Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 32 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Japan Shock Japan Shock

Japan Shock

Chirurg (5.5.2006)

Japan Shock je filmový směr který vznikl kolem roku 1960. Jeho počátky vyplývaly z klasických snuff filmů a jiných drsných hororů. V Japan Shocku jde vysloveně jen o nechutnou podívanou. Jako vzor si tvůrci vzali Snuff filmy (film ukazující smyšlenou ale velice realistickou vraždu) a podle nich se tvořily scénáře. Prvním průkopníkem Japan Shocku byl film Shogun's Sadism. Film se vyznačoval jednoduchým dějem, lehkou zápletkou ale velkou dávkou násilí a mučení.

V budoucnu se další japonské filmy nesly ve stejném pojetí jako Shogun's Sadism ale postupem času se objevil Disturbing Effect (toto je pojetí pro lidský pocit když spatří něco hnusného obvykle ho cítíte v žaludku). Takto vznikl ještě dokonalejší film, ale aby se dosáhlo maximální spokojenosti, do filmu se vmísil složitější děj, zvraty a také důležitá japonská kultura. Ve většině těchto filmů naleznete úzkou spojitost z japonskou kulturou (hlavně fakta ze 2. Svět. války).

Japan Shock je tedy stručně řečeno: film ve kterém se objevuje extrémní násilí a mučení - ve všech případech končí tou nejhorší smrtí. Nejdůležitější složkou tohoto filmu jsou vizuální efekty - bez těchto efektů by byl film naprosto ztracený. Detailní vykreslení lidských vnitřností, amputovaných končetin a nekonečné prolévání krve je velice důležité k navázání toho správného Disturbing Effektu. Rozšířená je také nekrofilie, sodomie ale také kanibalismus. Japan Shock je ideálním žánrem, kde můžete shlédnout obscénní masakr se vším všudy.

Tyto filmy naprosto nedoporučuji lidem slabsi povahy nebo s jinými psychickými problémy. Na shlédnutí takovéhoto filmu je potřeba mít silný žaludek. Nicméně některé filmy jsou velice povedené a kvalitní - pro fandu drsnějšího filmu jsou určitě ideální volbou.

Nejznámější filmy: Guinea Pig (celá série), Shogun's Sadism, Men Behind The Sun, Evil Dead Trap (1-2), All Night Long

Nejlepší režiséři: Hideshi Hino, Tou Fei Mou

Naposled přidané filmy k tématu

  Nekeddo burâddo: Megyaku Hei tai yang 731 Tokugawa onna keibatsu-emaki: Ushi-zaki no kei Akai misshitsu (heya): Kindan no ôsama geemu Shiryô no wana

  Guinea Pig: Devil's Experiment Organ

 • Poslední novinky k tématu

  • Horror Nite in Brno Horror Nite in Brnogore 02.02.2010

   Horror Nite opět uvádí japonský nezapomenutelný film Tetsuo od S.Tsukamota, za podpory street punk zombáckého snímku Wild Zero z roku 2000. Vše se bude konat opět v klubu Melodka na Kounicove ulici - začátek 19h, vstup zadarmo!!!!!

   (letáček pod Více)

   více...
  • Naked Blood Naked Bloodhumanbeing 22.02.2009

   Recenze japonského filmu Naked Blood (1995).

  • Man Behind the Sun Man Behind the Sunhumanbeing 23.01.2009

   Sangrailova recenze japan shocku Man Behind the Sun (AKA Hei tai yang 731).

  • Shogun's Sadism Shogun's Sadismhumanbeing 26.11.2008

   Flipnicova recenze jednoho z prvních filmů okrajového horrorového subžánru japan shock Shogun's Sadism (AKA Tokugawa onna keibatsu-emaki: Ushi-zaki no kei).

  • Red Room Red Roomhumanbeing 26.05.2007

   Pepákova recenze japonského filmu Red Room.

