Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 144 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Asijské filmy Asijské filmy

Asijské filmy

Naposled přidané filmy k tématu

  Karuto Touku tu za deddo Kousoku baaba Miss Zombie Lift to Hell

  Secret Room No. 7 Redeu-ai POV: Norowareta firumu Deddobôru Fuk sau che chi sei

 • Poslední novinky k tématu

  • Lift to Hell Lift to Hellhumanbeing 02.02.2013

   Děj čínské novinky Lift to Hell od režiséra Jingwu Ninga se točí okolo starého výtahu, který dopravuje pacienty jedné nemocnice do osmnáctého patra pod zemí, tedy (správně) do pekla. Upoutávka patří určitě mezi ty slibnější, co se asijských horrorů z poslední doby týče...

   více...
  • Lesson of the Evil Lesson of the Evilhumanbeing 20.07.2012

   Učitel Seiji Hasumi je u svých žáků velice oblíbený. Co nikdo ani netuší, je, že jeho kamarádská povaha je jen maskou, za kterou se skrývá jeho skutečná osobnost psychopatického maniaka neschopného empatie. Když se jednoho dne ve třídě objevují problémy, Seiji se rozhodne vyřešit je neobvykle přímočarou metodou: zabíjením studentů. Lesson of the Evil (AKA Aku no Kyoten) je filmovou adaptací stejnojmenného japonského knižního bestselleru z roku 2010 a režíroval ji Takashi Miike...

   více...
  • Deranged trailer Deranged trailerhumanbeing 25.05.2012

   Vyšel první trailer na zajímavý korejský horror Deranged, o kterém jsem tu psal před dvěma týdny. Takže jen lehké připomenutí oč jde: Masové šílenství dožene občany Koreje naskákat do místních řek s úmyslem ukončit vlastní život. Aneb virová epidemie na horrorový způsob... Vypadá to věru zajímavě.

   více...
  • Deranged Derangedhumanbeing 11.05.2012

   Nový korejský horror Deranged představí virovou epidemii zase trochu jinak: lidé dostanou pořádnou žízeň, a ne ledajakou. Takovou neuhasí ani Sprite, natož Matoni (která beztak už není), a tak nezbude jiného východiska, než skočit do vody... a zůstat pod hladinou, dokud se člověk nakažený virem neutopí. Zápletka filmu je až podezřele podobná Shyamalanovu postapokalyptickému thrilleru The Happening, kde se lidé vrhali pod všechno možné, např. pod sekačku na trávu. Tady se nakažení budou chtít jen utopit. Nakolik to bude horrorové? Korejci se to dozví letos v červenci, my až o nějaké tři měsíce později. Režii měl na starost Park Jeong-Woo (scénář k Attack the Gas Station!).

  • Don't Click Don't Clickhumanbeing 24.04.2012

   Jung-mi si z internetu stáhne videoklip, ve kterém jakási dívka vyvolává duše zemřelých lidí. Po zhlédnutí videa se začnou dít velmi podivné věci... Se-hi, její sestra, je jediná, kdo může Jung-mi zachránit od kletby prokletého videosouboru. Korejský horror Don't Click má premiéru 31. května. Trailer je k vidění po kliknutí na více...

   více...
  • Ghost on Air Ghost on Airhumanbeing 15.04.2012

   V novém singapurském horroru Ghost on Air se dvakrát oceněný moderátor rádia Ping Xiao (to je jméno moderátora, ne rádia) nechce smířit s tím, že jeho ranní slot dali nově příchozímu DJ-i. Aby dokázal, že ony schopnosti kvalitního moderátora stále má, rozhodne se ve svém pořadu číst strašidelné příběhy, které napsala jeho nedávno zesnulá přítelkyně. Ping zakrátko zjišťuje, že to nejsou jen tak ledajaké příběhy. Ke světové premiéře dojde 10. května...

   více...
  • Keramat Keramathumanbeing 25.11.2011

   Dav vesničanů se vydá vykonat spravedlnost ihned poté, co na Habiba padne podezření, že znásilnil místní dívku. Habib je ale nevinný a možná i proto se u něj po lynči vyvine podivná nadpřirozená síla dovolující mu vysílat paprsky, které způsobí smrt mnoha vesničanů. Nový malajsijský horror Keramat od Azhariho Mohd Zaina vypadá na velmi zábavný, pro slabší povahy velmi pravděpodobně i napínavý, zážitek plný šokujících scén...

