Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 132 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Komiks Komiks

Komiks

Naposled přidané filmy k tématu

  I, Frankenstein The Amazing Adventures of the Living Corpse Vs Ghost Rider: Spirit of Vengeance 30 Days of Night: Dark Days

  The Walking Dead Trailer Park of Terror Priest Dylan Dog: Dead of Night Jonah Hex

 • Poslední novinky k tématu

  • Neil Marshall natočí pilot seriálu Constantine Neil Marshall natočí pilot seriálu Constantinehumanbeing 01.02.2014

   Zatím vše, co Neil Marshall režíroval, se mi líbilo (možná i více, než je "zdrávo"). A to se jistě týká i jeho televizní tvorby, a např. epizoda z Game of Thrones je (právem) mnohými oceňovaná jako jedna z těch lepších. Na Studně jste si v předešlých letech mohli přečíst o nových filmových projektech Neila Marshalla, kde jeden titul je zajímavější, než ten druhý. Jeho poslední film Centurion napříč svým kvalitám toho moc nevydělal; výdělečný nebyl ani Doomsday, takže televizní tvorba je pro Neila Marshalla, dá se říci s trochou nadsázky, momentálně priorita číslo jedna. Po pirátském pilotu (a třetím dílu první sezóny) Black Sails natočí pilotní díl k nově ohlášenému seriálu Constantine, a to je jistě skvělá zpráva, jelikož Constantine film patří mezi moje oblíbené komiksové filmy. Začínám se obrovsky těšit.

   Zdroj: Deadline

  • Constantine se vrátí Constantine se vrátíhumanbeing 22.01.2014

   Komiksový hrdina John Constantine se snad díky současné popularitě komiksových adaptací vrátí, nikoli však ve filmovém pokračování, nýbrž v chystaném televizním seriálu. Ten se ovšem uskuteční jen za předpokladu, bude-li se producentům v NBC líbit právě objednaný pilotní díl. I já patřím mezi ty fanoušky, jenž už trošičku déle čekají na další film s Keanu Reevesem v hlavní roli, takže seriál vítám s otevřenou náručí (i přesto, že v něm nebudou hrát Keanu Reeves a Satan Stormare).

   Zdroj: Deadline

  • Lobo! Lobo!humanbeing 20.04.2012

   Warner Brothers chystají filmovou verzi mého nejoblíbenějšího komiksu z dětství: Lobo! Pokud vám tohle jméno nic neříká, vězte, že je to nejlepší, nejbrutálnější a vůbec nejsympatičtější komiksový hrdina všech dob. Tak teď nevím, zda jásat nebo pro jistotu od výsledku nic nečekat. O úpravy scénáře a režii se postará Brad Peyton (režisér trikově pěkného, ale také velmi mainstreamového, Journey 2). Film produkují Joel Silver a Akiva Goldsman...

   zdroj: Deadline

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance Ghost Rider: Spirit of Vengeancehumanbeing 16.03.2012

  • Trailer ke Ghost Rider: Spirit of Vengeance Trailer ke Ghost Rider: Spirit of Vengeancehumanbeing 19.08.2011

   Konečně se objevil trailer na očekávané pokračování filmu s hořícím Nicholasem Cagem/kostlivcem! Johnny Blaze se tentokráte bude snažit ve Východní Evropě zastavit ďábla, který na sebe chce vzít lidskou formu. Režíruje dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor, kteří mají za sebou dva díly šílené akční jízdy Crank. Druhý Ghost Rider vypadá opravdu fantasticky a už teď ho osobně řadím mezi nejočekávanější filmy následujícího roku...

   více...
  • Kdo si zahraje Vránu? Kdo si zahraje Vránu?humanbeing 14.04.2011

   Bude Bradley Cooper představitelem Erica Dravena, komiksového mstitele zvaného Vrána? První drby naznačují, že možná ano.

