Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 23 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Nature Amok Nature Amok

Nature Amok

Israha (1.5.2006)

Nature Amok: Hororovým faktorem v tomto žánru jsou nadměrně vzrostlá, nadměrně agresivní či jinak anomální zvířata (převážně druhy, které u některých lidí vyvolávají fobie - hadi, pavouci, žraloci, krokodýli, hmyz), která podobně jako ve slasheru postupně zabíjejí lidi, jež se nacházejí v místech, kde se zvířata vyskytují.

Naposled přidané filmy k tématu

  Robocroc Tasmanian Devils Safari Zombeavers Black Lagoon

  Beneath The Jungle Shark Week The Bay Alligator X

 • Poslední novinky k tématu

  • The Jungle The Junglehumanbeing 18.12.2014

   Tronova recenze loňského zvířecího horroru The Jungle (od Andrewa Trauckiho, režiséra Krvavé laguny).

  • Yellowstone Falls Yellowstone Fallshumanbeing 16.04.2014

   Docela zvláštní koncept má chystaný film Yellowstone Falls, ve kterém bude hlavním hrdinou vlk (resp. vlčice) chránící svá mláďata před zmutovanými lidmi, jejichž DNA řádně zmutovalo následkem děsivé apokalypsy. Ve filmu údajně nepadne ani slovo - minimálně ne takové, jemuž by divák porozuměl. O scénář, mající jen 52 stran (poloviční počet běžného scénáře), se postaral Daniel Kunka (akčňák 12 Rounds).

   Zdroj: Deadline

  • Prey Preyhumanbeing 28.05.2013

   Režisér Dick Maas (Sint) si zatím není jistý, zda jeho nejnovější projekt o uprchlém lvovi, zafinancuje Nizozemský filmový fond. "Nebude to lehké. Financování filmu dvěma miliony euro je v dnešní době skoro nemožné. Nejsem si jistý, jak se náš státní filmový fond rozhodne, takže nemám ponětí, jestli ho finančně podpoří."

   Prey pojednává o volně se potulujícím lvovi, který se stává hlavním podezřelým v případě masakru farmářů na předměstí Amsterdamu. Policie s případem nemůže hnout. Až teprve atraktivní veterinářka pracující v amsterdamské zoo dostane podezření, že vrahem by mohl být naštvaný lev. Všichni od policie přes tisk až po průměrného nizozemce tomu však nechtějí uvěřit. K jejich smůle další masakr na sebe nenechá dlouho čekat...

   Natáčet se má v březnu 2014 (za předpokladu najdou-li se finance). Teaser plakát je k vidění po kliknutí na více...

   více...
  • Squirrels Squirrelshumanbeing 12.05.2013

   Timur Bekmambetov (Noční hlídka, Abraham Lincoln: Lovec upírů) na chvíli opustí upíry, aby se na plátna kin vrátil s nature amok horrorem o lidožravých veverkách jednoduše pojmenovaným jako Veverky (Squirrels). Hlavní hrdina snímku se po letech vrací do rodného městečka - chce vyřešit záhadu podivné smrti svého otce (tj. žádná z veverek nebyla obviněna). Do děje zasahuje plynárenská společnost kupující město, naštvaná šerifka a samozřejmě spousta veverek, jež hlad dožene ke změně jídelníčku, který je teď převážně složen z jídel populárních ještě donedávna na Papui-Nové Guinei. V tiskové zprávě se nepíše nic o tom, že by mělo jít o komedii, takže zatím tedy Squirrels berme jako vážný horror. Venku je první plakát s roztomilou veverkou...

   více...
  • The Jungle trailer The Jungle trailerhumanbeing 23.11.2012

   Před chvílí jsem si všiml, že na Indiegogo je už teaser trailer na The Jungle. Dle mého názoru vyhlíží dosti slibně. A nezapomeňte, stále můžete tento projekt zafinancovat a s tím i získat zajímavý merchandise. Na přesun peněz do vašeho Paypal účtu vám zbývá ještě devět dní, v případě chcete-li The Jungle podpořit...