  • Ido Idohumanbeing 03.11.2005

   Nový film od režisérky mírně nadprůměrného, zato poměrně dost drsného, snímku Organ Kei Fujiwara má název Ido a zřejmě nikoho nepřekvapí, že půjde o další drsný příspěvek do trashového japan shock žánru. Mnozí od této režisérky čekají již nějakou tu dobu na pokračování jejího debutu, které se podle legend natáčí, resp. přetáčí, od roku 1996 - trailer se dá najít na vydaném DVD prvního dílu. Zatím to vypadá, že na Organ 2 si ještě počkáme, mezitím může Ido posloužit jako kvalitní výplň pro fanoušky tohoto žánru.

   Trailer: click, Oficiální stránka (v angličtině): click

  • Shocking horror movie feast 5 Shocking horror movie feast 5gore 01.09.2005

   Mus mus!! Tak vás opět zveme na pátej večer. Bude 13.9. v úterý opět na Flédě v Brně. Tentokrát se můžete těšit na japonské kousky jako TETSUO (S.Tsukamoto) a ORGAN (K.Fujiwara). První snímek kdo nezná tak ať čeká drsný surrealismus spojený s industriálním lovestory. Prostě se to musí vidět. Další snímek je klasicky japgore od režiséra, kterej hrál v prvním snímku. Si myslím, že se máte na co těšit. Vstupné nevím páč to je na klubu a začátek po 20h. tak čus hai

  • Evil Dead Trap Evil Dead Trapevilmind 29.06.2004

   Klaunova recenze japonského filmu Evil Dead Trap.

  • Living Hell Living Hellevilmind 07.05.2004

   Na konci července vydá firma Subversive Cinema skvělý japonský krvák Living Hell (Iki-jigoku). Není to zase taková novinka, nicméně film zatím nebyl krom projekcí na festivalech nikde dostupný s anglickými titulky, takže pověsti o jeho kvalitách za těch několik let dosáhly skoro mýtických rozměrů - a jak je trochu vidět i v traileru (několik velikostí quicktime), mohla by to být opravdu veselá podívaná. Hlavní postavou filmu je chlapec jménem ...

   více...
  • Guinea Pig - Devil's Experiment Guinea Pig - Devil's Experimentevilmind 10.05.2003




  Poslední recenze k tématu

  • Naked Blood Naked Bloodhumanbeing 22.02.2009 1/10 nehodnoceno

   Zápis ve středu, čas 21:07

   "Můj milý deníčku, to jsem zase já, tvůj Eiji. Promiň, že jsem tě od toho posledního experimentu tak zanedbával. Měl jsem spoustu práce s uklízením svinstva a taky s mým novým projektem, se kterým bych se ti chtěl pochlubit. Jedná se o lék na bolest, zase, ale tentokrát bude účinkovat tím správným způsobem. Dal jsem mu název Můj syn, což, jak jistě uznáš, je podstatně lepší než Moje dcera. Zatím funguje jen teoreticky, ale to fungovaly i ty projekty předtím. A jak dopadly."

   více...

  • Man Behind the Sun Man Behind the SunSangrail 11.01.2009 6/10 5,20/10

   Zdá se mi, že Man Behind the Sun bývá srovnáván s některými horory, které byly natočeny s nepokrytým úmyslem ukázat divákovi co nejvíce brutálních scén, a vyjít svému cílovému publiku dokonce tak vstříc, že pro samou brutalitu nezbývá čas na nějaký děj. Tento typ filmů ztrácí soudržnost, rozpadá se na řadu jednotlivých mučicích sekvencí, a vlastně přestává být filmem. Nemá děj, do kterého by klasický filmový divák mohl být "vtažen", nemá opravdové postavy, ke kterým by bylo možné zaujmout stanovisko. Je tu nějaká velmi povšechná a celkem povrchní jednotící myšlenka ("odhalovat zrůdnost lékařských experimentů" apod.), herci nehrají lidi, ale pouhé nositele rolí mučitel/mučený, a označení "film" je jen maska, která zakrývá, že tyto filmy jsou tvořeny pro onen typ lidí, který se rád dívá na autentické fotografie obětí autonehod. Typickým dokladem je podle toho, co jsem četl, Guinea Pig. (Neviděl jsem to a ani to vidět nemusím, stejně jako jsem nikdy nenavštívil stránky s fotkami přejetých lidí.) Man Behind the Sun sem podle mě NEPATŘÍ.

   více...

