Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 146 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Clive Barker Clive Barker

Clive Barker

Naposled přidané filmy k tématu

  ZvG: Zombies Vs Gladiators Lord of Illusions The Forbidden Salome Underworld

  Quicksilver Highway Saint Sinner Clive Barker: The Art of Horror Clive Barker: Raising Hell Sweets to the Sweet: The Candyman Mythos

 • Poslední novinky k tématu

  • Jacqueline Ess jako další zfilmovaná část Knih krve Jacqueline Ess jako další zfilmovaná část Knih krvehumanbeing 29.01.2014

   Na podzim se začne natáčet další povídka ze známé antologie Clivea Barkera Knihy krve: Jacqueline Essová - o slečně, která uměla (mimojiné) myšlenkou měnit tvar lidského těla (častěji u někoho jiného a velmi často to končilo smrtí). Dosud byly zfilmovány prozatím čtyři "krvavé" povídky (nepočítáte-li mezi ně Rawhead Rex z roku 1986), tj. Candyman, Midnight Meat Train, Dread a Book of Blood. Na Blues prasečí krve fandové stále čekají. Jacqueline Essová rozhodně patří k těm lepším povídkám Knih krve, ačkoli osobně si ji do detailů moc nevybavuji. Je ale každopádně moc fajn, že Knihy krve jsou stále v živé paměti hollywoodských producentů a doufám, že dřív nebo později dojde i na moje favority. Produkce se ujme Raven Banner Entertainment společně s Barkerovým Seraphim Films.

  • Nightbreed: Cabal Cut vyjde na DVD a Blu-ray Nightbreed: Cabal Cut vyjde na DVD a Blu-rayhumanbeing 23.07.2013

   Na Comic Conu ohlásila společnost Scream Factory skvělou zprávu pro fandy Clivea Barkera, potažmo filmové adaptace jeho vlastní knížky Cabal známé pod názvem Nightbreed (u nás Plod noci). Původní sestřih v podobě dvě a půl hodinové verze nakonec vyjde na DVD a Blu-ray, převážně i díky petici, o níž jsme tu psali před rokem (pomohly také finance získané z projekcí Cabal Cut verze). Stane se tak v roce 2014, kdy ale přesně, to se dozvíme z oficiálního vyjádření, které zástupci Scream Factory mají vydat na podzim. Jistě není třeba dodávat, že verze Cabal Cut dělá z původní podívané zcela jiný filmový zážitek. Otázka je v nakolik odlišné kvalitě bude tato verze k dispozici - Cabal Cut verze byla uchována na poněkud ne "future proof" médiu: VHS. Kvalita je ale podle OccupyMidian perfektně koukatelná, takže se prý můžeme začít těšit... Po kliknutí na více je k vidění oficiální Cabal Cut teaser trailer.

   zdroj: OccupyMidian

   více...
  • Thief of Always Thief of Alwayshumanbeing 11.05.2013

   Před chvílí oznámil Clive Barker na svém Facebook profilu, že se chystá filmová verze jeho knížky Thief of Always (u nás vyšla jako Zloděj duší). Má ji režírovat Oliver Parker, který se mihnul v Hellraiserovi coby stěhovák, i v Hellraiserovi 2 coby tatáž postava v pozadí a zahrál si také jednu z příšer v Nightbreed - není divu, když jde o Cliveova dobrého kamaráda. Půjde o hraný film. V devadesátých letech se dlouho uvažovalo o animované verzi a na konci devadesátek o CGI animovaném filmu. Knížku bych osobně popsal jako temnější verzi Harryho Pottera - dokonce temnější než poslední filmy. ;) Na film jsem pekelně zvědavej.

