Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Slasher Slasher

Slasher

JohnnyD (6.5.2006)

Stručná definícia žánru: Sú to horory, kde vraždí zväčša nejaký humanoidný vrah. Buď je maskovaný a skutočný (Michael), alebo nadprirodzený (Freddy). Vývojovým procesom sa obe skupiny viac menej spojili a v slasheroch vystupuje vrah, ktorý má síce reálny základ, ale je odolný voči strelným zbraniam, rezným predmetom ... a proste má veľké šťastie. V drvivej väčšine slasherov je motív vraždenia ukotvený niekde v minulosti. Vrah často sleduje svoje obete a pomaly ich vyvražďuje - až na konci odhalia, že tam vraždí nejaký psychopat a začína sa finálny masaker. Obete sú z 95% vo veku 15-20 rokov - zväčša ich hrajú herci vo veku 20-30 rokov. Často si obete užívajú povzbudivé látky a rovnako hojne si užívajú aj predmanželský sex. Na konci prežije najčastejšie jedna obeť - dievča (sú však aj výnimky - a je ich dosť). Logika veľa priestoru v tomto žánre nemá. Teritórium - neobmedzené, ale je také pravidlo, že v slasheroch je vo väčšine vrah hosťom v "našom" svete. Slashers majú pomerne často pokračovania, ktoré sa končia otvorenými koncami. Nejedna séria má aj záverečný diel - mnohé aj viac.

Stručná história žánru: Začiatok dejín slasherov sa datuje na koniec 70-tych rokov. Bol to film Halloween - ten to všetko odštartoval. Pravdaže sú filmy považované za slashers, ktoré boli nakrútené skôr (napr. Black Christmas, Bay of Blood), ale prelom zaznamenal až Halloween. Avšak najväčšiu revolúciu spôsobila séria Friday the 13th - natrvalo sa vytvorilo klišé subžánru (hlavne v dieloch 1-4). Napríklad prvý Piatok je prototyp jednodielnej ságy - slasher so silnou záverečnou pointou a odhalením vraha (pokračovania zase ukázali ako má vyzerať pravé béčkové slasher pokračovanie). K rozvíjaniu slasheru určite pomohla aj taká Nightmare on Elm Street. Časom sa do slasheru vkladali popkultúrne odkazy. Vrchol slasheru sú 80-te roky. Na začiatku 90-tych začal upadať pre snahu akejsi modernizácie (Halloween 6, Friday the 13th 9 ...). Oživil ho až Scream - čo bola pocta/paródia na klasický slasher. Film priniesol novú vlnu slasherov, vedenú Williamsonom (scenárista Scream). V novej vlne sú postavy inteligentnejšie ako v tých z 80's, ale na druhej strane ubudlo na zábavnosti filmov.

Anarvin (24.4.2006)

Slasher - Film, kde je systematicky vyvražďována skupinka lidí (obvykle uzavřená, předem daná), jeden dva hrdinové to obvykle přežijí. Nejčastěji vraždí jedna postava, která je buď nadpřirozená nebo maskovaná. Filmy jsou to obvykle poměrně stupidní, zaměřené na teenagery. Příkladem jsou Halloweenská série, Texas chainsaw série, nebo třeba z poslední doby Vřískot.

Naposled přidané filmy k tématu

  The Town That Dreaded Sundown Wrong Turn 6: Last Resort Smothered Wolf Creek 2 Dead.tv

  Poslední výkřik Slasher House Dead of the Nite Texas Chainsaw 3D Yule Die

 • Poslední novinky k tématu

  • Nová maska v seriálové verzi Vřískotu Nová maska v seriálové verzi Vřískotuhumanbeing 10.12.2014

   Před měsícem se objevily zprávy, podle nichž bude mít zabiják Ghostface v chystaném seriálu stanice MTV Vřískot novou podobu, a to podle Miny Lefevre z MTV proto, aby hlavní záporná postava působila svěžejším a temnějším dojmem. Dnes došlo na Twitteru Wese Cravena k jejímu odhalení a podle obrázku to vypadá, že maska bude ve tmě zeleně svítit! Zatím si nedovedu představit, jestli je to dobře nebo špatně. Každopádně, u Jasona by mi tahle fíčura nejspíš vadila. Osobně bych ale preferoval změny jinde: seriál nutně potřebuje vynalézavé smrti. I za cenu, že by se Ghostface musel zbavit svého oblíbeného kuchyňského nože...

