Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 25 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Z domova Z domova

Z domova

Naposled přidané filmy k tématu

  Poslední výkřik Neusínej 2 Total Detox Normal Pražské noci

  Podobizna Pehavý Max a strašidlá Panna a netvor Morgiana Hodně divné příběhy

 • Poslední novinky k tématu

  • Hladová řeka - youtube premiéra Hladová řeka - youtube premiéraevilmind 04.05.2017

   Dnes má na youtube premiéru horrorový kraťas Hladová řeka Josefa a Adély Blažkových - Anita (Nikola Minářová) se spolu s majitelem půjčovny loděk Tomem (Tomáš Mann) vydává hledat svou sestru, která zmizela v mrtvém přehradním rameni. Odlehlá část vodní nádrže je proslulá podivnými tragédiemi...

   více...
  • Psychopompos: H.P. Lovecraft ve 3D! Psychopompos: H.P. Lovecraft ve 3D!humanbeing 17.10.2016

   Skupinka mladých filmařů z Písku prosí o pomoc s dokončením absolventského filmu podle H. P. Lovecrafta na Startovači. Psychopompos vypráví příběh obyvatel jedné malé české vesnice na začátku 19. století, nad kterou se tyčí tajemný hrad. Jeho majitelé Madame a Sir De Blois ovládají magické síly. Proti nim se rozhodne bojovat Maxmilián a jeho matka Světlana, aby společně ochránili malého Jana.

   Film teď čeká nákladná postprodukce, která je sice už zafinancována, přesto by ale tvůrcům velmi pomohlo, kdyby fanoušci přihodili nějaký svůj peníz. A za něj rozhodně nepřijdou zkrátka, jak je u Kickstarterů zvykem. Odměny jsou od samolepek a placek, přes digitální kopii filmu až po unikátní odměny jako hadí přívěšek, brož s portrétem H. P. Lovecrafta a samozřejmě vstupenky na premiéru - jak v Praze, tak i v Brně -, a spoustu jiných. Podle dostupných informací se na filmu podíleli i zkušení veteráni. Krom začínajících herců se tu v jedné roli objeví bývalá rosnička Michaela Dolinová, hrající zde matku Světlanu. V traileru se mihne i vlkodlak, nebo lépe řečeno jeho velmi chlupatá ruka (pokud nejde o vlkodlaka, ale o velmi chlupatého herce, tak se omlouvám). Trailer po kliknutí na více...

   více...
  • George A. Romero ve Varech! George A. Romero ve Varech!evilmind 22.06.2015

   Letos teda vyžírám smůlu fakt do dna - zatímco ležím doma s přetrženou achilovkou, na 50. ročník MFF v Karlových Varech přijíždí jako host George A. Romero. Kromě svých filmů (Martin, Noc oživlých mrtvol a Creepshow) má především uvést restaurovanou verzi filmové adaptace opery J. Offenbacha Tales of Hoffmann z roku 1951, které je známým obdivovatelem. A všem děsně závidím, že tam můžou jet, a osobne se s ním setkat... :-(

  • Pionýři hororu 2 online již dnes! Pionýři hororu 2 online již dnes!evilmind 06.06.2015

   Český horor vstává z hrobu... už podruhé! Druhá řada úspěšného českého hororového seriálu vás vyděsí další várkou hrůzostrašných krátkých filmů od domácích filmařských talentů!

   Všech 5 pionýrských filmů vypustíme o 18:00 na Youtube kanálu:

   https://www.youtube.com/user/pionyrihororu

   Uvidíte:

   více...
  • Howard 15 Howard 15obitus 06.06.2015

   Před třemi minutami vyšlo patnácté číslo horrorového magazínu Howard. Z obsahu vybíráme: Animovaná hrůza, Nejoblíbenější horrorové mordy, Rozhovor: Graham Masterton, Rozhovor: Nikola Votočková, Pionýři hororu 2, Český animovaný horror, Joel-Peter Witkin, Polský filmový a televizní horror IV, Nálož povídek, Hromada recenzí, Reportáže, Komiks. Stahovat můžete zcela zdarma zde.