  • Nightbreed: Cabal Cut Nightbreed: Cabal Cuthumanbeing 12.06.2012

   Čtenáři knížky Cabal mohli při sledování filmu Nightbreed postřehnout, že ve filmové adaptaci není úplně vše, co bylo v knize. Fakt, že snímek měl na starost Clive Barker, tedy autor předlohy, sliboval velmi věrnou adaptaci... ke které ale nakonec nedošlo. Nebylo to ovšem vinou samotného Clivea, jako spíše studia Morgan Creek, které původní verzi vykuchalo a ještě k tomu zařídili, aby se kus filmu přetočil. Výsledný průměrný film, který u nás vyšel pod názvem Plod noci byl tak namířen na co nejširší skupinu diváků, což si ovšem vybralo svůj dluh. Zhruba deset let po premiéře se na netu začaly objevovat zvěsti o jiné verzi, která je poplatnější literární předloze. Název oné verze je Cabal Cut a trvá dvě a půl hodiny. 13. července proběhne v Chicagu speciální projekce původního sestřihu a už teď můžeme přidat svůj podpis k petici za vydání této verze na DVD.

   více...
  • Book of Blood Book of Bloodhumanbeing 23.07.2009

   Z filmových adaptací Knih krve nás ještě čeká Dread, Blues prasečí krve, Madonna a snad i nějaké další. Zatím jsme se mohli podívat na Midnight Meat Train a teď poměrně nově i na Book of Blood, což je adaptace úvodní minipovídky...

   Raulova recenze filmu Book of Blood od Johna Harrisona (Tales from the Darkside: The Movie).

  • Nightbreed rozšířená verze Nightbreed rozšířená verzehumanbeing 15.06.2009

   Clive Barker na svých stránkách informoval, že se našel 144 minut dlouhý workprint filmu Nightbreed (Plod noci), což znamená asi tři čtvrtě hodiny (!) nového materiálu, který byl studiem vystřižen. Tak to je vážně super. Ne tedy, že bych byl zrovna velký fanda filmu, to ne, ale jsem fanoušek původní knížky (Cabal), takže bych se opravdu rád podíval na nové záběry a třeba je mezi nimi i nějaká ta pasáž, na kterou se "pozapomnělo" při adaptaci (těch, co chybělo je minimum a z hlavy vím asi o jedné, dvou). Špatná zpráva je ta, že workprint se uchoval na VHS-ce, takže tím pádem se asi jen stěží dočkáme nové DVD edice. Ledaže by šlo o edici s názvem 'Pouze pro hardcore fandy'.

  • Book of Blood trailer Book of Blood trailerhumanbeing 12.11.2008

   Trailer ke zfilmované adaptaci úvodní povídky úplně první Knihy krve Book of Blood je k vidění po kliknutí na Více. Osobně jsem netušil, jak by šla několikastránková povídka, v níž se toho moc neděje, přetavit v celovečerní film, trailer ale dává tušit, že na to tvůrci nějakým způsobem přišli - vypadá to nadějně. Jonas Armstrong (seriál Robin Hood) v roli Simona McNeila je k nepoznání, což je určitě plus. Druhá část filmu je údajně adaptací povídky On Jerusalem Street ze šestého svazku Knih krve, kterou jsem zatím neměl tu čest číst a myslím si, že i přes dobře vyhlížející film bude nejlepší si ji přečíst ještě před projekcí filmu...

   více...
  • Books of Blood - Dread Books of Blood - Dreadhumanbeing 30.10.2008

   V blízké budoucnosti se fanoušci Clivea Barkera dočkají hned několika zfilmovaných adaptací povídek z Knih krve. O Midnight Meat Train (naše recenze) a úvodní Book of Blood (více zde) jsme tu už psali. Nově jsou známy informace o adaptaci povídky Dread, v češtině Strach, která je (pokud si to pamatuji dobře) o tom, jak se jeden ze studentů ponoří do studia o strachu natolik, že jím začne být posedlý. Jeho samého pronásleduje ve snech smutný klaun se sekerou, on ale nebude tím hlavním participantem v závěrečném experimentu. Těmi totiž budou jiní studenti a testovat se nebude nic jiného, než...

   více...
  • The Midnight Meat Train The Midnight Meat Trainhumanbeing 05.10.2008

   Po několika odsunech premiéry se Ryuhei Kitamura, ale hlavně filmoví diváci dočkali premiéry filmové adaptace povídky Clivea Barkera Půlnoční vlak smrti - kromě stovky zlevněných kin ve Spojených státech jej bylo možné před pár dny zdarma sledovat na stránce Fearnet.com (avšak to mohli pouze jen ti s americkou IP adresou). Recenze filmu The Midnight Meat Train (2008).