   více...
  • Rabbit Horror 3D Rabbit Horror 3Devilmind 20.09.2011

   Tenhle trailer sice není úplně nejčerstvější, ale protože jsme o tom dosud nepsali (a afaik ani nikdo jiný na českém internetu), a protože film šel v Japonsku do kin minulý víkend, použiju to i tak jako aktualitu. Nový film autora série Ju-On Takashi Shimizuho má čistě teoreticky vyprávět poetický příběh o tom, jak při sledování 3D filmu na vás může vyskočit plyšová postavička, co vás pak v noci vtahuje točitým schodištěm do svého pokřiveného světa. Praticky, dle níže embednutého traileru soudě, prostě někdo v převleku za velkýho plyšovýho králíka masakruje na co přijde. Jsem ochoten se smířit s obojím... :-)

   více...
  • Krzysztof Gonerski a Horror Online Krzysztof Gonerski a Horror Onlineevilmind 23.05.2011

   Eraserhead pro nás uskutečnil rozhovor s Krzysztofem Gonerskim - šéfem největších polských horrorových internetových stránek Horror Online, velkým milovníkem asijské kinematografie a asijského horroru (vlastní tématický blog Strach ma skośne oczy a čerstvě vydal i stejnojmennou knihu), recenzentem a přispěvatelem magazínů Tori, Lśnieniea Grabarz Polski.

   více...
  • Rasuk Rasukhumanbeing 12.05.2011

   Potom, co Melati uvolní starodávnou kletbu, začínají se dít velice podivné události, ve kterých figuruje zlý duch Rasuk. Melati je posedlá démonem, který má za cíl jediné: vykonat pomstu. Kapku podivnější obsah traileru vysvětluje fakt, že nejde o seriózní horror, nýbrž o horrorovou komedii. Vymítač ďábla na malajsijský způsob s příměsí humoru, to a možná ještě něco navíc můžeme očekávat od snímku Rasuk. Následuje vcelku povedený trailer...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • Macabre Macabrehumanbeing 27.03.2011 9/10 7,60/10

   Whow! Tohle byla taková jízda, na kterou se bude jen těžko zapomínat. Fíha. Tohle byl teda nářez, panečku! Škoda, že se recenze na Studně nedá ošidit a místo ní nestačí napsat jen jednu jedinou větu. Psát o indonéském Macabre je totiž úkol vážně nelehký. Zvlášť teď krátce po zhlédnutí. Tak já se pokusím o něco kratšího, co snad jen z poloviny vystihne tuhle brilantnost od indonéských bratří Mo.

   více...

  • Phobia 2 Phobia 2Bloody 10.03.2010 7/10 nehodnoceno

   Thajci to s hororovým žánrem poslední dobou slušně rozjeli. Zejména duchařiny vyrábí jako na běžícím pásu. S jistou nadsázkou se dá tedy říct, že jsme nestačili ani mrknout, a už tu máme pokračování jejich povídkového horroru Phobia. A o čem jsou strašidelné historky tentokrát?

   více...

  • Phobia PhobiaBloody 28.02.2010 7/10 nehodnoceno

   Delší chvíli jsem asijskou kinematografií trochu opovrhoval, poněvadž thajská duchařina Coming Soon ve mně zanechala spíše rozpačité dojmy. V posledních dnech se mi chuť na jejich horory ale vrátila. Největší zásluhu na tom má Solaris104, díky kterému jsem měl možnost shlédnout nápadité kousky, jako jsou japonský XX (ekusu kurosu), nebo právě thajská Phobia. Tento povídkový film obsahuje 4 duchařské příběhy, na nichž se podíleli ti nejznámější thajští režiséři, kteří už měli možnost nějaký ten horor natočit. Každý se chopil svého dílka s gustem a stylem sobě vlastním, a vznikl tak slušný soubor hororových povídek, místy okořeněn černým humorem.

   více...

  • Colic: dek hen pee Colic: dek hen peeKrys4 12.09.2009 5/10 nehodnoceno

   Už vám asijská produkce s těmi všemi duchy leze krkem? Jo? Tak to vás nepotěším. Máme tu další duchařskou záležitost a tou je film Bolest.

   "Vydavatelství doporučuje: zákaz prodeje těhotným matkám", "Utrpení si nevybralo nikdy tak nevinnou oběť", "Jeden z nejkrvavějších hororů poslední doby". Tak takovéhle popisky lákaly na DVD. Čím více toho na přebalu je lákavé, tím je film horší, aspoň takové mám zkušenosti. Ale stejně bych si tento film pořídil jen z principu, že na přední straně je malé dítě bez ruky a vedle něj mixér. To je pro "úchyla" mého rozměru velice těžko odolatelné.

   více...

