Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 42 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Rednecks Rednecks

Rednecks

Naposled přidané filmy k tématu

  The Cabin in the Woods Voodoo Rising Eamon's Road Travellers Inbred

  Barricade Lynch Mob Pig Hunt Bloodwood Trapped

 • Poslední novinky k tématu

  • Cabin in the Woods Cabin in the Woodsobitus 05.12.2011

   Vybírat téma, ke kterému by se hodilo přiřadit zbrusu nový trailer na film režiséra Drewa Goddarda Cabin in the Woods není žádná sranda. Nakonec jsem to vyřešil šalamounsky a přidal k ukázce burany. Ostatně minimálně jeden klasický buranský pumpař se v úvodu traileru mihne. To, co se ovšem děje dál je minimálně nezvyklé a zajímavé. Chata jak z Evil Dead a..... Trailer podle všeho ukazuje více, než by měl, takže dobře zvažte, zda ho po minutě raději nevypnout. Každopádně já se po jeho kompletním zhlédnutím těším na film z produkce a pera Josse Whedona (ano, toho!) ještě více. Že by konečně záblesk originality?

   více...
  • Strašáci se budou po 40 letech opět mstít Strašáci se budou po 40 letech opět mstítRaul 15.05.2011

   Straw Dogs (Strašáci) je klasika z počátku 70. let a hodní pánové z Hollywoodského studia usoudili, že si za naše hezké modré oči zasloužíme remake. O ten se postaral Rod Lurie, jehož posledním filmem je tři roky staré a nutno říct povedené drama Nothing But the Truth. Sušinku matematika Dustina Hoffmana nahradil v hlavní roli i v brejličkách namakaně vypadající James Marsden. Padoucha si střihne hvězda seriálu True Blood - Alexander Skarsgård. Uvidíme, jak si režisér poradí s přerodem postav tentokrát, za poslední léta jsme tu pokusů na podobné téma měli několik: Last House on the Left (taky remake!), I spit on Your Grave (zase remake!) a the Strangers. Čili otázka zůstává: opravdu tyto remaky, které nepřináší žádnou invenci, potřebujeme? Na ukázku se můžete podívat po kliknutí na více.

   více...
  • Red State teaser Red State teaserobitus 31.12.2010

   O novém filmu jednoho z nejtalentovanějších scénáristů dneška, Kevina Smithe, jsme už psali. V nedávné době se objevily první pohyblivé obrázky a tak si o Red State můžeme udělat lepší představu. Bohužel to nevypadá na žádné žně originality, ale to nemusí až tak vadit, pokud se Kevinovi podaří standarní story (partička měšťáků vs. šílená partička bigotních vidláků) naplnit správně vygradovaným napětím a nějakým tím krvavým mlasknutím. Na výsledek si budeme muset ještě chvíli počkat, v aktuálním distribučním plánu pro česká kina na rok 2011 jsem jej nenalezl...

   více...
  • Backwoods Backwoodshumanbeing 28.06.2009

   Vidláci jsou natolik vděčným tématem, jak u filmařů, tak u diváků, až by byla škoda nevymezit jim na Studni jejich vlastní téma. Takže, tady je! A s ním i Pepákova recenze poměrně nového filmu Backwoods (2008) <- vidláci included.

  • Break Breakhumanbeing 11.10.2008

   Čtyři dívky si vyjedou do lesa, aby si odpočinuly od každodenních starostí. Mají však smůlu v tom, že v lese narazí na dva sadistické redneky, kteří lační po krvi nevinných turistů. A to je vše, o čem tento film bude. Někomu to může přijít málo, a asi jen fanouškovi hicksploitation takovýto kratičký popis (a v praxi i děj) zcela postačí. Break je prvním filmem filmové společnosti Praetoria Productions. Jedná se o německou produkci, což byste z traileru možná nepoznali, protože v něm všichni mluví anglicky (ovšem se silným přízvukem). To je nepochybně dobrý nápad, jak film dostat do širšího povědomí. Trailer je k vidění na oficiální stránce filmu zde. Na první pohled to nevypadá na nic, co by se odlišovalo od průměrných buranských filmů a ani hlavní hrdinky imho nejsou nic extra.
  Poslední recenze k tématu

  • Backwoods BackwoodsBloody 28.09.2009 8/10 nehodnoceno

   Trafiky a novinové stánky je dobré si hlídat, jelikož se mi už nejednou stalo, že jsem si zakoupil snímek, o kterém jsem příliš nevěděl, a přesto mě mile překvapil. Většinou sázím na jistotu a kupuji provařenou klasiku, ale mnohdy udělám výjimku a jsem pak za ni velmi rád. Jako naposledy v případě filmu BackWoods, z něhož jsem byl opravdu nadšen. Pozor, nepleťte si se stejnojmenným snímkem z roku 2008, jenž tu zrecenzoval pepak!

   více...

