V rozhovoru pro Empire se Riddley Scott nechal slyšet, že scénář k druhému Prometheovi je už napsaný (v červnu na něj Fox naverboval Jacka Palgena, scenáristy očekávaného sci-fi Transcendence). Už se ale nezmínil, kdy bysme se ho mohli dočkat (a zda ho bude režírovat on anebo někdo jiný). Podle odpovědí pro Empire má naplánovány dva filmy, z nichž jeden je sci-fi (a teď jestli je to druhý Prometheus anebo Forever War). Jeden film chce natočit v roce 2014, ten druhý 2015...
Podle zdroje deníku Variety by to mohl být Jack Palgen, který je autorem zatím jen jednoho jediného scénáře, ale zato jde o film produkovaný Christopherem Nolanem - jde o sci-fi thriller Transcendence. S Jackem Palgenem se zatím vyjednává, a tak jeho začlenění do projektu zatím není úplně jisté. Každopádně, už by to chtělo někoho sehnat, aby tu pokračování Promethea bylo co nejdříve. Závěr prvního filmu byl totiž imo extrémně zajímavý.
Tento týden začínáme dvěma slibovanými recenzemi na velmi očekávanou horrorovou sci-fi Prometheus. Oboje recenze si můžete přečíst zde! Jde o dva rozdílné názory; Bloodymu sedl film méně a mně se naopak líbil moc.
Pokud jste Promethea viděli, budeme rádi za vaše komentáře u profilu filmu, kde si je přečte určitě více lidí, než pod novinkou (tímto mířím na případ, kdy se pod poslední novinkou o Prometheovi objevilo množství komentářů k filmu, jimž by více slušelo umístění v příslušné sekci poblíž recenzí ;) ).
O víkendu se tu objeví (nejspíše dvě) recenze na toliko očekávaného Promethea. Už teď můžu prozradit, že dopadl skvěle a návštěvu kina všem vřele doporučuji - jistě nejvíce potěší fanoušky prvního Vetřelce a fandy hardcore sci-fi. Prometheus je sofistikovaná a jiná sci-fi, která tu dlouho chyběla. Tudíž neváhejte a vyražte do kina, kde na vás v temném koutě čeká H. R. Giger a několik xenomorfů...
Podle stránky Collider bude mít nový film Riddleyho Scotta přístupnost R, a to je určitě skvělá zpráva. 20th Century Fox informaci oficiálně potvrdil a přidal MPAA vysvětlení: “sci-fi violence including some intense images, and brief language.” - násilné scény, intenzivní děj a vulgární výrazy. Za zmínku také stojí, že z filmu nebylo nic vystřiženo.
Normálně se tu příliš nezmiňujeme o tom co kde kdy na čem vychází, ale tohle mi přijde mimořádné a hodné zaznamenání. 25. října vydá Fox na Blu-Ray "Alien Anthology", zahrnující všechny čtyři filmy, vždy ve dvou verzích, tuny bonusů - údajně všechny bonusy ze všechny kdy vydaných DVD plus 4 hodiny nových, včetně například casting videí Sigourney před natáčením jedničky. Ale především, kromě papírový krabičky se to celé bude prodávat i v o polovinu dražší (150 dolarů) Egg verzi, která vypadá takhle úžasně, a nutí mě šmátrat po kreditce, i když Blu-Ray ani nemám:
Objednat se dá tady, a pod Více najdete ještě video, ukazující celé balení v pohybu. Mlha není pravděpodobně součástí dodávky... :-)
Nový trailer Predators ještě na poslední chvíli zkouší gradovat nadšení fanoušků, jak moc se mu to zadařilo uvidíme za dva týdny, kdy má film premiéru...
Stejně jako nedávné fotky Predátorů z Predators, i tenhle bootleg klip ze Spike TV určitě z youtube brzo zmizí, takže se jukněte dokud je žhavý - je tam pár záběrů, co zatím nikde nebyly k vidění. Do embedu přidávám i starší oficiální "international TV spot".
Všude se pořád objevují různé fotky herců z Predators, ostatně není divu, ta vojenská jednotka má docela hvězdné parametry. Fotky těch, kterým budeme fandit my, ale zatím poněkud chyběly... Na následujícím ruském serveru se ovšem na nové predátory můžete vynadívat dosyta.