  • The Grudge: Old Lady in White The Grudge: Old Lady in Whitehumanbeing 25.08.2009 6/10 nehodnoceno

   Když se řekne Ju-On, věřte, že úplně každý fanda asijských duchařin bude vědět, o čem je řeč. Ju-On, známý taky jako The Grudge, byl na obrazovkách televizí a plátnech kin všehovšudy už sedmkrát! Byly tu dva díly natočené přímo na video, poté opět dva díly, které tentokrát oslavily svátek hrůzy v kinosálech a tři americké remaky (poslední vyšel nedávno přímo na DVD). To je slušná zásoba filmů, které se točí okolo krkajícího ducha Kayako. Dnešní recenze je věnovaná dalšímu, již osmému, dílu této horrorové série, který se v originále jmenuje Ju-On: Shiroi Roujo. Tento díl je výjimečný tím, že v jeho středu poprvé není duch Kayako, alébrž úplně jiný, a to duch jakési staré paní. Neptejte se mě, proč to tak je. Nevím, sám se v Ju-On univerzu tak úplně nevyznám...

   více...

  • Coming Soon Coming SoonBloody 03.08.2009 5/10 6,33/10

   Mladík Chen pracuje jako promítač v jednom moderním multikině. Díky jeho finanční situaci se však občas dostává do problémů. Nejinak tomu bude i nyní, když jeho kamarád se rozhodne přivydělat si tím, že natočí pirátskou verzi nového strašidelného filmu (ten se mimochodem chlubí nálepkou podle skutečné události) pár dní před jeho oficiální premiérou. Jaké je mladíkovo zjištění, když vypečený kamarád zmizí a objeví pouze jeho kameru, na které je zachyceno cosi zvláštního. Chen hledá příčinu jeho zmizení a s pomocí bývalé přítelkyně jménem Som, jež je zároveň sestrou zmizelého, pomalu odhaluje hrůzné tajemství onoho hororového filmu.

   více...

  • Three... Extremes Three... ExtremesIvan Kučera 01.07.2009 6/10 nehodnoceno

   Pointou „poviedkových“ filmov je, aby mali napriek rozličným príbehom (naprataným v jednej celovečernej metráži) spoločnú pointu. Alebo niečo. V hororovom Mačacom oku to bola napríklad mačka, v nehororových Štyroch izbách poslíček Tim Roth. V Sseuri... monseuteo je to štýl. Drsný. Veľmi drsný.

   více...

  • Red to Kill Red to KillFlipnic 17.05.2009 10/10 nehodnoceno

   Na recenzi tohoto maximálně „šokantního“ (a pikantního…) exploitation z produkce Hongkongských CAT III brutalit a násilností jsem se chystal již dlouho. Myslím, že člověk, který chce více proniknout do oblasti těchto asijských extrémních záležitostí by se měl seznámit se třemi hlavními a světově již docela provařenými tituly: The Untold Story z roku 1993, Run And Kill z roku 1993 a právě tento film, Red to Kill (který byl natočen stejným režisérem jako Run and Kill)…

   více...

  • 13B 13Bhumanbeing 28.05.2009 8/10 nehodnoceno

   Na úvod se přiznám, že 13B je úplně první indický horror, který jsem viděl. Horrory z Indie mě ale zaujaly už dřív. Poprvé asi v roce 2003, kdy se objevily informace o docela slibném horroru Bhoot, o kterém se pak rozšířily zvěsti, že u domácích fandů způsobil velký poprask (bylo tam i nějaké úmrtí při projekci v kině). Bhoot se mi zatím úspěšně vyhýbal, což by se ale mělo v blízké budoucnosti změnit. Proč? Může za to právě recenzovaný 13B, film, který mě přesvědčil, že indové nejsou jen geniální programátoři, ale taky, ne sice geniální, ale velmi dobří, horroroví vypravěči.

   více...

