Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 32 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Revenge Revenge

Revenge

Naposled přidané filmy k tématu

  I Spit on Your Grave 2 Machete Kills Cuando tu carne grite ¡BASTA! Fuk sau che chi sei Beastly Boyz

  Savage Streets Eamon's Road Fair Game Killing Car Atrocity Circle

 • Poslední novinky k tématu

  • Paperboy 3: The Hard Way Paperboy 3: The Hard Wayhumanbeing 04.12.2013

   Filmovým fanouškům z New Jersey se zastesklo po slavných dnech VHS (komu se nezasteskne?), a tak s tím letos něco udělali. Paperboy 3: The Hard Way je jejich "love letter" fenoménu dnů minulých, přičemž poukazuje jak na to dobré (filmy v dobách VHS působily prostě zábavněji), tak se nebrání ukázat i to špatné (špatná technická kvalita je kraťasem přímo provrtána). Ve skutečnosti ale o kraťas jako takový nejde, Paperboy 3 je totiž fake trailer, ale i tak rozhodně stojí za podívání!

   více...
  • Cuando tu carne grite ¡BASTA! Cuando tu carne grite ¡BASTA!obitus 03.02.2013

   Studentka biologie Martina se v novém argentinském horroru vydává do divočiny pátrat po ohrožených druzích organismů, které nutně potřebuje pro dokončení svého studia. Ke své smůle a divákovu štěstí sedne na lep skupince buranů, kteří si s ní pořádně pohrají. V naší realitě by to byl konec, ve filmu se ale Martina nasere a po vzoru svých kolegyněk z kousků jako I Spit on your Grave to svým novým kamarádům vrátí i s úroky. Slušný trailer na Cuando tu carne grite ¡BASTA! (When Your Flesh Screams) najdete pod více...

   více...
  • Defenceless: A Blood Symphony Defenceless: A Blood Symphonyhumanbeing 14.05.2009

   Další z Pepákových podivností, o které jsem v životě neslyšel. :) Můžu ji uvést pouze suchým konstatováním, že se jedná o horror z Austrálie.

   Pepákova recenze filmu Defenceless: A Blood Symphony (2004).

  • Hora Horahumanbeing 26.03.2009

   Obdařená spisovatelka krimi literatury Rikke pracuje na nové knížce. Co jí ale schází, je klid, který dokáže nabídnout pouze dům její matky v městečku Dokka. No městečko, on je to hotovej vidlákov a její příjezd probudí v místních vidlácích základní instinkty. Po pár dnech se skupince vidláků zachce Rikkeu znásilnit, pak znova a zase... ale, jak je to známé pořekadlo, čím zacházíš, tím také scházíš. Rikke se dostane k brokovnici a role se obrací. Nový norský rape-revenge film Hora (The Whore) by mohl zaujmout fandy tohoto subžánru - jen zatím nejsou žádné informace, kdy a na jaké platformě Hora vyjde. Teaser trailer sledujte na oficiálních stránkách.

  • I Spit On Your Grave remake I Spit On Your Grave remakehumanbeing 04.06.2008

   Někdy mi připadá, že filmová studia přímo soutěží o to, které si vybere nejzajímavější film pro remake. Jestli tomu tak je, v tom případě, alespoň pro teď, vyhrává společnost CineTel Films (Hydra, Cerberus). Její výběr padl na jeden z nejkontroverznějších (tedy ne nejlepších) exploitation filmů, jaký byl dodnes natočen, a to I Spit On Your Grave - komentáře u Pepákovy recenze jsou opravdu různé. Variety píše, že režisér originálu Meir Zarchi prodal filmová práva velmi ochotně, jelikož vznikem nové verze je pak samozřejmě zájem i o původní film (což je ostatně jeden z hlavních pozitiv remaků). CineTel neskrývá úmysly, že by ho rád dostal do kin a jako pomůcku si bere filmy jako Saw a Hostel. Tyto filmy dostaly přístupnost R, tak proč by jej nemohla dostat i nová verze ISOYG? On je při dávání přístupnosti v amerických kinech totiž velký rozdíl, pokud ve filmu teče krev od začátku do konce, nebo v něm po celou dobu chodí nahá herečka. Pokud nenastanou nějaké výrazné změny ve scénáři (herečka bude např. v županu), tak bych remake s jistotou viděl na DVD.

   zdroj: Variety

  • Bad Reputation Bad Reputationpepak 10.10.2007

   Recenze na rape-revenge film, který překvapil: Bad Reputation

  • Axe Axeevilmind 30.06.2004

   Pepákova recenze staršího exploitation Axe (alias Lisa Lisa, alias California Axe Massacre atd.).