  • Tyler Mane je bezhlavým jezdcem v Chopper Tyler Mane je bezhlavým jezdcem v Chopperhumanbeing 18.02.2011

   Představitel Michaela Myerse, obr Tyler Mane, se v novém webovém seriálu Chopper posadí jako bezhlavý jezdec na motorku, vlastně na choppera (!) a bude se mstít na smrtelných hříšnících tak, že jim bude jako středověký kat sekat hlavy. Skupina Dilemma si k natáčení přizvala odborníky na speciální efekty, kteří toho mají už hodně za sebou, a pokusí se novodobý fenomén, tedy webový seriál, opatřit velmi kvalitními triky. Následující teaser trailer ukazuje jak kvalitní budou...

   více...
  • Priest Priestsinner 29.09.2010

   Trailer na horror Priest, podľa kórejského komixu. Zaujala skvelá hudba, počítačové efekty upírov a Paul Bettany (ktorý ma ohúril výkonom v The Da Vinci Code) Pridávam na svoj "Must see" zoznam.

   více...
  • Novinky o Ghost Rider: Spirit of Vengeance Novinky o Ghost Rider: Spirit of Vengeancehumanbeing 24.08.2010

   Podle Nicholase Cage, který v pokračování Ghost Ridera opět ztvární hořícího kostlivce/kaskadéra Johnnyho Blaze, se dvojka začne natáčet již na podzim. Film bude točený ve 3D, což je určitě skvělá zpráva - tedy alespoň pro tu 3D naladěnou část fanoušků. Jelikož se bude natáčet v Rumunsku a tudíž bude filmařům k dispozici Draculův hrad, jeden moment filmu bude zahrnovat Johnnyho příjezd do Draculova sídla. Cool. U režie je dvojice stojící za sérií Crank Mark Neveldine a Brian Taylor a oficiální název je Ghost Rider: Spirit of Vengeance. Těšíme se.

  • První video z Dylan Dog První video z Dylan Dogevilmind 04.08.2010

   Listuji historií, a o adaptaci italského horrorového comicsu Dylan Dog tu psal humanbeing naposledy před více než dvěma roky, a zdá se, že už hotový projekt teď poněkud trpí distribučními problémy. A tak jde film v říjnu do kin jen v Itálii a Rusku. V embedu se můžete podívat na video z jakéhosi pořadu o filmu, kde na pozadí běží ukázky z filmu, není to zjevně ani trailer, protože se docela opakují, ale sem tam něco vidět je...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • I, Frankenstein I, Frankensteinhumanbeing 01.02.2014 5/10 nehodnoceno

   První letošní podívaná s Frankensteinem v názvu se mi, přiznám se, už od začátku zdála trošku podezřelá. První dobrá zpráva, jakou tu můžu krátce po zhlédnutí filmu napsat: Nejde o další Twilight-film, ani film ve stylu Twilight, čili ne, není tu žádná nudná love-story s monstry jen na ozdobu. I, Frankenstein je akční podívaná ve stylu Underworld a to znamená, že koncept mají tyto dva filmy velmi podobné, až totožné. Alternativní historie dovolila, aby spolu s lidmi (a ostatní faunou) na Zemi žila monstra schovávající se ve stínech, o nichž nikdo z lidí neví. V Underworld to byli upíři a vlkodlaci, tady to jsou gargoylové (chrliči) a démoni, jenž mezi sebou vedou staletí dlouhou válku, aniž by si toho všiml kdokoliv z nás. A jak do toho zapadá Frank? Ten plní podobnou úlohu, jakou v Underworldech plní Michael (který je napůl upír, napůl vlkodlak), a tedy je to postava, jež nezapadá ani do jednoho spolku, a přesto, ale spíše právě proto, o něho mají zájem obě bojující strany.

   více...

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance Ghost Rider: Spirit of Vengeancehumanbeing 16.03.2012 6/10 nehodnoceno

   Johnny Blaze má tu nevýhodu, že jeho komiks není v našich končinách moc známý a tudíž se mnohem snáze dočká nepochopení, než třeba podivínský antihrdina Batman. Ghost Rider (to je Johnnyho přezdívka) je jiný než ostatní maskovaní klaďasové. Je jiný zejména v tom, že jeho nepřátelé umírají, dalo by se říct, bez boje, ale také v tom, že nemá masku. Ta hořící lebka není maska, ale Johnyho hlava. Možná právě z tohoto důvodu je tento antihrdina v Americe tolik populární. Ghost Rider je totiž nesmírně cool komiksová postava a jeho příběhy na papíře jsou také velmi zábavné. Není tudíž záhadou, proč se před pár lety dočkal filmového zpracování. Podle filmových fajnšmekrů se první Ghost Rider dost povedl, jiní u filmu nedávali moc pozor a veškerou pozornost věnovali sledování účesu Nicholase Cage - věru podivné fandy má. Natočení druhého dílu bylo jen otázkou času...

   více...

