Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Crocodile Crocodile

Crocodile

Naposled přidané filmy k tématu

  Lake Placid: The Final Chapter Croc Dinocroc vs. Supergator Zwei zum Fressen gern Killer Crocodile II

  Agowa gongpo Supergator Rogue Black Water Lake Placid 2

 • Poslední novinky k tématu

  • The Hatching The Hatchinghumanbeing 19.05.2013

   Režisér Michael Anderson (Orka zabiják) bude společně s Gregem Daviesem režírovat krokodýlí horror The Hatching. V něm se Tim coby jako student dopustí s kamarády krádeže tří krokodýlích vajíček z nedaleké zoo. Po patnácti letech se Tim vrací do rodného Somersetu. Ve vesnici se již nějakou dobu za záhadných okolností ztrácejí lidé. A jak už někteří tuší, může za to trojice krokodýlů vylíhnutých právě z těch vajec, které Tim ukradl. Z herců se tu objeví např. Thomas Turgoose (Eden Lake). První plakát po kliknutí na více..

   více...
  • Lake Placid 4 Lake Placid 4evilmind 15.08.2012

   V plánech sobotních premiér SyFy už se objevilo datum, přidělené čtyřce Lake Placid - Lake Placid: The Final Chapter, 29. září. Je docela zajímavé, že se SyFy na tomhle titulu tak točí, zatímco původní film byl celkem v pohodě, obě pokračování už v SyFy (nebo tehdy ještě SciFi Channel) režii stála za prd, a je celkem zbytečné na to předem upozorňovat číslovkou v názvu, když stejně ty monster feature sekají jinak jak přes kopírak. Tentokrát vstoupí do stejného jezera s krokodýlem už prý opravdu naposled, i když... mít v titulu Final Chapter až příliš svádí k něčemu jako New Beginning.

   Hlavním lákadlem čtyřky má být Robert Englund v roli...

   více...
  • Million Dollar Crocodile Million Dollar Crocodilehumanbeing 22.05.2012

   Na krokodýlí subžánr se v posledních letech prakticky zapomnělo - jsou to nějaké čtyři roky nazpátek, kdy se jich v jediném roce natočilo tolik, jako je prstů na jedné kompletní ruce. Až teprve čerstvě nedávno byl ohlášený Beneath the Deep od Andrzeje Bartkowiaka, a teď i nejnověji Million Dollar Crocodile, který pochází, podle názvu možná překvapivě, z Číny. O čem je film? Krokodýl sní nevěstě kabelku se sto tisíci Euro uvnitř. A jelikož krokodýl uprchne z rezervace, s jejími penězi v žaludku, nevěsta je na krvavé misi krokodýla najít a zasadit mu smrtící ránu. Než ale dojde k jeho polapení, krokodýl spořádá nespočet číňanů! Producenti propagují film jako humornou podívanou s prvky napětí, což je přesný opak toho, co nabízí trailer... Oh yeah!

   více...
  • Beneath the Deep Beneath the Deephumanbeing 22.10.2011

   Andrzej Bartkowiak (režisér adaptace videohry Doom) chystá krokodýlí film Beneath the Deep, ve kterém se trosečníci, mezi nimiž jsou i zkušení potápěči, ocitnou v jeskyni, do které právě vlezla krokodýlí matka, aby ochránila své potomky. Scénář napsal jistý Armand Speca a o produkci se stará Hannibal Pictures, která například produkovala zatím poslední film od Daria Argenta Giallo. Krokodýlí fandové si ještě počkají, snímek je zatím ve fázi příprav.

  • Killer Crocodile II Killer Crocodile IIpepak 16.03.2009

   Recenze Killer Crocodile II, který přišel pouhý rok po prvním dílu. Žádný div, krokodýl je totiž přesně stejný, a nových záběrů také není mnoho...

  • Crocodile Crocodilehumanbeing 06.03.2009

   Kdepak další krokodýlí novinka. Pepák v případě dnešního recenzovaného filmu zašmátral v hlubokých archivních vodách thajské kinematografie...

   Pepákova recenze thajského krokodýlího filmu Crocodile (AKA Agowa gongpo, AKA Chorake) z roku 1978.

