Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 108 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Stephen King Stephen King

Stephen King

Tronův článek o Stephenu Kingovi

Naposled přidané filmy k tématu

  Mercy Under the Dome Carrie One for the Road Room 237

  Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King Bag of Bones Children of the Corn: Genesis Quicksilver Highway Jsem brána

 • Poslední novinky k tématu

  • Preview druhé sezóny Under the Dome Preview druhé sezóny Under the Domehumanbeing 15.03.2014

   Po kliknutí na více je k vidění klip, v němž tvůrci seriálu Under the Dome sdělují, na co se máme těšit ve druhé sezóně, a o kolik bude lepší než ta první. Do premiéry je ještě poměrně daleko - první díl nové sezóny startuje na CBS 30. června, takže se nebojte na následující kratičké video podívat - do premiéry na všechny potenciální spoilery (a že tam zřejmě není ani jeden) v klipu zcela jistě zapomenete...

   více...
  • The Cell The Cellhumanbeing 06.02.2014

   Je to už nějaká doba, co byl k filmové adaptaci Kingova "zombie" thrilleru The Cell připíchnutý Eli Roth. Teď by to však mělo klapnout: projekt bude režírovat Tod Williams, režisér druhé Paranormální aktivity. Do hlavních rolí byli obsazeni John Cusack, Samuel L. Jackson a Isabelle Fuhrman (ta roztomilá holčička z Orphan). Premiéra příští rok, takže bych mohl ještě stihnout přečíst knížku.

  • Under the Dome twist? Under the Dome twist?evilmind 03.05.2013

   Nová TV reklama seriálové adaptace CBS románu S. Kinga "Under the Dome", připojená pod touto novinkou, přinesla i v těch pár vteřinách jednu šokující změnu proti knize - kopule očividně nepropouští zvuky! Jistě není špatné, když se děj bude od knihy nějak lišit, aby i ti, kdož ji četli, měli důvod se dívat, ale tohle teda... V knize je velká spousta scén založená na tom, že spolu postavy na obou stranách mluví. Jak to bude fungovat bez toho se dozvíme cca za dva měsíce.

   více...
  • První pohled pod kupoli Stephena Kinga První pohled pod kupoli Stephena Kingahumanbeing 07.04.2013

   Po tajemném teaseru je tu první upoutávka obsahující záběry ze seriálu Under the Dome, který americká televize CBS začne vysílat v červnu. První záběry vypadají slibně, co říkáte?

   více...
  • Mercy Mercyhumanbeing 04.03.2013

   Peter Cornwell, režisér The Haunting in Connecticut (recenze), v současné době připravuje adaptaci povídky Babička (Gramma) od Stephena Kinga - u nás vyšla ve sbírce povídek Mlha. Matka se dvěma malými dětmi se vydá za svojí umírající babičkou na venkov. Jakmile zjistí, že babička se setkala se zlým duchem, začínají se obávat o své vlastní životy. Problémy vygradují, když oba chlapci zažijí podivnou událost, za níž podle všeho stojí čarodějnice z dávných časů... O scénář se postaral Matt Greenberg (Pokoj 1408). Z herců se tu objeví např. Dylan McDermott (American Horror Story), Chandler Riggs (The Walking Dead) a Joel Courtney (Super 8). Premiéra někdy během příštího roku.

  • Under the Dome teaser Under the Dome teaserhumanbeing 05.02.2013

   Trošku váhavě sem dávám teaser trailer na blížící se seriál stanice CBS Under the Dome od Stephena Kinga. Totiž, jde o teaser, který vůbec nic neukáže. To už mnohem lépe navnadil teaser trailer na knížku - odkaz zde...

   více...
  • Under the Dome již brzy Under the Dome již brzyhumanbeing 29.11.2012

   CBS bude nakonec tou stanicí, která bude vysílat televizní zpracování Under the Dome (Pod kupolí) od Stephena Kinga. Naposledy jsme tu o tomto projektu psali na konci roku 2009 a tehdy se ještě počítalo s tím, že půjde o minisérii. Finální slovo je ale takové, že příští rok půjde na CBS rovnou třináctidílný seriál! Tentokrát se tvůrci nebudou moci vymlouvat na to, že neměli na zadaptování Kinga potřebné minuty vysílacího času. Pilotní díl bude režírovat Niels Arden Oplev (The Girl With the Dragon Tattoo). Adaptace se zhostil Brian K. Vaughan (jeden z autorů Lost).