   více...
  • Zafinancujte horror The Jungle Zafinancujte horror The Jungle humanbeing 18.11.2012

   Režisér Andrew Traucki, tvůrce nejlepšího krokodýlího horroru - Black Water, potřebuje pomoc fandů, jejichž finanční příspěvek bude využit na postprodukci, resp. na její vyšperkování. O filmu Studna už psala, jen připomenu, že půjde o džungli v Indonésii a hlavním antagonistou bude levhart jávský, jenž bude úspěšně ohrožovat na životech nejen místní domorodce. Finanční pomoc můžete vyjádřit na stránkách Indiegogo. Do dvou týdnů je třeba vybrat ještě okolo 7 tisíc dolarů. Za investici 25 dolarů vám režisér pošle podepsanou oficiální pohlednici, což by pro fandy Nature Amok mohl být velmi pěkný dárek. Už za pouhých 50 dolarů se vaše jméno objeví v titulcích filmu, a ještě obdržíte podepsanou pohlednici, což je myslím opravdu slušné. Stovka vám zajistí džunglový Survival Kit s píšťalkou, zrcátkem, lupou, kompasem, teploměrem a baterkou, zkrátka vším, co vám zaručí přežití v nebezpečné džungli. Za 400 dolarů získáte pravou filmovou atrapu: buďto louč anebo kompas, plus celou řadu dalších bonusů. Minimálně ta pohlednice je jistá, co říkáte?

  • Stung Stunghumanbeing 24.10.2012

   Nedávno dokončené Dragon Wasps producenty z XYZ Films zaujalo natolik, že se rozhodli k natočení vlastního snímku s obřími vosami. Stung začíná krátce na to, když se kvůli nelegálnímu hnojivu u včel dostaví mutace, díky níž během krátké doby vyrostou do dvoumetrové délky. Ohroženi jsou lidé z vyšší vrstvy a je jen na dvojici hrdinů, jestli přežijí útok zmutovaných zabijáckých vos. První ukázka - která měla za úkol film prodat americkým studiím - po kliknutí na více...

   více...
  • Piranha 3D: The Sequel Piranha 3D: The Sequelevilmind 08.07.2012

   Asarova recenze Piranha 3DD.

  • Piranhaconda trailer Piranhaconda trailerevilmind 08.05.2012

   Na dreadcentral se objevil trailer Piranhaconda, dalšího Wynorskiho monster crossoveru, o kterém jsem se tu zmiňoval asi před rokem - a vypadá ještě horší, než byste čekali. Prostě jen velkej digitální had s velkejma ostrejma zubama, které filmaři beztak škrtičům domalují vždycky, a k tomu zmateně pobíhající Michael Madsen. Typická cílovka pro SyFy, kde bude mít premiéru 16. června.

   více...
  • The Return of the Killer Shrews The Return of the Killer Shrewshumanbeing 20.11.2011

   Byl by to epický návrat, kdyby se jednalo např. o Vetřelce nebo film podobného kalibru. V tomto případě jde spíš o zvláštní kuriozitu. The Return of the Killer Shrews je pokračováním padesát dva let starého originálu, ve kterém zmutovaní obří rejsci na odlehlém ostrově dostali chuť na lidskou sekanou. Svým způsobem ale pokračování epické je: kapitána Shermana hraje opět James Best, tedy ten stejný herec, který Shermana ztvárnil v původním filmu z roku 1959! Na nebezpečný ostrov se nevrací jen tak sám, veze tam filmaře, pro které je ostrov perfektním místem pro jejich novou reality show. Pro zajímavost jsem přiložil i trailer na původní The Killer Shrews (Vraždící bestie)...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • The Jungle The Jungletron 03.12.2014 3/10 nehodnoceno

   Pralesný found footage o hororovom hľadaní leoparda od režiséra Útesu smrti.