  • Supergator Supergatorhumanbeing 13.11.2008

   Sci Fi Channelu se jednou za čas něco povede (jejich největším úspěchem dosud bylo odvysílání perfektní minisérie Lost Room), většinou to ale dopadá tak, že i přes veškerou snahu z toho vyleze něco jako Supergator, kterému je věnována dnešní recenze. A kdože to je Supergator? Pravěký aligátor, který si zakládá na vysokém bodycountu! To tu ještě nebylo...

  • Rogue Roguehumanbeing 06.08.2008

   Minulý rok byl co se týče natáčení krokodýlých filmů významný - vzniklo jich víc, než je prstů na jedné ruce. Na většinu z nich recenzi na Studně najdete, a jak je vidět na hodnoceních, ne každý se povedl. Pepákem recenzovaný americko-australský film Rogue si vysloužil hodnocení průměrné, což v rámci nových krokodýlích filmů určitě není fiasko. V dnešní recenzi si můžete přečíst o filmu, který u amerických kritiků na Rottentomatoes zabodoval už jen kvůli tomu, že na jeho plakátu bylo jasně vidět, že ve filmu se objeví krokodýl (Primeval ho tam neměl, a taky na to doplatil).

  • Black Water Black Waterhumanbeing 16.07.2008

   Pepákova recenze krokodýlího filmu Black Water (2007), který je u nás distribuovaný jako Krvavá laguna.

  • Klip z Rogue Klip z Roguehumanbeing 23.04.2008

   V novince z minulého srpna jsme psali, že film od režiséra Wolf Creeku Rogue půjde do kin, což je pro krokodýlí filmy trošku nezvyklé, ale hlavně nebezpečné viz Primeval, který američtí kritici strhali jen za to, že nečekali ve filmu krokodýla (na plakátu se psalo o sériovém vrahovi - a pak, že reklama nemá vliv na kvalitu filmu). Proto, aby se opět nestalo to samé, tvůrci Rogue v dostatečném časovém předstihu vyrukovali s plakátem, kterému jasně dominuje krokodýl. Ani to ale zjevně nepomohlo k uvedení filmu v původně plánovaném datumu 12. října 2007. Rogue se mezitím v kinech už objevil, ale pouze na, alespoň co se týče box office, nezajímavých místech jako Singapur, Turecko, Kuwait a Austrálie (výjimka budiž Španělsko). V USA půjde tento pátek, tedy 25. dubna, a to jen pouze v limitovaném množství, což není vůbec překvapení. V novém klipu, na který se můžete podívat na Youtubu tady, je vidět kousíček z krokodýlího přepadu nic netušících obětí v řece.
  Poslední recenze k tématu

  • Killer Crocodile II Killer Crocodile IIPepak 06.03.2009 3/10 nehodnoceno

   Killer Crocodile byl jedním z mnoha italských pokusů o pořádný zvířecí film, který těžce zklamal filmem, ale potěšil pěkným krokodýlem. A protože jednou udělanou obludu je škoda nevyužít víckrát, vyšel rok poté Killer Crocodile II. Režie se tentokrát ujal sám autor krokodýla z jedničky (a také autor efektů například v Haute Tension), Giannetto De Rossi a nahradil tak Fabrizia de Angelise, který se musel spokojit s autorstvím scénáře. Nedá se říct, že by se mu to podařilo výrazně lépe než v prvním dílu.

   více...

  • Crocodile CrocodilePepak 28.02.2009 2/10 nehodnoceno

   Asijské zvířecí horrory pro mě léta byly něčím zcela nepředstavitelným, teprve v posledních letech jsem začal zjišťovat, že vůbec existují (The Host, Brutal River). Proto mě velice překvapilo zjištění, že jejich historie je podstatně delší a že například v Thajsku vyšel film o obřím krokodýlovi už v roce 1978, pouhé tři roky po úspěchu amerických Čelistí (a dva roky před Alligatorem). No a tady ho máte.

   více...

  • Supergator Supergatorhumanbeing 11.11.2008 4/10 nehodnoceno

   "What is it? - Whatever it is, it looks like a human body part."