  • Midnight Meat Train promo Midnight Meat Train promohumanbeing 24.07.2008

   Po několika posunutých premiérách filmu Midnight Meat Train se Lionsgate naposledy rozhodl pro datum premiéry na 1. srpen, což stále platí, avšak jen s jedním rozdílem - půjde pouze o projekci v limitovaném počtu amerických kin. Proč to tak je, asi nikdo, až na pár zasvěcených lidí včetně šéfa Lionsgate, neví; těžko říct jestli na to měla vliv kvalita filmu. V půlce srpna proběhne premiéra v Jižní Koreji a několika dalších zemích. Na Youtubu je k vidění povedený propagační klip původně vytvořený pro korejského distributora - uvidíte ho kliknutím sem. Kdyby měl takovouhle atmosféru celý film, zcela jistě bych přehodnotil svůj osobní názor na Ryuheie Kitamuru, resp. jeho filmy.
  Poslední recenze k tématu

  • Book of Blood Book of BloodRaul 10.07.2009 6/10 nehodnoceno

   Mrtví mají své dálnice.

   Touto větou začíná film i krátká úvodní povídka z První knihy krve od známého autora Clive Barkera. Ta, společně s povídkou On Jerusalem Street z Šesté knihy krve, slouží jako předloha pro film Johna Harrisona, který má předchozí zkušenosti se žánrem v podobě Tales from the Darkside: The Movie a několika dílů stejnojmenného seriálu a Tales from the Crypt. Všechny fanoušky, kteří mají v oblibě porovnávat knižní předlohu se svým filmovým zpracováním hned ze začátku zklamu, protože tomu bych se pokud možno co nejvíce vyhnul. Jednak ony povídky slouží spíše jako úvod, respektive zaobalují ostatní příběhy, druhou zmíněnou povídku jsem ani nečetl ale hlavně film jako médium vyžaduje rozdílné přístupy a metody, než kniha.

   více...

  • The Midnight Meat Train The Midnight Meat Trainhumanbeing 05.10.2008 7/10 7,80/10

   Už se vám někdy stalo, že jste zabloudili v metru? Nebo ještě hůře: podařilo se vám usnout v jeho posledním spoji? Pokud ne - ptali jste se někdy, za jakých podmínek a vlastně kam se cestující posledního "půlnočního" vlaku dostanou? V pěti ze šesti případů to dopadne dobře, někde pouze s malými šrámy, jinde se objeví nějaká ta zlomenina a v šestém případě se z cestujících vrátí jen kousky masa. A o tomto nejméně častém, zato nejbrutálnějším, případě vypráví nový film Ryuheie Kitamury Midnight Meat Train. Vítejte ve vlaku, ve kterém chybí záchranná brzda!

   více...

  • Hellraiser: Bloodline Hellraiser: BloodlineHesi 03.03.2006 5/10 6,36/10

   Bloodline jsem viděl až po Helraiserovi 5 a 6, takže jsem doufal, že po těchto „hororových detektivkách“ uvidím opět dobrý horor. Bohužel se tak nestalo…

   Už samotný začátek filmu, který se odehrává na vesmírné stanici v roce 2127 (ano čtete dobře Hellraiser ve vesmíru) naznačuje, že není vše jak má být. Bloodline se, ale naštěstí ve vesmíru dlouho nezdrží a po otevření kostky robotem, kterého ovládá Dr. Paul Merchant (pra pravnuk hračičkáře, ke kterému se časem dostanu) a jeho roztříštění na kusy se objeví poprvé Pinhead a Cenobiti, kteří jsou ale uvězněni v doktorově pasti. Pro naše pekelníky to tedy vypadá opravdu špatně, ale ve chvíli, kdy už už doktor mačká tlačítko pro finální zneškodnění pekelníku se mu před nosem objeví brokovnice a její majitelka, která je členem vojenské jednotky, které přišla zjistit co se tu děje. Dr. Paul Merchant je tedy zatčen a vyslýchán, tím začíná retrospektivní vyprávění, které nás zavede do 18. století, kde poprvé v celé sérii zjistíme jak vznikla kostka a zřejmě i první démon a poté do 20. století, kde se bude odehrávat nejdelší část filmu.

   více...