  • I Spit On Your Grave I Spit On Your Graveevilmind 15.02.2003

   Kultovní klasiku exploitation žánru I Spit On Your Grave vám dnes představí Pepák, pro kterého bylo první střetnutí s exploitation opravdovým šokem...
  Poslední recenze k tématu

  • I Spit on Your Grave I Spit on Your GraveBloody 05.02.2011 6/10 7,57/10

   Všechny známé hororové postavy byly nechtěnými svědky svého znovuzrození. Leatherface, Michael, Jason i Freddy se stali smutnou karikaturou sebe samých. A to nás ještě čeká zmodernizovaný pekelník Pinhead nebo panenka Chucky. Bohužel, zásoby pomalu docházejí, takže hladoví producenti musí hrábnout hlouběji a vyštrachat spíše takové ty „povědomé“ horrory. A tak se svého remaku dočkal i třeba mnohými nenáviděný I Spit on your Grave. Ať se vám to líbí nebo ne, tenhle snímek stál u zrodu odnože žánru exploitation. A stejně jako cover-verze Posledního domu nalevo, i tahle novinka má proměnit amatérský počin na lepší (rozuměj američtější) a drsnější podívanou.

   více...

  • Defenceless: A Blood Symphony Defenceless: A Blood SymphonyPepak 18.04.2009 6/10 nehodnoceno

   Jestli je něco, co mě na horroru dokáže vždycky uchvátit, tak je to originalita. Bohužel mám jen velmi zřídka příležitost říct, "tak tohle jsem ještě neviděl". Jenže jako skoro na všem i u originality všeho moc škodí. Defenceless: A Blood Symphony je toho skvělým příkladem - nenapadá mě jediný horror ve stejném duchu a upřímně řečeno, kdyby nebylo těch brutálních vražd, brutálních znásilnění, zombie, kanibalismu a několikanásobných kastrací, ani bych to nemohl označit za horror, jako spíš za podivnou uměleckou exhibici...

   více...

  • Thriller - en grym film Thriller - en grym filmFlipnic 04.09.2008 10/10 nehodnoceno

   Člověk si často myslí, že již viděl a zná vše, ale vždy v tomto okamžiku mi život ukáže, že jsem vlastně ještě na začátku. Podobně je tomu v oblasti filmového horrorového umění. Jak známo, můj oblíbený žánr explotation, se vrací již několik let úspěšně na plátna kin a obrazovky domácích TV a monitorů. O to smutnější mi připadalo, že v rámci původních, kultovních a průkopnických filmů jsem v této oblasti tak nějak prozkoumal a viděl vše. Jak jsem se však neuvěřitelně mýlil!

   více...

  • Bad Reputation Bad ReputationPepak 09.10.2007 6/10 nehodnoceno

   Ublížení a následná pomsta, to jsou už dlouhá léta v příbězích horrorového filmu stálice. I Bad Reputation, který si představíme dnes, se drží tohoto schematu. Uvidíme, jestli superrealistický pohled a neokoukané tváře týmu nováčků převáží nad amatérským zpracováním a absolutní předvídatelností.

   více...

  • The Last House on the Left The Last House on the LeftFlipnic 27.08.2007 9/10 6,27/10

   Nedávno se mi povedlo shlédnout tuto klasiku a po tom, co mě opravdu zaskočila jsem byl zaskočen ještě jednou a to skutečností, že na ni není recenze zde na Studně. Proto jsem se rozhodl to napravit.

   Hned na úvod je třeba si uvědomit, že tento film pochází z roku 1972. To znamená, že je 34 let starý a natočil ho jako svoji prvotinu Wes Craven, známý to horrorový režisér. Wes se dle mého názoru opravdu proslavil až později a to Noční můrou s kultovní postavou Freddyho a později sérií „horrorů“ Vřískot. Pokud se ale podíváme na jeho původní tvorbu ve formě Posledního domu vlevo a později Hor, které mají oči, zjistíme, že novější Wesova díla jsou spíše parodií a pohádkou pro děti...

   více...