  • Shogun's Sadism Shogun's SadismFlipnic 24.11.2008 8/10 nehodnoceno

   Ze země vycházejícího slunce pochází tento velmi starý, ale neuvěřitelně slušně natočený exploitation, který je jedním z pokračování (myslím, že třetí) tzv. „Tokugawa série“. Je vyloženě s podivem, jaké filmy v 70, letech v Japonsku vznikaly a jak k nim diváci a společnost z asijských zemí přistupovala, zatímco exploitation byl v Americe a Evropě v podstatě okrajovým, opovrhovaným žánrem, ze kterého se jen malému procentu povedlo prorazit mezi širší veřejnost a zvítězit tak nad neustálými bany a cenzorskými zásahy. Holt jiný kraj, jiný mrav a tento starý film to jen směle dokazuje.

   více...

  • Red Room Red RoomPepak 24.05.2007 7/10 nehodnoceno

   Japonci jsou blázni, to ví každý. Když chcete nějaký úchylný a šílený film, je Japonsko tou zemí původu, na kterou byste se měli zaměřit nejdřív. Kde jinde by mohly vzniknout filmy jako Battle Royale, Audition nebo jediná zakázaná epizoda seriálu Masters of Horror, Imprint? Kde jinde by mohl vzniknout Red Room?

   více...

  • Evil Dead Trap Evil Dead TrapKLAUN_DOMINANT 19.05.2004 8/10 7,00/10

   Japonci jsou šílenci a jestli něco uměj, tak točit horory. Zvláště pak šílené, atmosférické horory, abych byl přesnější. Dneska se spolu na jeden mrknem, tedy alespoň v mé recenzi.

   Nami pracuje v televizi jako moderátorka večerní šou "Nami´s Late Night", kde pouští různé videozáznamy. Jednou večer dostane videokazetu s nápisem "pro ty, kteří trpí bezesnými nocemi". Na videokazetě je natočená cesta do starého opuštěného skladiště a taky brutální vražda mladé dívky. Zezačátku jenom drobné řezání do břicha, nohy a následně detailně natočené propíchnutí oka nožem, které vypadá opravdu dost reálně a můžeme si ho vychutnat v nádherném detailu pěkně zblízka a ještě ze dvou úhlů! Ano, tak to máme rádi! Taky se na videozáznamu objeví kousek Naminy večerní šou a několik jejich fotek. Nami to trochu vyvede z míry (aby taky ne) a tak to ukáže svým přátelům z televize. Po poradě se společně vydávají do onoho opuštěného skladiště natočit reportáž, i když si samozřejmě spíš myslí, že se jedná o profesionální podvrh. Když dojedou na místo, zjistí, že oplocené skladiště je odemčené a hlavně obrovské. Na první vraždu, která rozhodně není v klasickém stylu nemusíme dlouho čekat. Sadistický maskovaný vrah načíná první obět. Začíná hodina a půl jízdy v brutálním japonském stylu. Jó, japonci prostě uměj.

   více...