  • Backwoods BackwoodsPepak 24.06.2009 5/10 nehodnoceno

   Máte rádi filmy jako The Hills Have Eyes? Jestli ano, tak můžete mít radost - váš žánr si právě prožívá své zlaté období, skoro by se dalo říct, že kdo nenatočil vlastní kopii Hills, jako by ani nežil. Pravda, má to drobnou nevýhodu - zdaleka ne všechno stojí za shlédnutí a orientovat se není podle čeho: kdo se má ve všech těch "direct-to-DVD" filmech vyznat? Backwoods ovšem přináší něco, co tu myslím ještě nebylo - jsou to Hills Have Eyes natočené pro televizi. A překvapení číslo dvě - na to, že jde o televizní film, je to nečekaně dobré!

   více...

  • Slaughter SlaughterPepak 08.04.2009 6/10 nehodnoceno

   Pokračujeme v recenzích filmů z posledního After Dark Horrorfestu, tentokrát kouskem s velmi sugestivním názvem Slaughter ("Jatka"). Už jeho začátek dává tušit, že tvůrci pořádně zatlačí na pilu, protože ještě neuplyne ani minuta a už sledujeme bezmocnou oběť, které právě vrah připravuje koupel s betonovou tvárnicí místo gumové kačenky. Není to, pravda, tak krvavé, jak by člověk od jatek čekal, ale díky aspoň za to, že se jde rovnou do akce.

   více...

  • Dying Breed Dying BreedPepak 12.04.2009 6/10 nehodnoceno

   Počtvrté a naposledy se setkáváme u recenze na film ze třetího After Dark Horrofestu (naposledy ne proto, že bych se dnes chystal umřít, ale proto, že zbylé filmy už jsou ze subžánrů, které mě nijak nelákají).

   Dying Breed pochází z Austrálie a navazuje na tamní tradici exploitačně-vyvražďovacích snímků jako Wolf Creek nebo Storm Warning. Vychází z historické skutečnosti, že Austrálie a zejména Tasmánie byla původně používána jako trestanecká kolonie, a ze skutečné postavy Alexandera Pearce, zločince, kterému se spolu se sedmi spoluvězni podařilo z vězení uprchnout. Dva z nich se později vzdali úřadům, ale zbylých šest pokračovalo v útěku. Když byli konečně dopadeni, zůstal už jenom Pearce, který přiznal, že zbylých pět postupně snědl. Za kanibalismus byl pak popraven.

   více...

  • Lake Dead Lake DeadPepak 18.01.2009 5/10 nehodnoceno

   Poslední roky byly bohaté na kopie Texaského masakru a nezdá se, že by se měl příval v dohledné době utišit. Lake Dead je jednou z těchto kopií a ne zrovna špatnou.

   O co jde: Starý pán Willard Lake zemřel na otravu olovem (kulovnicí do hlavy) a svým vnučkám, sestrám Brielle, Kelly a Sam, zanechal lákavé dědictví - docela zachovalý motel v nádherné krajině u malého jezírka. Což je skvělá zpráva zejména pro Samanthu, která jede v drogách a je zadlužená až po uši - tudíž se jede na tak nečekaně nabytý majetek (žádná ze tří dívek ani netušila, že jejich dědeček ještě žije, natož že je v balíku) podívat napřed, ještě dřív, než se k ní mohou přidat ostatní. Tudíž je také první, kdo zemře - to dědictví sice existuje, ale jeho účelem je nalákat oběti, ne zajistit pokračování majetku. O pár dní přijíždí Brielle s přítelem Benem, Kelly s kamarádkou Tanyou a jejich přátelé ze školy Bill a Amy, aby si také motel prohlédli. A pochopitelně se také stanou cílem dvojice vraždících vidláků.

   více...

