodlouženého víkendu 14.-17. listopadu v Chotěboři (veškeré technické info najde zde). Poslední videopozvánkou na jediný český horrorový festival budiž tento rozhovor s Markem Dobešem o tom pro Horor Film, lehce vám v něm nastíní, co na BXM můžete čekat (FB video. Na konkrétní bohatý program se můžete podívat v přehledu přihlášených pořadů tady, vypadá to opravdu zajímavě. Program zatím není zasazen do časové osy, takže ještě očekávejte zde další upozornění v okamžiku, kdy se tak stane...

  • Program Dušičkového speciálu FOD Program Dušičkového speciálu FODevilmind 14.10.2014

   Festival otrlého diváka - dušičkový speciál 2014

   Po loňské trudnomyslnosti a pietě otrlých dušiček se letošní podzimní speciál Festivalu otrlého diváka ponese výhradně v rozverném duchu Halloweenu. Ačkoli se najdou škarohlídi jako Michael Myers, kteří se pokouší do oslav předvečera Svátku všech svatých vnést zachmuřenost, my budeme plně ctít karnevalový a dětský rozměr tohoto dne, který se stal synonymem pro dýňové lucerny, koledování v převlecích, návštěvy strašidelných domů a především sledování poťouchlých hororů, zábavných krváků a naivních brakovek v několikahodinových maratonech. Halloween je ale v prvé řadě oslavou komunitní, a tak doufáme, že se k našemu zahánění zlých duchů přidáte také vy a pomůžete nám žižkovské kino Aero na jeden večer proměnit v místo hrůzy a zábavy. Pro každého, kdo přijde v kostýmu, a řekne na baru říkanku „Koledu, nebo něco provedu“, či donese vlastnoručně vytvořenou dýňovou lucernu, máme nad rámec vydatných poklesle filmových hodů přichystanou také sladkou odměnu.

   Oficiální stránky festivalu: www.otrlydivak.cz

   Program, pátek 31. října:

   17:30 - Socialistický zombi mord (2014)

   19:30 - Koledu, nebo něco provedu (Trick or Treat, 1986)

   21:30 - Střihač (The Editor, 2014)

  • Noche Nochehumanbeing 08.09.2014

   ...je název nového chilského horroru, který byl zafinancován fanoušky na jihoamerické obdobě Kickstarteru Idea.me. Zápletka je poměrně originální: Jednoho rána nevyjde Slunce a nikdo neví proč. Příběh filmu začíná 42. dne poté a Zemi, minimálně její spodní část, zachvátila totální panika. Gabriel musí zdolat řadu těžkých překážek, aby našel přítelkyni Claudii. Nelehký úkol mu ještě ztíží Verdugo (Alejandro Trejo - nejspíš nemá nic společného s Dannym Trejem), muž s děsivým tajemstvím. Vcelku zajímavý trailer - který je beze slov - pod novinkou...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • The Tall Man The Tall Manhumanbeing 27.08.2012 8/10 nehodnoceno

   The Tall Man je nový mysteriózní film od Pascala Laugiera, tvůrce jednoho z nejpamátnějších horrorů posledních let: Martyrs. Tentokrát jde o koprodukční podívanou, natočenou v anglickém jazyce - natáčelo se v Kanadě - a objevují se tu známé herecké tváře, zejména je to Jessice Biel a Jodelle Ferland. Jelikož i mě ještě donedávna na názvu cosi znervózňovalo, tak rád tuto záležitost v recenzi uvedu na pravou míru zavčas, ještě když jsme na začátku. Tall Man nemá se stejnojmenným hlavním padouchem ze série Phantasm žádnou spojitost. Už z plakátu je myslím víceméně patrné, že tento Dlouhán je zcela jiné monstrum, než majitel pohřebního ústavu Morningside.

   více...

