Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 45 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Amatérský film Amatérský film

Amatérský film

Naposled přidané filmy k tématu

  Homicycle Yule Die The Rise of Jengo Easter Bunny Bloodbath Tiki

  I Spill Your Guts Terror i Rock 'n' Roll Önsjön Neusínej 2 Stakes Plenilunio

 • Poslední novinky k tématu

  • Karbon Karbonobitus 13.08.2013

   Na netu se právě objevil povedený a velmi atmosférický trailer na novinku Karvinské partičky Horrorwatch - Karbon. Půjde o středometrážní černobílý psychedelický horor natáčený v historických částech města Karviná. Příběh, slovy režiséra Lukáše Bulavy, prezentuje uhelnou magii a fascinaci tímto industriálním kolosem, jako i rovněž dlouhodobou problematiku rabování uhlí na Karvinsku a jeho vlivu na okolní krajinu i usedlíky. První ochutnávka vás čeká po kliknutí na více...

   více...
  • Z druhé strany Z druhé stranyobitus 11.08.2013

   Minulý týden vyšla horrorová povídková sbírka Honzy Eraserheada Vojtíška (takový ten potetovaný medvěd, kterého si pamatujete z našich akcí na FF) nazvaná Z druhé strany. Zakoupit ji můžete u všech dobrých knihkupců: na Aukru, Knižním e-shopu anebo přímo od Honzy (teresabanks@seznam.cz). Výhodou té poslední možnosti je autorovo věnování, které je prý občas psáno i jeho vlastní krví. A abychom zůstali věrni zaměření našeho webu, vězte, že podle jedné z povídek byl natočený krátkometrážní horror Poslední narozeniny, který můžete zhlédnout po kliknutí na více...

   více...
  • Birdemic 2: The Resurrection Birdemic 2: The Resurrectionhumanbeing 28.03.2013

   Režisér prvního Birdemicu James Nguyen se vrací na místo činu, aby všem fanouškům (a zvědavcům) poskytl druhý díl. Tentokrát ptáci zaútočí na Hollywood. Orlové a supi budou poletovat (vlastně máchat křídly na místě) a šířit hrůzu nad Los Angeles, zatímco hrdinové budou opakovat víceméně totéž, co dělali v prvním díle. Trailer je extrémně amatérský, dokonce i v porovnání s prvními kousky od Asylum...

   více...
  • Easter Casket Easter Casketobitus 29.01.2013

   Vždycky jsem si říkal, že Velikonoce jsou se svým zombie backgroundem trestuhodně nevyužité a všechny dobré "sváteční" filmy vyžerou Vánoce a Halloween. O drobnou nápravu se v tomto směru pokusí nezávislý film Easter Casket, který je příběhem Petera Cottontaila aka Velikonočního zajíčka, jehož maximálně nasere, že církev plánuje odstranit z Velikonoc všechny rituály a tradice, které přímo nesouvisí s příběhem Kristova vzkříšení. Naštvaný zajíček začne vraždit jeptišky a pravá hlava církve, megapapež, mu do cesty postaví svého nejsilnějšího bojovníka, otce Ashera. O tom, zda je snímek Dustina Millse sofistikovaným dramatem o smyslu života, nebo spíše úchylným erotickým horrorem se přesvědčíme až v den premiéry, 26. 3. Malou nápovědu ale jistě dá teaser, který je k vidění po kliknutí na více...

   více...
  • Living with Steve Living with Steveevilmind 22.01.2012

   Australský animovaný seriál Living With Steve vypráví o strastech života teenagera, který se stará o svého zombifikovaného kamaráda. Bude objevovat od pozítří na tomto youtube kanále, níže se můžete podívat na promo a taky kousek (sic 2 roky staré) animace.

   více...
  • Český Amatérský Horror Továrna Český Amatérský Horror Továrna 16.01.2012

   Mělnický horor. Vítěz festivalu Krišpín 2008 a FanFest 2008.

   http://www.ulozto.cz/8567647/tovarna-small-avi

  • Owngrown 2 Owngrown 2 17.12.2011

   Pokračování krátké amatérské hororové parodie Owngrown z roku 2010 o smrtícím samorostu.

   více...
  • Hektolitry krve zaplaví Třinec Hektolitry krve zaplaví Třinecevilmind 01.06.2011

   Krev poteče proudem, zavoní pach škvařeného masa, lebky roztříští sekera, a kdo by chtěl usnout, toho zahradník polechtá brutálně ostrými nůžkami! Nikdo nebude krvácet věčně, ale každému se může někam zatoulat vypíchnutá bulva…

