Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Supernatural Supernatural

Supernatural

Naposled přidané filmy k tématu

  Oculus Evilspeak The Darkening Deliver Us from Evil Penny Dreadful

  House of VHS Haunter R.I.P.D. Mr. Jones The Conjuring

 • Poslední novinky k tématu

  • Lesapán Lesapánevilmind 10.03.2015

   Na Hithitu začala včera crowdfundingová kampaň na natočení kraťasu Lesapán o hejkalovi. Potrvá do konce dubna, a peníze se vybírají na celotělovou latex masku hlavního monstra, formovanou šikovnými, leč dosud ve filmu příliš nevyužitýma rukama Vlada Taupeše. Osobně je pro mě ale příslibem kvalitní podívané především jméno Pavla Soukupa (Třída smrti), který je i hlavní hvězdou níže embednutého videa, kde vysvětluje, na co přesně vlastně ty peníze jsou třeba... Za mě velkej palec nahoru!

   více...
  • Upoutávka na Insidious Chapter 3 Upoutávka na Insidious Chapter 3humanbeing 23.10.2014

   James Wan před pár hodinami odhalil na své Faceboovské stránce "teaser" trailer ke třetímu dílu Insidious. Ten bude dějově předcházet událostem z předchozích dvou dílů. Ještě než se Elise Rainierová zabývala trablema rodiny Lambertových, měla na starosti neméně hrůzný případ mladé dívky Maggie, kterou si vyhlédla zlá nadpřirozená entita. Nakolik se nově zvolený režisér Leigh Whannell (scenárista všech dílů Insidious) přiblíží k preciznosti Jamese Wana, to se dozvíme 28. května 2015, kdy proběhne česká kinopremiéra... Osobně mi přijde upoutávka jako hodně povedená.

   více...
  • Scott Derrickson o Sinister 2 Scott Derrickson o Sinister 2humanbeing 20.06.2014

   Kdy půjde Sinister 2 do kin, to se ještě neví. Scott Derrickson, režisér prvního dílu, který u dvojky figuruje jako producent a spoluautor scénáře, se krátce rozpovídal o pokračování: "Natáčení začne v srpnu a já se ho budu účastnit. Scénář jsem napsal spolu s C. Robertem Cargillem. Byl to namáhavý proces a jeho psaní nám zabralo velmi dlouhou dobu. Vyhodili jsme spoustu stránek, protože jsme se nechtěli spokojit s předvídatelným scénářem a chtěli jsme, aby z toho bylo poznat, že jde o pravé pokračování Sinister, takové, které bysme my chtěli vidět, protože jsme vážně velcí fandové horroru. Víme moc dobře, jak to bývá s horrorovými sériemi, a oba dva to hodně vnímáme, když se pokazí, a tohle nikdo z nás nechce. Myslím si, že jsme to chytili za ten správný konec; stojí to na svěžím nápadu a je to nepředvídatelné, a zároveň jsou tam ty věci, které chcete vidět v pokračování Sinister."

   Zdroj: AITHD

  • Spectral Spectralhumanbeing 08.06.2014

   Jsou to bezmála tři roky, kdy jsem tu poprvé a taky naposledy psal o Spectral, filmu, jenž by se dal popsat jako seriózní verze Krotitelů duchů. Teď se, zdá se, daly práce na projektu do pohybu - podle nejnovějších zpráv bude jednu z rolí (pravděpodobně jednoho z "krotitelů") hrát Max Martini (Pacific Rim). V únoru byl oznámený vůbec první herec, James Badge Dale (World War Z). Film pro Legendary Pictures natočí debutující režisér Nic Mathieu. Spectral by podle producentů měl připomínat Černý jestřáb sestřelen, akorát s tím rozdílem, že se tu bude bojovat s nadpřirozenem, namísto somálských vojenských jednotek.