  • Bag of Bones - Dark Score Stories Bag of Bones - Dark Score Storieshumanbeing 10.11.2011

   Pokud se podobně jako já nemůžete dočkat televizní minisérie Bag of Bones (Pytel kostí), na stránce Darkscorestories.com pro nás její autoři připravili zajímavý obsah s portréty postav a jejich pozadím, což je určitě velmi vhodná příprava před sledováním minisérie, která na stanici A&E má premiéru přesně za měsíc. Stránka obsahuje i tajná místa, tzv. easter eggy, tj. kdybyste se začali nudit. ;) A ještě určitě doporučuji sledovat facebookovou stránku, na které se objevuje prakticky vše, co se týká Bag of Bones...

  • První videa Bag of Bones První videa Bag of Bonesevilmind 14.10.2011

   O chystané televizní adaptaci románu Stephena Kinga Bag of Bones (česky vyšlo jako Pytel kostí) jsme tu už psali před pár měsíci, ale tehdy ještě nebylo známo dostatek podrobností - především kde a kdy dvoudílná minisérie poběží. A bude to docela brzo - na stanici A&E v neděli 11. prosince a pondělí 12. V embedu jsou dvě videa, půlminutový "beware the lake" teaser, a tříminutové rozhovory ze zákulisí, s komentáři herců a množstvím zajímavých záběrů, včetně trikových scén a masek. Nad Pierce Brosnanem v hlavní roli jsem sice pořád trochu v rozpacích, ale adaptace Kinga, režírované Mickem Garrisem, se mi vesměs líbí (až na Riding the Bullet), tak budu doufat...

   více...
  • Bag of Bones Bag of Boneshumanbeing 27.06.2011

   O filmové adaptaci románu Stephena Kinga Bag of Bones, který u nás vyšel v češtině jako Pytel kostí se mluvilo drahně let. V poslední době se věci daly do pohybu a dá se říct, že dobrým směrem. Bag of Bones bude televizní minisérie, což je určitě fajn a režírovat ji bude Mick Garris (Svědectví), který v minulosti předvedl, že natočit minisérii podle Kinga umí. Spisovatel Mike Noonan čelí čtyři roky po smrti své ženy spisovatelskému bloku, načež odjede hledat inspiraci do letního domu v Maine. Podivné sny ho donutí mít zapnutý diktafon po celou noc - co se nestane: po jedné noci na něm uslyší hlas své ženy. Ještě se neví, na jaké televizní stanici minisérie poběží. Z nejnovějších zpráv je známo, že hlavní roli spisovatele Mikea Noonana si zahraje Pierce Brosnan... těžko říct, jestli ideální, každopádně zajímavá volba.
  Poslední recenze k tématu

  • Silver Bullet Silver Bulletfcreading 28.05.2010 8/10 nehodnoceno

   „Môj syn bol roztrhaný na kusy.“

   Kingove sfilmované adaptácie sú nám veľmi dobre známe. Medzi tie najznámejšie pamätné klenoty majstra hrôzy patrí dozaista 192-minútový televízny film To alebo ešte ako tak obstojný Nadaný žiak. Pritom sám majster King si pre svoje filmy píše scenár, ktorý potom predloží režisérovi a ten zhodnotí, či by príbeh nemal trochu pozmeniť. Preto potom dochádzajú nezhody u mnohých ľudí, ktorí najprv čítali román a tak vždy poznali, kedy režisér príbeh zmenil a nedržal sa pôvodného románu. V dnešnej recenzii Silver Bullet tomu bude inak.

   více...

  • Creepshow 2 Creepshow 2Bloody 19.06.2009 5/10 6,43/10

   Další soubor filmových povídek od Stephena Kinga. Pro milovníky strašidelných příběhů a fanoušky první Creepshow bude jeho mladší bratříček asi jasnou volbou, ale na úvod musím dodat, že ne všichni ale tentokrát budou s výsledkem spokojeni.

   více...