   Jedno z našich oblíbených zvířátek se opět objevilo na některém z nehlídaných míst Ameriky, kde může bezstarostně řádit, křupat lehce oděné krásky a ničit roky budovaný vkus fanoušků poctivé filmařiny. Sci-Fi Channel se nevzdává a v blízké budoucnosti o tom ani trochu neuvažuje - chystá spoustu filmů spadajících do nature amoku, mimo jiné např. Lake Placid 3. Máme se jistě na co těšit, už teď si ale můžeme "užít" Supergatora. A už předem můžu prozradit, že jde (víceméně) o standard tohoto kanálu. O tom ale v některém z dalších odstavců, nejdřív se podíváme, o čem to ten Supergator vlastně je. Jedná se o prehistorickou verzi aligátora, k čemuž nemůžu dodat nic bližšího, protože sám netuším, jaké má současný aligátor předky (tj. jsem líný se podívat na Wikipedii). Vím, že u žraloků je to Megalodon - o něm se už natočilo něco málo filmů (dokonce i jeden vtipný). V jedné větě by se dal film shrnout asi takto: Na jednom ostrově se objeví pravěký aligátor s velkým apetitem, po jehož stopách vyrazí (přímo) dvojice důchodců a (nepřímo) skupinka vulkanologů.

   více...

  • Rogue RoguePepak 31.07.2008 5/10 6,90/10

   Jestli se vám už stýskalo po lidožravých krokodýlech tak, jako mě, rok 2007 vám určitě dlouhý půst vynahradil - vzniklo v něm nejméně 6 filmů s těmito nebezpečnými plazy. Čtyři z nich už byly na Studně zrecenzovány (Primeval, Supercroc, Lake Placid 2 a Black Water), pojďme tedy na pátý - australský Rogue od režiséra Grega McLeana, který předtím příjemně překvapil s exploitation Wolf Creek. Jak je na tom ve srovnání s Black Water, který byl tentýž rok také natočen v Austrálii, také se odehrává v jejím Severním teritoriu a také v něm vystupuje krokodýl mořský?

   více...

  • Black Water Black WaterPepak 14.07.2008 8/10 6,93/10

   Hail to the (new) King, baby!

   Rok 2007 byl sice podle čínského kalendáře rokem prasete, podle vydávaných filmů ovšem odpovídal spíš roku krokodýla - tolik nových krokodýlích filmů najednou jsme tu už dlouho neměli. Zatímco televizní Lake Placid 2 byl katastrofální a Supercroc ještě horší, Primeval (neplést se seriálem Primeval, který také obsahuje krokodýlí epizodu) příjemně překvapil. Ovšem zdaleka ne tolik jako australský Black Water, o kterém mohu bez obav prohlásit, že je nejlepším krokodýlím filmem, který jsem kdy viděl - a jsem v pokušení označit ho dokonce za vůbec nejlepší film se žravým zvířetem v hlavní roli. Však už po těch víc než třiceti letech nepřetržité vlády Spielbergových Čelistí bylo na čase.

   více...

  • Lake Placid 2 Lake Placid 2Pepak 15.10.2007 3/10 3,80/10

   Trochu mě mrzí, že se zvířecí jednička začátku tisíciletí, firma NU Image, poněkud odmlčela. Naštěstí tu máme televizní stanici Sci-fi Channel, která ji ráda zastoupí. Společnost si za krátkou dobu vydobyla poměrně slušnou reputaci aspoň co do množství produkovaných zvířecích filmů, když už ne co do jejich kvality. Člověk by mohl doufat, že druhý díl solidního Lake Placid naváže na kvality svého předchůdce a i když ho nepřekoná, bude aspoň v kontextu produkce Sci-fi Channelu nadprůměrný. Bohužel, nestalo se.

   více...

  • Supercroc SupercrocPepak 24.05.2007 1/10 nehodnoceno

   Jak by se vám líbilo setkat se s třicetimetrovým krokodýlem? Mně ani moc ne. Ale rád se podívám, jak se s ním setkávají jiní. Ani skutečnost, že producentem filmu je pro mě úplně neznámá firma The Asylum, jejíž seznam produktů rozhodně neobsahuje zrovna velká jména, mě nemůže odradit. Horší než Sci-fi Channel to přeci dost dobře být nemůže. Nebo snad ano?

   více...

  • Primeval Primevalhumanbeing 06.05.2007 7/10 nehodnoceno

   Ve střední Africe ve státě Burundi se na břehu jezera Tanganyika v posledních pár letech udály strašlivé události. Místní krokodýl tam podle domorodců spořádal údajně více než tři sta lidí (včetně turistů) a přes veškeré pokusy zahraničních profesionálních lovců dodnes nebyl chycen. Toť skutečné události, nový americký film Primeval si z příběhu této žijící hrůzné legendy bere pouze hlavního protagonistu - krokodýla nazvaného sympatickým jménem Gustav, a zbytek je už jen pouhá "fiktivní adaptace" ukazující jak by to asi vypadalo, kdyby se nějaký televizní štáb vydal do středu Afriky takového krokodýla chytit.

   více...