   Zdroj: Deadline

  • Třetí Insidious má režiséra Třetí Insidious má režisérahumanbeing 08.05.2014

   Režisér předchozích dvou dílů Insidious James Wan nebude tím, kdo se ujme režisérského megafonu v případě třetího Insidious. Jednak si nedávno dal od horrorového žánru pauzu, zadruhé má momentálně poměrně dost práce s posledním dílem předlouhé série Fast and Furious. Řešení situace tak bylo asi snadné, protože režijní otěže převezme jeho nejbližší kolega, scenárista většiny Wanových filmů Leigh Whannell. Bude to pro něj režijní debut, takže jisté obavy jsou na místě, ale snad od Wanova režijního umu alespoň něco pochytil - kdyžtak může kdykoli použít nápovědu po telefonu. Oba díly Insidious se, mimochodem, umístily na špici našich čtenářských anket o nejlepší horror roku - Leigh Whannell má tak před sebou úkol vpravdě nelehký: pokusit se o hattrick ve studnovské čtenářské anketě. Držím mu palce.

   Natáčet se začne 7. července. Světová premiéra pak proběhne 3. dubna 2015.

  • Režisérem Sinister 2 se stává... Režisérem Sinister 2 se stává...humanbeing 18.04.2014

   Před rokem se Scott Derrickson nechal slyšet, že režii druhého dílu skvělého Sinister nepředá jen tak někomu a jmenování tak můžeme chápat jako gesto velké důvěry. Sinister 2 bude režírovat brit Ciaran Foy, který debutoval před dvěma lety zajímavou horrorovou podívanou Citadel. A pokud vás snad Citadela nenadchla a začínáte mít obavy, tak vězte, že scénář napsala tatáž dvojice mající na svědomí první Sinister, tj. Derrickson a Cargill.

   Zdroj: Blumhouse

  • Diver Diverhumanbeing 11.03.2014

   Mike Flanagan, autor famózně vyhlížejícího horroru Oculus, nezahálí: v létě začne pro Intrepid Pictures (Oculus) natáčet film Diver. V něm budou členové speciálního týmu vstupovat do myslí zavražděných lidí, aby prožili jejich poslední okamžiky - a to ne z důvodu, že by trpěli masochistickými sklony, ale proto, že policie je s vyšetřováním v koncích a tohle je prostě jediný způsob, jak zjistit, kdo za vraždou stojí. Takový vstup do mysli mrtvoly zní jako poměrně snadná a bezpečná procedura, jenže, jak se brzy dozvíme, není tomu tak: jejich konání se znelíbí nadpřirozené síle hlídající bariéru mezi životem a smrtí. Takže by to podle všeho mělo být tak trochu jako Cela, jen s dalším twistem navrch.

   zdroj: Deadline

  • Deliver Us from Evil trailer Deliver Us from Evil trailerhumanbeing 08.03.2014

   Na netu se objevila upoutávka na nejnovější film Scotta Dericksona (Sinister) Deliver Us from Evil. Něco o ději jsme zmínili zde (to se ještě počítalo s názvem Beware the Night). Vypadá to slibně, co říkáte? Mimochodem, čeští kino distributoři posunuli datum premiéry na 7. srpen, což znamená, že na film budeme moci vyrazit o dva týdny dříve, hurá...

   více...
  • Email Emailhumanbeing 15.02.2014

   Investigativní novinářka Thea Hartley odjíždí do Singapuru vypátrat okolnosti záhadné smrti její sestry. Na místě zjistí, že do sestřiny elektronické schránky byl zaslán údajně prokletý email. A že to není jen tak obyčejný email, se potvrzuje ve chvíli, kdy Thea zjišťuje, že ten stejný mail přišel i několika dalším lidem, kteří nedávno zemřeli. Pokud vám zápletka Emailu připomněla Ringu, plakát pod novinkou tenhleten japonský horror připomíná už bez jakýchkoliv pochybností. Doba se mění a VHS rekordéry nahradily počítače (i když takhle po stránce češtiny není jisté, co nahradilo co) a i Ringu série tohle vzala na vědomí, když nám předloni představila elektronickou Sadako. Film singapuřana Kelvina Tonga (The Maid) Email na mě tak z dostupných informací působí jako nelegitimní remake Sadako 3D (pamatujete si na FearDotCom vykrádající nejnovější asijské horrory?). Ač to vypadá maximálně podezřele, odsoudit film dopředu zkrátka nejde a tak nezbývá než doufat, že výsledek bude mnohem, mnohem lepší, než jak Email na mě momentálně působí. Z herců, resp. hereček byla zatím potvrzena Nikki Reed, kterou můžou znát fanynky filmové série Twilight. Natáčení započne v květnu...