  • Antichrist AntichristBloody 21.11.2009 8/10 8,00/10

   „Chaos vládne.“

   Jméno Lars von Trier tu na Studni není často skloňováno, dá se říci, že vlastně vůbec. Není ale čemu se divit, tento dánský režisér sice točí velmi kontroverzní díla, ale s hororem většinou nemají nic společného. Tedy až do teď. Jeho nejnovější Antichrist právem vzbudil velké pozdvižení nejen kvůli explicitně zobrazovanému násilí, ale i díky několika scénám pohlavního styku, které už téměř hraničí s pornografií. Ano, čtete správně. Film je ke všemu opravdu nestravitelný pro běžného konzumenta klasického vyprávění a zavedených postupů ala Hollywood. Kvůli tomu se Trierův počin nedá tak jednoduše hodnotit podle běžných filmových měřítek. Jeho koprodukční Antichrist je totiž jakýsi druh art-filmu a tudíž se musí k němu tak i přistupovat. Právě proto u nás běží jen ve vybraných kinech.

   více...

  • Grandma´s House Grandma´s HouseBloody 16.10.2009 7/10 7,00/10

   Vzpomínáte si na Babiččin dům? Horor, v němž totálně šílená ženská nahání po pomerančovníkové farmě dvě nevinné děti? Pokud už jste doma, vaše shnilá srdce určitě zaplesala radostí. Tato legenda porevolučního videotrhu totiž mnohé z vás ještě jako mláďata vyděsila natolik, že jste několik dní poté museli spát s maminkou v ložnici. Přiznám se, že tahle dvacet let stará klasika se ke mně dostala až nedávno, o to více jsem si ji vychutnal.

   více...

  • Bug BugBloody 05.10.2009 6/10 nehodnoceno

   Režisér William Friedkin, tvůrce kultovního Vymítače ďábla, se na stará kolena snaží nám a hlavně sám sobě dokázat, že má stále talent k natočení kvalitního díla, které se vymyká běžným filmovým měřítkům. Otázka pak je, jestli ho dokáže strávit běžný konzument hollywoodských bijáků. Může se totiž stát, že jeho sledování vám bude stejně příjemné, jako mít osinu v zadku. Stejně jako v případě psychothrilleru s všeříkajícím názvem Brouk. Tím vás ale nechci od filmu odradit, jen upozorňuji na to, že při tomto filmu nemusejí mít mnozí z vás úplně příjemný pocit. A to ne kvůli broukům.

   více...

  • Beyond Belief: Fact or Fiction Beyond Belief: Fact or Fictionfcreading 04.08.2009 9/10 6,00/10

   Po dlhšej prestávke, strávenej pri skúškach v autoškole (len tak pre zaujímavosť, skúšky som spravil na plný počet bodov, čiže 55), ale nechajme radšej chválenie stranou, sa pozrime na dnešnú recenziu Beyond Belief: Fact or Fiction. Tento TV seriál, uznávaný po celom svete, ste mohli vidieť na TV Prima, predtým ešte na vtedajšej TV Lune pod slovenským názvom Medzi nebom a zemou a v Nemecku ho poznajú pod názvom X – Factor a vysielali ho na RTL II.

   více...

  • Peur(s) du noir Peur(s) du noirSinner 30.06.2009 8/10 nehodnoceno

   Tento film odporúčam každému, s istotou, že niečo také tu nebolo a tak skoro nebude.

   Horror ako taký sa zrodil v povojnovom Nemecku. Prvým jeho zástupcom by mohol byť Das Cabinet des Dr. Caligari, snímok z roku 1920 (dva roky pred Nosferatu, eine Symphonie des Grauens) . V tej dobe to bol šokujúci výtvor napriek tomu, že sa jedná o nemý čiernobiely film. K hrozivej atmosfére tohto diela vo veľkej miere prispeli aj zvrátené perspektívy, ktoré boli zobrazené na maľovaných kulisách. Ale prečo hovorím o Kabinete doktora Caligariho, keď toto je recenzia na francúzsky animovaný film Peur(s) du noir? Vznikli v inej krajine, nevznikli v tom istom období, či tých istých podmienkach. Ak sa však čitateľ po dopozeraní Peurs du noir trošku pozastaví nad tým, čo som spomínal vyššie, objaví viacero vecí, ktoré ich spájajú. Prvou a najdôležitejšou je žáner. Oba filmy sú horory (aj keď so mnou nemusí každý súhlasiť). Ďalším spoločným elementom je, že rovnako ako Kabinet doktora Caligariho aj Strach(y) zo tmy (Peur(s) du noir) sa zaobišli bez farby (výnimku tvorí červená krv v jednom z príbehov). Keďže spomínaná animácia vznikla v roku 2008, o to viac si vynechanie farieb vážim. Kým praotcovi hororu myslím, že nikto nemôže odoprieť jeho umeleckú hodnotu, verím, že raz sa tohto titulu dostane aj teraz recenzovanému počinu, ktorý opäť raz ukázal, že aj kreslená hrôza môže hravo zatočiť s divákom a vtiahnuť ho do svojho sveta.