   více...
  • Gnome Alone Gnome Alonehumanbeing 05.12.2014

   Ještě než podlehne svým zraněním, oběť autonehody stihne předat kolemjdoucí dívce Zoe prokletý amulet. Náhle začínají za podivných okolností - ručkama krvelačného gnóma - umírat ti, kteří Zoe ublížili. Všechno má ale háček: po potrestání "těch špatných" mají přijít na řadu ti ostatní a Zoe má tak omezený čas na to, aby zjistila, jak zlomit kletbu amuletu... Asi to nejzajímavější na filmu je obsazení dost možná nejmenšího herce na světě, čili dá se říct, že casting se povedl na výbornou. Gnóma si zahrál Verne Troyer (Mini Me z Austina Powerse). Podle traileru to vypadá všelijak, i když osobně bych podtrhl, že to působí šíleně. A možná právě proto by to mohlo být zábavné. Uvidíme 20. ledna, kdy film vychází na videonosičích a VOD...

   více...
  • Upoutávka na Wrong Turn 6: Last Resort Upoutávka na Wrong Turn 6: Last Resorthumanbeing 10.09.2014

   Danny zdědil hotel v lesích západní Virginie, v němž se ukrývají odpovědi na otázky týkající se tajemství jeho minulosti. Mezi Dannym a hotelem je však jedna překážka: zmutovaní kanibalové. Stihne Danny (a případně diváci) zjistit, co ho spojuje s klanem kanibalů, dříve než ho a jeho kamarády zabije tříprsťákova družina?

   Čerstvý teaser trailer na Wrong Turn 6: Last Resort je k vidění po kliknutí na více... Premiéra na DVD a Blu-ray: 21. října (což by mohlo poštou dojít těsně před Halloweenem).

   více...
  • Zpráva od Roberta Englunda Zpráva od Roberta Englundahumanbeing 13.06.2014

   Už je to nějaký čas, co Robert Englund odložil svetr a rukavici na velký rezavý hřebík, a dá se říct, že od té doby se hodně změnil (nejvíce však jeho obličej). Jeho zásluhy v horrorovém žánru jsou ale nesmazatelné, tudíž se mi zdá dosti férové mu tady na Studně zveřejnit následující video, v němž Robert žádá všechny, aby otevřeli svá srdce a pomohli lidem v následujícím videu najít domov.

  • The Windmill Massacre The Windmill Massacrehumanbeing 05.06.2014

   Možná se budete divit, ale i návštěva mírumilovně vypadajícího větrného mlýnu vás může stát život. Resp. v ohrožení budou hlavní hrdinové chystaného nizozemského slasheru The Windmill Massacre, turisté, co si přijeli prohlédnout místní kulturu. A bohužel mezi zastávky bude patřit i opuštěný (ale stále funkční) mlýn, na jehož větrem poháněných lopatkách už číhá maskovaný vrah s kosou! Momentálně probíhají práce na scénáři, venku je už ale teaser trailer, jehož cílem bylo ukázat producentům z Pellicola BV (Frankenstein’s Army), že má cenu natočit celovečerák. Je to pěkné, tvůrcům držím palce. Zabiják mi z jedné poloviny připomíná Mila a z druhé Slashe (toho z Jižní Afriky, samozřejmě), a celkově myslím ujde. Natáčet se bude v angličtině. Z následující ukázky jde myslím poznat, že autoři mají horror rádi...

   více...
  • Remake Maniac Cop zřejmě již brzy Remake Maniac Cop zřejmě již brzyhumanbeing 09.05.2014

   O remaku Maniac Cop jsme tu psali v roce 2008, kdy William Lustig získal práva na sérii zpět do svých rukou. Dlouho se okolo tohoto projektu nic nedělo a Lustig mezitím vypustil do světa remake svojí prvotiny Maniac. Dánský filmař Nicolas Winding Refn (Valhalla Rising, Drive) si myslí, že je ten správný čas, aby se do kinosálů vrátil maniakální polda Matt Cordell a rozhodl se film po boku Lustiga spoluprodukovat. Dále se k projektu přichomítl Ed Brubaker (scénář ke Captain America: The Winter Soldier), který napíše scénář. Kdo film natočí, to se dozvíme během filmového festivalu v Cannes. Doufám, že se dozvíme i to, kdo si zahraje hlavní roli. Neúčast Roberta Z'Dara byla vyloučena už ve zprávě z roku 2008.

