Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 55 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Horror Comedy Horror Comedy

Horror Comedy

Chirurg (5.5.2006)

Klasická hororová komedie. Je to takový lehce snesitelný horor ze značnou dávkou černého a morbidního humoru. Téma může být jakékoliv - není v tom žádný velký rozdíl. Mohou se zde objevovat fóry mluvené nebo hrané. Daleko více se dnes rozšiřují také hororové parodie. Je to parodie na určitý film. Nekorunovaným otcem amatérských hororových komedií vždy zůstane Pan Peter Jackson. Snad jako prvnímu se podařilo udělat ze zombií a hektolitrů krve královskou zábavu.

Nejznámější filmy: Braindead, Scary Movie (1-4), Bad Taste

Nejlepší režiséři: Peter Jackson, David Zucker

Naposled přidané filmy k tématu

  Død Snø 2 Smothered Big Bad Wolves All Cheerleaders Die Zombeavers

  Saturday Morning Mystery R.I.P.D. Stalled Ghost Team One Scary Movie 5

 • Poslední novinky k tématu

  • Ash vs Evil Dead nový trailer Ash vs Evil Dead nový trailerevilmind 24.08.2015

   Halloweenová premiéra je ještě daleko, ale Starz nás už během léta masírují záběry na neohroženého Bruce Campbella, protože dobře vědí, co to s nám dělá... Třeba já nekontrolovatelně slintám, a koukám se už potřetí.

   více...
  • Ash vs Evil Dead Ash vs Evil Deadevilmind 11.11.2014

   Tentokrát to není jen další z drbů, kterých jsme za ta léta slyšeli už bezpočet - kabelovka Starz potvrdila, že pro rok 2015 objednala 10 episod "Ash vs Evil Dead". Za účasti Bruce Campbella v roli Ashe, a režírujícího Sama Raimiho (minimálně pilot)!!! Děj má navazovat na první film - Ash se 30 let snaží zapomenout na to, co se mu stalo na chatě, ze které nakonec úspěšně unikl, ale deadnité si ho nakonec znovu najdou... Opravdu doufám, že scénář je aspoň trochu promyšlený, Bruce ještě trošku zhubne, a Starz dostojí pověsti kabelovky, co nemá ani trochu strach z nahoty a gore. Hail to the King!

  • Hermit: Monster Killer Hermit: Monster Killerhumanbeing 04.11.2014

   V prosluněné provincii Švédska Värmland se jednoho dne objeví obrovská příšera; začne všechny zabíjet. Jediný, kdo ji může zastavit, je poustevník Palle a jeho lovecká puška. Aby měl vůbec šanci monstrum projednou poslat zpět do temnoty, pomáhá mu nejtvrdší jádro obyvatel složené z místních hráčů rugby. Hermit: Monster Killer nabídne krásné záběry švédské přírody, akci a gore, bez kterého by podobný film nejspíš nemohl být. Tvůrci slibují švédský humor, a jestli bude fungovat i u vás, to nejlépe poznáte po zhlédnutí následujícího traileru...

   více...
  • Smothered Smotheredevilmind 18.12.2013

   Pět záporáků z horror filmů, v čele s Kane Hoderem (kompletní představení v úvodu traileru), je najmuto na strašidelnou show v zábavním parku pro příští pátek třináctého. Jenže jak říká slogan filmu - sláva má svoji cenu, a tentokrát oni neplánovaně hrát roli obětí... Celovečerní humorná prvotina Johna Schneidera (jehož zámořská sláva Boa z Dukes of Hazzard nás vesměs nechává zcela chladnými) se chlubí tím, že obrací slasherová klišé naruby, a i když chápu, proč si to myslí, trailer teda moc nepřesvědčuje. Ale jako optimista budu doufat, že to je proto, že více nebylo možné ukázat kvůli spoilerům... Vyjde pravděpodobně začátkem roku -t vůrci sice ještě pořád tvrdí, že koncem tohohle, ale zase tak velkej optimista nejsem ani já.

