Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 40 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Science Fiction Science Fiction

Science Fiction

Naposled přidané filmy k tématu

  Extraterrestrial Bermuda Tentacles Last Days on Mars Europa Report The Night Visitor

  The Tripods The Colony The Sender Stranded Army of Frankensteins

 • Poslední novinky k tématu

  • The Drone The Droneevilmind 03.06.2015

   Není nic lepšího, než absurdní, leč zcela vážně míněný horror....

   více...
  • C.H.U.D. C.H.U.D.humanbeing 31.10.2014

   Je tu zase po nějaké době recenze. Yojimbo pro nás zrecenzoval známé béčko z osmdesátých let o kanibalistických mutantech lezoucích z kanálu v děsivých ulicích New Yorku. Recenze tu byla v čekající frontě už koncem června - technické problémy Studny a jiné potíže tomu nechtěly, aby se tu objevila. Tímto se Yojimbovi omlouvám, a jelikož je dneska ona Halloweenská noc, nenapadla mě lepší příležitost, kdy ji publikovat.

   Yojimbova r.e.c.e.n.z.e. C.H.U.D. (1984).

  • První klip z Debug První klip z Debughumanbeing 28.09.2014

   V prvním klipu z vesmírného horroru Debug je ukázána poprava jedné z šesti postav - hackerů, kteří připluli k opuštěné vesmírné lodi, jež je ovládána zlou umělou inteligencí. Trochu to připomíná Kostku, dá se říct o první ukázce...

   více...
  • Nový Predátor nebude remake Nový Predátor nebude remakehumanbeing 27.06.2014

   Fantastická zpráva týkající se nově ohlášeného Predátora se objevila na stránce Collider. Její redaktoři zkontaktovali Shanea Blacka a ten jim sdělil, že jeho film sérii v žádném případě nerestartuje a naopak, že na ni vynalézavým způsobem naváže. Remaky jako takové prý nemá obecně rád. Mnohem raději se mu líbí myšlenka prozkoumat a navázat na již existující predátoří mytologii, než "aby zmáčknul tlačítko restart". Proč takhle nemůže v Hollywoodu přemýšlet každý? Znamená to tedy, že je tu pravděpodobnost návratu postav z předchozích dílů, a dost možná i nějaké velké osvěžení, které z nového dílu Predátora udělá podívanou, která nebude těžit z nostalgie (jak je tomu v případě Predators - a že to nebylo na škodu). Osobně se moc těším, doufám, že se "Hawkinsovi" povede natočit hodně napínavou podívanou, při jejímž sledování nebude mít nikdo z nás čas krvácet, ehm.

   Zdroj: Collider

  • Chystá se remake Predátora Chystá se remake Predátorahumanbeing 25.06.2014

   Upřímně, jestli existuje nějaký film, který remake nepotřebuje (a že by se jich našlo víc), je to Predátor. Od scénáře, přes obsazení (včetně několikanásobného Mr. Olympie) a fantastické monstrum, jehož vzhled a trikové provedení ještě dnes hravě obstojí mezi konkurencí, geniální soundtrack, až po absolutně hustou atmosféru, která mě dokázala pohltit tak, jak se to povedlo jen málokterým snímkům... no zkrátka to, že Predátor bude předělán jsem upřímně ani trochu nečekal, a to i přesto, že jsem věděl, že v Hollywoodu jsou schopni remakovat dokonalé filmy (např. Poltergeist).

   Dobrá zpráva: o remake se kompletně postará Shane Black (Iron Man 3), tj. napíše scénář (společně s Fredem Dekkerem - The Monster Squad) a také bude režírovat. Osobně doufám v to, aby tento nový Predátor byl dějově co nejvíc odlišný, aby vůbec mělo smysl na něj jít do kina. Rovněž jsem hodně zvědav, kdo si v něm zahraje, a zda se najde druhý Kevin Peter Hall, čili nějaký vysoký atlet, jenž by dodal vetřelci z vesmíru strašidelnou výšku. A nakonec by bylo opravdu fajn, kdyby se zachovala brutalita prvních dvou dílů. A co Arnold? Ten zatím povolaný nebyl (ačkoli v novém Terminátorovi hraje svoji ikonickou roli), a kdo ví, jestli vůbec bude... a že by bylo fajn, kdyby byl. Byť třeba jen do menší role, např. generála dělajícího briefing na začátku?