   více...
  • Minion Minionhumanbeing 10.02.2014

   Velmi zajímavě vyhlížející nově oznámený horror od Petera Cornwella (Haunting in Connecticut) nazvaný Minion právě hledá sponzory. Půjde o netradiční propojení horroru a martial arts bojových umění, kde nebudou chybět nečekané zvraty a dosud neviděná akce - jak se alespoň píše na letáku, který obdrželi potenciální sponzoři. Děj filmu začíná na rozlučkovém večírku, který svému učiteli bojových umění uspořádali jeho žáci. Během zábavy se ale žáci s velkým překvapením dozvědí, že jejich učitel je posedlý zlou silou a v té chvíli začne doslova boj o život. Zní to vážně skvěle, tak doufejme, že se zdaří i ten výsledek. Peter Cornwell momentálně dokončuje snímek Mercy, jenž je již nějaký čas v postprodukci...

   Zdroj: ScreenDaily
  Poslední recenze k tématu

  • The Conjuring The Conjuringhumanbeing 19.08.2013 9/10 9,00/10

   James Wan, režisér obdivovaného, ale i proklínaného, Saw letos vrací úder se dvěma duchařinami. Ta druhá je pokračování Insidious, ta v tuto chvíli o něco důležitější je filmová adaptace skutečného případu ze sedmdesátých let, kdy se rodině Perronových na Rhode Islandu začaly dít podivnosti, podobné těm, které každý rok vídáme v nových dílech Paranormal Activity. Osobně neuveřitelným filmům podle skutečnosti jejich trvání na tom, že jsou skutečné, moc nefandím, ale nakonec je to asi jedno: pravdu se stejne nikdy nedozvíme! Když to v případě těch nadějných snímků přitáhne víc lidí do kin, je to jen dobře. I v případě, že vám spojení "duchařina" a "podle skutečné události" přijde přitažené za dlouhé vlasy, rozhodně doporučuji si o pozadí snímku The Conjuring - do češtiny povedeně preložené jako V zajetí démonů - něco přečíst (na internetu je toho o rodině Perronových hodně). A to jednak z toho důvodu, že je to opravdu zajímavé počtení, ale také proto, že to může přidat na zajímavosti filmového zážitku.

   více...

  • Sinister Sinisterhumanbeing 06.11.2012 8/10 7,00/10

   Ellison Oswalt, spisovatel zaměřující se na skutečné kriminální případy, se přestěhuje společně se svojí manželkou a dětmi do domu, ve kterém kdosi nedávno vyvraždil celou rodinu. Krátce po vybalení věcí nachází na půdě několik nahrávek domácích videí s nevinnými názvy: Rodinné grilování, Věšení, Koupání... Až teprve po zapnutí promítačky se dozvídáme, že snímky mají více společného s La Fin Absolue du Monde, než-li s pořadem Neváhej a toč.

   více...

  • Le porte dell'inferno Le porte dell'infernoasar210997 22.04.2011 7/10 nehodnoceno

   UPOZORNĚNÍ: Nemám rád staré (moderní jsem zatím žádný neviděl, nebo si to alespoň neuvědomuji) italské horory.

   Film, jako Le porte dell'inferno (v češtině přeloženo jako Brána do pekel), dokáže už jenom svým posterem nalákat kdejakého filmového – a hlavně hororového – diváka, který třeba jenom prochází kolem trafiky (film byl totiž distribuován 28. 7. 2010 distributorem Řiťka Video do českých trafik) a nebo se znuděně prohrabává na nějakém On-line E-shopu. A když už si dotyčný požádá o prohlédnutí/rozklikne odkaz, zjistí, že navíc film obsahuje docela originální a hlavně velice zajímavý děj. Co víc si přát?

   více...