   více...
  • Druhý trailer na Witching and Bitching Druhý trailer na Witching and Bitchinghumanbeing 26.07.2013

   Na netu se objevil druhý trailer na Witching and Bitching, či Las brujas de Zugarramurdi (oba názvy, jak anglický, tak i ten španělský, mají něco do sebe). Nejlepší scény z prvního traileru zůstávají, zbytek byl obměněn za nové, taktéž jistě zajímavé scény. Moje španělština sice není nejhorší, avšak anglické titulky by určitě přišly vhod. Více o filmu jsme napsali zde...

   více...
  • A Haunted House 2 A Haunted House 2humanbeing 26.06.2013

   Co nevidět začnou práce na pokračování horrorové komedie A Haunted House, která ač stála pouhé 3 miliony dolarů, v pokladnách amerických kin vydělala 40 milionů. Jednička si vzala na mušku Paranormal Activity. Druhý díl se zaměří na dělání si legrace z Paranormal Activity 4, Sinister, The Possession, The Conjuring a Insidious. Byla jednička vůbec dobrá? Zatím jsem neměl tu příležitost.

  • Stalled Stalledhumanbeing 06.02.2013

   Údržbář s iniciály W.C. má problém: uvíznul na dámské toaletě ve chvíli, kdy propukla zombie apokalypsa. A o tom je celý film. Hlavní hrdina, kterého si zahrál scenárista snímku Dan Palmer, se za celou stopáž nehne od záchodového prkénka. Vtip je v tom, že ani nemusí, protože zombie už si cestu najdou samy! Jde vpravdě o šílený námět na film, ale když to fungovalo u Phone Booth, tak i tady by to třeba mohlo projít (?). Trailer vypadá celkem schopně, zombií je tu dost a pěkných krvavých čmouh taky. Především ale je Stalled zářným příkladem, jak ušetřit. Co na to tvůrci Choking Hazard?

   více...
  • Scary Movie 5 upoutávka Scary Movie 5 upoutávkahumanbeing 05.01.2013

   Během vánočního shonu nám unikla novinka o upoutávce na poslední Scary Movie, o kterém jsme tu psali na začátku roku 2010. Tentokrát si autoři v čele s Davidem Zuckerem dělají legraci z Paranormal Activity a jak jim to jde, na to se můžete podívat v následujícím, imho příšerném, traileru...

   Do českých kin se s uvedením filmu zatím nepočítá. Slovenští diváci si můžou zaškrtnout datum 18. dubna, kdy ho tamní distributor začne promítat...

   více...
  • The Graveyard Feeder The Graveyard Feederhumanbeing 05.11.2012

   Komediálně laděný počin Riche Robinsona The Graveyard Feeder nabídne strhující podívanou, ve které Burke Sawyer bude spěchat, aby zachránil duši svého zemřelého otce předtím, než ji sežere podzemní příšera, která na Juniperském hřbitovu začala požírat těla nebožtíků. Zajímavé originální nápady se přece jen ještě najdou... Následující upoutávka vypadá opravdu fantasticky, a to i po technické stránce - aby ne, když se na snímku podíleli zkušení veteráni. Hlavní postavu si zahrál Sean Bridgers ze seriálu Deadwood. Jediná, ale poměrně veliká, chybička je ta, že jde jen o dvanáctiminutový kraťas. Na druhou stranu tu je šance na celovečerní verzi - v poslední době se stále častěji stává, že z dobrého kraťasu studio vyrobí plnohodnotný film. Pár suchých faktů na konec: natáčelo se tři dny a výroba stála všehovšudy 15 tisíc dolarů. Svoji premiéru si odbyl před pár dny na Asheville Cinema Festival. Tak snad ho tvůrci vypustí na net co nejdříve...

   více...
  • A Haunted House A Haunted Househumanbeing 22.10.2012

   Ještě než si udělají z Paranormal Activity legraci tvůrci Scary Movie 5 (premiéra 12. dubna), do amerických kin vtrhne jiná komedie, která bude parodovat úspěšnou Paranormal Activity a nejen ji - údajně půjde o spoof celého found footage žánru, který v poslední době nabírá značně na popularitě. Autorem scénáře je poměrně známý komik Marlon Wayans (mimojiné scénář k prvnímu Scary Movie), což by mohlo být jakousi zárukou kvalitních vtipů. Těch v následující upoutávce zase tolik k vidění není - i když, humor je značně subjektivní záležitost -, a např. mě osobně vyloženě pobavila jen jediná scéna z dvou a půl minutového traileru.