   Zdroj: HR

  • The Something The Somethinghumanbeing 05.06.2014

   Universal Pictures chystá horrorovou sci-fi komedii The Something, která má údajně stylem připomínat Zombieland (ale ve vesmíru). Film bude o posádce vesmírné lodi, která se ztratila daleko ve vesmírných končinách. Více je drženo pod pokličkou, avšak myslím, že už dopředu se dá počítat s nějakým tím střetem s mimozemšťany (a ne těmi mírumilovnými). První role byla nabídnuta herečce Rose Byrne (Sunshine, 28 Weeks Later, Insidious: Chapter 2), která už v jednom vesmírném horroru účinkovala, takže předchozí zkušenost by tu byla. Produkuje Seth Rogen a scénář napsal Rodney Rothman (Grudge Match).

   Zdroj: HR, Variety

  • Beyond Skyline Beyond Skylinehumanbeing 23.05.2014

   Skyline, sci-fi s horrorovými prvky z roku 2010, se dočká pokračování (!), což je zpráva ve kterou jsem doufal vpodstatě od chvíle, kdy jsem dokoukal první film. Bratři Strauseovi nám na závěr nadělili jeden velmi hezký cliffhanger a byla by škoda, pokud by zůstalo jen u něj. Beyond Skyline byl oznámený na právě probíhajícím filmovém festivalu v Cannes, kde se objevil i docela pěkný plakát - viz pod novinkou - společně s informací, podle níž bratři Strauseové budou tentokrát jen produkovat (a ještě, samozřejmě, vyrobí triky). O režii se postará scenárista prvního Skyline Liam O'Donnell...

   více...
  • Monsters: Dark Continent Monsters: Dark Continenthumanbeing 18.05.2014

   Edwardsův Monsters z roku 2010 jsem ještě neměl možnost vidět, z Israhovy recenze jsem ale zjistil, že jsem o nic zásadního nepřišel - titulní monstra jsou sice cool a mají správný počet chapadel, ale to, že hrají až desáté housle na pozadí romantického dramatu, to ve mně nevzbuzuje úplně ty nejlepší naděje. Gareth Edwards si to ale letos myslím dost vyžehlil novou Godzillou, kde souboje monster jsou tou hlavní devízou filmu.

   Monsters: Dark Continent navazuje na první film a začíná sedm let po jeho událostech. Nakažené zóny se rozprostřely po obvodu naší planety. Noah (Johnny Harris z Fades) je vyslán na misi, jejímž cílem je zneškodnění zběhlého amerického vojáka hluboko v jedné z Nakažených zón. Tam potkává nezkušeného kadeta, bratra vojáka, jehož byl Noah zaúkolován zneškodnit. Nebezpečnou zónou je provází místní dívka (to zřejmě proto, aby se Monsters 2 žánrově tolik neodlišovaly od prvního dílu) a snad cestou narazí i na nějaká ta monstra. V následujícím traileru je vidět, že tam bude i nějaká ta interakce mezi monstry a lidmi, takže to vypadá, že dvojka nabídne snad i něco pro nás...

   více...
  • Extant Extanthumanbeing 02.04.2014

   Na 2. červenec má stanovenou premiéru nový mysteriózní seriál televize CBS Extant, v němž se astronautka Molly Wattsová vrací po 13 měsících zpátky na Zem - těhotná... O produkci se stará Steven Spielberg a jeho Amblin Entertainment. V roli astronautky se objeví Halle Berry, v jedné z dalších rolí (šéf vesmírného programu) pak Hiroyuki Sanada (seriál Helix). Venku je první teaser trailer...

   více...
  • První obrázky z vesmírného horroru Debug První obrázky z vesmírného horroru Debughumanbeing 15.02.2014

   Po kliknutí na více jsou k vidění obrázky ze sci-fi horroru Debug, o němž jsme tu psali před rokem. Režisér David Hewlett pojal Debug jako poctu žánru sci-fi a v oficiální press release říká: "Můj otec mě vzal na 2001 do kina na moje desáté narozeniny. Hal mě učaroval, a od té doby mě fascinuje myšlenka na uvědomělou umělou inteligenci. Debug je 2001 z pohledu Hala." Ještě pro osvěžení: Na opuštěné obří vesmírné lodi bude šestici hackerů ohrožovat na životě umělá inteligence Iam (Jason Momoa)...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • Prometheus Prometheushumanbeing 25.06.2012 9/10 5,00/10

   První Vetřelec byl pro mě nejen úvodem do sci-fi horroru, ale i prvním filmem, který mě neskonale fascinoval. Také byl zdrojem nemalého počtu nočních můr, takže jako horror obstál, dá se říct, dokonale.