  • Misery MiseryIvan Kučera 01.05.2009 8/10 8,38/10

   „Paul, som váš fanúšik číslo jeden.“

   Paul Sheldon (James Caan alias cholerik Sonny Corleone z Krstného otca) kedysi chcel byť veľkým spisovateľom. Lenže keď sa vnoril do sveta svojej fiktívnej literárnej hrdinky Misery, určenej ženám v domácnosti, stal sa všetkým. Napríklad bohatým a slávnym. Len nie spisovateľom, aspoň nie v pravom zmysle slova. Toto temné obdobie mieni v zasnežených horách v teple luxusnej chalúpky konečne zmasakrovať a poslať do čerta. Jeho nový román, ktorý v snehovej víchrici za oknom a pohárom Don Pérignon vedľa písacieho stroja práve dopísal, už nie je o tej piči Misery. No počas cesty do vzdialeného mesta zhavaruje. Pred istou smrťou jeho (a rukopis) zachráni Annie Wilkesová (Kathy Batesová), bývalá zdravotná sestra. Korpulentná zrelá pani býva v čarovnej samotárskej chalúpke so svojimi zvieratkami (hádajte, ako sa volá obľúbené prasiatko). Je to milá usadená domáca žena bez rodiny, ktorá miluje knihy o Misery. Preto, keď jej na posteli leží ťažko zranený Paul Sheldon, je hrdosťou celá bez seba. Je predsa jeho fanúšikom číslo jedna! Lenže potom sa dozvie, že Sheldon Misery „zabil“...

   více...

  • Creepshow CreepshowBloody 25.04.2009 7/10 nehodnoceno

   „Tušili jste, že horror může být taková legrace?“

   Stephena Kinga není hororovým fanouškům třeba představovat. Jeho knihy se dočkaly nespočtu filmových zpracování, k nimž mezi nejznámější patří bezesporu Carrie, Salem's Lot, To, Hřbitov domácích zvířat nebo Kukuřičné děti. V případě dnes recenzovaného snímku Creepshow napsal King dokonce pět originálních povídek, určených speciálně pro tento projekt. Jistou roli v tom sehrál i fakt, že režie se chopil jeho přítel George A. Romero, kultovní to postava hororového filmu, jež si do té doby získala respekt a uznání slavným černobílým snímkem Night of the living dead a jeho barevným pokračováním Dawn of the dead. Oba velmistři hrůzy tak spojili své nemalé síly v tomto povídkovém snímku, který čeští diváci znají i pod názvem Plíživý děs.

   více...

  • Cat's Eye Cat's EyeIvan Kučera 12.12.2008 6/10 nehodnoceno

   V poviedkovom filme režiséra Lewisa Teaguea a mocného producenta Dina De Laurentiisa (napríklad Barbar Conan alebo Kosatka zabijak) s názvom Mačacie oko, ožívajú hneď tri zaujímavé a dozaista originálne knižné príbehy z atramentového pera amerického románopisca a poviedkára Stephena Kinga.

   více...

  • Children of the Corn Children of the CornBloody 09.11.2008 6/10 6,20/10

   Milenecká dvojice Burt a Vicky si vyrazí kamsi na výlet mimo svou domovinu (i kdybyste mě zabili, nevzpomenu si kam přesně a za jakým účelem). Při strastiplném bloudění náhodou srazí malého chlapce, který byl však ještě před nehodou smrtelně raněn. Aby toho nebylo málo, náš pár nakonec dorazí do zapadlého městečka Gatlin. Místo ale spíše připomíná město duchů. Jaké je jejich překvapení, když zjistí, že zde nežijí žádní dospělí lidé, nýbrž jejich děti, vedené fanatickým Issacem a jeho kumpánem Malachaiem. Právě tento „kukuřičný kult“ tu povraždil všechny dospělé ve jménu Toho, co chodí mezi řádky. Nyní, po jejich příchodu, unesou Vicky, kterou chtějí obětovat samotnému ďáblovi. Podaří se Burtovi, za pomoci dvou „nezkažených“ sourozenců, u nichž najde útočiště, svou milovanou zachránit?

   více...

  • Carrie CarrieIvan Kučera 01.11.2008 8/10 9,09/10

   Carrie Whiteová (Sissy Spaceková) práve dostala prvú menštruácia, ktorá v nej prebudila hrôzostrašné schopnosti. Telekinézia je schopnosť pohybovať predmetmi na základe myšlienky. Dievčina je doma šikanovaná Bohom posadnutou matkou (Piper Laurieová) a na škole tiež trpí. Všetko vyvrcholí na školskom plese. Carrie Whiteová bola obyčajné dievča, ktoré len malo príliš odlišnú povahu na to, aby mu boli dopriate krásne zbytočnosti mladého života. O to je jej príbeh smutnejší.

   více...