   První ročník nezávislých, amatérských a studentských krváků přichází! Třinecká Noc hororu nabídne to nejlepší ze současné české i slovenské scény.

   více...
  • Birdemic: The Resurrection Birdemic: The Resurrectionevilmind 05.05.2010

   James Nguyen, autor Birdemicu, filmu s definitivně nejhoršími efekty v dějinách, podpořen neustále vyprodanými projekcemi svého díla v USA, ohlásil pro příští rok pokračování - Birdemic: The Resurrection. V něm tentokráte v mnohem větším počtu (tj. copy-paste víc sprajtů) zaútočí orli a supové na Hollywood! A tentokrát dokonce ve 3D, čemuž tleskám, protože současná módní 3D vlna nepotřebuje nic víc, než pořádně zesměšnit...

   Oficiální stránka.

  • Rozhovor s Josefom Blažekom Rozhovor s Josefom Blažekomtron 25.04.2010

   Rozhovor s Josefom Blažekom (prvý bol tu) o jeho dvoch nových hororových projektoch: kraťase Casa Carnivora a Crew-komikse „Trieda smrti“.

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • Čepel smrti Čepel smrtiasar210997 19.03.2011 7/10 3,00/10

   Každá země někdy začíná a vypadá to, že Česká republika začíná natáčet kvalitní horory právě tohle desetiletí. Před Čepelí smrti stály za zmínku pouze horory Někdo tam dole mě má rád (tohle se mi sice příliš nelíbilo, ale jiným asi ano), Upír z Feratu a Zahradník (první interaktivní horor v Čechách). V roce 2009 také vznikl studentský film Seance, což je zatím nejlepší český horor (alespoň pro mě).

   více...

  • Čepel smrti Čepel smrtiObitus 26.01.2010 4/10 3,00/10

   Rok 2009 nebyl pro český filmový horror vůbec špatným. Ve srovnání s léty minulými se vyrojilo nadprůměrné množství celovečeráků (tj. více než jeden), přičemž minimálně dva byly povedené. Roman Vojkůvka s Někdo tam dole mě má rád ukázal, že dobré exploatation se netočí pouze ve Francii a Juraj Herz ve T.M.Ě. vykouzlil místy atmosféru ne nepodobnou starým dobrým eurohorrorům. Recenzovaná Čepel smrti se, alespoň pro mne, vynořila prakticky od nikud na úsvitu nového roku a doufejme, že bude předzvěstí pokračující vlny české filmové hrůzy. A o čem že vlastně je?

   více...

  • Scarce ScarceOswald 22.06.2009 7/10 5,60/10

   Studnu navštěvuji už nějaký ten čas, a tak jsem konečně rozhodl, že napíšu recenzi. Většina mých oblíbených filmů tady je, tak jsem se rozhodl zrecenzovat zde doposud chybějící film Scarce.

   Děj filmu není nijak složitý zavede nás do lyžařského střediska, kde se postupně setkáme se třemi hlavními hrdiny – snowboardisty Owenem (John Geddes), Dustinem (Thomas Webb) a Trevorem (Jesse T. Cook), kteří se po propařených nocí vrací domů. Jak už to tak bývá, kluci se ztratí, a tak jim nezbývá nic jiného, než se obrátit pro pomoc v nejbližší restauraci. Jejich přijetí není nejvřelejší, nicméně se zde najde „dobrák“, který jim cestu poradí. Jakmile se opět vydají na cestu, po pár kilometrech mají autonehodu a nezbývá jim nic jiného než najít pomoc. Zpočátku štěstí, časem spíše neštěstí, je zavede do „domu“ venkovana Ivana (Steve Warren), který s nimi velmi ochotně jede vyzvednout jejich zraněného druha. Více z děje neprozradím.

   více...

  • Stuff Stephanie in the Incinerator Stuff Stephanie in the IncineratorPepak 22.06.2009 4/10 nehodnoceno

   Horrorový film je ovládán nepřímou úměrností - čím slibnější je název filmu, čím lepší obal a čím lákavější popisy děje, tím horší film se pod tím skrývá (čest výjimkám). Takže když mi do rukou padl snímek Stuff Stephanie in the Incinerator s tagline "Don't throw your love away. Burn it." ("Neházejte lásku za hlavu. Spalte ji!"), hned jsem tušil, na čem jsem. No a nebudu to zastírat, tušil jsem správně - Stuff Stephanie nepatří mezi ta mistrovská díla, která budou obdivovat i budoucí generace.

   více...