První Vetřelec byl pro mě nejen úvodem do sci-fi horroru, ale i prvním filmem, který mě neskonale fascinoval. Také byl zdrojem nemalého počtu nočních můr, takže jako horror obstál, dá se říct, dokonale.
Riddley Scott, a vůbec filmaři, se do světa Vetřelce vrací po dlouhatánské době, kdy se už zdálo, že pátého dílu, odehrávajícího se na Zemi, se již nedočkáme. Aby pro začátek bylo úplně jasno, tak Prometheus není pokračování vetřelčí ságy; nehraje v něm Sigourney Weaver, ani žádný její klon. A i když Prometheus časově předchází prvního Vetřelce, nedá se říct, že by šlo o prequel, alespoň ne o takový prequel, jak jej známe. Nakonec tak ani není propagován. A dokonce ani není jisté, jestli se Prometheus odehrává ve stejném (myšleno v tom filmovém) vesmíru, v jakém se Ripleyová oháněla plamenometem za zvuku vřískající Aliení královny. V jistém momentě filmu je tahleta otázka zodpovězena, ale už ono známé jméno v titulcích H.R. Giger fandům leccos napoví. Nakonec to ale není důležité, protože jde o sci-fi horror, který obstojí jako samostatný film a obejde se bez nálepky "další díl slavné série". Riddley Scott se k tomu celou dobu staví jednoduše: snímek obsahuje DNA Vetřelce, jinak je to zcela původní, originální film. Tím pádem jakékoli poměřování s Vetřelcem je smeteno ze stolu a já se můžu s klidem vrhnout do recenze.
A je to tady. Dlouho očekávaný projekt Ridleyho Scotta se konečně dostal do kin, a diváci se tak konečně mohou přesvědčit, jak se to s těmi všemi potvrzenými fakty, teoriemi fanoušků a jinými spekulacemi vlastně má. Dostojí bombastické trailery svým slibům a promění divácká přání v nezapomenutelnou podívanou ve skutečnost? Je Prometheus skutečně plnohodnotným prequelem k prvnímu Vetřelci? A když ano, objeví se v něm slavný xenomorf? Moje recenze vám samozřejmě na všechny otázky neodpoví (od toho vám poslouží kino), pouze se budu snažit přiblížit vám problém v onom rozdělení na velmi spokojené (humanbeing), spíše zklamané (já) a totálně zhnusené (evilmind) diváky.
Třetí díl Predátora se objevuje v pravý čas. Už to byla dost dlouhá doba, celých dvacet let uběhlo od dvojky, a navíc tu nedávno byly ty slaboduché AvP filmy, které jen hyzdily jméno této slavné a naprosto fantastické nestvůry. Do recenze se pouštím až po pár (tý)dnech (edit: měsících?), abych měl v hlavě všechno pečlivě utříděné. Doufejme, že na nic důležitého v recenzi nezapomenu.
Dvě největší a zároveň nejlepší monstra filmových vesmírných končin a dálav se vracejí na plátno, aby nám předvedla, jaký je život svině. V roce 2004 svedl poprvé tyto dva titány dohromady režisér Paul W. S. Anderson, avšak ohlasy byly rozpačité. Někomu chybělo napětí, někomu pořádná akce, jiní postrádali ranařské hlášky. Film se však stal výdělečně úspěšným (při rozpočtu 60 miliónů dolarů si přišel celosvětově na trojnásobek) a začalo se hovořit o pokračování. To naznačoval i samotný závěr Andersonova snímku, který měl zcela evidentně otevřený konec. A tak se po měsících šuškání a spekulací konečně objevila na režisérském postu dvě jména: Colin a Greg Strauseové...
Aj keď bolo a Vzkriesenie avizované ako najdrahšie (70 - 80 miliónov), bolo každému natoľko ľahostajné, že nikoho nenadchlo ani nepohoršilo, skrátka mu to bolo fuk, že réžie sa chopil čudný francúzsky režisér Jean-Pierre Jeunet a vedľa Sigourney Weaverovej do hlavných úloh obsadil už od pohľadu čudných hercov z Francúzska a Brooklynu. Fanúšikovia ságy na štvorku nezatrpkli, ich chladný prístup k nej bol o tom, že si chceli ušetriť ďalšie sklamanie. Naopak, producenti zo začiatku nevedeli, kam by od radosti skočili prv. Rolu strelca Christieho mal hrať v Hollywoode začínajúci Chow Yun-Fat, Dr. Wrena Bill Murray, robota Angelina Jolieová a režírovať mal vtedy Pánom prsteňov nepoznačený Peter Jackson. Weaverovú ( Dobytie raja, Smrť a dievča, Ľadová búrka) k návratu do vesmíru prinútil 11 miliónový honorár, slušný scenár, ponuka byť aj ko-producentkou a po počiatočných nedorozumeniach s pôvodne zvažovaným režisérom Trainspottingu i skamarátenie sa s už definitívnym Jeunetom.