  • Maximum Overdrive Maximum OverdriveIvan Kučera 27.09.2008 6/10 6,50/10

   Stephen King v roku 1986 nakrútil svoj prvý a zároveň posledný film, prekvapivo horor. Honorár, ktorý zaň dostal, patrí – podľa jeho vlastných slov - dodnes medzi jeho najťažšie zarobené peniaze.

   Možno sme si o to koledovali. Stvorili sme stroje, aby nám slúžili, ale raz to muselo prísť, raz sa museli vzoprieť, odoprieť poslušnosť a začať nás vraždiť! No dobre, nemuseli. No sme v príbehu Stephena Kinga. Príbehu, ktorý sleduje skupinu rôznorodých postavičiek v odľahlom motoreste pre kamióny, ktorá sa ocitne v obliehaní zabijackych vozidiel všetkého druhu. A všetko napovedá tomu, že so svetom „tam vonku“ je to ešte horšie. Je úplne jedno, čo sa stalo. Dôležité je, že vymrieme...

   více...

  • 1408 1408BLADER 27.08.2008 6/10 6,62/10

   Určite veľa ľudí, a to hlavne fanúšikovia hrôzy, poznajú meno spisovateľa Stephena Kinga, ktorý je jeden z najpopulárnejších spisovateľov na svete. Potenciál jeho textov už neraz prilákal filmárov, aby sa snažili zachytť hrôzy na filmové plátno a ponúknuť divákovi hrôzostrašný zážitok, pričom sa to podarilo niekedy lepšie a niekedy horšie. Je to jednoducho tak a, ako sa zdá, tak ľahko sa to nezmení.

   více...

  • The Mist The MistJan Pokorný 11.03.2008 10/10 8,05/10

   Pokud se na režisérské židli uvelebí Frank Darabont, je to pro diváka o důvod víc, proč se na film těšit. Velikán Darabont nás dvakrát provedl vězeňským labyrintem a dvakrát filmové požitkáře zcela ohromil. Proto, když se před časem rozhodl zrežírovat povídku mistra hororu Stephena Kinga s názvem The Mist (Mlha), nebralo nadšení jeho příznivců konce. Nyní se Hustá mlha skutečně zhmotnila a diváci, přes které se převalila, chválou nešetří (pokud to ovšem přežili). A teď pohltil mlžný opar i mě. Snažím se vymotat skrze bělostné chuchvalce, snažím se nevnímat jejich podmanivou a tíživou sílu, ale jakýkoliv odpor je marný. Jsem doslova uzemněn, definitivně zdrcen a celkovým vyzněním filmu rozsekán na droboulinké kousíčky. Po psychické stránce z vás snímek nadělá drobení do polévky. Jste připraveni na drtivý knockout??

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • The Green Mile The Green MileJohnnyD 19.04.2005 10/10 9,24/10

   Z času na čas uvidím nejaký film, pri ktorom si želám aby nikdy neskončil. Určite sa vám to tiež stalo a dokážete si predstaviť, aký je to pocit. Naposledy sa mi to prihodilo pred vyše rokom, keď som mal možnosť pozrieť si Schindler’s List, no a dnes sa to zopakovalo; práve som videl film Green Mile.

   více...

  • Carrie Carriesajonara 04.02.2006 10/10 9,09/10

   O Brianu DePalmovi se říká, že celé jeho dílo je pouze pocta Alfredu Hitchcockovi. Já myslím, že žák se svému mistrovi několikrát vyrovnal a poprvé se mu to povedlo právě zfilmováním první novely Stephena Kinga Carrie. Hned na začátku řeknu o Carrie že se jedná podle mého názoru o to nejlepší co DePalma natočil a co Stephen King napsal. Carrie měla premiéru v roce 1976 a k překvapení mnoha lidí, kteří se podíleli na jejím vzniku se jednalo o obrovský úspěch. Carrie byl právě film který postrčil DePalmu z pozice intelektuálního režiséra nízkorozpočtových společenských satir mezi mainstreamové tvůrce.

   více...

  • Carrie CarrieIvan Kučera 01.11.2008 8/10 9,09/10

   Carrie Whiteová (Sissy Spaceková) práve dostala prvú menštruácia, ktorá v nej prebudila hrôzostrašné schopnosti. Telekinézia je schopnosť pohybovať predmetmi na základe myšlienky. Dievčina je doma šikanovaná Bohom posadnutou matkou (Piper Laurieová) a na škole tiež trpí. Všetko vyvrcholí na školskom plese. Carrie Whiteová bola obyčajné dievča, ktoré len malo príliš odlišnú povahu na to, aby mu boli dopriate krásne zbytočnosti mladého života. O to je jej príbeh smutnejší.

   více...