  • Livide Lividehumanbeing 04.05.2012 7/10 nehodnoceno

   Livid byl jedním z mých nejočekávanějších filmů tohoto roku, aby taky ne, když jeho režiséři stojí za jedním z nejlepších horrorových snímků minulé dekády. Jejich předchozí příspěvek Inside byl po všech stránkách excelentní, a nebýt několika drobných "čmouh", býval by si vysloužil v mojí recenzi desítku. Pojďme se teď podívat, jak se povedlo navázat na jeden z nejdrsnějších horrorů posledních let, jak dopadl snímek, jehož název v překladu do češtiny zní Bledý.

   více...

  • Timesweep Timesweephumanbeing 16.12.2011 2/10 nehodnoceno

   Dvacet let před španělským zombie horrorem Rec se skupinka nezávislých filmařů v čele s režisérem Danem Diefenderferem dala do podobného nápadu. Výsledkem je horror Timesweep, který má se španělským Rec několik výrazných podobností.

   více...

  • Kill Katie Malone Kill Katie Malonehumanbeing 03.10.2011 4/10 nehodnoceno

   Na snímek s netradičně znějícím názvem Kill Katie Malone jsem se těšil od chvíle, co jsem si přečetl zápletku ze zdejší novinky. Ne, že by byla nějak zvlášť originální, cosi neotřelého na ní ale určitě je. A to při dnešní přemíře neoriginálních zombie filmů, plochých vyvražďovaček a nekonečného přísunu torture porn filmů působí jako mast na čerstvě otevřenou ránu.

   více...

  • Fever Lake Fever Lakeasar210997 10.04.2011 7/10 nehodnoceno

   Fever Lake (v České republice známý pod jménem Jezero hrůzy) je druhým hororem, který jsem si koupil v trafice od DVD Edice (první bylo opravdu „kvalitní“ Město mrtvých). Proč vám tohle říkám? Protože ti, co neznají tenhle film, již určitě poznali zmíněného českého distributora – a tak se mohli připravit na to, co je dále čeká…

   více...

  • Don't Be Afraid of the Dark Don't Be Afraid of the Darkhumanbeing 24.09.2011 6/10 nehodnoceno

   Malá Sally se stěhuje se svým otcem a jeho novou přítelkyní do starého sídla na Rhode Islandu. Do toho stejného domu, v němž jednoho z bývalých majitelů cosi vtáhlo do sklepa. Cosi hladového, prahnoucího po krvi a dětských zubech.

   více...

  • Final Destination 5 Final Destination 5humanbeing 09.09.2011 7/10 4,33/10

   Po dvou letech je tu další Final Destination. Je to již pátý díl, což je na rozdíl od toho předchozího patrné i z čísla u názvu. Čtyřka se, jak jistě každý ví, jmenovala The Final Destination, což mohlo naznačovat, že půjde o úplně poslední film v sérii. Byla by to škoda. Zaprvé proto, že čtyřka nebyla nijak výjimečná, rozhodně by to nebylo skvělé zakončení série, a druhak z důvodu, že Final Destination 5 se povedlo.

   více...

  • Sint Sinthumanbeing 13.07.2011 8/10 nehodnoceno

   Dick Maas zavraždil Santa Clause. Samozřejmě vše bylo ututláno, aby nevznikla panika. Někdo ze štábu si následně uvědomil, že o Vánocích chodí vlastně ještě Mikuláš - na jeho zavraždění už ale nezbyly finanční prostředky. A tak se za poslední peníze štáb v čele s Dickem Maasem rozhodl, že si pro zábavu natočí horror, který očerní Mikuláše natolik, že jeho popularita sjede jako po skluzavce hezky do bazénku plného krve. Tak úvod by byl, tudíž přejděme dále.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Evil Dead 2 Evil Dead 2Pepak 11.08.2003 7/10 9,29/10

   První Evil Dead patřil k velkým překvapením počátku 80. let a svému režisérovi a hlavnímu hrdinovi zajistil značný věhlas. Spousta lidí se do laciného, ale velice účinného horroru doslova zamilovala. Proto nepřekvapí, že se o pár let později objevil druhý díl, to je u úspěšných filmů úplně normální. Zajímavé ale je, že Evil Dead 2 není jen tím samým v novém kabátu, jak je u většiny pokračování zbykem, ale svébytným dílem s vlastním obsahem a atmosférou.

   více...