   Režisér, scenárista a producent v jednej osobe, Andrew Traucki, sa špecializuje na realisticky stvárnené zvieracie horory. Najskôr v roku 2007 nakrútil „záznam“ o útoku krokodíla na skupinku ľudí (Krvavá lagúna) a v roku 2010 žraloka (Útes smrti). Herci nemali čo hrať a mám podozrenie, že ak by aj mali, nevedeli by. Takisto scenár nebol z tých výnimočných. Ale atmosféru Traucki urobiť vedel a zvieracie útoky mali až nepríjemne autentický štýl.

   více...

  • Piranha 3D: The Sequel Piranha 3D: The Sequelasar210997 02.06.2012 10/10 7,00/10

   Možná, že mě kvůli tomu budete nenávidět a proklínat, ale pokračování jednoho z nejvíce cool filmů všech dob a jednoho z mých nejoblíbenějších hororů, teprve dva roky staré Piraně, mě naprosto odrovnalo a svým nyní již charakteristickým stylem si získalo plně mé srdce. Polonahé kočky, povedený černý humor, hromada nezapomenutelných hlášek, dokonalé obsazení… Vítejte ve světě, kde dokáže hlavu utnout i napnutý praporek – ve světě zvaném Piranha 3DD!

   více...

  • Piranha 3-D Piranha 3-DBloody 13.10.2010 8/10 8,07/10

   Je tu snad někdo, kdo by ani jednou neviděl Dantovu klasiku Piraňa z roku 1978? Komediální horor o masožravých a zmutovaných rybkách, které se dostanou z přísně střeženého armádního ústavu do blízkého jezera, kde se každým rokem sjíždějí tisíce nadšenců do vodních sportů? Myslel jsem si to, nikdo! Co si však budeme nalhávat: tohle béčko, parodující mimo jiné Spielbergovy Čelisti, zase taková pecka nebyla ani ve své době. Proto bylo s podivem, když francouzský řezník Alexandre Aja se rozhodl natočit svou vlastní verzi tohoto dnes už lehce zastaralého snímku. Po vlažně přijatých Zrcadlech asi potřeboval ze sebe dostat tu chladnokrevnou šelmu a opět dokázat, co v něm skutečně dřímá. Podpořen navíc třetím prostorem chtěl nadělit divákům neskutečnou porci brutality, na jakou v kinech už dlouho nenarazili. A jestli ano, tak naposled od dob jeho hororové prvotiny Haute Tension.

   více...

  • Anacondas: Trail of Blood Anacondas: Trail of BloodBloody 25.10.2009 3/10 nehodnoceno

   Jako divák jsem nepoučitelný. Po hromadě nadprůměrných nebo alespoň dobrých filmů jsem dostal chuť shlédnout zase nějaký ten velice podřadný kousek. Neptejte se mě ale proč. Jedním z důvodů možná byla zvědavost, jestli se nature amok od dob Pythona nebo Spiders 2 někam hnul. Majstrštyk, u kterého odpočinek znamená devadesátiminutovou nudu, a při němž se vůbec nevyplácí zapínat jedinou mozkovou buňku. Můj poznatek byl očekávatelný, přesto zdrcující.

   více...

  • Infestation InfestationIsraha 17.10.2009 8/10 nehodnoceno

   Cooper pracuje jako řadový operátor v jedné menší firmě. Pracovním nasazením nepřekypuje, s dochvilností na tom také není nejlépe a co se týká přístupu k ženám, také nikterak neexceluje. Jeho matka zemřela, s otcem, bývalým vojákem, je v jednom kuse na nože, protože jeho nepříliš úspěšná kariéra zcela nesplňuje otcovy vysoké nároky...a všechno nabírá ještě mnohem horší obrátky. Cooper dorazí do práce jako obvykle pozdě, přičemž je ještě málem přejet autem, řízeným pěknou mladou řidičkou. Sotva se usadí za svým stolem, už si ho šéfka volá na kobereček - a pak se najednou ozve jakýsi neidentifikovatelný, pronikavý zvuk, a všichni v okolí, včetně Coopera, omdlí.

   více...