   Film má premiéru 11. ledna, což byl mimochodem původní datum premiéry nového Scary Movie...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • Cockneys vs Zombies Cockneys vs Zombieshumanbeing 05.07.2013 3/10 nehodnoceno

   Zombie horror je jeden z těch žánrů, který si vyloženě koleduje o to, aby do něj filmaři nasypali pořádnou dávku humoru. Ač zombie už svým vzezřením budí notnou dávku hrůzy, jejich omezený způsob vyjadřování, nevšední druh chůze s dramatickým výrazem v obličeji, anebo přehnaně divoký jídelníček skládající se ze střev a mozků, je už sám o sobě ne-li k popukání, tak alespoň hodný pousmání. Může to vypadat tak, že udělat si úspěšně legraci ze zombií, nemůže být vůbec těžké. Filmy jako Braindead, Return of the Living Dead, Shaun of the Dead, či Zombieland nám ukázaly jak velká legrace to je, když se zadaří. Je tu ale i velká spousta případů, kdy se to nepovedlo. Díky těmto příspěvkům jsme mohli zjistit, že sledování nevtipné zombie komedie může být skutečná agónie.

   více...

  • Orcs! Orcs!asar210997 14.06.2011 6/10 nehodnoceno

   Již podruhé vám mám tu čest představit o něco méně známý snímek, tentokrát však ne zas až tak starý (první byl Goblin z roku 1993). Fantasy horor Orcs! je letošním docela hodně očekávaným filmem, který ovšem, i přes spoustu slibů a slibných úchytných bodů, ani zdaleka nesplnil to, co si sám zvolil.

   více...

  • Alferd Packer: The Musical Alferd Packer: The Musicalasar210997 22.03.2011 10/10 10,00/10

   Ještě před populárním seriálem Městečko South Park (*1997) komediální režisérský génius Trey Parker v roce 1996 napsal scénář k muzikálu Cannibal! The Musical (nebo také Alferd Packer: The Musical), který oplývá mnoha žánry – především černým a trochu úchylným humorem.

   více...

  • Scary Movie Scary Movieasar210997 10.03.2011 10/10 nehodnoceno

   Safety or Death?

   Scary Movie je série, o které slyším denodenně – hlavně vidím předvádění různých scének či vtípků. Nejčastěji se však setkávám s dvěmi scénami ze třetího dílu (pozdravy marťanů a Samařina změna v dobro) a proto se ptám: proč? Dyť tohle je právě ten nejslabší článek (nepočítám Disaster Movie, Date Movie, atd) celé série, který těží pouze z úspěchu prvního a trochu i druhého dílu! Dokonce i čtyřka byla lepší…

   více...

  • Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenthasar210997 10.03.2011 2/10 nehodnoceno

   Čistá náhoda, že jsem narazil na Googlu na poster parodie Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth, ale také čiré neštěstí. Hned jsem si řekl: „Nevypadá náhodou tahle maska jako Ghostface?“ a jen moje chyba, že jsem si v té samé chvíli neuvědomil, že samé filmy paroduje i o pár měsíců starší Scary Movie (Tajemství loňského léta a Vřískot).

   více...

  • Cabin Fever 2: Spring Fever Cabin Fever 2: Spring Feveramigo 16.09.2010 3/10 4,50/10

   Pár dnů poté, co jeho přátelé podlehli smrtící nákaze, přichází Paul k sobě. Přesto, že i jeho tělo stravuje virus, je odhodlán přežít a varovat ostatní před nebezpečím. Jenže mezitím už do nedaleké školy míří lahve s kontaminovanou vodou. Tamní studenti se dychtivě chystají na ples... Netuší, že spolu s ním se blíží děsivá schůzka se smrtí. Tolik na úvod.

   více...