  • Brutal River Brutal RiverPepak 02.01.2007 3/10 nehodnoceno

   S asijskými horrory jsem si z hlediska používaných žánrů poměrně dlouho spojoval buď duchařiny (Ringu, Ju-On, Shutter...) nebo nejrůznější úchylárny (Audition, Chinese Torture Chamber, Guinea Pig...). Dost mi ale chyběly mé oblíbené zvířecí filmy. V minulém roce se však objevily dva najednou. Korejský The Host se dočkal až překvapivě pozitivního přijetí, thajský Brutal River až překvapivé ignorance. Nemohu říct, že by mu to uškodilo - spíš naopak.

   více...

  • Dinocroc DinocrocPepak 23.10.2005 4/10 nehodnoceno

   Moje přestávka od horrorů byla poněkud delší, než jsem plánoval. Hlavní podíl na tom má skutečnost, že po záplavě žraločích a hadích filmů přišel na tvůrce horrorů s obřími zvířaty v hlavní žravé roli zimní spánek a já jsem tak neměl důvod se na nic dívat. Ale s příchodem Dinocroca se situace drasticky změnila - vždyť kdo by odolal obrovskému pravěkému krokodýlovi, který byl nezodpovědnými vědci probuzen k dalšímu životu a teď si musí vynahradit sto miliónů let dlouhou hladovku?

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Black Water Black WaterPepak 14.07.2008 8/10 6,93/10

   Hail to the (new) King, baby!

   Rok 2007 byl sice podle čínského kalendáře rokem prasete, podle vydávaných filmů ovšem odpovídal spíš roku krokodýla - tolik nových krokodýlích filmů najednou jsme tu už dlouho neměli. Zatímco televizní Lake Placid 2 byl katastrofální a Supercroc ještě horší, Primeval (neplést se seriálem Primeval, který také obsahuje krokodýlí epizodu) příjemně překvapil. Ovšem zdaleka ne tolik jako australský Black Water, o kterém mohu bez obav prohlásit, že je nejlepším krokodýlím filmem, který jsem kdy viděl - a jsem v pokušení označit ho dokonce za vůbec nejlepší film se žravým zvířetem v hlavní roli. Však už po těch víc než třiceti letech nepřetržité vlády Spielbergových Čelistí bylo na čase.

   více...

  • Rogue RoguePepak 31.07.2008 5/10 6,90/10

   Jestli se vám už stýskalo po lidožravých krokodýlech tak, jako mě, rok 2007 vám určitě dlouhý půst vynahradil - vzniklo v něm nejméně 6 filmů s těmito nebezpečnými plazy. Čtyři z nich už byly na Studně zrecenzovány (Primeval, Supercroc, Lake Placid 2 a Black Water), pojďme tedy na pátý - australský Rogue od režiséra Grega McLeana, který předtím příjemně překvapil s exploitation Wolf Creek. Jak je na tom ve srovnání s Black Water, který byl tentýž rok také natočen v Austrálii, také se odehrává v jejím Severním teritoriu a také v něm vystupuje krokodýl mořský?

   více...

  • Lake Placid Lake Placidevilmind 24.10.2002 6/10 6,60/10

   Při značkování bobrů na Černém jezeře (Black Lake - titulní Lake Placid se ve filmu skutečně v žádné souvislosti neobjevuje) najednou na potápěče cosi pod vodou zaútočí. Šokovaný šerif Keough (Brendan Gleeson) vytáhne do loďky jen horní polovinu trupu pomalu tuhnoucího parťáka, a hned je mu jasné, že se na něj valí pěkně velký a zubatý problém. K vyšetření „nehody” je přizvána paleontoložka Kelly (Bridget Fonda), Jack (Bill Pullman) z rybářského úřadu (byl to jejich potapěč), a sám sebe pozve i excentrický milionář Hector (Oliver Platt). Hector jediný má od počátku jasno - v jezeře žije obrovský krokodýl. Jelikož jako správný boháč a milovník krokodýlů přivezl s sebou nejmodernější vybavení, není možné se ho jen tak bez lítosti zbavit. Obzvláště, když historce o krokodýlovi dlouho ostatní nevěří: jak by proboha přežil v jezeře, které v zimě zamrzá? Jenže suchá teorie je jedna věc, a mokrá praxe při sledování desetimetrového krokodýla, kterak si právě ulovil grizzlyho, věc druhá... Od této chvíle pokračuje film standardní dějovou osnovou všech monster filmů, kdy se útoky bestie střídají s povětšinou naivní snahou o její chycení či zabití, až do okamžiku vymyšlení takzvané VHF (velké hrdinské finty), díky níž je netvor zneškodněn za cenu minimálních obětí.

   více...