   více...

  • Deadgirl Deadgirlderad 21.06.2009 8/10 6,43/10

   O tomhle filmu jsem se předem na internetu dověděl, že je úchylný až běda. (Proto mě taky zajímal :) Já bych to tvrzení malinko poopravil, on spíše věrně zobrazuje náš svět a jeho úchylnou realitu. Pravda, v tomto případě jde o realitu, ve které vystupuje mrtvá holka, co není tak docela mrtvá.

   více...

  • Cellar Dweller Cellar Dwellerfcreading 29.04.2009 2/10 nehodnoceno

   Keď sa spomenie meno John Carl Buechler, napadne mi skvelá hororová séria (Friday the 13th Part VII: The New Blood zrežíroval práve tento začínajúci režisér) a o 4 roky neskôr hororová komédia o nechutných príšerkach, vyliezajúcich priamo zo záchodu, v poradí tretí diel nazvaný Ghoulies 3 taktiež od neho. Tak teda - čo môžeme čakať od béčkarského režiséra, sústreďujúceho sa na efekty?

   více...

  • Tales from the Darkside: The Movie Tales from the Darkside: The Moviefcreading 24.04.2009 7/10 nehodnoceno

   Po úspešnom režisérskom účinkovaní v tv seriáli Tales from the Darkside, a o 4 roky neskôr v ďalšom tv seriáli Tales from the Crypt, sa John Harrison začiatkom 90-rokov rozhodol nakrútiť 3 príbehy a ako podnázov vybral Tales from the Darkside: The Movie.

   více...

  • The Tribe The TribePepak 23.03.2009 5/10 nehodnoceno

   Neznámý ostrov, tropická džungle, zapomenutá kanibalská rasa, trosečníci. Zamíchejte, poduste a máte prima horror "v duchu Predatora" (ehm). Tak tohle všechno, samozřejmě až na Predatora, přináší film The Tribe, také zvaný The Forgotten Ones. A přináší to proklatě dobře, kdyby ovšem nebylo jedné drobné chybičky.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Cabinet of Dr.Caligari Cabinet of Dr.Caligarievilmind 24.08.2002 9/10 9,17/10

   Mám rád staré filmy. Zastávám totiž názor, že pokud se na film nezapomene ani po desítkách let, tak prostě nemůže být špatný, a nemůže být nudný ani pro generaci diváků, kteří už jsou zvyklí na naprosto jinou zábavu. Coby filmový nevzdělanec jsem na Caligariho narazil poprvé až při zkoumání vrcholu žebříčku nejoblíbenějších horrorových filmů na imdb, kde se držel coby jasně nejstarší snímek v první desítce. Mimochodem, i v téhle chvíli se zde do první čtyřicítky dostaly jen čtyři filmy, natočené po roce 1990. I to o něčem svědčí, že? Každopádně díky jeho relativní popularitě není problém film sehnat v různých verzích na VHS či DVD.

   více...

  • Demons 2 Demons 2Jino 27.05.2006 9/10 8,38/10

   Chcete se před nimi schovat? Proč, stejně Vás dostanou… Chcete křičet? Nemá to smysl, nikdo Vám nepomůže… Chcete se smát? Není čemu, budete za chvíli mrtví… Nejlepší, co můžete udělat, je … rychle zdrhat… a nebo se na to kouknout doma v křesle… Tak tohle by mělo být varování pro Ty, kteří se chtějí pustit do boje s démony.

   více...

  • Begotten BegottenSinner 08.06.2006 10/10 8,33/10

   There is a secret song at the center of the world and its sound is like razor through flash.