  • Killer Klowns from Outer Space Killer Klowns from Outer Spacefcreading 24.05.2010 8/10 nehodnoceno

   „Musíme to ísť nahlásiť na políciu.“ – „Áno, prídeme na stanicu a povieme im, že tu pobehujú klauni a zabíjajú ľudí cukrovou vatou...“

   Existuje veľa hororových komédií, ktoré boli na počiatku 80-tych rokov na každodennom poriadku, ale len máloktoré sa dočkali úspechu. Tie slávnejšie počiny sa dočkali pár pokračovaní (Invasion of the Body Snatchers alebo Blob), ale nie vždy predbehli originál. Väčšinou to bol zámer režisérov - nakrútiť TAK zlé filmy (ako napr. výrobná firma zábavy Troma, ktorá produkovala niekedy klenoty, inokedy zase katastrofálne diela), ktoré sa možno na prvý pohľad zdali byť zábavné, ale pritom neboli. Také filmy sa potom nemôžu brať vážne a musíte ich brať s rezervou. Ale nie vždy to tak je.

   více...

  • Night of the Creeps Night of the CreepsBloody 18.01.2010 8/10 7,00/10

   Že nejsme ve vesmíru sami, je obecně známá věc. Jenže to, že i kdesi v tomto temném a hlubokém prostoru žijí mimozemští troubové, tuší už málokdo. Jednomu takovému šikulovi unikne do prostoru kapsle, která si najde cestu na naši pohostinnou planetku. Ihned po dopadu poblíž nedalekého městečka neunikne pozornosti mladému páru, jenž bude mít jako první tu čest seznámit se s jejím obsahem. Tento úvod z konce 50. let se přesouvá o téměř třicet roků později. Zavítáme mezi zdejší studentské spolky, kde na jednom z nich vládnou sexy samice a na druhém jejich idiotské protějšky. Mezi tuto „smetánku“ se chce dostat i mladý snílek Chris s věrným kamarádem Jamesem, ale jen díky tomu, že to bude znamenat seznámení s místní kráskou Cynthiou. Jejich úkolem však bude nejprve vkrást se do podzemní kryogenické laboratoře a získat odtud suvenýr. To mládenci ještě netuší, že nechtěně rozmrazí 30 let starou mrtvolu, která v sobě ukrývá mimozemské překvapení: černé slizké parazity připomínající mrštné slimáky. Ty mile rádi hodují na našich mozcích a každého svého hostitele tak přemění na chodící mrtvolu. Zábava může začít.

   více...

  • Survival of the Dead Survival of the Deadevilmind 17.03.2010 7/10 nehodnoceno

   Survival of the Dead by měl být prvním (čti: pokud Romero sežene peníze) z hned několika filmů, které budou spinoffem (tj. nějakým způsobem navážou) osudů epizodních postav z některého z jeho předchozích filmů. V tomto případě je to velitel domobrany, na kterého si možná vzpomenete z Diary of the Dead, když zastaví karavan filmových studentů, a zapnutá kamera se mu pranic nelíbí. Pokud si nevzpomínáte, nebojte, úvod filmu vám paměť osvěží.

   více...

  • The Slaughter The SlaughterBloody 09.11.2009 4/10 nehodnoceno

   Jak známo, hororový žánr neznamená jenom kvalitní filmařinu, ale dost často hlavně amatérské či poloamatérské počiny. Některé takové horory se povedly zejména svými podomácku ušlehanými triky, v takovém případě se divákům možná vybaví kultovní splatter Vesmírní kanibalové. Nebo vybočují svou originální reklamní kampaní, jako tomu bylo například u Záhady Blair Witch. A existují také i snímky, které se od ostatních neliší vůbec ničím. Jako je tomu, bohužel, u filmu se slibným názvem The Slaughter, jenž je v našich končinách téměř neznámý. Malé upozornění: nepleťte si ho prosím se stejnojmenným snímkem, jenž tu zrecenzoval pepak!