Od trojky každý čakal úžasný príbeh so skvelými trikmi. Lenže hop, chudák režisér, čo mohol, mal scenár aký mal a musel podľa neho natočiť "svoj film". Čo na tom, že Votrelec 3 mal rozpočet 60 miliónov dolárov (nie len dovtedy najdrahšia časť série ale aj najvyšší rozpočet pre debutujúceho režiséra), keď pôsobí dojmom, že ho tvorcovia vytunelovali? Nejaké efekty v ňom sú, ale David Fincher trojku točil nie ako veľké akčné sci-fi (aj keď je evidentná snaha natočiť to najlepšie z jednotky a dvojky v kompaktnom filme) ale psychologickú drámu, na čom mala zásluhu aj Sigourney Weaverová, ktorej sa minule nepáčili všetky tie zbrane a tak hrdinovia v trojke nemajú ani ten poondený plameňomet z Nostroma.
Bývalý šofér kamiónov James Cameron sa narodil roku Pána 1954 a po štúdiu fyziky, ktorej sa v praxi nikdy nevenoval, sa dostal k producentskému kráľovi filmového (väčšinou hororového) braku Rogerovi Cormanovi, ktorý rád vsádza na neznámych hercov, režisérov či hudobných skladateľov a žiada za to jediné - aby stvorili film, ktorý má apsoň 63 minút, podľa scenára, ktorý sa v žiadnom prípade nedá označiť ani za podpriemerný, za v podstate žiadne peniaze a v šibeničnom termíne. Cameron sa u strýka Roga osvedčoval ako expert na technickú stránku filmárčiny a tak dostával čoraz väčšie príležitosti. V roku 1980 robil výtvarníka v Sadorovi a rok nato pomocného režiséra u Galaxy of Terror. Čoskoro bol na svete aj režijný debut, plne v duchu Cormanovskej produkcie - Piraňa 2: Lietajúca smrť. Ak si myslíte, že názov je len metafora, kruto sa mýlite - piraňa v tomto filme skutočne lietala. A nebola jedna. Film natáčaný v Taliansku mal problémy - producent Ovidio Assonitis, ktorý sa na rozdiel od Camerona nedostane do dejín filmu, sa s mladým ex-Kanaďanom nepohodol a nepáčilo sa mu, že chce točiť "vlastný film s víziou". Hádky boli na dennom poriadku, konflikt vyvrcholil Cameronovým nočným vlámaním sa do štúdia, kde film za noc zostrihal podľa seba, ale jeho strašný zločin bol prekuknutý, producent film zostrihal na pôvodnú "úroveň" a dodnes sa v titulkoch uvádza ako spolu-režisér. To teda má byť na čo hrdý.
Dovtedy boli najslávnejšie sci-fi - nie nutne v tomto poradí - Planéta opíc, Vesmírna odysea, Blízke stretnutia tretieho druhu a Hviezdne vojny. Votrelec sa stal piatym. V kinematografii, dvojnásobne tak v žánry, zanechal svojimi vysúvacími čeľusťami a kovovými drápmi nezmazateľnú stopu a nadchol každého, kto sa rád trocha "inak" bojí, znalcov vesmírnych soap opier, nepredýchateľného napätia, arytmickej akcie a lubrigačných gélov.
Netrvalo to ani příliš dlouho a opět se na stránkách Studny setkáváme s filmovým zpracováním známé a populární hry. Po tragickém Bohlově pokusu o zombie střílečku se na scéně opět objevuje režisér, jehož jméno je takřka synonymem profilmy podle her. Po Mortal Kombatu a Resident Evilu se vrací Paul W.S. Anderson ve filmu Alien vs Predator (AVP).