  • Hellraiser III: Hell on Earth Hellraiser III: Hell on EarthHesi 19.01.2006 10/10 7,00/10

   Tak mě napadá, že studnu navštěvuji už ňákej ten pátek a taky už tu delší dobu jsem registrovaný a stále jsem nenapsal nic, tak začnu svým nejoblíbenějším filmem, tedy Hellraiserem 3 Hell on Earth .

   Film začíná v okamžiku, kdy si J.P. Monroe (majitel klubu Kotelna a sběratel různých obrazů a soch s motivem děsu a smrti) zašel na prohlídku muzea Pyramid kde objeví zvláštní sochu (prakticky jde o kvádr který v Hellbound vyjel z postele úplně na konci filmu) J.P. si sochu si koupí.

   více...

  • Hellraiser: Hellworld Hellraiser: Hellworldhumanbeing 11.09.2005 2/10 3,33/10

   "Let's Party!"

   V osmém díle Hellraisera se Rick Bota oprostil od jakéhokoli napodobování, z něhož mohl být

   z celkem jasného důvodu v minulosti nařčen - stačí se po pětce Inferno podívat na Botův debut Hellseeker

   více...

  • Hellraiser: Deader Hellraiser: Deaderhumanbeing 01.06.2005 3/10 4,57/10

   Počínaje čtvrtým dílem si před sledováním každého nového Hellraisera říkám, že tento díl

   bude lepší než ten předchozí a skoro ve všech případech tomu tak není. Po prvních dvou

   dílech, kdy výroba opustila břeh britského ostrova, šla kvalita série značně dolů, s tím, že

   více...

  • Nightbreed NightbreedJohnnyD 24.08.2004 5/10 6,82/10

   Horror Nightbreed, ktorý u nás vyšiel ako Nočný plod (alebo Plod noci, presne to neviem), som najprv nechcel vidieť, lebo námet má nádych do béčka. No nakoniec som sa rozhodol film pozrieť a to kvôli zvučným menám, ktoré sa na filme podieľali. Tu máte recenziu k tomuto filmu:

   více...

  • Hellraiser: Hellseeker Hellraiser: HellseekerJohnnyD 06.08.2004 3/10 5,19/10

   Hellraiser: Posol z pekla je piate pokračovanie kultového filmu Hellraiser režiséra Clive Barkera. Opäť sa tu stretávame s Cenobimi, ich vodcom Pinheadom, Kirsty Cottonovou a samozrejme s hlavolamom. Nuž, ale poďme po poriadku.

   Na začiatku filmu môžeme vidieť, ako Kirsty so svojim manželom sa vezú na aute a zrazu havarujú a spadnú do rieky. Následne sa pozeráme na jej manžela, ktorý nehodu prežil a niekto mu umožní „pozrieť sa do minulosti“. Zistí, že jeho manželka je nezvestná a jeho obviňujú z poistného podvodu = zabil manželku, aby zhrabol prachy. Vyjavujú sa mu z minulosti sekcie života a odhaľuje svoje pravé ja. Stretáva sa s vodcom tajomných Cenobitov Pinheadom a ten mu občas povie nejakú tú „múdrosť“ až kým mu neodhalí celú pravdu okolo jeho manželky. Pred tým stihne zabiť pár jeho mileniek a kolegov. Lenže vtedy sa od Pinheada dozvie, že bol iba súčasť výmenného obchodu medzi Pinheadom a Kirsty.

   více...

  • Hellraiser: Inferno Hellraiser: InfernoEpilogue 15.08.2004 10/10 8,16/10

   Dlouho jsem váhal jestli mám tuto recenzi napsat, nebo ne. Jakožto většina dobře natočených hororů, tak i Hellraiser patří mezi známé a výborně zpracované klasiky. Proto mám trochu obavy, abych tento film nechtěně neshodil, nebo nezostudil. Každopádně se nebudu zdržovat a půjdu rovnou k věci :)

   více...