   více...
  • Howard 13 & 14 Howard 13 & 14obitus 11.03.2015

   Půlrok se s půlrokem sešel a já si vzpomněl na své přihlašovací údaje na Studnu. Díky tomu vám mohu doporučit hned dvě čísla elektronického magazínu Howard najednou. To vousatější vyšlo před Vánoci a jeho leitmotivem byla smůla v horroru. Hemží se to v něm číslem třináct a rozbitými zrcadly, ale vy ho můžete stahovat bez obav z prokletí. Aktuální číslo 14 vyšlo minulý týden a kromě jiného se hojně zaměřuje na horror od protinožců. I to je zdarma ke stažení. Pokud preferujete osvědčenou verzi pro čtečky, najdete ji dříve či později na stránkách Howarda.

  • Lesy Lesyhumanbeing 02.12.2014

   Ivan Kučera, který kdysi na Studnu napsal desítky recenzí a článků, nedávno vydal svůj druhý hororový e-book, Lesy. Čeští zájemci si ho můžou koupit na českém Martinusu za 119 Kč a slovenští za 4,95 eur na slovenském Martinusu. Na linkovaných stránkách si můžete zadarmo přečíst úvod románu. E-book je výlučně ve slovenském jazyce.

   Anotace: "Bezdetný pár sa sťahuje na vidiek do domu s temnou minulosťou. V tesnej blízkosti hlbokých lesov prichádza na stopu...

   více...
  • Howard 12 Howard 12obitus 06.09.2014

   Tři měsíce utekly jako voda a je čas na další Obitův shameless plug. Dvanácté číslo horrorového magazínu Howard přináší mimo jiné pohled na Psi v horroru, profil Miloslava Švandrlíka, seznámení s ženami Alfreda Hitchcocka, rozhovor s autorem Třídy smrti Pavlem Soukupem a nadějným spisovatelem Martinem Štefkem, čtvrtý díl textu o Polském filmovém a televizním horroru a reportáž z návštěvy Grahama Mastertona v Ostravě. Samozřejmostí jsou hromady povídek a recenzí. Jak je dobrým zvykem, zároveň s pdf vychází také verze pro čtečky.

   více...
  • Hra na vraha, part II Hra na vraha, part IIevilmind 25.08.2014

   Nějak nám to tu osiřelo, humanbeing zmizel neznámo kam, a já jsem vždycky přes léto plně vytížen na mistrovství světa v Dofusu... Nicméně! Alespoň něco z došlých emailů.

   Film "Hra na vraha" horrorového nadšence Pavla Žďárka jsem tu recenzoval už v roce 2003, a dodnes si pamatuju, že jsem ho tehdy na recenzi dostal jako jediný film v historii Studny na VCD - tj. fakticky mpeg1 přepis z VHS. Trailer druhého dílu najdete pod více, a na první pohled to vypadá, že se Pavel za ty roky moc neposunul, což, protože tak z povzdálí sleduju jiné jeho zajímavé projekty, mě opravdu překvapilo. Nicméně na téhle stránce na Startovači, na které můžete podpořit vydání obou dílů filmu ve sběratelské edici na DVD, najdete vysvětlení - volně navazující dvojka byla natočena už v roce 2002, ale na veřejnost se dostává až letos...

   více...
  • Horor čtvrteční noci na ČT2 Horor čtvrteční noci na ČT2humanbeing 30.06.2014

   Přes prázdniny každou čtvrteční noc na ČT2 poběží horror v rámci pásma zvaného Horor čtvrteční noci. První tři oznámené filmy jsou: původní verze Carrie (3.7.), The Mist nebo taky v českém překladu Mlha (10.7.) a Død snø neboli Mrtvý sníh (17.7.). Docela sympatický výběr, ačkoli osobně bych preferoval nějaký méně nápadný horrorový kousek, který třeba není tak dobrý, jako výše zmíněné filmy, ale už je to docela dlouho, co byl uveden na televizních obrazovkách v českém znění (a že z tehdejších pátečních nocí na Nově by se dalo vybírat!). Teď mě tak napadá, kdy naposledy běžela v televizi Pověrčivost?