   Riddley Scott, a vůbec filmaři, se do světa Vetřelce vrací po dlouhatánské době, kdy se už zdálo, že pátého dílu, odehrávajícího se na Zemi, se již nedočkáme. Aby pro začátek bylo úplně jasno, tak Prometheus není pokračování vetřelčí ságy; nehraje v něm Sigourney Weaver, ani žádný její klon. A i když Prometheus časově předchází prvního Vetřelce, nedá se říct, že by šlo o prequel, alespoň ne o takový prequel, jak jej známe. Nakonec tak ani není propagován. A dokonce ani není jisté, jestli se Prometheus odehrává ve stejném (myšleno v tom filmovém) vesmíru, v jakém se Ripleyová oháněla plamenometem za zvuku vřískající Aliení královny. V jistém momentě filmu je tahleta otázka zodpovězena, ale už ono známé jméno v titulcích H.R. Giger fandům leccos napoví. Nakonec to ale není důležité, protože jde o sci-fi horror, který obstojí jako samostatný film a obejde se bez nálepky "další díl slavné série". Riddley Scott se k tomu celou dobu staví jednoduše: snímek obsahuje DNA Vetřelce, jinak je to zcela původní, originální film. Tím pádem jakékoli poměřování s Vetřelcem je smeteno ze stolu a já se můžu s klidem vrhnout do recenze.

   více...

  • Prometheus PrometheusBloody 20.06.2012 6/10 5,00/10

   A je to tady. Dlouho očekávaný projekt Ridleyho Scotta se konečně dostal do kin, a diváci se tak konečně mohou přesvědčit, jak se to s těmi všemi potvrzenými fakty, teoriemi fanoušků a jinými spekulacemi vlastně má. Dostojí bombastické trailery svým slibům a promění divácká přání v nezapomenutelnou podívanou ve skutečnost? Je Prometheus skutečně plnohodnotným prequelem k prvnímu Vetřelci? A když ano, objeví se v něm slavný xenomorf? Moje recenze vám samozřejmě na všechny otázky neodpoví (od toho vám poslouží kino), pouze se budu snažit přiblížit vám problém v onom rozdělení na velmi spokojené (humanbeing), spíše zklamané (já) a totálně zhnusené (evilmind) diváky.

   více...

  • The Thing The Thinghumanbeing 28.02.2012 8/10 7,43/10

   Norští výzkumníci objevili na Antarktidě něco pod povrchem a to něco vypadá jako létající talíř. Pár desítek metrů od něj je v ledu nalezeno něco, co by mohl být pilot onoho talíře. Zatímco norové objev oslavují, ledová kra se rozpouští a k životu se probouzí Věc, monstrum, které na sebe umí vzít podobu Michaela Jacksona nebo Jenny Jameson. Věc je zpátky, ale kde je Kurt Russell?!

   více...

  • The Blob The Blobasar210997 03.08.2011 7/10 nehodnoceno

   Ačkoliv všichni mnou otázaní lidé jakoukoliv známost k tomuto dílu popřeli, The Blob z roku 1958 je bezesporu dalším klasickým hororovým snímkem, který byl bohužel (nebo naštěstí?) ve 21. století zastíněn svým remakem ještě více, než byl předtím a tudíž není divu, že se čeští filmový diváci s původním obarveným silikonem představující všežravý sliz příliš často nestýkají – což ovšem také dokazuje právě Studna, na které doteď nebyl film ani zaregistrován. Nicméně, je u něj opravdu polozapomenutí oprávněné?

   více...

  • Apollo 18 Apollo 18humanbeing 04.11.2011 7/10 7,57/10

   Po úspěchu Paranormal Activity se nám do módy vrátily filmy s kamerujícím hlavním hrdinou, které nezpochybnitelně nejvíce proslavila Záhada Blair Witch. V tomto druhu filmů je všechno vidět z pohledu hlavního hrdiny, ačkoli to není tak úplně přesné - kameraman vlastně toho vidí víc, než divák, třeba proto, že může během kamerování otáčet hlavou, oproti divákovi, který je odsouzen na omezený úhel (nejčastěji příruční) kamery. To ale není tak podstatné. S takovými podrobnostmi se v této recenzi zabývat nebudeme. Apollo 18 má tohle navíc dobře ošetřené - z přilby skafandru je toho vidět asi tolik, co na kameře a veškeré dění v raketě zabírá několik přimontovaných kamer, tudíž vzhůru do recenze!

   více...