  • Priest Priesthumanbeing 18.05.2011 6/10 nehodnoceno

   Priest se odehrává ve světě, kde spolu s lidmi koexistují, krom obyčejné fauny, upíři. Něco takového se dalo vidět v nedávno natočeném filmu Daybreakers, kde většinu populace tvořili upíři. Tady je tomu naopak, právě díky činům titulního hrdiny, a jeho spojenců, jimž se podařilo nad upíry zvítězit a částečně je pobít ve jménu zachování lidské rasy. Zbytek upírů byl vyhnán do pustiny a vpodstatě se na ně zapomnělo.

   více...

  • 30 Days of Night: Dark Days 30 Days of Night: Dark DaysBloody 11.10.2010 2/10 1,80/10

   Když před třemi roky vyrukoval David Slade se svou komiksovou upířinou 30 dní dlouhá noc, svět hororu zaznamenal malou senzaci. Mimořádně atmosférická podívaná byla po řemeslné stránce až nezvykle kvalitní, měla nápaditý vizuál, a pár chechtáků taky vydělala. Tudíž byla nejspíš jen otázka času, kdy se najde blbec a sebevrah v jedné osobě, co bude mít tolik odvahy vydat se po Davidových stopách. A tak přišel Ben Ketai, jenž měl zkušenosti už díky seriálu 30 Days of Night: Dust to Dust, a naservíroval nám naprosto zbytečné pokračování jednoho z nejlepších hororů posledních let.

   více...

  • Hellboy II: The Golden Army Hellboy II: The Golden Armyhumanbeing 07.09.2008 6/10 7,40/10

   Jako filmového diváka neznalého komiksové předlohy si mě v roce 2004 první Hellboy

   získal. Zkuste nefandit rudému ďáblovi s upilovanými rohy, moc vám to nepůjde. První

   díl představil svět Hellboye, ve kterém se v temných koutech skrývají podivná a

   více...

  • 30 Days of Night 30 Days of NightHonza Mazanec 07.11.2007 9/10 8,19/10

   Barrow, Aljaška je místo kde lišky dávají dobrou noc na celý měsíc, neboť právě jeden měsíc v roce zde nevychází Slunce. Zatímco většina obyvatelstva poslední slunečný den odjíždí, místní šerif Eben hloubá nad podivnými událostmi. Nález spálených mobilů, likvidace všech tažných psů v okolí, rozmontování jediného dostupného vrtulníku a konečně i dopadení podivného cizince, který má evidentně všechny tyto události na svědomí. Ve tmě se však ukrývá něco mnohem horšího než je on. 30ti denní tma je totiž velkým lákadlem pro údajně neexistující příšery – upíry.

   více...

  • Ghost Rider Ghost Riderduri84 15.06.2007 1/10 4,91/10

   Želám všetkým zúčastnením príjemní deň lebo to bude asi to jedine príjemné čo odo mňa des asi budete počuť. Rozhodol som sa napísať recenziu na pomerne nový film Ghost Rider. Presnejšie Exteded verziu. Poviem to na rovinu trpel som. Nie ako obvykle, ale tak ako som pri filme už dlho nie. Rozdelil som recenziu na par bodov aby sa v nej dalo dobre orientovať. Pokúsim sa vystihnúť všetky aspekty o ktorých si myslím, že sú dôležité. Takže ideme na to.

   více...

  • Ghost Rider Ghost Riderhumanbeing 20.03.2007 8/10 4,91/10

   Johnny Blaze, motocyklový akrobat, který prodal duši ďáblu, aby zachránil život svého otce, brázdí na motorce ulice coby hořící kostlivec, aby trestal zlo a bojoval s pekelnými silami nebo po jejich boku. Základem pro to, abyste se u Ghost Ridera bavili, je akceptovat premisu původního komiksu, jinak si tento film asi neužijete. Jak v komiksu, tak ve filmu se v noci z Johnnyho stává kostlivec s pyrokinetickými schopnostmi, který své protivníky spaluje svým hořícím řetězem s frekvencí běžícího pásu. Tato představa už sama o sobě většině lidí stačí, aby tento komiks začala nenávidět anebo milovat. Pokud patříte do první kategorie, potom zkuste přehodnotit, jestli vám stojí za to tento úžasně zábavný film předem potopit.

   více...