   Edit: Aha, ČT vyrobila upoutávku, z níž můžeme zjistit, co všechno se bude vysílat - embednuta níže. Schválně, kdo je uhodne všechny! :)

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • Panna a netvor Panna a netvorasar210997 17.04.2011 10/10 nehodnoceno

   Francie se v moderním světě filmu zapsala zejména v humorném žánru – a to hlavně díky snad nejznámějšímu francouzskému herci Gérardu Depardieu. Komedie jako Tais-toi!, RRRrrrr!!!, Astérix et Obélix či Les Visiteurs se stali hity nejen ve své rodné zemi, ale také zde – v České republice. Tyhle filmy nejsou však ty jediné, které si zaslouží nějakou tu úctu - La Belle et la bête (do češtiny přeloženo jako Kráska a Zvíře) z roku 1946 se neproslavilo jenom jako prototyp tohoto motivu, ale také díky českému „remake“ Panna a Netvor z roku 1978.

   více...

  • Total Detox Total DetoxLament 31.01.2011 9/10 6,10/10

   Martin si občas šlehne. Jen tak, aby unikl realitě. To se ovšem nelíbí jeho otci, a tak ho zavře doma a pouští ho jen na terapii. Martin proto netuší, že ve městě umírají v kalužích krve feťáci.

   Když se řekne slasher, představíme si dnes prefabrikovaný happy meal se spoustou kečupu. 20% srandy, 20% krve, špetka koz. Prostě lehký snack, často bez chuti, bez zápachu. Tak tohle od nového filmu Romana Vojkůvky neočekávejte, ačkoliv koz se vám dostane. Pokud bylo Někdo tam dole mě má rád spíše inspirované cool americkou školou, Total Detox přímo řve Itálie. Nesmírně tísnivá atmosféra, místy pocit neurčitého bizarna, sugestivní hudební ruchy, ale zejména závěrečné objevení se postavy typické právě pro italskou klasiku.

   více...

  • Seance Seanceevilmind 17.02.2010 7/10 nehodnoceno

   Nedávno jsem ručně procházel kompletní databázi novinek Studny a doplňoval k nim pro budoucí funcionality příslušná imdb spojení. Občas bylo docela zajímavé sledovat jak jsme před 5 lety psali o něčem, co později vzniklo, nebo vůbec nevzniklo, kolikrát se tu diskutoval konkrétní očekávaný titul, apod. Mezi hypovanými trháky se kupodivu objevil i jeden film český - horrorový kraťas Robina Kašpaříka Seance, o kterém jsme jen za poslední rok psali osmkrát. Na studentský film rozhodně nadprůměrně propracované PR (většinu těch zdejších příspěvků nám poslali sami), o filmu se od začátku vědělo, byla o něm hodinová diskuse na ČT2, a slavil úspěchy na několika zahraničních festivalech. To samozřejmě nastavilo laťku očekávání patřičně vysoko... Na Festivalu otrlého diváka se pak letos konečně dočkalo i širší české publikum, byť jsem si na obou pražských projekcích Seance několikrát vzpomněl na přísloví o perlách a sviních.

   více...

  • T.M.A. T.M.A.humanbeing 17.07.2009 6/10 4,70/10

   Český horror v kinech vidí člověk jen jednou, až párkrát za život, takhle smutná situace panuje v našich luzích a hájích. Proto je film T.M.A., nový horror od Juraje Herze, výjimečný a měli byste tak minimálně vědět, že tu je a také to, že není úplně špatný, jako většina českých pokusů, které končí na DVD. K názvu filmu snad jen to, že za něj můžou nepřímo američtí producenti, kteří české slůvko Tma nedokáží vyslovit tak, aby to neznělo pro oba národy divně. Došlo ke kompromisu, Tma je název pro nás, The Mysterious Address pro američany a ostatní. Anglický název toho o filmu sděluje o něco víc, než ten český, avšak ten náš zase obsahuje hlavní téma, o kterém tento film vypráví - i když zase tak jistě to tvrdit nemůžu, jelikož Tma je film podivný, nejasný a pro horrorového fanouška málo srozumitelný.

   více...