   Zdroj: Screen Daily

  • Prvních šest minut z Easter Sunday Prvních šest minut z Easter Sundayhumanbeing 21.04.2014

   Easter Sunday vypráví o Douglasi Fisherovi, který byl před 24 lety popraven na Velikonoční neděli. Současnost. Divoký večírek rozpumpuje krev nejen v žilách veselících se teenagerů, ale i, poněkud překvapivě, v žilách téměř čtvrt století zakopaného Douglase Fishera, alias zabijáka vraždícího v masce velikonočního zajíčka. Na zafinancování filmu, ve kterém se objevuje Robert Z'Dar (Maniac Cop) a Ari Lehman (mladší verze Jasona Voorheese z druhého Pátku třináctého), stačil rozpočet pouhých 10 tisíc dolarů a, upřímně, je to vidět. V ukázce z filmu, čítající prvních šest minut, je k vidění jedna kompletní vražda. Robert Z'Dar hrající šerifa Arkina se na místo činu nedostane včas (resp. není vidět v těch šesti minutách). V níže přiloženém traileru se ale mihne. A aby toho nebylo málo, tvůrci ještě za ušetřený peníz natočili hip-hop video (k vidění níže pod plakátem)...

   více...
  • Natáčí se Wrong Turn 6 Natáčí se Wrong Turn 6humanbeing 18.03.2014

   Zdroje od kolegů z Bloody-Disgusting tvrdí, že v současné době se v Bulharsku natáčí šestý díl série Wrong Turn. Declan O'Brien, režisér dílů 3 až 5, byl nahrazen Valerim Milevem, jehož režijní debut Re-Kill stále nenašel místečko v distribučním plánu After Dark Films ("aaargh!"). V hlavní roli se objeví herečka Sadie Katz (House of Bad), v obsazení kanibalistických mutantů jsou prozatím velké otazníky, stejně tak není jisté, v jakém časovém období se bude šestka odehrávat. O scénář se postaral Frank H. Woodward (Black Forest). Série je kvalitativně silně nevyvážená, takže těžko říct, jestli Wrong Turn 6 bude spíše hit (jednička, trojka) anebo další shit (jak se to naposledy stalo v případě hrozivě špatného pátého dílu).

  • Uwe Boll točí Rampage 2 Uwe Boll točí Rampage 2humanbeing 12.01.2014

   V roce 2009 Uwe natočil ne až tolik zatracovaný snímek o šílenci v kevlarovém oblečení, který vyšel do ulic střílet lidi. Zápletkou se moc nelišil od jeho do té doby nejoceňovanějšího filmu Postal. Loni si tutéž zápletku zopakoval se snímkem Assault on Wall Street a podle bodů na IMDb (6.1 z 10) se lze dovtípit, že i v tomto případě se dostavil jakýsi úspěch. Není tedy vůbec žádné překvapení, že Uwe má momentálně roztočené pokračování prvního Rampage (naše zmínka o Rampage je k přečtení zde). Brendan Fletcher se opět oblékne do kevlaru a vyrazí na vzduch se zbraněmi. Tentokrát si to ale namíří do budovy televize, kde obklopen rukojmími nebude požadovat peníze, ani helikoptéru narvanou kokainem. Jeho jediný požadavek bude, aby se lidstvo už konečně probudilo. (huh?)

   zdroj: HR

  • Ferro Ferrohumanbeing 24.11.2013

   Zabiják říkající si "železo" unese několik bohatých lidí, kteří mají doplatit na svoje pohrdání lidmi jako je on; resp. jako byl on, předtím, než se z něho stalo "železo", maskovaný vykonavatel spravedlnosti sídlící ve své dílně na okraji města se spoustou užitečných, a ve špatných rukou nebezpečných, nástrojů. Povede se někomu utéct spravedlnosti? Trailer na vyvražďovací prvotinu horrorového nadšence Marianoa Guerrera je k vidění po kliknutí na více...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • Texas Chainsaw 3D Texas Chainsaw 3DBloody 24.05.2013 4/10 nehodnoceno