  • Ultraviolet UltravioletJan Pokorný 26.10.2006 3/10 3,25/10

   Hned na začátku podotýkám, že pokud by měla takhle vypadat budoucnost, balím kufry a mizím na jinou planetu. V ulicích futuristického města řádí zákeřný vir, který se dobře vyzná v molekulární genetice a je schopen Vám trochu pocuchat triplety na šroubovici DNA - výsledkem jsou Hemofágové, komunita bytostí, kterým vir sice propůjčil nadliské schopnosti, avšak po nějakých deseti dvanácti letech jejich život končí. Violet Song jat Shariff není jméno nového arabského prince s tříkilovým turbanem na hlavě, je to jméno infikované ženy, která stojí uprostřed války mezi lidmi a Hemofágy. A tady příběh začíná.

   více...

  • Ultraviolet Ultraviolethumanbeing 15.10.2006 8/10 3,25/10

   Pokud bych si měl vybavit opravdu kvalitní akční film natočený v poslední době, z toho mála by se mi asi jako první vybavilo Equilibrium režiséra Kurta Wimmera. Jeho akční sci-fi z roku 2002 se může kromě hodně slušného příběhu chlubit převážně prvotřídními bojovými scénami. U nás je Equilibrium známé hlavně kvůli pozdější distribuci - mělo vyplnit mezeru při čekání mezi Matrix Reloaded a Matrix Revolutions - ovšem už nějakou dobu bylo dostupné na DVD v zahraničí. Jeho nejcharakterističtějším prvkem byl originální bojový styl Gun Kata, který se nepodobal ničemu, co se předtím ve filmu objevilo. První zprávy o novém filmu Kurta Wimmera Ultraviolet (UV) se objevily v polovině roku 2003. Mluvilo se o nákladnější verzi Equilibria, zdokonalené Gun Katě a

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • The Crow The CrowCaleb 19.04.2005 10/10 9,55/10

   Vrána. Podle dávných legend průvodce mrtvých. Průvodce, propůjčující těm, kteří odešli z tohoto světa násilnou smrtí schopnost vrátit se ze záhrobí. A pokud se tak stane, je poutník ze světa mrtvých obdařen nadpřirozenými schopnostmi a stává se nemilosrdným pronásledovatelem všech, kteří jsou odpovědni za utrpení a zmaření jeho života.

   více...

  • Batman Returns Batman ReturnsIvan Kučera 20.05.2006 9/10 9,27/10

   Je jedno, koľko času ubehlo od posledného netopierieho dobrodružstva, počas ktorého ho o život takmer pripravil Joker Jacka Nicholsona (úvodný cirkus na námestí z dvojky dáva chvíľku nádej, že šialený klaun sa vrátil). Veľkomesto Gotham City si odvtedy ako-tak nažíva v pokoji. To sa ale zmení. Temný strážca mesta Batman alias osamelý miliardár Bruce Wayne (osvedčený Michael Keaton) bude tento krát hrať už proti presile troch na jedného.

   více...

  • A History of Violence A History of ViolenceMarekS 10.06.2006 10/10 8,75/10

   David Cronenberg v dokumentárním filmu o hororech American Nightmare, který je jako bonusový materiál k sehnání na polské verzi Romerova debutu Night of the Living Dead, prohlásil, že nehodlá v žádném případě filtrovat své myšlenky a že se snaží poukázat na to, že věci mohou být nebezpečné a úžasné zároveň, odpuzující i přitažlivé a krásné. Spousta lidí tvrdí, že Cronenberg od dob svých nespoutaných, z dramaturgického hlediska nezvládnutých filmů se spoustou odboček vedoucích nikam strašně vyměkl a točí divácky přijatelná a nijak kontroverzní díla. Zde je ale nutné opět se odvolat k jednomu z prohlášení Cronenberga, které se objevilo v textu „Cronenberg on Cronenberg“ v roce 1997 o tom, že má rád klasické filmy 60. a 70. let od Feliniho či Bergmana proto, že člověk vstoupil do jejich světa, který byl film od filmu provázanější. Pokud se dal tedy třeba Cronenbergův eXistenZ, asi jeho poslední výstřední počin, vnímat jako persifláž (stylová nápodoba, podtrhávající to špatné a komické na předobrazu) či pastiš (stylová nápodoba, snažící se přesáhnout kvalit svého předobrazu) jeho Videodromu. Otázkou ale potom zůstává, na co navazují Dějiny násilí, které spíše dle původního názvu filmu – History of Violence – odkazují na násilnou minulost hlavní postavy?

   více...