  • Suspiria SuspiriaSangrail 15.11.2006 7/10 9,22/10

   Suzy Bannyon přilétá z New Yorku do Německa, aby studovala balet na „nejslavnější taneční akademii světa“ ve Freiburgu. Je noc, průtrž mračen, nepříjemný taxikář nepomůže se zavazadly, neobtěžuje se zdvořilostmi; temné ulice působí nepřátelsky, jízda trvá dlouho, vede lesem; do akademie, ponuré budovy v neznámu, se nedá dozvonit, Suzy nezbude než nasedout do taxíku a vrátit se do města. Po čase patrně pustí z hlavy výjev, který zažila v prudkém dešti na nádvoří akademie: jakási dívka vyběhla ze dveří, něco zakřičela, těžko jí rozumět, a jako šílená se rozeběhla podél silnice. Tato dívka bude nalezena visící na tenké šňůře uprostřed křiklavě růžové art-decové dvorany, zmáčená krví, rozbodaná, s velkou otevřenou ránou v hrudníku, a my, laskaví diváci a svědci její surové a zdlouhavé smrti, se vrátíme zpět k Suzy.

   více...

  • Evil Dead Evil DeadPepak 07.08.2003 7/10 9,07/10

   Evil Dead je dalším z horrorů, které u nás zkultovněly ještě v socialistických dobách (tehdy ovšem pod barvitými a nesmyslnými názvy typu "Chata lesního ducha"). Ale narozdíl od dříve recenzovaného City of the Living Dead, který je kultovní vlastně jen u nás, převážně z historických důvodů, Evil Dead je obdivovaný všeobecně. Možná až příliš.

   více...

  • In the Mouth of Madness In the Mouth of MadnessKLAUN_DOMINANT 18.05.2004 9/10 9,00/10

   Tak vás tady vítám u odpoledního čaje u posezení na téma "John Carpenter je bůh, mistr napětí, génius, masér, a kdo ví co ještě". Kdo si myslí něco jinýho, ten bude dlouze mučen, následně opravdu krutě zavražděn v tradici mistra GORE Lucia Fulciho (viděl bych to na pochování zaživa ve společnosti červů) a jeho mrtvola bude ještě řádně zohavena. Tak, úvod bychom měli za sebou a můžeme (se) na to vrhnout.

   více...

  • El Laberinto del Fauno El Laberinto del FaunoHonza Mazanec 10.11.2006 10/10 9,00/10

   Existují dva důvody proč se cizokrajný režisér působící v Americe vrací do své domoviny. Buďto se mu už v Americe nedaří nebo pochopí, že přišel o svůj um (to je důvod proč John Woo odjel zpátky do Hong Kongu točit historický válečný epos a Paul Verhoeven do rodného Holandska naproti tomu drama z prostředí 2. světové války) nebo si odskočí natočit něco menšího před dalším velkým projektem. A právě tím je nový film režiséra Guillerma del Tora El Laberinto del Fauno (v zámoří pak pokřtěn na Pan´s Labyrinth). K tomu snad ještě dodám, že tím velkým projektem mám na mysli druhého Hellboye, ale o tom až jindy.

   více...