  • Hellbound: Hellraiser 2 Hellbound: Hellraiser 2Pavel Žďárek 02.12.2003 10/10 8,88/10

   Uplynul sotva rok a po celosvětovém úspěchu jedničky se do kin vřítil Hellbound: Hellraiser 2. A hned po svém uvedení jen potvrdil výjimečnost původní myšlenky Clive Barkera a byl asi tím nejdůležitějším dílem, který zajistil sérii kultovní status.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Hellraiser HellraiserPavel Žďárek 02.11.2003 10/10 9,26/10

   Když se v roce 1987 objevil v kinech snímek Hellraiser, vůbec ještě nebylo jasné, co všechno to jeho tvůrci přinese. Jisté ale je, že právě tehdy se Clive Barker zapsal nesmazatelně do dějin hororu.

   Byla to opravdu šťastná volba. Barker mohl vybrat jakoukoliv jinou novelu či povídku ze svého archivu a zfilmovat ji. Ale on se rozhodl pro Hellraisera a přivedl tak na plátna film, který se stal obrovským hitem, získal si zástupy fanoušků a stvořil kult. Barker se také po předlohách k filmům Rawhead Rex nebo Underworld chopil filmové režie (nepočítáme-li jeho amatérské pokusy Salome a The Forbbiden) a právě tato plná kontrola nad projektem mu umožnila stvořit film dle svých představ - temný, nápaditý, krvavý a skutečně děsivý.

   více...

  • Hellbound: Hellraiser 2 Hellbound: Hellraiser 2Pavel Žďárek 02.12.2003 10/10 8,88/10

   Uplynul sotva rok a po celosvětovém úspěchu jedničky se do kin vřítil Hellbound: Hellraiser 2. A hned po svém uvedení jen potvrdil výjimečnost původní myšlenky Clive Barkera a byl asi tím nejdůležitějším dílem, který zajistil sérii kultovní status.

   více...

  • Hellraiser: Inferno Hellraiser: InfernoEpilogue 15.08.2004 10/10 8,16/10

   Dlouho jsem váhal jestli mám tuto recenzi napsat, nebo ne. Jakožto většina dobře natočených hororů, tak i Hellraiser patří mezi známé a výborně zpracované klasiky. Proto mám trochu obavy, abych tento film nechtěně neshodil, nebo nezostudil. Každopádně se nebudu zdržovat a půjdu rovnou k věci :)

   více...

  • The Midnight Meat Train The Midnight Meat Trainhumanbeing 05.10.2008 7/10 7,80/10

   Už se vám někdy stalo, že jste zabloudili v metru? Nebo ještě hůře: podařilo se vám usnout v jeho posledním spoji? Pokud ne - ptali jste se někdy, za jakých podmínek a vlastně kam se cestující posledního "půlnočního" vlaku dostanou? V pěti ze šesti případů to dopadne dobře, někde pouze s malými šrámy, jinde se objeví nějaká ta zlomenina a v šestém případě se z cestujících vrátí jen kousky masa. A o tomto nejméně častém, zato nejbrutálnějším, případě vypráví nový film Ryuheie Kitamury Midnight Meat Train. Vítejte ve vlaku, ve kterém chybí záchranná brzda!

   více...

  • Hellraiser III: Hell on Earth Hellraiser III: Hell on EarthHesi 19.01.2006 10/10 7,00/10

   Tak mě napadá, že studnu navštěvuji už ňákej ten pátek a taky už tu delší dobu jsem registrovaný a stále jsem nenapsal nic, tak začnu svým nejoblíbenějším filmem, tedy Hellraiserem 3 Hell on Earth .

   Film začíná v okamžiku, kdy si J.P. Monroe (majitel klubu Kotelna a sběratel různých obrazů a soch s motivem děsu a smrti) zašel na prohlídku muzea Pyramid kde objeví zvláštní sochu (prakticky jde o kvádr který v Hellbound vyjel z postele úplně na konci filmu) J.P. si sochu si koupí.

   více...