  • The Shining The Shiningmato 05.03.2005 8/10 8,42/10

   Túto recenziu som písal s vedomím, že každý tento film už videl, takže je tam viac prezradeného deja ako býva zvykom. A myslím, že každý videl plagát, z ktorého je všetko jasné.

   Spisovateľ Jack Torrance sa so svojou rodinou stará o opustený letný hotel mimo sezóny. Všade samý sneh, samota a oni zavretí v obrovskej budove, odrezaní od civilizácie... Takto nejako by sa dal stručne zhrnúť dej legendárneho filmu slávneho Stanleyho Kubricka. Jeho predlohou je vyše tristostranový román Stephena Kinga. Kubrick po neshodách s autorom zjednodušil a upravil scenár podľa svojho.

   více...

  • Misery MiseryDerek 27.10.2006 9/10 8,38/10

   Paul Sheldon (James Caan) je úspěšným spisovatelem, jemuž popularitu vynesla série bestsellerů o dívce jménem Misery. Paulovým zvykem je dokončovat své knihy v jednom horském hotelu. A právě zde nyní dopisuje i nový román Rychlá kola, zcela odlišný od romantických příběhů Misery. Při odjezdu z hotelu spisovatele zastihne sněhová bouře, kvůli které skončí se svým vozem v závěji mimo silnici, smůla. Z havarovaného auta vyprostí polámanou literární celebritu její fanynka číslo jedna Annie Wilkisová (Kathy Bates), další smůla. Annie je totiž nejen nadšenou obdivovatelkou knih o Misery ale také naprostý magor. Sheldona neodveze do nemocnice, ale do svého domu, kde ho ošetří (jako bývalá zdravotní sestra má zkušenosti) a začne se spisovatelovou rekonvalescencí. Paul může být z počátku šťastný, přežil. Spokojenost mu ovšem vydrží jen do doby, než pozná, že jeho ošetřovatelce by prospěla intenzivní péče psychiatra. Annie navíc zjistí, že Paul v nejnovějším pokračování Misery nechal hlavní hrdinku knihy zemřít a spisovatele nutí, aby napsal další díl, ve kterém ji opět přivede do světa živých. Nemíní ho tedy ze svého domu jen tak propustit. Nepohyblivému Sheldonovi nezbývá nic jiného, než přistoupit na hru jeho věznitelky, řídit se mottem "Když tě Annie hostí, spolykej i kosti" (hláška z knihy) a pokusit se jí přelstít. A nebude to mít lehké - Wilkisová je sice šílená, ale rozhodně není hloupá.

   více...

  • Misery MiseryIvan Kučera 01.05.2009 8/10 8,38/10

   „Paul, som váš fanúšik číslo jeden.“

   Paul Sheldon (James Caan alias cholerik Sonny Corleone z Krstného otca) kedysi chcel byť veľkým spisovateľom. Lenže keď sa vnoril do sveta svojej fiktívnej literárnej hrdinky Misery, určenej ženám v domácnosti, stal sa všetkým. Napríklad bohatým a slávnym. Len nie spisovateľom, aspoň nie v pravom zmysle slova. Toto temné obdobie mieni v zasnežených horách v teple luxusnej chalúpky konečne zmasakrovať a poslať do čerta. Jeho nový román, ktorý v snehovej víchrici za oknom a pohárom Don Pérignon vedľa písacieho stroja práve dopísal, už nie je o tej piči Misery. No počas cesty do vzdialeného mesta zhavaruje. Pred istou smrťou jeho (a rukopis) zachráni Annie Wilkesová (Kathy Batesová), bývalá zdravotná sestra. Korpulentná zrelá pani býva v čarovnej samotárskej chalúpke so svojimi zvieratkami (hádajte, ako sa volá obľúbené prasiatko). Je to milá usadená domáca žena bez rodiny, ktorá miluje knihy o Misery. Preto, keď jej na posteli leží ťažko zranený Paul Sheldon, je hrdosťou celá bez seba. Je predsa jeho fanúšikom číslo jedna! Lenže potom sa dozvie, že Sheldon Misery „zabil“...

   více...