  • The Lost Room The Lost Roomhumanbeing 17.12.2006 9/10 9,00/10

   Od televizní tvorby se většinou nedá čekat nic přehnaně kvalitního a když už se něco takového natočí, bývá to zpravidla jednou za čas. Od ukončení výborného sci-fi miniseriálu Firefly už nějaký ten čas uplynul, otázkou tedy bylo od jaké televizní stanice se kvalitního počinu dočkáme nyní. A dopadlo to opravdu zajímavě, vítězem se stal kvalitativně spíše slabý Sci Fi Channel. Nevím nakolik tato stanice do tvorby nového miniseriálu The Lost Room zasahovala, ale vzhledem k fantastické kvalitě bych řekl, že skoro vůbec. Autory Ztracené místnosti jsou Craig R. Baxley (Dark Angel) a Michael W. Watkins (televizní seriály Quantum Leap, Prison Break), kteří ze zajímavého materiálu vytěžili snad úplné maximum. O minisérii (čítající tří díly, každý po hodině a púl) můžu říct, že je nejlepší svého druhu za hodně dlouhou dobu.

   více...

  • El Laberinto del Fauno El Laberinto del Faunosteelydan 31.08.2007 8/10 9,00/10

   Překvapilo mě, že recenze na Faunův Labyrint se na Studně ještě neobjevila. Lze samozřejmě říci, že film, který vyhrál zvláštní cenu v Cannes a který je distribuovaný jako - ehm - pohádka pro děti, tu nemá co dělat, ale i pro člověka, který shlédl nikoli nepodstatnou část filmů zde recenzovaných, byl tento film rozhodně poutavý a v podání na velkém plátně vzbuzoval velmi silné a chvílemi až nepříjemné pocity. Samozřejmě se tento film nedá srovnávat s typickými horory, ale jasně ukazuje, co by jeho režisér dokázal, kdyby chtěl.

   více...

  • The Conjuring The Conjuringhumanbeing 19.08.2013 9/10 9,00/10

   James Wan, režisér obdivovaného, ale i proklínaného, Saw letos vrací úder se dvěma duchařinami. Ta druhá je pokračování Insidious, ta v tuto chvíli o něco důležitější je filmová adaptace skutečného případu ze sedmdesátých let, kdy se rodině Perronových na Rhode Islandu začaly dít podivnosti, podobné těm, které každý rok vídáme v nových dílech Paranormal Activity. Osobně neuveřitelným filmům podle skutečnosti jejich trvání na tom, že jsou skutečné, moc nefandím, ale nakonec je to asi jedno: pravdu se stejne nikdy nedozvíme! Když to v případě těch nadějných snímků přitáhne víc lidí do kin, je to jen dobře. I v případě, že vám spojení "duchařina" a "podle skutečné události" přijde přitažené za dlouhé vlasy, rozhodně doporučuji si o pozadí snímku The Conjuring - do češtiny povedeně preložené jako V zajetí démonů - něco přečíst (na internetu je toho o rodině Perronových hodně). A to jednak z toho důvodu, že je to opravdu zajímavé počtení, ale také proto, že to může přidat na zajímavosti filmového zážitku.

   více...

  • Prince of Darkness Prince of DarknessKLAUN_DOMINANT 21.04.2004 10/10 8,90/10

   Jsou horory které se vám líbí a po shlédnutí máte příjemný, případně příjemně nepříjemný pocit, ale jsou také horory, které vás absolutně zničí (stává se to párkrát za život - něco jako filmový orgasmus) a vy po dokoukání jenom bezmocně sedíte s otevřenou pusou a opakujete "To neni možný, kurva nářez, hustý". Přesně to se mi stalo u Vládce Temnot.

   více...

  • Sleepy Hollow Sleepy HollowKelt 24.12.2004 8/10 8,73/10

   Už dávno sa tradujú povesti (či skôr rozprávky?!) o bezhlavom rytierovi. Či už je to v USA, ale u nás v strednej Európe. Filmom Sleepy Hollow, ktorý mal určite úspech aspoň u niektorých horrorových fanúšikov, sa táto povesť dostala znova na výslnie. Režisér Tim Burton síce tentokrát primiešal k horroru aj trochu tej stredovekej rozprávky, celkovo však film vyznel hororovo. Práve preto sa miestami podobal na Bratstvo Vlka, no oproti tomu bol film Sleepy Hollow značne lepší... Tak sa pusťme do toho a odhaľme záhadu...

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!