  • Někdo tam dole mě má rád Někdo tam dole mě má rádLament 18.01.2009 9/10 7,22/10

   Oto je hluboce věřící muž, pravidelně navštěvující kostel. Má hezkou ženu a milou dceru, která ho očividně miluje. Ovšem poté, co dojde k jeho napadení neznámým násilníkem, je Oto upoután na vozík, nemůže se pohnout, nemůže mluvit. Jediné, čím může hýbat, jsou oči...

   více...

  • Vsichni do jednoho Vsichni do jednohohumanbeing 15.12.2008 6/10 nehodnoceno

   Je zajímavé, že ještě dnes české luhy a háje (až na nějakou tu výjimku) zcela ignorují domácí filmovou horrorovou tvorbu. V Evropě na západ, sever a jih od nás je už víceméně zavedená - a to i v zemích, které si s horrorem donedávna moc netykaly (např. severské země). Na vině je asi špatné přerozdělování peněz z fondu české kinematografie - asi to nebude jen náhoda, že peníze vždy putují do kapes čtyřem pěti známým režisérům (těm, co točí pořád to samé). Vidím to tak, že pokud se systém přerozdělování nezmění (nebo dokud nepřejdeme na norský systém financování filmů), český horror bude záležitostí spíše nezávislých režisérů.

   více...

  • Studna StudnaSolaris104 31.05.2008 8/10 nehodnoceno

   Seriál 30 případů majora Zemana zná snad každý. Ne každý ale ví, že po 26. dílu zvaném Studna se jmenuje tento hororový web. Evilmind se nechal inspirovat tímto geniálním dílem propagandistického seriálu, když zakládal filmový server pro fanoušky hororu. A teď si pojďme přiblížit děj tohoto legendárního filmu.

   více...

  • Šílení Šíleníkaren 26.01.2008 7/10 nehodnoceno

   Tvrzení, že český horor prochází problematickým obdobím, by musel doprovázet dovětek, kdyže na tom byl tenhle žánr v Česku dobře. Zlatý fond temných snímků věru nemáme. Tím spíše by pozornosti českého publika neměly ucházet perly z režijní taktovky Jana Švankmajera, jehož tvorbou morbidní temnota dokonale prostupuje. Tentokrát bych se chtěla zaměřit na Šílené.

   více...

  • Spalovač mrtvol Spalovač mrtvolAtaxia 07.10.2007 10/10 10,00/10

   Filmová adaptace psychologické hororové knihy Ladislava Fukse Spalovač mrtvol v březnu roku 1968 byla poprvé promítána v českých kinech, načež i ve stejném roce byla stažena a na dlouhá léta uložena do trezoru. I v dnešní době tento film má vysokou kvalitu a možná bych i řek, že je jeden z mála děl, které už v Česku nikdo nepřekoná. Velkou zásluhu na úspěchu filmu obstaral životní herecký výkon Rudolfa Hrušinského, který ztvárnil hlavní roli milujícího otce rodiny pana Karla Kopfrkingla. Film je situován do konce 30. let v pražském krematoriu a pojednává, jak se může z obyčejného člověka starajícího se o svou ženu a dvě děti stát jejich vrahem.

   více...

  • Zahradník ZahradníkPepa Šedivý 21.03.2007 2/10 3,60/10

   "Jedná se o 1. interaktivní film, jehož děj ovlivňují přímo sami diváci. Vybrat si můžete vždy ze tří možností". Tak tato věta se objevuje snad v každém časopise a na každém serveru, kde se tento titul objevil, a aby ne, v tak malé zemi, jako je Česko, je to ojedinělý pokus o to, být alespoň v něčem originální. Bohužel nevyšel....

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Spalovač mrtvol Spalovač mrtvolAtaxia 07.10.2007 10/10 10,00/10

   Filmová adaptace psychologické hororové knihy Ladislava Fukse Spalovač mrtvol v březnu roku 1968 byla poprvé promítána v českých kinech, načež i ve stejném roce byla stažena a na dlouhá léta uložena do trezoru. I v dnešní době tento film má vysokou kvalitu a možná bych i řek, že je jeden z mála děl, které už v Česku nikdo nepřekoná. Velkou zásluhu na úspěchu filmu obstaral životní herecký výkon Rudolfa Hrušinského, který ztvárnil hlavní roli milujícího otce rodiny pana Karla Kopfrkingla. Film je situován do konce 30. let v pražském krematoriu a pojednává, jak se může z obyčejného člověka starajícího se o svou ženu a dvě děti stát jejich vrahem.

   více...