  • Axe AxePepak 30.05.2004 1/10 nehodnoceno

   Najít dnes ve slasheru originální myšlenku, to už člověk musí být výjimečný šťastlivec. Zdálo by se, že nezbývá než vrátit se ke starým filmům, do dob, kdy ještě nebyly vyčerpány všechny nápady. Jenže ono to dnešní opakování už mnohokrát použitých myšlenek nemusí být až tak špatné - přinejmenším to totiž znamená, že jsou dobře známa úskalí, kterým je dobré se vyhnout. Návratem do minulosti si možná pomůžete k originalitě, ale ta originalita klidně může být i v tom špatném slova smyslu. Axe je toho ukázkovým příkladem.

   více...

  • I Spit On Your Grave I Spit On Your GravePepak 06.02.2003 2/10 6,00/10

   Když si člověk vybírá film, na který se chce podívat, obvykle to dělá na základě nějakých informací - podle recenzí v časopisech, podle doporučení od lidí, kteří už daný film viděli, podle obalu videokazety nebo DVD. Pokud o filmu nic neví, obvykle to znamená, že jde o tak mizerně dílo, že nikomu nestálo za zmínku. Když jsem se rozhodl podívat na film, který je předmětem této recenze, měl jsem k dispozici jedinou informací: Někde hluboko v myslí zasutou vzpomínku, že jsem snad někdy někde slyšel, že jde o dost úchylný film, tak úchylný, až je výjimečný. Škoda, že jsem tu vzpomínku měl :-(.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • I Spit on Your Grave I Spit on Your GraveBloody 05.02.2011 6/10 7,57/10

   Všechny známé hororové postavy byly nechtěnými svědky svého znovuzrození. Leatherface, Michael, Jason i Freddy se stali smutnou karikaturou sebe samých. A to nás ještě čeká zmodernizovaný pekelník Pinhead nebo panenka Chucky. Bohužel, zásoby pomalu docházejí, takže hladoví producenti musí hrábnout hlouběji a vyštrachat spíše takové ty „povědomé“ horrory. A tak se svého remaku dočkal i třeba mnohými nenáviděný I Spit on your Grave. Ať se vám to líbí nebo ne, tenhle snímek stál u zrodu odnože žánru exploitation. A stejně jako cover-verze Posledního domu nalevo, i tahle novinka má proměnit amatérský počin na lepší (rozuměj američtější) a drsnější podívanou.

   více...

  • The Last House on the Left The Last House on the LeftFlipnic 27.08.2007 9/10 6,27/10

   Nedávno se mi povedlo shlédnout tuto klasiku a po tom, co mě opravdu zaskočila jsem byl zaskočen ještě jednou a to skutečností, že na ni není recenze zde na Studně. Proto jsem se rozhodl to napravit.

   Hned na úvod je třeba si uvědomit, že tento film pochází z roku 1972. To znamená, že je 34 let starý a natočil ho jako svoji prvotinu Wes Craven, známý to horrorový režisér. Wes se dle mého názoru opravdu proslavil až později a to Noční můrou s kultovní postavou Freddyho a později sérií „horrorů“ Vřískot. Pokud se ale podíváme na jeho původní tvorbu ve formě Posledního domu vlevo a později Hor, které mají oči, zjistíme, že novější Wesova díla jsou spíše parodií a pohádkou pro děti...

   více...

  • I Spit On Your Grave I Spit On Your GravePepak 06.02.2003 2/10 6,00/10

   Když si člověk vybírá film, na který se chce podívat, obvykle to dělá na základě nějakých informací - podle recenzí v časopisech, podle doporučení od lidí, kteří už daný film viděli, podle obalu videokazety nebo DVD. Pokud o filmu nic neví, obvykle to znamená, že jde o tak mizerně dílo, že nikomu nestálo za zmínku. Když jsem se rozhodl podívat na film, který je předmětem této recenze, měl jsem k dispozici jedinou informací: Někde hluboko v myslí zasutou vzpomínku, že jsem snad někdy někde slyšel, že jde o dost úchylný film, tak úchylný, až je výjimečný. Škoda, že jsem tu vzpomínku měl :-(.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!