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Alferd Packer: The Musical Alferd Packer: The Musicalasar210997 22.03.2011 10/10 10,00/10

   Ještě před populárním seriálem Městečko South Park (*1997) komediální režisérský génius Trey Parker v roce 1996 napsal scénář k muzikálu Cannibal! The Musical (nebo také Alferd Packer: The Musical), který oplývá mnoha žánry – především černým a trochu úchylným humorem.

   více...

  • Evil Dead 2 Evil Dead 2Pepak 11.08.2003 7/10 9,29/10

   První Evil Dead patřil k velkým překvapením počátku 80. let a svému režisérovi a hlavnímu hrdinovi zajistil značný věhlas. Spousta lidí se do laciného, ale velice účinného horroru doslova zamilovala. Proto nepřekvapí, že se o pár let později objevil druhý díl, to je u úspěšných filmů úplně normální. Zajímavé ale je, že Evil Dead 2 není jen tím samým v novém kabátu, jak je u většiny pokračování zbykem, ale svébytným dílem s vlastním obsahem a atmosférou.

   více...

  • Return of the Living Dead Return of the Living DeadPepak 27.07.2003 8/10 9,27/10

   Zombie horror rozhodně není mainstreamovým filmovým žánrem. Jistě by se dala vymyslet celá řada teorií, proč tomu tak je, osobně bych si vsadil hlavně na skutečnost, že většina obecných horrorů je dost pochybné kvality, a zombie horrory jsou na tom povětšinou ještě mnohem hůře. Ale i mezi nimi, stejně jako ve všech ostatních žánrech a subžánrech, se sem tam najde skrytý klenot. Třeba právě Return of the Living Dead (RotLD).

   více...

  • Bad Taste Bad Tastepepak 04.10.2002 9/10 9,19/10

   Petera Jacksona dnes zná každé velké dítě, protože mediální hype kolem jeho nejnovějšího díla Lord of the Rings (Pán prstenů) dosáhl takové míry, že P.J. musí obdivovat každý, kdo nechce být považován za hlupáka. Ale málokdo ví, že už patnáct let před Pánem prstenů vytvořil Jackson film, který se zapsal do dějin kinematografie podstatně víc, než dokážou všichni Pánové prstenů dohromady. V roce 1987 totiž dokončil svůj první film, Bad Taste.

   více...

  • Braindead Braindeadpepak 06.10.2002 8/10 9,09/10

   Braindead je třetím Jacksonovým filmem, a po „poklidnějších a mírnějších” Meet the Feebles jde opět o návrat k hardcore splatteru. Přesto se od Bad Taste značně odlišuje, v podstatě ve všem kromě spousty krve.

   Zatímco Bad Taste se soustředil na válčení s ufonama, Braindead je čistokrevným zombie filmem. Začíná na Ostrově Lebek, kde zrovna zaměstnanec jedné Novozélandské zoo se svým domorodým sluhou ulovili vzácný exemplář Krysí opice („z otrokářských lodi utekly tyhle obrovský krysy, znásilnily všechny opičky a tohle je výsledek”). Domorodci se ji značně obávají, každé její zranění považují za něco strašlivého - tak strašlivého, že je potřeba dotyčnou končetinu useknout... O několik údů dále už je opice v letadle a míří do své zoo...

   více...

  • Meet the Feebles Meet the Feeblespepak 04.10.2002 8/10 9,00/10

   Meet the Feebles jsou druhým filmem Petera Jacksona, filmem, který vznikl díky úspěchu Jacksonovy prvotiny, Bad Tastu. Na první pohled jde ovšem o něco úplně jiného: Ve filmu není ani jeden ufoun, a celý se odehrává v mírumilovném prostředí živé „Feebles Variety Show”. Dokonce se zda, že se Jackson odvrátil od splatteru a začal točit filmy pro děti - místo živých herců jsou jen loutky roztomilých plyšových zvířátek!

   více...