  • From Hell From HellIvan Kučera 13.04.2006 9/10 8,67/10

   „Keď sa ľudia obzrú, zistia, že som stál na začiatku dvadsiateho storočia.“

   Alan Moore, autor komiksového románu Z pekla (From Hell) má zásadný podiel na tom, že komiks prestal byť chápaný ako podradná teenagerská záležitosť (V for Vendetta, Swamp Thing, Top 10, Watchmen). Ukázal, že môže mať stovky strán a stať sa plnohodnotnou súčasťou kvalitnej domácej knihovničky. Jeho sondu do viktoriánskeho Londýna zmietajúceho sa medzi devätnástym a dvadsiatym storočím (doba temnoty a mystiky, ale zároveň prebúdzajúcej sa vedy) mu pomohol čierno-bielo zhmotniť Eddie Campbell (Bacchus, Alec). Ich „Melodráma o šestnástich častiach“ je natoľko prepracovaná, že slová „literatúra faktu“ nie sú ďaleko od pravdy. Okrem štrnástich kapitol publikácia obsahuje aj mapy a faktografické dodatky nie len ku jednotlivým kapitolám, ale ku KAŽDEJ strane KAŽDEJ kapitoly. Moore sa pozerá na situáciu tak všeobecne, až nevieme, kde končia obecne známe fakty, kde začína jemná mystifikácia, nekonečná fantázia. Moore dáva Jacka do spojitosti nie len s Hitlerovým počatím, ale aj Johnom Merrickom (Sloní muž) a Renvickom Williamsom. Posledne menovaný v roku 1788 v Londýne pobodal niekoľko žien.

   více...

  • Sin City Sin CityJohnnyD 01.08.2005 9/10 8,56/10

   Sin City - Mesto hriechu. Mohol by to byť príbeh zo súčasného Los Angeles, Prahy, či Bratislavy, ale (chvalabohu) tomu tak nie je. Sin City je filmová verzia jedného z najbrutálnejších a najkrvavejších comicsov. Toto dielo pochádza z rúk comicsového génia Franka Millera, ktorý napísal medzi inými i comicsový román Batman: The Year One, ktorý v osemdesiatych rokoch navždy zmenil Batmana a premenil ho na temného pomstiteľa, oveľa drsnejšieho a temnejšieho ako v predošlých comicsoch. Jeho comics Sin City sa stal kultom a hoci sa mnohí filmári snažili prehovoriť Millera, aby im zveril práva na nakrúcanie filmu, nikomu to comicsový mág nedovolil. Až kým neprišiel mexický režisér Robert Rodriguez (horor Fakulta, Desperado, séria Spy Kids ...). Ten mu ukázal jednu scénu, ktorú nakrútil a Millerovi netrvalo dlho, kým sa rozhodol, že mu film zverí.

   více...

  • Batman Begins Batman BeginsJohnnyD 17.10.2005 10/10 8,38/10

   Trochu ma prekvapilo, že Warner Bros. sa rozhodli oživiť batmanovskú sériu len osem rokov od oného „vtipu“ Joela Schumachera. Veď, kto by to čakal tak skoro? A kto by čakal, že za režiséra si vyberú relatívne alternatívneho režiséra? A kto by čakal, že sa mu nebudú pliesť do roboty!?!

   více...