  • The Dead Zone The Dead ZoneMarekS 19.07.2006 9/10 8,20/10

   Opravdu povedených adaptací Kingových děl bychom mohli spočítat na prstech jedné, chirurgicky upravené ruky (řeč je samozřejmě o jeho hororových knihách a nebo povídkách, tzn. mimo Darabontovy filmy Vykoupení z věznice Shawshank či Zelená míle) a Cronenbergova Mrtvá zóna se hned vedle De Palmovy Carrie, Kubrickova Osvícení a Reinerovy Misery nechce zemřít řadí mezi ty nejlepší. A to i přesto, že si bere jenom ústřední nápad, založený na skutečných událostech psychicky nadaného (a nebo spíš prokletého?) muže Petera Hurkose, který spadl ze žebříku a bouchnuvše se do hlavy najednou dokázal věštit budoucnost, a jednotlivé vedlejší dějové linky osekává, co to jde. V rámci Cronenbergovy tvorby se jedná o vůbec první film, který nevznikl na základě jeho námětu, což je na výsledku (bohužel) znát, protože se několika pikantností dočkáme ve velice omezeném množství, na druhou stranu je Mrtvá zóna přijatelná pro širší diváckou obec.

   více...

  • The Stand The StandKLAUN_DOMINANT 18.05.2004 6/10 8,09/10

   Zfilmovaných věcí od Kinga je sakra hodně, ale kvalitně zfilmovanejch věcí neni ani hrstka a ani tenhle film nepatří k výjimkám - ale nepředbíhejme.

   Ve vojenské laboratoři dojde k havárii a unikne nebezpečný virus. Strážný, který má ten den službu, místo aby zavřel vrata doběhne raději pro rodinu, která bydlí v areálu a zdrhnou. Ano, bystřejší z vás už možná tuší. Jsou nakaženi zmutovanou chřipkou, která je také nazývána Kapitán Trips a pěkně ji roznesou po celé Americe. Film může začít. Lidé umírají do pár dnů. Zezačátku si myslí, že dostali obyčejnou chřipku, ale opak je pravdou. Do čtrnácti dnů už v Americe není ani živáčka vyjma těch lidí, co jsou nějakým záhadným způsobem imunní. Což má být asi čtvrt procenta z celé populace. Ti, co přežijí, mají zvláštní sny. Jedni jsou lákáni na západ temným Randalem Flagg a ti druzí na východ za starou matkou Abagail, která ztělesňuje dobro. Skoro šestihodinový výlet do postapokalyptického světa může začít...

   více...

  • The Mist The MistJan Pokorný 11.03.2008 10/10 8,05/10

   Pokud se na režisérské židli uvelebí Frank Darabont, je to pro diváka o důvod víc, proč se na film těšit. Velikán Darabont nás dvakrát provedl vězeňským labyrintem a dvakrát filmové požitkáře zcela ohromil. Proto, když se před časem rozhodl zrežírovat povídku mistra hororu Stephena Kinga s názvem The Mist (Mlha), nebralo nadšení jeho příznivců konce. Nyní se Hustá mlha skutečně zhmotnila a diváci, přes které se převalila, chválou nešetří (pokud to ovšem přežili). A teď pohltil mlžný opar i mě. Snažím se vymotat skrze bělostné chuchvalce, snažím se nevnímat jejich podmanivou a tíživou sílu, ale jakýkoliv odpor je marný. Jsem doslova uzemněn, definitivně zdrcen a celkovým vyzněním filmu rozsekán na droboulinké kousíčky. Po psychické stránce z vás snímek nadělá drobení do polévky. Jste připraveni na drtivý knockout??

   více...

  • Salem's Lot Salem's Lotsajonara 20.01.2006 8/10 7,62/10

   Adaptace knih Stephena Kinga většinou nedopadají příliš dobře. Samozřejmě jsou výjimky, a to hlavně Carrie od Briana DePalmy a Shinning od Stanleyho Cubricka. V obou případech se jednalo o vizuálně nadané režiséry, kteří se v podstatě vzdali přímého popisu Kingova románu a vzali si z knihy jen to pro ně podstatné. A to se samozřejmě vyplatilo, oba dva filmy dopadly skvěle a právem se řadí mezi filmovou klasiku. Obvykle to ovšem dopadlo mnohem hůře, doufám si tvrdit že většina filmových přepisů Kinga se dá těžko zařadit do béčkových horrorů, ale spíše do céčkových. Pro mě osobně platí: jakmile vidím knihu, co napsal Stephen King, rád si ji přečtu, ale jakmile vidím film, kde je napsáno, že je dle knihy Stephena Kinga, vyhýbám se mu obloukem.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!