  • Nightbreed NightbreedJohnnyD 24.08.2004 5/10 6,82/10

   Horror Nightbreed, ktorý u nás vyšiel ako Nočný plod (alebo Plod noci, presne to neviem), som najprv nechcel vidieť, lebo námet má nádych do béčka. No nakoniec som sa rozhodol film pozrieť a to kvôli zvučným menám, ktoré sa na filme podieľali. Tu máte recenziu k tomuto filmu:

   více...

  • Hellraiser: Bloodline Hellraiser: BloodlineHesi 03.03.2006 5/10 6,36/10

   Bloodline jsem viděl až po Helraiserovi 5 a 6, takže jsem doufal, že po těchto „hororových detektivkách“ uvidím opět dobrý horor. Bohužel se tak nestalo…

   Už samotný začátek filmu, který se odehrává na vesmírné stanici v roce 2127 (ano čtete dobře Hellraiser ve vesmíru) naznačuje, že není vše jak má být. Bloodline se, ale naštěstí ve vesmíru dlouho nezdrží a po otevření kostky robotem, kterého ovládá Dr. Paul Merchant (pra pravnuk hračičkáře, ke kterému se časem dostanu) a jeho roztříštění na kusy se objeví poprvé Pinhead a Cenobiti, kteří jsou ale uvězněni v doktorově pasti. Pro naše pekelníky to tedy vypadá opravdu špatně, ale ve chvíli, kdy už už doktor mačká tlačítko pro finální zneškodnění pekelníku se mu před nosem objeví brokovnice a její majitelka, která je členem vojenské jednotky, které přišla zjistit co se tu děje. Dr. Paul Merchant je tedy zatčen a vyslýchán, tím začíná retrospektivní vyprávění, které nás zavede do 18. století, kde poprvé v celé sérii zjistíme jak vznikla kostka a zřejmě i první démon a poté do 20. století, kde se bude odehrávat nejdelší část filmu.

   více...

  • Hellraiser: Hellseeker Hellraiser: HellseekerJohnnyD 06.08.2004 3/10 5,19/10

   Hellraiser: Posol z pekla je piate pokračovanie kultového filmu Hellraiser režiséra Clive Barkera. Opäť sa tu stretávame s Cenobimi, ich vodcom Pinheadom, Kirsty Cottonovou a samozrejme s hlavolamom. Nuž, ale poďme po poriadku.

   Na začiatku filmu môžeme vidieť, ako Kirsty so svojim manželom sa vezú na aute a zrazu havarujú a spadnú do rieky. Následne sa pozeráme na jej manžela, ktorý nehodu prežil a niekto mu umožní „pozrieť sa do minulosti“. Zistí, že jeho manželka je nezvestná a jeho obviňujú z poistného podvodu = zabil manželku, aby zhrabol prachy. Vyjavujú sa mu z minulosti sekcie života a odhaľuje svoje pravé ja. Stretáva sa s vodcom tajomných Cenobitov Pinheadom a ten mu občas povie nejakú tú „múdrosť“ až kým mu neodhalí celú pravdu okolo jeho manželky. Pred tým stihne zabiť pár jeho mileniek a kolegov. Lenže vtedy sa od Pinheada dozvie, že bol iba súčasť výmenného obchodu medzi Pinheadom a Kirsty.

   více...

  • Hellraiser: Deader Hellraiser: Deaderhumanbeing 01.06.2005 3/10 4,57/10

   Počínaje čtvrtým dílem si před sledováním každého nového Hellraisera říkám, že tento díl

   bude lepší než ten předchozí a skoro ve všech případech tomu tak není. Po prvních dvou

   dílech, kdy výroba opustila břeh britského ostrova, šla kvalita série značně dolů, s tím, že

   více...

  • Hellraiser: Hellworld Hellraiser: Hellworldhumanbeing 11.09.2005 2/10 3,33/10

   "Let's Party!"

   V osmém díle Hellraisera se Rick Bota oprostil od jakéhokoli napodobování, z něhož mohl být

   z celkem jasného důvodu v minulosti nařčen - stačí se po pětce Inferno podívat na Botův debut Hellseeker

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!