  • Skyline Skylineasar210997 22.05.2011 8/10 7,00/10

   Na Sci-Fi snímek Skyline, který půjde do českých kin za měsíc, mě upozornil čtyřstránkový článek (rozdělen na reportáž a recenzi) v nejnovějším čísle časopisu Filmag a hned mě upoutal svým zajímavým (leč již několikrát použitým) dějem. Na ČSFD jsem se však pár minut po dočtení dovtípil, že u snímku si na režisérskou židli sedli dva mě až příliš známý bratři Colin a Greg Strauseovi, kteří měli na kontě doposud pouze jeden celovečerní film – ti zasvěcení již tuší, že to byla ta neuvěřitelná sračka Aliens VS Predator: Requiem (doposud jediný článek sérií Alien a Predator, který považuji za silný podprůměr). Ale, jak již určitě tušíte z hodnocení, mé předsudky byly naprosto zbytečné.

   více...

  • Monsters MonstersIsraha 02.10.2010 3/10 nehodnoceno

   Padesátá léta jsou nenávratně pryč a společně s postupujícími roky ustoupil i divácký hlad po zlých mimozemšťanech a gigantických nestvůrách, útočících na Zemi a ničících vše, co jim stojí v cestě. Žánr, který kdysi okupoval kina po celém světě, se stáhl do televizí a direct-to-video produkce a stal se doménou netalentovaných břídilů, kteří věří v to, že s partičkou no-name pseudoherců a levným CGI se jim podaří udělat si jméno. Uspět ale s oldschoolově pojatým sci-fi horrorem/monster movie na širší veřejnosti, to už je dnes spíše vzácnost. Semtam se to podaří nějakému odvážlivci, který popustí uzdu své fantazii a zaměří se na pravověrné fanoušky (Peter Jackson s novým King Kongem, dobře našlápnuto má podle všeho i Aja se svým remakem Piranhy), ale dnešní diváci jsou nároční a žádají si originalitu, alternativní přístup, něco, co tu ještě nebylo...

   více...

  • The Box The Boxhumanbeing 28.05.2010 6/10 4,20/10

   Někdo koho neznáte vám dá za dveře tajemný balíček. Rozbalíte jej a v něm krabička s tlačítkem. Nevíte, co si o tom pomyslet, ale jen až do chvíle, než u vás zazvoní člověk, kterého neznáte, který tvrdí, že to byl on, kdo vám ten balíček dal za dveře. Člověk bez čtvrtiny obličeje vám najednou povídá: "Pokud zmáčknete tlačítko, někdo, koho neznáte, zemře. V tomto případě dostanete jeden milion dolarů. V opačném případě si ho za 24 hodin opět vyzvednu." Taková je hrubě nastíněná zápletka nového thrilleru, ba možná horroru od autora Donnieho Darka The Box.

   více...

  • Legion LegionSakini 28.03.2010 5/10 nehodnoceno

   Daleká budoucnost: skupina vojáků odsouzených k smrti dostává poslední šanci. Mohou si vysloužit milost, pokud splní úkol obsadit a vyčistit základnu na cizí planetě. Kdo by to nebral? Po příletu k cíli ovšem nacházejí prázdnou základnu jako po boji, a brzy na to je jeden po druhém zabíjen něčím neznámým a nelidským. Nesourodá skupina začíná bojovat proti neznámému zlu i proti sobě samým.

   více...

  • Robot Monster Robot MonsterSakini 09.02.2010 1/10 nehodnoceno

   Agresivní vesmírná rasa vyslala na naši planetu Ro-Mana, který má zničit lidstvo a ovládnout Zemi. Ten nejdřív vyprovokoval lidi k použití jaderných zbraní proti sobě, a dílo dokonal Paprskem smrti. Přežilo posledních šest lidí na Zemi v odlehlém údolí, kde z určitého důvodu Ro-Man nemůže Paprsek použít, a tak dostává od Velkého vůdce rozkaz tyto přeživší zničit osobně. Začíná lidi pronásledovat, po kontaktu s mladou dívkou však začne pochybovat o svém poslání...

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • The Thing The Thingtombac 17.04.2005 10/10 9,73/10

   Jelikož mě chytla psavá nálada a zjistil jseem, že zde na Studně chybí recenze výborného sci-fi horroru Věc (The Thing), rozhodl jsem se to napravit a sesmolit recenzičku na tuto klasiku.