  • Bad Karma Bad Karmahumanbeing 08.01.2009 8/10 nehodnoceno

   Nejeden z vás jim otevřel dveře. Na první pohled byste to do nich neřekli - jsou to veskrze příjemní a usměvaví lidé, i brožurku vám rádi dají zdarma. Ve skutečnosti vás ale přišli navštívit za úplně jiným účelem, než si myslíte. Chodí dům od domu, aby zjistili stav vaší karmy. Pokud uznají, že je v pořádku, v míru se s vámi rozloučí. Nechtějte vědět, co udělají, pokud je karma špatná, ale myslím tím opravdu špatná. V takovém případě se svědci "jeho" ukážou ve své pravé podobě a bez varování rozpoutají gore jatka s velkým J. Vypráví o tom amatérský filmový debut režiséra Alexe Chandona (celovečerák Cradle of Fear) splatter Bad Karma.

   více...

  • Sympathy SympathyPepak 06.01.2009 7/10 nehodnoceno

   Nejspíš je to jenom náhoda, ale rok 2007 si zřejmě zapamatuju jako rok velice dobrých amatérských filmů - bezprostředně po 99 Pieces, který mě velmi příjemně překvapil, přišla řada na další amatérský film, který je kupodivu ještě lepší! Sympathy už je skutečně kousek, který se dá doporučit k "běžné spotřebě" i těm, kdo nejsou zvyklí na filmy z žebříčku Bottom 100.

   více...

  • 99 Pieces 99 PiecesPepak 01.01.2009 5/10 nehodnoceno

   Už u několika recenzí jsem začínal úvahou nad tím, jak úspěch série Saw vyvolal snahu ve spoustách rádobynapodobitelů, a u 99 Pieces bych se mohl pustit do toho samého - dnes recenzovaný film totiž vykazuje podobnosti zejména k Saw I, které určitě nejsou náhodné. Nebude určitě překvapením, že kvalit svého vzoru nedosahuje a jako horrorový film spíš selhává. Přesto jde o dílko, které je v řadě ohledů velice zajímavé - mimo jiné je to zřejmě jediný ze sawovitých filmů, který má vlastní rozumnou myšlenku.

   více...

  • Killing Greed Killing Greedgangrena 07.02.2008 6/10 nehodnoceno

   Každý nový český filmový horror je pro mě svátek. Proto včera, když mi poštou přišlo DVD s Killing Greed, pojal jsem jeho sledování jako malou oslavu. Koupil jsem si k němu grilované kuře a velkou kofolu (Vyzkoušel jsem novou, bez cukru a kupodivu byla sladčí, než klasická. Ale jinak nic moc, zůstanu u klasiky.). A pak jsem šel na věc.

   více...

  • Zahradník ZahradníkPepa Šedivý 21.03.2007 2/10 3,60/10

   "Jedná se o 1. interaktivní film, jehož děj ovlivňují přímo sami diváci. Vybrat si můžete vždy ze tří možností". Tak tato věta se objevuje snad v každém časopise a na každém serveru, kde se tento titul objevil, a aby ne, v tak malé zemi, jako je Česko, je to ojedinělý pokus o to, být alespoň v něčem originální. Bohužel nevyšel....

   více...

  • Zahradník ZahradníkPedestrian 01.02.2007 2/10 3,60/10

   Horor Zahradník je třetím celovečerním filmem českého režiséra a scenáristy Marcela Bystroně. Byl natočen za 40 000 dolarů a je označován za 1. interaktivní film (tedy film, jehož děj ovlivňují sami diváci), což samozřejmě není až tak pravda, ale o tom později.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Bad Taste Bad Tastepepak 04.10.2002 9/10 9,19/10

   Petera Jacksona dnes zná každé velké dítě, protože mediální hype kolem jeho nejnovějšího díla Lord of the Rings (Pán prstenů) dosáhl takové míry, že P.J. musí obdivovat každý, kdo nechce být považován za hlupáka. Ale málokdo ví, že už patnáct let před Pánem prstenů vytvořil Jackson film, který se zapsal do dějin kinematografie podstatně víc, než dokážou všichni Pánové prstenů dohromady. V roce 1987 totiž dokončil svůj první film, Bad Taste.

   více...