  • Bride of Re-Animator Bride of Re-AnimatorBloody 27.01.2009 10/10 8,80/10

   Pokračování kultovního Re-animátora z roku 1985 vzniklo o pět let později. Tentokrát se režie nezhostil Stuart Gordon, ale sám Brian Yuzna, který měl v jedničce úlohu producenta. Dvojka se však výtvarnou stránkou od předchůdce v ničem neliší, oba pánové mají totiž dosti podobný rukopis. Nutno podotknout, že dosti krvavý rukopis.

   více...

  • Ghostbusters 2 Ghostbusters 2Ivan Kučera 07.11.2004 8/10 8,70/10

   Rozvinutie pôvodnej dejovej línie úspešnej jednotky slovenského rodáka Ivana Reitmana sa koná len do takej miery, aby nikto nemohol obviniť film z "remakeovania". Zisťujeme, že happyend super-úspešného originálu, netrval dlho. Šéf bandy krotiteľov duchov (podobne ako traja mušketieri, i oni sú vlastne štyria), Peter Venkman, stále miluje emancipovanú brunetu Danu, tá sa s ním však od konca jednotky pre nezlučiteľné povahy rozišla, vydala sa za iného, rozviedla sa, porodila Oscara (syna, nie tú zlatú sošku) a žije sama. Robí v pochmúrnom, starodávnom newyorskom múzeu pod vedením neschopného blbečka, ktorý ju platonicky miluje (Peter MacNicol - hlavný dozorca v nezabudnuteľnom letnom tábore z ADDAMSOVEJ RODINY 2). Práve doviezli historický obraz kniežaťa Karpát a Moldavska (...), Viga Karpatského, žijúceho (resp. terorizujúceho úbohý ľud) v 16. storočí a ona sa z neho necíti byť vo svojej koži, lebo sa jej zdá, akoby ju už od pohľadu hnusný chlapisko pozoroval a mal strašné plány. Skutočne, Vigo sa chce "zobudiť" a znova pokračovať v milovanom šírení totálneho chaosu a zla, k tomu sa však potrebuje prevteliť do podstatne mladšieho tela. Kým sa mu to podarí, začne ulicami (vlastne skôr rozsiahlou metrovou a kanalizačnou sieťou) Veľkého jablka šíriť "svoj sliz", ktorý oživuje príšery. Aspoň tak som to pochopil, ale možno je to inak, ale v prvom rade je to úplne fuk, rovnako ako je fuk to, či hrozí zánik len New Yorku alebo celému svetu (akoby to nebolo to isté, že). Keďže Arnie má platené voľno, musia skaze sveta zabrániť štyria krotitelia duchov. Sú to stále rovnakí blázni ako minule, bohužiaľ navyše aj životní skrachovalci. Obyvatelia veľkomesta zabudli na to, čo pre nich krotitelia svojho času urobili, starosta "tie veci" pokladá za výsledok pôsobenia vojenského halucinogénneho plynu a krotitelia sa živia trápnymi školskými vystúpeniami, kde drzým, odporným a hnusným americkým deckám spievajú a tancujú...

   více...

  • Army of Darkness Army of DarknessPepak 22.08.2003 8/10 8,47/10

   Do třetice všeho dobrého, říká se. Nevím, jestli to vůbec někde platí, ale ve filmech skoro nikdy ne. Naopak, obvyklé je, že kvalita pokračování stabilně klesá. O to víc je třeba vážit si těch výjimečných případů, kde to neplatí. Třeba trilogie Evil Dead, s výborným prvním dílem, ještě lepší dvojkou a vynikajícím závěrem v podobě Armády Temnot.

   více...

  • Addams Family Addams FamilyJohnnyD 14.06.2004 8/10 8,36/10

   Možno sa čudujete, prečo na hororovú webstránku dávam recenziu k filmu Addams Family. Lebo je nejaká hororovejšia rodinka, ako táto! Asi nie. Bývajú na Cintorínskej 001, do steny v dome vybúrali okno, aby mali výhľad na rodinné náhrobky, chovajú leva, chobotnicu, tarantulu a supy, pestujú mäsožravé rastliny a jedovatý brečtan ...

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!