  • Bad Karma Bad Karmahumanbeing 08.01.2009 8/10 nehodnoceno

   Nejeden z vás jim otevřel dveře. Na první pohled byste to do nich neřekli - jsou to veskrze příjemní a usměvaví lidé, i brožurku vám rádi dají zdarma. Ve skutečnosti vás ale přišli navštívit za úplně jiným účelem, než si myslíte. Chodí dům od domu, aby zjistili stav vaší karmy. Pokud uznají, že je v pořádku, v míru se s vámi rozloučí. Nechtějte vědět, co udělají, pokud je karma špatná, ale myslím tím opravdu špatná. V takovém případě se svědci "jeho" ukážou ve své pravé podobě a bez varování rozpoutají gore jatka s velkým J. Vypráví o tom amatérský filmový debut režiséra Alexe Chandona (celovečerák Cradle of Fear) splatter Bad Karma.

   více...

  • Rovdyr RovdyrFlipnic 03.09.2008 7/10 7,00/10

   Nedávno jsem náhodou narazil na nový norský horror, údajně velmi brutální a násilný hixplotation. Samozřejmě, že můj zájem shlédnout tento film byl natolik velký, že se mi to po pár dnech podařilo. A rovnou jsem se k tomu rozhodl napsat i recenzi.

   více...

  • Straw Dogs Straw DogsFlipnic 22.02.2008 10/10 nehodnoceno

   Vzhledem k tomu, že se na studně objevují občas recenze na vyloženě okrajové odnože horroru, (příkladem může být např. Deliverance nebo Ninja Scroll), rozhodl jsem se napsat recenzi na naprosto kultovní klasiku, která právě počátkem 70. let spolu s Deliverance učinila nový krok a začala definovat nové odnože filmu. A to jak klasický thriller, tak exploitation a v případě Straw Dogs hixplotation (útočníci působící násilí jsou „domorodci“ zvyklí a dobře znalí svého primitivního prostředí, oběťmi jsou často zpočátku nic netušící a naivní obyvatelé původem z moderní civilizace).

   více...

  • Storm Warning Storm WarningPepak 26.01.2008 7/10 7,40/10

   Storm Warning od režiséra Jamieho Blankse (Urban Legend, Valentine) rozdělil horrorové fanoušky na dvě poměrně vyhraněné skupiny: Jedna je nadšená tím, jak solidně zpracovává tradiční tematiku "obyčejní lidé padnou do rukou skupině sadistických psychopatů", druhá kritizuje, že nepřináší celkem nic nového. Pravdu mají, jako obvykle, skupiny obě - záleží na tom, z jakého úhlu se na film díváte.

   více...

  • Carnage Road Carnage RoadPepak 27.07.2007 1/10 nehodnoceno

   Vítám vás u recenze Carnage Road, filmu, který by měl být zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Je to totiž pravděpodobně nejhorší film, který kdy byl natočen, a docela určitě nejhorší film, který se kdy dostal do běžné distribuce. Jistě si teď klepete na čelo a říkáte něco o Arachnii, Supercrocovi nebo dokonce Nikos the Impaler. Možná vám na mysl přišel i sám veliký Uwe Boll se svou snůškou zoufalství. Jenže se nedá nic dělat, ani kdybyste ze všech těchto mistrovských kousků vytahali to nejhorší a dali to dohromady, pořád vám nevznikne taková příšernost, jakou je Carnage Road samo od sebe, i bez speciálních znechucovacích úprav. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale ve srovnání s Carnage Road dosahuje Bollova tvorba oskarových kvalit.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Storm Warning Storm WarningPepak 26.01.2008 7/10 7,40/10

   Storm Warning od režiséra Jamieho Blankse (Urban Legend, Valentine) rozdělil horrorové fanoušky na dvě poměrně vyhraněné skupiny: Jedna je nadšená tím, jak solidně zpracovává tradiční tematiku "obyčejní lidé padnou do rukou skupině sadistických psychopatů", druhá kritizuje, že nepřináší celkem nic nového. Pravdu mají, jako obvykle, skupiny obě - záleží na tom, z jakého úhlu se na film díváte.

   více...

  • Rovdyr RovdyrFlipnic 03.09.2008 7/10 7,00/10

   Nedávno jsem náhodou narazil na nový norský horror, údajně velmi brutální a násilný hixplotation. Samozřejmě, že můj zájem shlédnout tento film byl natolik velký, že se mi to po pár dnech podařilo. A rovnou jsem se k tomu rozhodl napsat i recenzi.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!