  • Neusínej! Neusínej!evilmind 26.07.2006 7/10 6,00/10

   Jelikož kameru má dneska doma už skoro každý, natočit vlastní amatérský film není žádný problém. A co víc, v době rychlého internetu není dokonce už ani žádná potíž zařídit, aby takový film opravdu viděl i někdo jiný, než úzký okruh vlastní rodiny a známých. V USA se dokonce podobné pokusy, maskované na DVD často velmi profesionálně vyhlížejícím coverem, klidně mohou objevit i v obchodech, ale k nám naštěstí tento fenomén amerického teeenagera s videokamerou ještě takto naplno nedorazil. Pokud tedy nebudeme počítat Hodně divné příběhy, kde ovšem Jiří Zídek připomíná teenagera stejně, jako já Twiggy. V důsledku toho se můj vztah k amatérské produkci během posledních několika let radikálně změnil - snažím se pokud možno na nic nekoukat, zvláště pak na nic českého, dost špatných filmů vidím i tak. Tentokrát jsem ovšem přímo na žádost režiséra Romana Vojkůvky, známého všem čtenářům STUDNY coby Gangrena, udělal výjimku. A překvapivě - nelitoval jsem!

   více...

  • Scarce ScarceOswald 22.06.2009 7/10 5,60/10

   Studnu navštěvuji už nějaký ten čas, a tak jsem konečně rozhodl, že napíšu recenzi. Většina mých oblíbených filmů tady je, tak jsem se rozhodl zrecenzovat zde doposud chybějící film Scarce.

   Děj filmu není nijak složitý zavede nás do lyžařského střediska, kde se postupně setkáme se třemi hlavními hrdiny – snowboardisty Owenem (John Geddes), Dustinem (Thomas Webb) a Trevorem (Jesse T. Cook), kteří se po propařených nocí vrací domů. Jak už to tak bývá, kluci se ztratí, a tak jim nezbývá nic jiného, než se obrátit pro pomoc v nejbližší restauraci. Jejich přijetí není nejvřelejší, nicméně se zde najde „dobrák“, který jim cestu poradí. Jakmile se opět vydají na cestu, po pár kilometrech mají autonehodu a nezbývá jim nic jiného než najít pomoc. Zpočátku štěstí, časem spíše neštěstí, je zavede do „domu“ venkovana Ivana (Steve Warren), který s nimi velmi ochotně jede vyzvednout jejich zraněného druha. Více z děje neprozradím.

   více...

  • Zahradník ZahradníkPedestrian 01.02.2007 2/10 3,60/10

   Horor Zahradník je třetím celovečerním filmem českého režiséra a scenáristy Marcela Bystroně. Byl natočen za 40 000 dolarů a je označován za 1. interaktivní film (tedy film, jehož děj ovlivňují sami diváci), což samozřejmě není až tak pravda, ale o tom později.

   více...

  • Zahradník ZahradníkPepa Šedivý 21.03.2007 2/10 3,60/10

   "Jedná se o 1. interaktivní film, jehož děj ovlivňují přímo sami diváci. Vybrat si můžete vždy ze tří možností". Tak tato věta se objevuje snad v každém časopise a na každém serveru, kde se tento titul objevil, a aby ne, v tak malé zemi, jako je Česko, je to ojedinělý pokus o to, být alespoň v něčem originální. Bohužel nevyšel....

   více...

  • Čepel smrti Čepel smrtiObitus 26.01.2010 4/10 3,00/10

   Rok 2009 nebyl pro český filmový horror vůbec špatným. Ve srovnání s léty minulými se vyrojilo nadprůměrné množství celovečeráků (tj. více než jeden), přičemž minimálně dva byly povedené. Roman Vojkůvka s Někdo tam dole mě má rád ukázal, že dobré exploatation se netočí pouze ve Francii a Juraj Herz ve T.M.Ě. vykouzlil místy atmosféru ne nepodobnou starým dobrým eurohorrorům. Recenzovaná Čepel smrti se, alespoň pro mne, vynořila prakticky od nikud na úsvitu nového roku a doufejme, že bude předzvěstí pokračující vlny české filmové hrůzy. A o čem že vlastně je?

   více...

  • Čepel smrti Čepel smrtiasar210997 19.03.2011 7/10 3,00/10

   Každá země někdy začíná a vypadá to, že Česká republika začíná natáčet kvalitní horory právě tohle desetiletí. Před Čepelí smrti stály za zmínku pouze horory Někdo tam dole mě má rád (tohle se mi sice příliš nelíbilo, ale jiným asi ano), Upír z Feratu a Zahradník (první interaktivní horor v Čechách). V roce 2009 také vznikl studentský film Seance, což je zatím nejlepší český horor (alespoň pro mě).

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!