  • Někdo tam dole mě má rád Někdo tam dole mě má rádLament 18.01.2009 9/10 7,22/10

   Oto je hluboce věřící muž, pravidelně navštěvující kostel. Má hezkou ženu a milou dceru, která ho očividně miluje. Ovšem poté, co dojde k jeho napadení neznámým násilníkem, je Oto upoután na vozík, nemůže se pohnout, nemůže mluvit. Jediné, čím může hýbat, jsou oči...

   více...

  • Total Detox Total DetoxLament 31.01.2011 9/10 6,10/10

   Martin si občas šlehne. Jen tak, aby unikl realitě. To se ovšem nelíbí jeho otci, a tak ho zavře doma a pouští ho jen na terapii. Martin proto netuší, že ve městě umírají v kalužích krve feťáci.

   Když se řekne slasher, představíme si dnes prefabrikovaný happy meal se spoustou kečupu. 20% srandy, 20% krve, špetka koz. Prostě lehký snack, často bez chuti, bez zápachu. Tak tohle od nového filmu Romana Vojkůvky neočekávejte, ačkoliv koz se vám dostane. Pokud bylo Někdo tam dole mě má rád spíše inspirované cool americkou školou, Total Detox přímo řve Itálie. Nesmírně tísnivá atmosféra, místy pocit neurčitého bizarna, sugestivní hudební ruchy, ale zejména závěrečné objevení se postavy typické právě pro italskou klasiku.

   více...

  • T.M.A. T.M.A.humanbeing 17.07.2009 6/10 4,70/10

   Český horror v kinech vidí člověk jen jednou, až párkrát za život, takhle smutná situace panuje v našich luzích a hájích. Proto je film T.M.A., nový horror od Juraje Herze, výjimečný a měli byste tak minimálně vědět, že tu je a také to, že není úplně špatný, jako většina českých pokusů, které končí na DVD. K názvu filmu snad jen to, že za něj můžou nepřímo američtí producenti, kteří české slůvko Tma nedokáží vyslovit tak, aby to neznělo pro oba národy divně. Došlo ke kompromisu, Tma je název pro nás, The Mysterious Address pro američany a ostatní. Anglický název toho o filmu sděluje o něco víc, než ten český, avšak ten náš zase obsahuje hlavní téma, o kterém tento film vypráví - i když zase tak jistě to tvrdit nemůžu, jelikož Tma je film podivný, nejasný a pro horrorového fanouška málo srozumitelný.

   více...

  • Tělo TěloJohnnyD 13.02.2007 7/10 4,62/10

   Je teplé letné ráno a mesto si žije svojim životom. Tenisti hrajú tenis, žena vešia vypraté prádlo a pod balkónom na zemi leží asi deväť ročné dievča. Po tele má rany a modriny a na hlave zaschnutú krv. Po chvíli sa postaví a v bolestiach sa snaží nájsť pomoc.

   více...

  • Zahradník ZahradníkPedestrian 01.02.2007 2/10 3,60/10

   Horor Zahradník je třetím celovečerním filmem českého režiséra a scenáristy Marcela Bystroně. Byl natočen za 40 000 dolarů a je označován za 1. interaktivní film (tedy film, jehož děj ovlivňují sami diváci), což samozřejmě není až tak pravda, ale o tom později.

   více...

  • Zahradník ZahradníkPepa Šedivý 21.03.2007 2/10 3,60/10

   "Jedná se o 1. interaktivní film, jehož děj ovlivňují přímo sami diváci. Vybrat si můžete vždy ze tří možností". Tak tato věta se objevuje snad v každém časopise a na každém serveru, kde se tento titul objevil, a aby ne, v tak malé zemi, jako je Česko, je to ojedinělý pokus o to, být alespoň v něčem originální. Bohužel nevyšel....

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!