Bývalý šofér kamiónov James Cameron sa narodil roku Pána 1954 a po štúdiu fyziky, ktorej sa v praxi nikdy nevenoval, sa dostal k producentskému kráľovi filmového (väčšinou hororového) braku Rogerovi Cormanovi, ktorý rád vsádza na neznámych hercov, režisérov či hudobných skladateľov a žiada za to jediné - aby stvorili film, ktorý má apsoň 63 minút, podľa scenára, ktorý sa v žiadnom prípade nedá označiť ani za podpriemerný, za v podstate žiadne peniaze a v šibeničnom termíne. Cameron sa u strýka Roga osvedčoval ako expert na technickú stránku filmárčiny a tak dostával čoraz väčšie príležitosti. V roku 1980 robil výtvarníka v Sadorovi a rok nato pomocného režiséra u Galaxy of Terror. Čoskoro bol na svete aj režijný debut, plne v duchu Cormanovskej produkcie - Piraňa 2: Lietajúca smrť. Ak si myslíte, že názov je len metafora, kruto sa mýlite - piraňa v tomto filme skutočne lietala. A nebola jedna. Film natáčaný v Taliansku mal problémy - producent Ovidio Assonitis, ktorý sa na rozdiel od Camerona nedostane do dejín filmu, sa s mladým ex-Kanaďanom nepohodol a nepáčilo sa mu, že chce točiť "vlastný film s víziou". Hádky boli na dennom poriadku, konflikt vyvrcholil Cameronovým nočným vlámaním sa do štúdia, kde film za noc zostrihal podľa seba, ale jeho strašný zločin bol prekuknutý, producent film zostrihal na pôvodnú "úroveň" a dodnes sa v titulkoch uvádza ako spolu-režisér. To teda má byť na čo hrdý.
Dovtedy boli najslávnejšie sci-fi - nie nutne v tomto poradí - Planéta opíc, Vesmírna odysea, Blízke stretnutia tretieho druhu a Hviezdne vojny. Votrelec sa stal piatym. V kinematografii, dvojnásobne tak v žánry, zanechal svojimi vysúvacími čeľusťami a kovovými drápmi nezmazateľnú stopu a nadchol každého, kto sa rád trocha "inak" bojí, znalcov vesmírnych soap opier, nepredýchateľného napätia, arytmickej akcie a lubrigačných gélov.
Aj keď bolo a Vzkriesenie avizované ako najdrahšie (70 - 80 miliónov), bolo každému natoľko ľahostajné, že nikoho nenadchlo ani nepohoršilo, skrátka mu to bolo fuk, že réžie sa chopil čudný francúzsky režisér Jean-Pierre Jeunet a vedľa Sigourney Weaverovej do hlavných úloh obsadil už od pohľadu čudných hercov z Francúzska a Brooklynu. Fanúšikovia ságy na štvorku nezatrpkli, ich chladný prístup k nej bol o tom, že si chceli ušetriť ďalšie sklamanie. Naopak, producenti zo začiatku nevedeli, kam by od radosti skočili prv. Rolu strelca Christieho mal hrať v Hollywoode začínajúci Chow Yun-Fat, Dr. Wrena Bill Murray, robota Angelina Jolieová a režírovať mal vtedy Pánom prsteňov nepoznačený Peter Jackson. Weaverovú ( Dobytie raja, Smrť a dievča, Ľadová búrka) k návratu do vesmíru prinútil 11 miliónový honorár, slušný scenár, ponuka byť aj ko-producentkou a po počiatočných nedorozumeniach s pôvodne zvažovaným režisérom Trainspottingu i skamarátenie sa s už definitívnym Jeunetom.
Od trojky každý čakal úžasný príbeh so skvelými trikmi. Lenže hop, chudák režisér, čo mohol, mal scenár aký mal a musel podľa neho natočiť "svoj film". Čo na tom, že Votrelec 3 mal rozpočet 60 miliónov dolárov (nie len dovtedy najdrahšia časť série ale aj najvyšší rozpočet pre debutujúceho režiséra), keď pôsobí dojmom, že ho tvorcovia vytunelovali? Nejaké efekty v ňom sú, ale David Fincher trojku točil nie ako veľké akčné sci-fi (aj keď je evidentná snaha natočiť to najlepšie z jednotky a dvojky v kompaktnom filme) ale psychologickú drámu, na čom mala zásluhu aj Sigourney Weaverová, ktorej sa minule nepáčili všetky tie zbrane a tak hrdinovia v trojke nemajú ani ten poondený plameňomet z Nostroma.