  • Venom Venomfcreading 31.03.2009 6/10 nehodnoceno

   „Je to ten najnebezpečnejší had na svete, je extrémne agresívny a vie sa katapultovať až päť metrov do vzduchu.“

   Čo by ste spravili, keby ste uvideli smrťeľne jedovatú mambu plaziacu sa po vašom dome?

   více...

  • Lockjaw: Rise of the Kulev Serpent Lockjaw: Rise of the Kulev Serpentfcreading 19.03.2009 1/10 3,00/10

   „Je tam nejaká obluda, musíte nám pomôcť."

   V roku 1997 nám Luis Llosa zrežíroval prvý diel Anakondy, v ktorom si zahrala aj Jennifer Lopezová. O 7 rokov neskôr sme sa znovu dočkali pokračovania Anakonda 2: Lov na krvavú orchideu, ktorá ešte ako tak obstála, ale o ďalšie 4 roky sa ďalší režisér rozhodol, že natočí Anakondu 3 a 4, ale bez väčších úspechov. Akoby toho nebolo veľa Amir Valinia natočil 5 diel, ktorý sa dejom v niektorých prípadoch veľmi líši. Ako sa vraví, pokračovania nikdy nedosiahnu kvality prvého dielu, možno to inokedy zaberie, ale musí sa toho chopiť kvalitný režisér, ktorý vie čo chce natočiť a nie taký čo ešte len začína naberať skúsenosti.

   více...

  • Killer Crocodile II Killer Crocodile IIPepak 06.03.2009 3/10 nehodnoceno

   Killer Crocodile byl jedním z mnoha italských pokusů o pořádný zvířecí film, který těžce zklamal filmem, ale potěšil pěkným krokodýlem. A protože jednou udělanou obludu je škoda nevyužít víckrát, vyšel rok poté Killer Crocodile II. Režie se tentokrát ujal sám autor krokodýla z jedničky (a také autor efektů například v Haute Tension), Giannetto De Rossi a nahradil tak Fabrizia de Angelise, který se musel spokojit s autorstvím scénáře. Nedá se říct, že by se mu to podařilo výrazně lépe než v prvním dílu.

   více...

  • Crocodile CrocodilePepak 28.02.2009 2/10 nehodnoceno

   Asijské zvířecí horrory pro mě léta byly něčím zcela nepředstavitelným, teprve v posledních letech jsem začal zjišťovat, že vůbec existují (The Host, Brutal River). Proto mě velice překvapilo zjištění, že jejich historie je podstatně delší a že například v Thajsku vyšel film o obřím krokodýlovi už v roce 1978, pouhé tři roky po úspěchu amerických Čelistí (a dva roky před Alligatorem). No a tady ho máte.

   více...

  • Kingdom of the Spiders Kingdom of the SpidersBloody 21.11.2008 6/10 nehodnoceno

   70. a 80. léta byla plná přerostlého hmyzu a jiné havěti, terorizující buď skupinu lidí, či rovnou celá města. Ať už to byly zabijácké včely, moskyti nebo mravenci, pro mě byli stejně nejoblíbenější pavouci. I když tato léta byla pro dnes už domácí mazlíčky celkem plodná, kvalitou většinou neoplývaly – Útok obřích pavouků či Pavoučí labyrint jsou toho jasným důkazem. I zde se však našlo pár jedinců, kteří dokázali alespoň trošku nadchnout a vyhrabat se z pavučin zapomnění. To se týká právě Kingdom of the Spiders – Království pavouků.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Jaws JawsIvan Kučera 08.05.2007 10/10 9,86/10