   Věc byla natočena roku 1982 na Aljašce Johnem Carpenterem (Halloween, Vládce temnot, Útěk z NY) jako remake sci-fi The Thing From Another World z roku 1951, jež vznikla na motivy povídky "Who goes there?" od Johna W. Campbella (napsal ji pod pseudonymem Don A. Stuart a byla poprvé vydána roku 1938). Věc je příběh pracovníků výzkumné stanice, kteří sbírají fyzická a vědecká data o Antarktidě a uprostřed ledových pustin, daleko od civilizace, svedou nerovnocenný souboj s inteligentním a smrtícím tvorem z vesmíru.

   více...

  • Aliens AliensIvan Kučera 03.10.2004 10/10 9,60/10

   Bývalý šofér kamiónov James Cameron sa narodil roku Pána 1954 a po štúdiu fyziky, ktorej sa v praxi nikdy nevenoval, sa dostal k producentskému kráľovi filmového (väčšinou hororového) braku Rogerovi Cormanovi, ktorý rád vsádza na neznámych hercov, režisérov či hudobných skladateľov a žiada za to jediné - aby stvorili film, ktorý má apsoň 63 minút, podľa scenára, ktorý sa v žiadnom prípade nedá označiť ani za podpriemerný, za v podstate žiadne peniaze a v šibeničnom termíne. Cameron sa u strýka Roga osvedčoval ako expert na technickú stránku filmárčiny a tak dostával čoraz väčšie príležitosti. V roku 1980 robil výtvarníka v Sadorovi a rok nato pomocného režiséra u Galaxy of Terror. Čoskoro bol na svete aj režijný debut, plne v duchu Cormanovskej produkcie - Piraňa 2: Lietajúca smrť. Ak si myslíte, že názov je len metafora, kruto sa mýlite - piraňa v tomto filme skutočne lietala. A nebola jedna. Film natáčaný v Taliansku mal problémy - producent Ovidio Assonitis, ktorý sa na rozdiel od Camerona nedostane do dejín filmu, sa s mladým ex-Kanaďanom nepohodol a nepáčilo sa mu, že chce točiť "vlastný film s víziou". Hádky boli na dennom poriadku, konflikt vyvrcholil Cameronovým nočným vlámaním sa do štúdia, kde film za noc zostrihal podľa seba, ale jeho strašný zločin bol prekuknutý, producent film zostrihal na pôvodnú "úroveň" a dodnes sa v titulkoch uvádza ako spolu-režisér. To teda má byť na čo hrdý.

   více...

  • Terminator 2: Judgment Day Terminator 2: Judgment DayIvan Kučera 29.10.2006 10/10 9,58/10

   Óda za mier alebo kultová stomiliónová road movie Jamesa Camerona a Maria Kassara o tom, ako malý John Connor dostal svoju prvú životnú lekciu, Sára Connorová konečne našla chlapa pre seba a ako sa Terminátor naučil nezabíjať ľudí. Budúcnosť nie je istá, je len to, čo si sami zariadime.

   více...

  • The Terminator The Terminatorhumanbeing 27.03.2004 10/10 9,47/10

   Po celosvětové nukleární katastrofě se k moci dostaly stroje a už několik let svádějí boje s posledními přeživšími lidmi, kteří se seskupili v organizované skupiny odhodlané se nemilosrdným strojům postavit. Země už nevypadá tak, jak si ji pamatujeme. Po lebkami poseté zemi projíždějí bojová vozidla, zničenou krajinou se pohybují stovky robotů, pod temnou oblohou se vznášejí takzvaní Aerial Hunter Killers a do lidských pevností jsou vysílány infiltrovací jednotky podobné člověku s úkolem vyčistit střežený bunkr pěkně zevnitř - terminátoři. Pod vedením Johna Connora se lidem daří vzdorovat, a postupem času přijdou na způsob, jak rozpoznat a eliminovat takového terminátora ještě dřív, než natropí nějakou vážnější škodu. Stroje mají ovšem v rukávu mocnou zbraň, v roce 2029 se skrze vynalezený stroj času rozhodnou vyslat do čtyřicet pět let vzdálené minulosti velmi výkonný typ terminátora s úkolem zabít Connora ještě před jeho narozením. Lidé posléze tento záměr zjistí a do roku 1984 je vypraven i voják lidského odboje Kyle Reese.

   více...