Třetí díl Predátora se objevuje v pravý čas. Už to byla dost dlouhá doba, celých dvacet let uběhlo od dvojky, a navíc tu nedávno byly ty slaboduché AvP filmy, které jen hyzdily jméno této slavné a naprosto fantastické nestvůry. Do recenze se pouštím až po pár (tý)dnech (edit: měsících?), abych měl v hlavě všechno pečlivě utříděné. Doufejme, že na nic důležitého v recenzi nezapomenu.
Netrvalo to ani příliš dlouho a opět se na stránkách Studny setkáváme s filmovým zpracováním známé a populární hry. Po tragickém Bohlově pokusu o zombie střílečku se na scéně opět objevuje režisér, jehož jméno je takřka synonymem profilmy podle her. Po Mortal Kombatu a Resident Evilu se vrací Paul W.S. Anderson ve filmu Alien vs Predator (AVP).
A je to tady. Dlouho očekávaný projekt Ridleyho Scotta se konečně dostal do kin, a diváci se tak konečně mohou přesvědčit, jak se to s těmi všemi potvrzenými fakty, teoriemi fanoušků a jinými spekulacemi vlastně má. Dostojí bombastické trailery svým slibům a promění divácká přání v nezapomenutelnou podívanou ve skutečnost? Je Prometheus skutečně plnohodnotným prequelem k prvnímu Vetřelci? A když ano, objeví se v něm slavný xenomorf? Moje recenze vám samozřejmě na všechny otázky neodpoví (od toho vám poslouží kino), pouze se budu snažit přiblížit vám problém v onom rozdělení na velmi spokojené (humanbeing), spíše zklamané (já) a totálně zhnusené (evilmind) diváky.
První Vetřelec byl pro mě nejen úvodem do sci-fi horroru, ale i prvním filmem, který mě neskonale fascinoval. Také byl zdrojem nemalého počtu nočních můr, takže jako horror obstál, dá se říct, dokonale.
Riddley Scott, a vůbec filmaři, se do světa Vetřelce vrací po dlouhatánské době, kdy se už zdálo, že pátého dílu, odehrávajícího se na Zemi, se již nedočkáme. Aby pro začátek bylo úplně jasno, tak Prometheus není pokračování vetřelčí ságy; nehraje v něm Sigourney Weaver, ani žádný její klon. A i když Prometheus časově předchází prvního Vetřelce, nedá se říct, že by šlo o prequel, alespoň ne o takový prequel, jak jej známe. Nakonec tak ani není propagován. A dokonce ani není jisté, jestli se Prometheus odehrává ve stejném (myšleno v tom filmovém) vesmíru, v jakém se Ripleyová oháněla plamenometem za zvuku vřískající Aliení královny. V jistém momentě filmu je tahleta otázka zodpovězena, ale už ono známé jméno v titulcích H.R. Giger fandům leccos napoví. Nakonec to ale není důležité, protože jde o sci-fi horror, který obstojí jako samostatný film a obejde se bez nálepky "další díl slavné série". Riddley Scott se k tomu celou dobu staví jednoduše: snímek obsahuje DNA Vetřelce, jinak je to zcela původní, originální film. Tím pádem jakékoli poměřování s Vetřelcem je smeteno ze stolu a já se můžu s klidem vrhnout do recenze.
Dvě největší a zároveň nejlepší monstra filmových vesmírných končin a dálav se vracejí na plátno, aby nám předvedla, jaký je život svině. V roce 2004 svedl poprvé tyto dva titány dohromady režisér Paul W. S. Anderson, avšak ohlasy byly rozpačité. Někomu chybělo napětí, někomu pořádná akce, jiní postrádali ranařské hlášky. Film se však stal výdělečně úspěšným (při rozpočtu 60 miliónů dolarů si přišel celosvětově na trojnásobek) a začalo se hovořit o pokračování. To naznačoval i samotný závěr Andersonova snímku, který měl zcela evidentně otevřený konec. A tak se po měsících šuškání a spekulací konečně objevila na režisérském postu dvě jména: Colin a Greg Strauseové...