  • Lake Placid Lake Placidkelt 15.03.2005 7/10 6,60/10

   Známy mi nedávno vravel: "Kúpaliská to nie je moje.... Hlava na hlave, kam sa len pozriete. Radšej si pojdem zaplávať niekam na nádrž- na jazero."

   Opäť píšem o filme, ktorý na Studni už recenzovaný je. Niežeby som z názorom evilminda nesúhlasil, naopak moja celková mienka o filme je, si myslím, dosť podobná.Poďme teda na to. V roku 1999 natočil tento film- Lake Placid (v našej verzii Jazero) Steve Miner.

   více...

  • Alligator AlligatorIvan Kučera 28.10.2002 2/10 6,00/10

   Před 12. lety si malá Marisa Campbellová koupila krokodýla, ještě jen několikacentimetrové mládě. Když byla ale ve škole, vhodil nasraný otec zvířátko do hajzlu a spláchnul.

   Současnost. Drsný chicagský detektiv David Madison sbírá po kanálech tolik odrhnutých lidských končetin, že uvažuje o tom, že si založí obchod s náhradními díly. Brzy se Madison (Robert Forster) dostává na stopu nezákonným farmaceutickým pokusům. Zdá se, že za brutálními vraždami stojí toxický odpad v kanálech. Pokusy s hormony si vyžádaly mutaci. A co je na mutaci lepší než krokodýl? K Madisonovi se přidává i doktorka Marisa Campbellová (Robin Rikerová), odbornice na plazy…

   více...

  • Crocodile 2 Crocodile 2Pepak 03.01.2003 5/10 5,00/10

   Nu Image se pomalu stávají mým oblíbeným producentem. Crocodile 2 je už jejich pátým filmem, který jsem viděl, a všechny si drží svou kvalitu. Svou nízkou kvalitu. Ale koho to zajímá, když jsou v ní velká žravá zvířata a spousta krmiva?

   více...

  • Alligator 2 Alligator 2Ivan Kučera 07.11.2002 1/10 4,00/10

   David Hodges je sympatický, věčně hláškující policajt, který rád parkuje svoje auto na místech se zákazem parkování. Je šťastně ženatý, má malého syna a práci, která ho baví. Jenže najednou je celý pokojný Hodgesův život hozený do hajzlu a spláchnutý. V městě totiž mizí bezdomovci (hlavně ti z blízkosti velkého jezera) a David tomu musí přijít na kloub. Kdo za zmizeními stojí? Hnusný politik Brown nebo obří a zmutovaný aligátor, který se napapkal toxického svinstva z nepovolených hormonálních výzkumů?

   více...

  • Lake Placid 2 Lake Placid 2Pepak 15.10.2007 3/10 3,80/10

   Trochu mě mrzí, že se zvířecí jednička začátku tisíciletí, firma NU Image, poněkud odmlčela. Naštěstí tu máme televizní stanici Sci-fi Channel, která ji ráda zastoupí. Společnost si za krátkou dobu vydobyla poměrně slušnou reputaci aspoň co do množství produkovaných zvířecích filmů, když už ne co do jejich kvality. Člověk by mohl doufat, že druhý díl solidního Lake Placid naváže na kvality svého předchůdce a i když ho nepřekoná, bude aspoň v kontextu produkce Sci-fi Channelu nadprůměrný. Bohužel, nestalo se.

   více...

  • Crocodile CrocodilePepak 03.01.2003 3/10 2,86/10

   Nu Image mají nějakou zvláštní zálibu ve vodních potvorách. Ještě předtím, než získali nehynoucí slávu a obdiv s chobotnicema (Octopus, Octopus 2) a žralokama (Shark Attack 3) zkusili prorazit s krokodýlama. Nedá se říct, že by šlo o úplně nepovedený pokus - je jen o něco horší než výše zmíněná mistrovská díla. :-)

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!