   Ať už se vám to líbí, nebo brečíte zoufalstvím, znovu nakopnutá série Texaského masakru se vrátila. Po sedmi letech vítaného půstu přišlo pokračování, aby nenasytným fanouškům pana Koženého naservírovalo další porci ječících teenagerů a uřezaných končetin. Nenavazuje však na deset let starý remake, ani na jeho prequel, nýbrž na původní snímek z roku 1974. Tady u mnohých diváků mohla vzrůst zvědavost, a to i skrz obavy budící jméno režiséra Luessenhopa. Očekávání trvalo však jen krátkou dobu, první oficiální trailer musel totiž hodně rychle vrátit všechny na zem.

   více...

  • Wrong Turn 5 Wrong Turn 5Bloody 19.10.2012 2/10 nehodnoceno

   Rok se sešel s rokem, a my se dočkali dalšího pokračování po krvi páchnoucí série, tentokrát s tím nejprovařenějším podtitulem – Krvavá lázeň. Ano, je to tak. Jedna skupina diváků si začala mnout ruce a po vzoru Montyho Burnse mezi zuby procedila „výtečně“, ta druhá si pleskla přes čelo a zařvala „už zase?!!“ Ať už patříte k těm nebo oněm, nic to nemění na faktu, že packal Declain O´Brien se znovu vrátil. A to v plné parádě, protože mezitím, co ve trojce nasadil proti jednomu kanibalovi partu drsných vězňů, a ve čtyřce prozradil návod, co všechno musíte splnit, abyste úspěšně skočili na zabijákovu sekeru, tady už pouze ukazuje svou celkovou bezradnost. A to jak režisérskou, tak tu scénáristickou. Ona by sice byla naivita čekat opak, ale když už chybí i sebemenší náznak invence, natož zapálenost pro celý projekt, tak je to zkrátka průser.

   více...

  • Čepel smrti Čepel smrtiasar210997 19.03.2011 7/10 3,00/10

   Každá země někdy začíná a vypadá to, že Česká republika začíná natáčet kvalitní horory právě tohle desetiletí. Před Čepelí smrti stály za zmínku pouze horory Někdo tam dole mě má rád (tohle se mi sice příliš nelíbilo, ale jiným asi ano), Upír z Feratu a Zahradník (první interaktivní horor v Čechách). V roce 2009 také vznikl studentský film Seance, což je zatím nejlepší český horor (alespoň pro mě).

   více...

  • Swimming Pool - Der Tod feiert mit Swimming Pool - Der Tod feiert mitasar210997 20.05.2011 8/10 4,93/10

   Ačkoliv je německý hororový snímek Swimming Pool – Der Tod feiert mit (do češtiny přeloženo jednoduše jako Bazén) odsuzován, já patřím mezi tu menšinu, které se film líbí. A ať už by byl špatný sebevíc, jeho známost mezi hororovými fanoušky se těžko zapře a je jedno, jaký názor daný člověk zaujímá.

   více...

  • Madman Madmanasar210997 07.08.2011 5/10 nehodnoceno

   „… A když vás uslyší říkat jeho jméno, tak si pro vás přijde…“

   Madman je typickým americkým slasherem 80. let, který svým způsobem viditelně vykrádá o dost slavnější bratry Friday the 13th z roku 1980 a The Texas Chain Saw Massacre z roku 1974. Že by spojení těchto dvou zakladatelů úspěšných sérií přineslo nějak zvlášť dobré ovoce? Nezdá se mi. Ačkoliv je pravda, že je Madman v některých světlých momentech trochu převyšuje (bodejť by ne, když něco stačilo jenom vylepšit po trikové stránce), po finální stránce je jenom dalším zbytečným slasherem, kterých je na světě a určitě ještě spousta dalších bude, spousta a spousta.

   více...

  • The Final Terror The Final Terrorhumanbeing 11.11.2011 3/10 nehodnoceno

   Skupinka výletníků se vydá do lesa. Divák už tak nějak tuší, že jedou do toho stejného lesíku, v němž na začátku filmu umřeli dva lidé, kteří havarovali na motorce. Těsně předtím než je brutálním způsobem zabilo místní monstrum.

   více...