  • Guinea Pig - Devil's Experiment Guinea Pig - Devil's Experimentevilmind 10.05.2003 2/10 nehodnoceno

   Moderní doba nepřeje legendám. Ještě před pár lety mohla být série filmů Guinea Pig citována jako snový předobraz japan shock horroru, a uctívána přesto, že z ní často lidé mohli vidět jen kousky z děsivě rozmazané x-té kopie VHS. Jenže přišel čas DVD a online obchodů, a dříve nesehnatelné filmy si dnes může koupit úplně každý, kdo se nebojí používat platební kartu. Legendy se hroutí... a právě dnes nastal čas srazit na kolena jednu z nich.

   více...

  • Organ Organhumanbeing 05.08.2002 6/10 nehodnoceno

   Ještě předtím než by chtěl někdo nějakou ze západních klasik označit za nejkrvavější film všech dob - jako například Hellraisera, komedii Braindead ad. - měl by se rozhodně podívat na japonský film Organ. Jsem si téměř jist, že po jeho zhlédnutí svoje stanovisko ohledně nejkrvavějšího filmu minimálně přehodnotí.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Evil Dead Trap Evil Dead TrapKLAUN_DOMINANT 19.05.2004 8/10 7,00/10

   Japonci jsou šílenci a jestli něco uměj, tak točit horory. Zvláště pak šílené, atmosférické horory, abych byl přesnější. Dneska se spolu na jeden mrknem, tedy alespoň v mé recenzi.

   Nami pracuje v televizi jako moderátorka večerní šou "Nami´s Late Night", kde pouští různé videozáznamy. Jednou večer dostane videokazetu s nápisem "pro ty, kteří trpí bezesnými nocemi". Na videokazetě je natočená cesta do starého opuštěného skladiště a taky brutální vražda mladé dívky. Zezačátku jenom drobné řezání do břicha, nohy a následně detailně natočené propíchnutí oka nožem, které vypadá opravdu dost reálně a můžeme si ho vychutnat v nádherném detailu pěkně zblízka a ještě ze dvou úhlů! Ano, tak to máme rádi! Taky se na videozáznamu objeví kousek Naminy večerní šou a několik jejich fotek. Nami to trochu vyvede z míry (aby taky ne) a tak to ukáže svým přátelům z televize. Po poradě se společně vydávají do onoho opuštěného skladiště natočit reportáž, i když si samozřejmě spíš myslí, že se jedná o profesionální podvrh. Když dojedou na místo, zjistí, že oplocené skladiště je odemčené a hlavně obrovské. Na první vraždu, která rozhodně není v klasickém stylu nemusíme dlouho čekat. Sadistický maskovaný vrah načíná první obět. Začíná hodina a půl jízdy v brutálním japonském stylu. Jó, japonci prostě uměj.

   více...

  • Man Behind the Sun Man Behind the SunSangrail 11.01.2009 6/10 5,20/10

   Zdá se mi, že Man Behind the Sun bývá srovnáván s některými horory, které byly natočeny s nepokrytým úmyslem ukázat divákovi co nejvíce brutálních scén, a vyjít svému cílovému publiku dokonce tak vstříc, že pro samou brutalitu nezbývá čas na nějaký děj. Tento typ filmů ztrácí soudržnost, rozpadá se na řadu jednotlivých mučicích sekvencí, a vlastně přestává být filmem. Nemá děj, do kterého by klasický filmový divák mohl být "vtažen", nemá opravdové postavy, ke kterým by bylo možné zaujmout stanovisko. Je tu nějaká velmi povšechná a celkem povrchní jednotící myšlenka ("odhalovat zrůdnost lékařských experimentů" apod.), herci nehrají lidi, ale pouhé nositele rolí mučitel/mučený, a označení "film" je jen maska, která zakrývá, že tyto filmy jsou tvořeny pro onen typ lidí, který se rád dívá na autentické fotografie obětí autonehod. Typickým dokladem je podle toho, co jsem četl, Guinea Pig. (Neviděl jsem to a ani to vidět nemusím, stejně jako jsem nikdy nenavštívil stránky s fotkami přejetých lidí.) Man Behind the Sun sem podle mě NEPATŘÍ.

   více...



(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!