   - Hellraiser III: Hell on Earth

   Begotten. Už samotný názov znie ako „rez žiletky mäsom“, ale len pre zasvätených. Priznám sa, že som odchovaný na hororoch rokov osemdesiatych, takže filmy prepchaté efektmi a priveľmi dynamickým dejom na mňa veľký dojem nerobia. Preto som rád, keď objavím niečo, čo by sa dalo nazvať netypickým. V rámci hororu je ťažko hovoriť o tom, kde začína komerčnosť, keďže ako taký je sám o sebe okrajovým žánrom. Boli časy, keď som sa bál, že už som videl všetko a dúfať, že niektorý nový film by dosahoval kvality mojich „MILÁČIKOV“ sa mi zdalo naivné. V tom období beznádeje som však objavil pravú studnicu. Mená, o ktorých sa ani nešepká, ktoré videl málokto a aj tá malá skupinka sa delí na tábory, ktoré sa nedokážu zhodnúť na kvalitách filmu. Preto sa stretávame s hodnoteniami, ktoré nie sú veľmi lákavé, preto ideme hľadať niečo iné. Stačí však chvíľka - pozorne sa pozrieť, ako sa hlasovalo. Hodnotenia nie sú sedem, ani šesť, ale väčšinou z oboch okrajov, čiže jeden, alebo desať. Jedná sa o viac, či menej podarené nízkorozpočtové počiny, pri ktorých bežný divák väčšinou len neveriaco kýve hlavou. To im však nebráni v tom, aby sa stali legendami, aby boli nevyhnutnou súčasťou zbierok fanúšikov tohto druhu filmového umenia. Pre mňa takéto diela majú vysokú hodnotu, lebo viem, že sú výsledkom tvorivého nepokoja a ohurujú svojou originalitou. Tak ako Áziu "vzorne" reprezentujú TETSUO, 964 Pinocchio, Rubbers lover, (krátkometrážny) Electric dragon 80000 V a iné, tak BEGOTTEN robí česť "krajine neobmedzených možností". Prvé spomínané stavajú na sexuálnych rozporoch a zvrátenostiach človeka a filozofia je väčšinou v úzadí. To im v žiadnom prípade neuberá, ale..

   více...

  • Antichrist AntichristBloody 21.11.2009 8/10 8,00/10

   „Chaos vládne.“

   Jméno Lars von Trier tu na Studni není často skloňováno, dá se říci, že vlastně vůbec. Není ale čemu se divit, tento dánský režisér sice točí velmi kontroverzní díla, ale s hororem většinou nemají nic společného. Tedy až do teď. Jeho nejnovější Antichrist právem vzbudil velké pozdvižení nejen kvůli explicitně zobrazovanému násilí, ale i díky několika scénám pohlavního styku, které už téměř hraničí s pornografií. Ano, čtete správně. Film je ke všemu opravdu nestravitelný pro běžného konzumenta klasického vyprávění a zavedených postupů ala Hollywood. Kvůli tomu se Trierův počin nedá tak jednoduše hodnotit podle běžných filmových měřítek. Jeho koprodukční Antichrist je totiž jakýsi druh art-filmu a tudíž se musí k němu tak i přistupovat. Právě proto u nás běží jen ve vybraných kinech.

   více...

  • New Nightmare New NightmareJohnnyD 11.04.2006 10/10 7,75/10

   I keď sa producenti série Nightmare on Elm Street rozhodli túto ságu v roku 1991 ukončiť filmom Freddy’s Dead, ukázalo sa, že pravidlo slasherov „Žiadny koniec série netrvá večne“ je stále aktuálne. Avšak neide tu o klasický sequel. Tento diel je v histórii hororu (a filmu vôbec!) unikát. Nenadväzuje na sériu, ale je to film zo zákulisia nakrúcania mor, kde vystupujú asi všetci tí, čo stáli za prvým filmom (hrajú samých seba!).

   více...