   Do pokojného prímorského mestečka Amity, žijúceho z turistického ruchu vďaka preslneným plážam, prichádza nový šerif. Martin Brody (Roy Scheider) a jeho rodina sa sem presťahovali z veľkomesta, aby mali svätý pokoj. Už čoskoro ale more vyplaví telo mladej Chrissie (Susan Blacklinieová). Zdá sa, že blízko pobrežia poľuje Veľký Biely. Brodyho teóriu podporí ichtyológ Hooper (Richard Dreyfuss). Starosta sa ale obáva poklesu turistického ruchu a odmietne uzavrieť pláže. Keď pribudnú ďalšie obete, Brody, trpiaci strachom panickým z vody, sa rozhodne situáciu vyriešiť promptne: s Hooperom a ráznym achabovským rybárom Quintom (Robert Shaw) vyráža na otvorené more, aby žraloka vlastnoručne zabil...

   více...

  • Arachnophobia ArachnophobiaBloody 28.10.2008 9/10 8,78/10

   Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně ho zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V jeho rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice, ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo.

   více...

  • Piranha 3-D Piranha 3-DBloody 13.10.2010 8/10 8,07/10

   Je tu snad někdo, kdo by ani jednou neviděl Dantovu klasiku Piraňa z roku 1978? Komediální horor o masožravých a zmutovaných rybkách, které se dostanou z přísně střeženého armádního ústavu do blízkého jezera, kde se každým rokem sjíždějí tisíce nadšenců do vodních sportů? Myslel jsem si to, nikdo! Co si však budeme nalhávat: tohle béčko, parodující mimo jiné Spielbergovy Čelisti, zase taková pecka nebyla ani ve své době. Proto bylo s podivem, když francouzský řezník Alexandre Aja se rozhodl natočit svou vlastní verzi tohoto dnes už lehce zastaralého snímku. Po vlažně přijatých Zrcadlech asi potřeboval ze sebe dostat tu chladnokrevnou šelmu a opět dokázat, co v něm skutečně dřímá. Podpořen navíc třetím prostorem chtěl nadělit divákům neskutečnou porci brutality, na jakou v kinech už dlouho nenarazili. A jestli ano, tak naposled od dob jeho hororové prvotiny Haute Tension.

   více...

  • Deep Rising Deep RisingPepak 25.02.2003 7/10 7,83/10

   Zvířecí horrory nejsou zrovna na výsluní popularity, takže se není příliš co divit, že většina jich je natáčena malými společnostmi, s minimálními náklady, bez ambicí oslnit v kinech. My, fanoušci podobných filmů, se pak nemůžeme divit, že provedení často dost pokulhává za sliby. O to víc je pak třeba cenit si těch několika málo „velkých” B-čkových horrorů, s většími ambicemi i rozpočtem. Třeba právě Deep Rising, v českém překladu Chobotnice.

   více...

  • Deep Blue Sea Deep Blue SeaPepak 22.06.2003 7/10 7,79/10

   Všechno to začal Steven Spielberg, když v roce 1975 natočil Čelisti. "Realisticky" film o řádění lidožravého žraloka dosáhl neuvěřitelného úspěchu a na dlouhá desetiletí ovlivnil filmovou tvorbu. Všechny možné zvířecí horrory jsou dodnes poměřovány tím, jak moc využily postupů zavedených v původních Čelistech, a i řada vážných i nevážných filmu jiných žánrů se na ně ráda odkazuje. Síla Čelistí byla taková, že až na lepší či horší (spíše horší) pokračování vlastně žádné "větší" žraločí filmy nevznikaly. Nadvládu Čelistí se pokusil svrhnout až Útok z hlubin (kam na ty názvy překladatele chodí...).

   více...

  • DeepStar Six DeepStar SixIvan Kučera 06.03.2006 8/10 7,43/10

   S reklamným sloganom „Nie všetci votrelci pochádzajú z vesmíru“ a pod distribučným prekladom „Hlbinná hviezda šesť“ k nám prichádza (01.06) parafráza na kultovú sériu „Votrelec“ - pre odchovancov osemdesiatich rokov klasické husté hororové béčko „DeepStar Six“. V réžii Seana S. Cunninghama a s Manfrediniho hudbou. Toto duo v roku 1980 priviedlo so Steveom Minerom na svet legendu okolo utopeného hokejistu Jasona Voorheesa a v produkcii Terminátorov Kassar & Vajna.

   více...