  • Urban Legends: Final Cut Urban Legends: Final Cutasar210997 30.04.2011 4/10 nehodnoceno

   Druhý díl neúspěšného (ač velice zábavného) odvaru série Scream, svým způsobem originálního Urban Legend, se tentokrát rozhodl z velké části vydat vlastní cestou a zbavit se toho označení „To je ten film, který těží z originality Scream“. Kanadský Urban Legends: Final Cut se pokouší zbavit všech závislostí na sérii Wese Cravena a daří se mu to…

   více...

  • Kill Katie Malone Kill Katie Malonehumanbeing 03.10.2011 4/10 nehodnoceno

   Na snímek s netradičně znějícím názvem Kill Katie Malone jsem se těšil od chvíle, co jsem si přečetl zápletku ze zdejší novinky. Ne, že by byla nějak zvlášť originální, cosi neotřelého na ní ale určitě je. A to při dnešní přemíře neoriginálních zombie filmů, plochých vyvražďovaček a nekonečného přísunu torture porn filmů působí jako mast na čerstvě otevřenou ránu.

   více...

  • Scream: The Inside Story Scream: The Inside Storyasar210997 14.08.2011 9/10 nehodnoceno

   Kanál The Inside Story přináší další ze svých biografických dokumentů a tentokrát se zaměřuje na námi milovanou sérii Scream, konkrétně na první díl. A přináší divákům spoustu, ne-li hromadu nových informací, ať už je to o vývoji nebo o průběhu natáčení. Téměř každý z herců má čas na svůj komentář a to i s hlavnějšími členy štábu, jako je režisér, scénárista, agent scénáristy, editor, speciální triky, producent.. A nesmí chybět ani Eli Roth.

   více...

  • Final Destination 5 Final Destination 5humanbeing 09.09.2011 7/10 4,33/10

   Po dvou letech je tu další Final Destination. Je to již pátý díl, což je na rozdíl od toho předchozího patrné i z čísla u názvu. Čtyřka se, jak jistě každý ví, jmenovala The Final Destination, což mohlo naznačovat, že půjde o úplně poslední film v sérii. Byla by to škoda. Zaprvé proto, že čtyřka nebyla nijak výjimečná, rozhodně by to nebylo skvělé zakončení série, a druhak z důvodu, že Final Destination 5 se povedlo.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Halloween Halloweenchaos_device 19.11.2002 9/10 9,14/10

   Haddonfield, Illinois, 31. říjen 1963 – Halloween. Šestiletý Michael Myers se vrátil z koledy a kuchyňským nožem brutálně zavraždil svou starší sestru. Rodiče jej našli s prázdným pohledem v očích a nožem v ruce před domem.

   více...

  • Halloween HalloweenJohnnyD 03.03.2005 10/10 9,14/10

   Neviem ako začať, je ťažké povedať na začiatok recenzie niečo, čo by o tomto filme povedalo najviac. Azda bude stačiť to, že je to podľa väčšiny ľudí prvý exemplár horrorového subžánru- teenegerska vyvražďovačka, ktorý možno lepšie poznáte pod výstižne znejúcim anglickým názvom slasher. Áno, v súčasnosti väčšina slasherov je v štýle slash sem, slash tam, vražda sem, vražda tam, ale aby sme pochopili, ako k tomu došlo, musíme sa pozrieť do minulosti, ku koreňom žánru. Prvý Halloween má málo spoločného so súčasným slasherom a vidieť to, aj ak ho porovnáte napríklad s filmom Halloween: Resurrection. Niektoré klišé žánru sa tam dostali pravdepodobne nedopatrením alebo nepochopením filmu. Každopádne k tomu sa vyjadrím neskôr a úvodným odsekom som chcel povedať iba to, že vďaka tomuto filmu tu máme horrory ako Friday the 13th, či Nightmare on Elm Street v takej podobe, v akej ich poznáme.

   více...

  • Nightmare on Elm Street Nightmare on Elm StreetJohnnyD 08.03.2005 10/10 9,00/10

   Kto by nepoznal fešáka Freddyho a Nočnú moru z Elm Street? Asi každý ho pozná, tak prečo píšem recenziu na tento „každým videný“ film? Z jednoduchého dôvodu: Je to totiž klasika, ku ktorej by tu nemala chýbať recenzia (aspoň zo slušnosti a úcty k tomuto kultu). Nuž poďme si zrekapitulovať dej:

   více...