  • Batman Begins Batman Beginsmor 28.11.2005 7/10 8,38/10

   Vlastně to začalo Mementem, mým prvním slavným filmem. Znamenal průnik do první režisérské ligy. Napadlo mě natočit film o chlapíkovi, který má jenom krátkodobou paměť. Aby to nebyla úplná zívačka, tak jsem k tomu přihodil ještě příběh o pomstě. Jenže pak to kluci ve střižně pomotali a na premiéře to pustili pozpátku. Nejdřív to vypadalo na hroznej trapas, ale pak za mnou začli chodit novináři, že je to prý hrozně zajímavý. Dokonce jsem za to dostal nějaký ceny na festivalech a tak. Někdo se mě dokonce ptal, jestli jsem se neinspiroval jakýmsi českým filmem Happy end, a to jsem ani nevěděl, že se v ČR mluví anglicky. No a pak mi volali hlavouni od Warnerů jestli nemám zájem natočit Batmana. Zrovna letěla ta móda komiksovejch hrdinů a každý studio chtělo mít nějaký kousek ve stáji. Tehdy zrovna kulhala po kinech Elektra, trochu živěji pobíhal Daredevil a všechny je strčil do kapsy Spiderman, kterej se Samovi dost povedl. Měl jsem strach, že je trochu překomiksováno, aby na ten film vůbec někdo do kina přišel. "Batman má širokou základnu fanoušků," řekli mi, tak jsem to vzal. Pak jsem zjistil, že se o to někdo pokoušel. Ten první Burtonův kousek byl moc dobrý, druhý se mu taky povedl, ale celou sérii pohřbili s Batmanem a Robinem. To byl teda film skoro jak od Jesuse Franca. A tak někoho napadlo, že bychom ten děj mohli posunout před ty filmy, abychom tam nemuseli nějak lepit toho trapnýho Robina. Prequel tomu říkali, taky to není nic novýho, ale aspoň sem dostal nějaký hřiště na hraní. Nelenil jsem, zavřel se doma, posbíral komiksy a pustil jsem se s Davidem S.Goyerem do scénáře. Myslel jsem si, že se vyhnu kreslení, když už to je všechno v těch okýnkách načmrkaný, ale nějak nám to lítalo, tak jsme museli spoustu věcí přidat. David měl dost mizernou náladu, jeho poslední práce na Bladovi trojce se moc nechytla, tak jsem mu trošku pomohl.

   více...

  • 30 Days of Night 30 Days of NightHonza Mazanec 07.11.2007 9/10 8,19/10

   Barrow, Aljaška je místo kde lišky dávají dobrou noc na celý měsíc, neboť právě jeden měsíc v roce zde nevychází Slunce. Zatímco většina obyvatelstva poslední slunečný den odjíždí, místní šerif Eben hloubá nad podivnými událostmi. Nález spálených mobilů, likvidace všech tažných psů v okolí, rozmontování jediného dostupného vrtulníku a konečně i dopadení podivného cizince, který má evidentně všechny tyto události na svědomí. Ve tmě se však ukrývá něco mnohem horšího než je on. 30ti denní tma je totiž velkým lákadlem pro údajně neexistující příšery – upíry.

   více...

  • Blade II Blade IIIvan Kučera 29.07.2006 7/10 8,18/10

   To, že sa Erik Brooks alias Blade (Wesley Snipes) prebojoval do zasneženej Moskvy ešte neznamená, že pomáhal bratkom Rusom. Ako sa dozvieme, naprieč Európou putoval (bez doktorky Karen) z jediného dôvodu; jeho mentor a zbrojár, rakovinou prelezený Abraham Whistler (Kris Kristofferson) v skutočnosti nezomrel. Väznia ho upíry a vlastne možno k nim už patrí. Denný chodec ho hľadá keď už pre nič iné, aspoň aby starému priateľovi uštedril ranu milosti.

   více...

  • Blade BladeJohnnyD 21.07.2004 9/10 7,70/10

   Chcete vidieť, čo vznikne, keď spojíte horor a akčný film? Ak áno, tak si pozrite film Blade. To najlepšie z akčného filmu v upírskom horore. Áno, tak to je Blade.

   Bladeovu matku pohrýzli upíry, krátko na to porodila. Narodil sa Blade, ktorý je napoly upír a napoly človek. Je to denný upír! Blade sa zaprisahal, že vyzabíja všetkých upírov. Pomáha mu v tom starý Wistler. Tomu zas upíry zabili rodinu a tak ich chce zničiť. Film sa začína na upírskej diskotéke, ktorú navštívi Blade a „vyčistí“ ju. Presúvame sa do nemocnice, kde dvaja doktori idú pitvať spálené telo (upíra). No, ale to telo nie je tak mŕtve ako sa zdá a upír „vstane z mŕtvych“. Lenže vtedy príde Blade a upíra odrovná. Zoberie so sebou doktorku, ktorú upír pohrýzol a utečú. Odvezie ju do Wistlerovej dielne a tam ju ošetria. Doktorka sa pripojí k nim, aj keď spočiatku Blade a Wistler nesúhlasia. Medzitým sa koná akási konferencia upírov. Mladý „nečistokrvný“ upír Frost, chce byť najsilnejším upírom a tak navrhne upírom „čistokrvným“ aby sa s nim spojili a oživili legendu La Magra. Upíry spočiatku nesúhlasia, ale Frost a jeho spojenci ich donútia. Keď sa to Blade dozvie, rozhodne sa ho zastaviť.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!