  • The Host The Hosthumanbeing 29.12.2006 8/10 7,12/10

   Řeka Han

   Monster filmy udivují filmové diváky už od třicátých let minulého století. Atraktivní je na nich především samotné monstrum, které ničí a zabíjí vše, co mu přijde do cesty, což by samo o sobě nebylo až tak zajímavé, v tomto případě se na to však, na rozdíl od obyčejných vyvražďovaček, dobře dívá, jednoduše z důvodu, že monstrum má velké rozměry a zpravidla je až do úplného závěru nezničitelné. Jako obří zmutovaná ryba, která se rozhodla jednoho slunečného odpoledne vylézt z řeky Han a sežrat pár grilujících kempařů. The Host byl před svým uvedením do kin jedním z nejočekávanějších korejských filmů. To z důvodu, že se tak často nestává, že má takový druh projektu rozpočet přes 10 milionů dolarů (na asijské poměry ne zrovna málo) a jeho režie se ujme kritiky uznávaný režisér. Od začátku natáčení, kdy se na internetu objevovaly první návrhy monstra se dalo počítat s tím, že půjde o něco, na co se vyplatí čekat. Jestli se to nakonec vyplatilo, na to neexistuje zrovna jednoduchá odpověď. Bude záležet také na tom, co jste od The Host vlastně čekali.

   více...

  • Piranha 3D: The Sequel Piranha 3D: The Sequelasar210997 02.06.2012 10/10 7,00/10

   Možná, že mě kvůli tomu budete nenávidět a proklínat, ale pokračování jednoho z nejvíce cool filmů všech dob a jednoho z mých nejoblíbenějších hororů, teprve dva roky staré Piraně, mě naprosto odrovnalo a svým nyní již charakteristickým stylem si získalo plně mé srdce. Polonahé kočky, povedený černý humor, hromada nezapomenutelných hlášek, dokonalé obsazení… Vítejte ve světě, kde dokáže hlavu utnout i napnutý praporek – ve světě zvaném Piranha 3DD!

   více...

  • Black Water Black WaterPepak 14.07.2008 8/10 6,93/10

   Hail to the (new) King, baby!

   Rok 2007 byl sice podle čínského kalendáře rokem prasete, podle vydávaných filmů ovšem odpovídal spíš roku krokodýla - tolik nových krokodýlích filmů najednou jsme tu už dlouho neměli. Zatímco televizní Lake Placid 2 byl katastrofální a Supercroc ještě horší, Primeval (neplést se seriálem Primeval, který také obsahuje krokodýlí epizodu) příjemně překvapil. Ovšem zdaleka ne tolik jako australský Black Water, o kterém mohu bez obav prohlásit, že je nejlepším krokodýlím filmem, který jsem kdy viděl - a jsem v pokušení označit ho dokonce za vůbec nejlepší film se žravým zvířetem v hlavní roli. Však už po těch víc než třiceti letech nepřetržité vlády Spielbergových Čelistí bylo na čase.

   více...

  • Rogue RoguePepak 31.07.2008 5/10 6,90/10

   Jestli se vám už stýskalo po lidožravých krokodýlech tak, jako mě, rok 2007 vám určitě dlouhý půst vynahradil - vzniklo v něm nejméně 6 filmů s těmito nebezpečnými plazy. Čtyři z nich už byly na Studně zrecenzovány (Primeval, Supercroc, Lake Placid 2 a Black Water), pojďme tedy na pátý - australský Rogue od režiséra Grega McLeana, který předtím příjemně překvapil s exploitation Wolf Creek. Jak je na tom ve srovnání s Black Water, který byl tentýž rok také natočen v Austrálii, také se odehrává v jejím Severním teritoriu a také v něm vystupuje krokodýl mořský?

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!