  • El Maquinista El MaquinistaIvan Kučera 27.08.2006 8/10 7,71/10

   Osamelý Trevor Reznik (Christian Bale) už rok nespal. Je to vidieť na jeho extrémne vychudnutom tele. Jeho súkromný život je v troskách. Vlastne ani žiadny nemá. Práca v špinavej dielni mu nedáva dobré vyhliadky do budúcnosti. A čo sa stane, keď spôsobí nehodu, ktorá jednému z kolegov (Michael Ironside) amputuje ruku! Kolektív mu dá jasne najavo, že ho medzi sebou nechce. A tak sa snaží nájsť útechu aspoň u sympatickej servírky Marie (Aitana Sánchez-Gijónová – Prechádzka v oblakoch) a jej syna a sexuálne uvoľnenie u prostitútky Stevie (Jennifer Jason Leighová – Spolubývajúca, eXistenZ). Tá proti jeho vtáčej váhe nič nemá a dokonca je ochotná kvôli svojmu najlepšiemu klientovi zmeniť profesiu a začať nový život. Do Reznikovho života ale vstupuje záhadný kolega Ivan (John Sharian - Death Machine), ktorý má v amputácii končatiny tak trochu prsty, ale počas vyšetrovania o ňom nikto nič nevie, dokonca ani šéf. Kto tu s kým hrá akú špinavú hru?

   více...

  • The Mummy The Mummyobitus 28.04.2003 8/10 7,22/10

   Ve třicátých letech dvacátého století svíralo otěže filmového horroru ve svých rukou americké studio Universal. Mezi monstra, která byla v té době přivedena k životu, patří kromě Frankensteina a Draculy právě Mumie.

   Příběh začíná v Egyptě roku 1922, kdy Sir Joseph Whemple (Arthur Byron) s asistentem Nortonem (Bramwell Fletcher) a dávným přítelem, okultistou Mullerem (Edward Van Sloan), zkoumají svůj nejnovější nález - mumii velekněze Imhotepa (Boris Karloff). Společně s mumií byla v hrobce nalezena truhlice obsahující Thothův svitek, umožňující znovuoživení již mrtvého těla. Nezodpovědný Norton svitek přečte a Imhotep se po tisíci letech probouzí a mizí.

   více...

  • The People Under the Stairs The People Under the StairsBloodyMary 25.10.2006 7/10 7,00/10

   Keď sa povie meno Wes Craven, mnohým napadne názov Nightmare on Elm Street. Ako každý uzná, jedná sa o jeho najúspešnejší film. No po zhliadnutí Ľudí spod schodov si budem s jeho menom spájať aj tento klenot.

   Aj keď je možné, že ste sa s týmto filmom stretli, verím, že existujú aj takí, čo nie. Preto sa pokúsim povedať, čo to z deja bez väčších spoilerov.

   více...

  • Grandma´s House Grandma´s HouseBloody 16.10.2009 7/10 7,00/10

   Vzpomínáte si na Babiččin dům? Horor, v němž totálně šílená ženská nahání po pomerančovníkové farmě dvě nevinné děti? Pokud už jste doma, vaše shnilá srdce určitě zaplesala radostí. Tato legenda porevolučního videotrhu totiž mnohé z vás ještě jako mláďata vyděsila natolik, že jste několik dní poté museli spát s maminkou v ložnici. Přiznám se, že tahle dvacet let stará klasika se ke mně dostala až nedávno, o to více jsem si ji vychutnal.

   více...

  • Beneath Still Waters Beneath Still WatersHesi 14.07.2007 7/10 6,83/10

   Při výběru filmu se snažím dodržovat dvě pravidla. 1) Nevybírat film podle DVD obalu 2) Od filmu, který mi nic neříká toho také moc nečekat.

   Minulou sobotu jsem porušil pravidlo číslo jedna, ale ona ta příšera na obalu prostě přímo vybízela k vypůjčení. Připomněla mi babku ze sklepa v Evil Dead 2 nebo možná démony z jednoho z mnoha dílu Příběhů ze záhrobí nazvaného: Rytíř démon a snad i samotného Strážce krypty. Proto jsem si nakonec film nazvaný: Zlo přichází z hlubin (Beneath Still Waters) půjčil. Pravidlo číslo dvě jsem již neporušil a film jsem pouštěl se značnou skepsí.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!