  • Dr. Lamb Dr. LambFlipnic 14.03.2009 8/10 nehodnoceno

   Tento film se řadí do tradiční skupiny Hongkongských takzvaných CAT III snímků, které jsou známy zejména tím, že opravdu nejsou vhodné pro děti a mládež a že se vyznačují tématy výrazně „škodlivými“ (nechť každý posoudí sám), drsnými, silně sexuálními, erotickými apod. Dr. Lamb je dosti známé dílko, které stálo někde na počátku 90. let jako jeden z prvních počinů party lidí, kteří se pak začaly tomuto typu exploitation-filmů věnovat. Vše asi vygradovalo nakonec filmem The Untold Story v roce 1993. Dr. Lamb by se dal zařadit do několika subžánrů horroru, jednak je to jednoznačně portrét sériového vraha, dále pak exploitation a trochu i thriller …

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • A Tale of Two Sisters A Tale of Two Sisterstombac 05.07.2005 10/10 9,45/10

   Spojení rodinného dramatu s duchařským horrorem je poměrně netradiční. Nevěříte, že toto skloubení vcelku odlišných žánrů může na vaší obrazovce fungovat? A ještě se u něho budete opravdu bát? Pak vám nezbývá, než si pustit A Tale of Two Sisters, neobyčejný snímek korejského režiséra Ji-woon Kima, autora známé černé komedie The Quiet Family, vyprávějící o rodině vlastnící hotýlek v horách, do kterého přijíždějí hosté páchat sebevraždy. Ji-woon Kim je také autorem horrorového příběhu jménem Memories z povídkového triptychu Three. A že své řemeslo ovládá znamenitě, o tom vás A Tale of Two Sisters jistě přesvědčí. Mě přesvědčilo dokonale.

   více...

  • Ju-On Ju-OnSolaris104 06.08.2004 8/10 9,11/10

   Pojďte se podívat na strašidelnou podívanou zvanou Ju-on. Japonský rešisér Takashi Shimizu natočil netradiční duchařský horor. Film měl úspěch u diváků a tak vznikla další pokračování (Ju-on 2, Ju-on: The Grudge, Ju-on: The Grudge 2). A jak dopadl první film ze série Ju-on? Čtěte dál.

   více...

  • Ju-On Ju-Onhumanbeing 10.11.2004 7/10 9,11/10

   Ju On vypráví o kletbě zrozené ze silné nenávisti někoho, kdo zemřel. V domě, kde skonal se tato zášť hromadí a každý, kdo se s tímto místem dostane do styku, zaplatí za to svým životem.

   Malý Toshio se už nějaký čas neukázal ve škole, a tak se učitel Kobayashi rozhodl navštívit jeho rodiče, aby zjistil důvod jeho dlouhé absence. Kobayashi v domě nenachází nikoho kromě samotného Toshia, od kterého se nepřímo dozví, že rodiče odešli společně na nákup. Teprve až po chvíli čekání si všimne, že okolní místnosti jsou ve velkém nepořádku a Toshio taky nevypadá dvakrát ok, k tomu všemu se pod střechou domu začíná uvolňovat smrtící kletba.

   více...

  • Ringu RinguSolaris104 10.06.2005 9/10 8,71/10

   Japonský režisér Hideo Nakata v roce 1998 natočil film Ring podle knižní předlohy Kôji Suzukiho. Tento film se záhy stal v asijských zemích kultovním a později na něj navazalo několik dalších filmů. Jmenujme např. prequel Ring 0, volné pokračování Ring 2 nebo také dle knižní předlohy natočený Rasen. Filmu se uchopil i režisér Gore Verbinski a natočil americký remake. Díky úspěchu předělávky filmu Ringu šité na míry západních diváků se s americkými remaky asijských hororů setkáváme stále častěji. Na americký Ring dokonce navázal i sám Hideo Nakata filmem Ring Two. A proč se film Ring stal tak slavným? Čtěte dál.

   více...

  • Ju-On: The Grudge Ju-On: The Grudgetombac 14.05.2005 9/10 8,60/10

   „Kletba toho, kdo zemře v sevření nenávisti, se soustřeďuje na místa, kde dotyčný žil. Ti, kteří se s ní setkají, umírají a rodí se nová kletba.“

   Ju-On: The Grudge je první celovečerní snímek ze série japonských duchařských hororů Ju-On a v pořadí třetí díl točící se kolem tokijského strašidelného domu a jeho hrozivých původních obyvatel. To, že režisérem filmu je Takashi Shimizu, který natočil nejdříve dva televizní díly Ju-On, poté oba celovečerní The Grudge a nakonec aktuální americký remake The Grudge, jenž je v podstatě věrnou kopií zde recenzovaného třetího dílu s americkými herci, snad ani nemusím dodávat. A že celá série se Shimizovi velice povedla, je mimořádně děsivá a nejeden divák si při sledování některého z dílů nadělá do gatí či nažene pořádnou depku, to už dnes ví každý fanoušek hororů. Až se budete dívat na Ju-On: The Grudge, bát se opravdu budete a to ve větším než malém množství..

   více...