  • Dark City Dark Citymor 13.08.2006 10/10 9,40/10

   Inspektor Bumstead má problém. Dokonce šest problémů ležících v márnici. Původně nebyly jeho, ale poté, co se jeho parťák inspektor Walenski zbláznil, už nesou všechny visačku s jeho jménem. Aby toho nebylo málo, Walenski je fakt mimo, mluví nesmysly, po zdech čmárá kruhy, kterým nikdo nerozumí, a co hůř, možná má pravdu a něco je skutečně špatně, hodně špatně. John Murdoch má ještě větší problém. Nic si nepamatuje, celý svůj život zapomněl a nejen ten, ani ta zohavená mrtvola, vedle které se probudil mu není povědomá. Chtělo by se říci, že Dr. Schreber na tom hůř být nemůže, ale ouha. Jako jediný ví co se skutečně děje, což z něj dělá magnet na problémy. Netrvá to dlouho než k sobě ostatní dva přitáhne a začnou se dít velké věci.

   více...

  • Alien AlienIvan Kučera 01.10.2004 10/10 9,33/10

   Dovtedy boli najslávnejšie sci-fi - nie nutne v tomto poradí - Planéta opíc, Vesmírna odysea, Blízke stretnutia tretieho druhu a Hviezdne vojny. Votrelec sa stal piatym. V kinematografii, dvojnásobne tak v žánry, zanechal svojimi vysúvacími čeľusťami a kovovými drápmi nezmazateľnú stopu a nadchol každého, kto sa rád trocha "inak" bojí, znalcov vesmírnych soap opier, nepredýchateľného napätia, arytmickej akcie a lubrigačných gélov.

   více...

  • Predator PredatorIvan Kučera 27.11.2004 8/10 9,33/10

   Aj keď bolo štúdio Fox obviňované, že predátormi vykráda (vlastných) votrelcov, čas ukázal, že vizionárskemu štúdiu išlo o stvorenie spriaznených vesmírnych ság, ktoré by sa raz mohli pretnúť. Pre mnohých divákov k tomu bohužiaľ došlo v réžii Paula W. S. Andersona, ale keď na nič iné, bol tento film dobrý apsoň na to, aby sme sa naučili nové slovíčko crossover.

   více...

  • The Blob The BlobCaleb 28.08.2006 9/10 8,80/10

   80. léta a béčkové horory = napětí, vtip, zábava. The Blob, to jsou podle této definice 80. léta jak vyšitá.

   Jsou věci, které se vám zaryjí hluboko do kůry mozkové a vy si je budete schopni vybavit i po mnoha letech. Můžou to být filmy, holky (kluci) nebo jen momentky z vašich životů, ale kdykoliv si na ně vzpomenete, neubráníte se sentimentálnímu úsměvu či povzdechnutí. Pokud jde o filmy, tak u mě tyto pocity vzbuzují kousky, které jsem měl tu čest zhlédnout v ranné pubertě na ošoupaných VHSkách s monodabingem na našem starém přehrávači, koupeném asi z 8-mé ruky. A zrovna nedávno jsem si mohl připomenout ty okamžiky, kdy jsme s kamarády hltali každé políčko sci-fi hororu The Blob (Sliz).

   více...

  • The Blob The BlobIvan Kučera 01.04.2009 8/10 8,80/10

   V zaspatom americkom mestečku, obkľúčenom nekonečnými lesmi, sa objaví desivé monštrum: SLIZ!!! Plazí sa temnými uličkami a kinosálami, striehne a potom na vás doslova spadne, obalí vás, zje vás! Je to obrovská ružová pulzujúca masa, ktorá rozmýšľa – a je stále hladná. V poslednej chvíli do akcie napochoduje armáda spolu s vedeckými zložkami, ale podľa žánrových očakávaní iba všetko zbytočne skomplikuje.

   více...

  • Event Horizon Event HorizonIvan Kučera 19.09.2004 8/10 8,59/10

   Teoreticky to nie je možné, ale doktorovi Weirovi (Sam Neill) sa to pravdepodobne podarilo. Stvoril obrovskú experimentálnu kozmickú loď Event Horizont, ktorá je pravdepodobne schopná použiť nadsvetelnú rýchlosť. Skrátka, sama si vytvorí čiernu dieru a ňou "preskočí" z jedného vesmíru do druhého. Píšem pravdepodobne, lebo loď sa v roku 2040 stratila za hranicami slnečnej sústavy, kdesi v okolí Neptúna a najbližších sedem rokov o nej nikto nepočul.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!