  • Child's Play Child's PlayLuki 20.02.2005 9/10 8,71/10

   Na Studni jsem našel recenze na mnoho "kultovních" filmů. Halloween, TChM, F13th, Phantasm, Night of the Living Dead a další... A podle mne k nim Child´s Play také patří.

   Malý Andy (Alex Vincent) by chtěl k narozeninám "panenku" Good Guy (po velmi silném mediálním brainwashingu jménem reklama), a taky jej nakonec od své matky Karen (Catherine Hicks) dostane. Andy však neví, že mu jej jeho velmi zaměstnaná matka na poslední chvíli (asi den po narozeninách) náhodou koupila na ulici od jednoho "pouličního prodavače", a taky to že se v panence skrývá duše známého zločince a vraha Charlese Lee Raye (Brad Dourif), který se do ní, smrtelné postřelen detektivem Mikem (Chris Sarandon) na poslední chvíli pomocí Vodoo rituálu přenesl.

   více...

  • Maniac Cop 2 Maniac Cop 2humanbeing 29.10.2005 8/10 8,67/10

   "Máte právo mlčet... navždy."

   Po vzoru nezničitelného zabijáka Michaela Myerse ze série Halloween se rozhodli tvůrci Maniac Copa stylizovat i svého antihrdinu. Matt Cordell je policista, kterého poslali jeho kolegové do vězení, kde byl posléze zabit. Po své smrti se vrací do světa živých, aby se pomstil a svými činy donutil policejního šéfa Doyla oficiálně vyšetřit okolnosti jeho vraždy.

   více...

  • Haute Tension Haute Tensionevilmind 21.02.2004 9/10 8,50/10

   Příběh Haute Tension je opravdu prostinký: dvě studentky Marie a Alex se jedou

   učit na zkoušky na farmu Alexiných rodičů kdesi na zapadlém francouzském

   venkově. Vyhlídka na tolik dní bez mejdanů a kluků především Alex sice vůbec

   více...

  • Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors Nightmare on Elm Street 3: Dream WarriorsJohnnyD 05.01.2005 8/10 8,50/10

   Aj keď druhá nočná mora u fanúšikov prepadla, začali sa prípravy tretej. Hlavný prínos tohto dielu je návrat Wesa Cravena k sérii. Už v úvodných titulkoch tvorcovia vyberú esá z rukáva- svoje mená, mená ľudí, ktorí na filme spolupracovali (či pred, alebo za kamerou). Návrat k horroru a štandardu Nočnej mory z Elm Street sa vydaril. Fantázia a nočné mory sú späť.

   více...

  • Haute Tension Haute TensionIvan Kučera 01.05.2009 10/10 8,50/10

   „Už nás nikdy nikto nerozdelí, drahá.“

   Na úvod upozorňujem, že som sa snažil v recenzii vyvarovať vyloženého prezrádzania šokujúcich point, ktorými sa snímka preslávila, ale nie vždy to išlo. Preto by možno bolo lepšie, aby text čítali len diváci, ktorí Noc s nabrúsenou britvou už mali tú česť vidieť.

   více...

  • Inside Insidehumanbeing 19.02.2008 9/10 8,38/10

   Ani nevím, kdy naposledy na mě horrorový film udělal tak silný dojem, jako Inside (L'Interieur). V

   minulém, na kvalitní filmy poněkud slabším, roce se žádný takový neobjevil a marně pátrám v

   paměti, jestli tu byl vůbec nějaký v posledních dvou nebo třech letech. Tak dobrý je film

   více...

  • Grindhouse GrindhouseMarekS 01.05.2007 9/10 8,36/10

   Grindhouse si v kinech nevede tak dobře, jak se očekávalo, přestože všude možně sklízí převážně pochvalné reakce. Tarantinova a Rodriguezova snaha zprostředkovat divákovi podobný zážitek, jako kdyby seděl skutečně v Grindhouse (kině, promítajícím exploatační filmy 70. a 80. let), tak vystihuje název písně Rose McGowanové na soundtracku k Planet Terror: Two Against the world.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!