  • Ichi the Killer Ichi the Killerevilmind 15.09.2002 10/10 8,58/10

   Takashi Miike se během posledního roku vypracoval mezi mé nejoblíbenější režiséry. Prakticky každý jeho film mne zanechá v neskutečně povznešené náladě, kterou, kdybych byl o hodně mladší, bych asi vyjádřil stručně slovy „ty vole to byl zase nářez, ten takeshi je fakt boží”. V jeho filmech se nic nepředstírá. Pokud je některá z postav brutální sadista, tak se podle toho opravdu chová, v každém svém činu naplno vypouští zlo, které z ní čiší, a občas snad doslova stříká. Doslova. Zvláště pro diváka, zvyklého na hollywoodskou zábavu, kde se zlé postavy pohybují v přesně vytyčených mantinelech, a o tom jak jsou zlé nejčastěji jen mluví nebo lehce naznačují, je setkání s filmem Takeshi Miikeho jako procitnutím do zlého snu. Nebo ze zlého snu? To záleží na tom, jak dlouho divák spal, a jestli se ještě chce probudit...

   více...

  • Battle Royale Battle RoyalePepak 24.08.2004 8/10 8,49/10

   Battle Royale, "královská bitva": Zvláštní, divácky velmi zajímavý druh wrestlingu, ve kterém vejde do ringu větší množství zápasníků, kteří spolu bojují, dokud nezůstane jen jeden. Základní pravidla zůstávají, ale o tom, kdo s kým a proti komu, to je na rozhodnutí každého jednotlivce. Momentální cenný spojenec může být za dvě minuty nejhorším protivníkem, nic mu ostatně nebrání, aby se na vás vrhl hned, jen co se k němu otočíte zády. Vítěz se stává miláčkem davů a samozřejmě majitelem nezanedbatelné sumy peněz.

   více...

  • Uzumaki Uzumakihumanbeing 08.10.2002 9/10 8,31/10

   Kirie Goshima žije se svým přítelem Shuichim v malém městečku Kurozu-cho. Jednoho dne, kdy pospíchá domů, potká Shuichiho otce Toshia sedícího u plotu s kamerou v ruce. Jakoby hypnotizován tím, co právě filmuje-ulitu šneka, vůbec nereaguje na Kiriinu přítomnost. Tím začínají podivné skutečnosti, které zanedlouho vygradují až po zájem okolních médií. Nad městečkem se začínají postupně objevovat spirály, které fascinují Toshia natolik, že si zřídí ve svém obydlí sklad věcí, jenž mají cokoli společného se spirálami (dokonce vyžaduje od své manželky spirálovitou zeleninu do polévky). Shuichi začíná tušit, že je město prokleté a žádá Kirii, aby s ním utekla ještě za včas. Ta však věci nepřikládá větší význam do doby, než najde Toshia doslova stočeného do spirály v zapnuté pračce. Vše se zdá v koncích ve chvíli, kdy se na obloze nad městečkem objeví mohutná oblakovitá spirála s "živým koncem".

   více...

  • Suicide Circle Suicide CircleAsitaka 07.06.2003 10/10 8,21/10

   Úvodní scéna filmu se odehrává na Tokijském vlakovém nádraží. 54 středoškolaček se při ohlášení přijíždějícího vlaku postaví do řady, chytí se za ruce a se slovy „A raz a dva a tři...” skočí do kolejiště. Na místě masakru je nalezena červená sportovní taška, která obsahuje svinutou pásku sešitou z odřezků lidské kůže. Tak začíná trpká a bolestná odysea detektivů Kurody a Shibua, na jejichž bedrech leží vyšetřování vlny nepochopitelných sebevražd teenagerů zaplavující celé Japonsko.

   více...

  • Guisi Guisihumanbeing 21.01.2007 9/10 8,20/10

   K Japonsku a ostatním zemím, které stačily za těch osm let od premiéry Ringu vyprodukovat alespoň jeden slavný dlouhovlasý horror, se pomalu, ale jistě začínají přidávat i ostatní země, jejichž filmová činnost se zatím omezovala pouze na sledování úspěšnějších kolegů v pohodlí místního kina. Teď zásluhou nejnovějšího horroru Guisi (AKA Silk) se k zemím zasluhujícím zvýšenou pozornost přidává i zatím horrorově (až na výjimky) nečinný Tchajwan. Guisi režiséra Chao-Bin Su je výjimečný jednak tím, že v něm ducha s dlouhými vlasy vlastně nenajdete a hlavně posouvá duchařský horror někam do míst, kde zatím ještě nebyl.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!