Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 39 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
H.P.Lovecraft H.P.Lovecraft

H.P.Lovecraft

Naposled přidané filmy k tématu

  The Dark Sleep The Dunwich Horror The Mountains of Madness The Dream-Quest of Unknown Kadath Beyond the Dunwich Horror

  Dead Shadows Haselwurm Black Goat La mansión de los Cthulhu The Halfway House

 • Poslední novinky k tématu

  • Portal to Hell Portal to Hellhumanbeing 27.11.2014

   Proč se Roddy Piper po účinkování v They Live už nikdy neobjevil v podobném filmu, to trápilo filmaře z Astron-6 (filmové studio, nikoli planeta) natolik, že se dali do prací na Portal to Hell, filmu, jehož hlavním cílem je údajně dopřát Roddymu skutečný comeback v podívané nabízející podobný zážitek, jaký nabídl vpravdě unikátní They Live. Údržbář Jack by byl nejraději, kdyby mu nájemníci dali na chvíli pokoj. Když dojde k výpadku proudu, na Jacka, který stále nemůže dočíst svoji oblíbenou knihu, čeká úkol daleko náročnější, než nahození pojistek. Ve sklepě totiž dva nájemníci - uctívači Cthulhu - otevřeli bránu do pekla... Momentálně je na Indiegogo kampaň, kde můžete filmařům přispět nějaký dolar (v současné chvíli chybí vybrat ještě 19 tisíc dolarů). Mezi odměnami je zajímavá ta za 300 dolarů. Obdržíte za ně jedno ze čtyř chapadel (!), které se ve filmu objeví. Mělo by stát za to, jelikož je zhotovil profesionál Steve Kostanski, mající za sebou např. Pacific Rim. Portal to Hell je zatím "jen" kraťas. Pokud se povede tak, jak si představují filmaři, v plánu je udělat, pokud možno co nejdřív, celovečerní verzi (podobný postup zvolili a uspěli s ním např. tvůrci Saw, Mama, Babadook, ...)

   Zdroj: Indiegogo

  • The Dream Cycle The Dream Cycleevilmind 23.06.2014

   Huan Vu je autorem jednoho z nejlepších zpracování Lovecrafta posledních let - německého celovečeráku "Die Farbe". Už tam očividně narážel na omezení amatérského rozpočtu, přesto byl výsledek nadmíru atmosférický a působivý, srovnatelný snad jen s tvorbou HPLHS. Ani Huanův nový projekt "The Dream Cycle" se rozhodně nedrží při zemi, na indiegogo běží od začátku měsíce až do srpna jeho nadějně vyhlížející fundraising kampaň (a velkou část peněz už má). Jako "Snový cyklus" se označuje cca dvacítka především rannějších kratších Lovecraftových povídek, žánrově lehce odlišnějších od dnes mnohem populárnějšího Cthulhu Mythosu, nicméně v čestině afaik nikdy nevyšly takto souborně. Huanův scénář by měl vycházet především z povídek Celephaïs (česky vyšla v Barvě z kosmu), Bílá loď (Hrobka), Snové putování k neznámému Kadathu (K branám Stříbrného klíče) a Podivný dům vysoko v mlze (Uvězněn s faraony).

   Kromě crowfundingových videí se můžete čerstvě podívat na prvních 6 minut filmu, vypadá to IMHO opravdu parádně...

   více...
  • HORROR FREAKSHOW - LOVECRAFTiáda HORROR FREAKSHOW - LOVECRAFTiádaevilmind 20.09.2013

   24. září ve 20:00 se koná v Ostravě (Výstaviště Černá louka, pavilon C1 vchod z ulice U Výstaviště, Moravská Ostrava) akce Martina Jirouška, kterého si možná pamatujete jako skvělého přednášejícího z naší Studna linie na Festivalech fantazie. A o čem to bude?

   Zapovězené rituály Prastarých a zvrhlý kult Cthulhu na stříbrném plátně. Zelený sliz a chapadla beztvarých polypů v hlavní roli! Kosmický děs v podání podivína z Providence H. P. Lovecrafta (1890-1937) patří v současnosti k nejčtenějším hororům v Česku. Z tajůplného introverta se stal popkulturní fenomén. Lovecraft je idolem hororových lolitek, počítačových her, výpravných filmů, ale také návrhářů triček a beztvarých plyšových hraček. Fenomenální mystifikace Necronomicon už téměř století nenechá spát desítky amatérských okultistů. Kdo byl šílený Arab Abdul Alhazred? A kdo je autorem dalších mýtických knih jako je třeba Eibon? Re-Animátor, Necronomicon, Charles Dexter Ward, Dunwich už dávno kralují nízkorozpočtovým hororům od 60. let. Který film je podle Lovecrafta nejlepší? Co na to říkají Španělé a Italové? Jak jsou na tom černobílé kýčovité mystifikace – z dílny Lovecraftových fanoušků? Je-libo animovaného Lovecrafta? A Koho bude mít Cthulhu dneska k večeři? To vše a možná něco více se dovíte na dalším pokračování audiovizuální žranice Freakshow v Cooltouru na zelené Černé louce. Návrat do nitra lovecraftovské hrůzy ještě před Guillermem del Toro. Ostravský Dunwich - Brána do záhrobí se otevře 24. září v 18 hodin.

  • Krystalická hrůza H. P. Lovecrafta ve filmu Krystalická hrůza H. P. Lovecrafta ve filmuevilmind 14.08.2013

   PR: Děs a hrůza z díla H. P. Lovecrafta ve filmu - poprvé v Duhovce. H. P. Lovecraft nebyl nikdy příliš dobrý spisovatel. Ale pokud byl v něčem excelentní, tak to bylo navození atmosféry kosmické hrůzy a děsu. Přijďte si poslechnout jak o něm samotném, mýtu Cthulhu i o jeho zfilmovaných dílech (včetně ukázek) a projekce fenomenálního celovečerního filmu, který vás uvede do světa Azthotha, Yog-Sothotha nebo Nyrlathotepa.

   Přednášející Pavel Ungr se horrovým tématům H. P. Lovecrafta věnuje dlouhodobě a patří mezi velké znalce jeho díla i mýtu Cthulhu. Pravidelně na tato téma přednášel v horrorové linii Studna na Festivalu Fantazie a sám stojí za mnoha průzkumy v oblasti Lovecraftovy gnoze v Česku. Dlouhá léta je jedním z kvalitních řečníků jehož přednášky jsou vždy zážitkem pro posluchače.

   Duhovka, čajový klub, 19. srpna v 19:30

   www.duhovka.eu/

  • The Dark Sleep The Dark Sleepevilmind 13.08.2012

   Když si tak zpětně projíždím filmy Bretta Pipera, tak jsem jim koukám nikdy moc hvězdiček nenadělil. Musím mu ale přiznat, že je docela vytrvalý při natáčení s takřka nulovým rozpočtem, vždycky aspoň trochu pobaví, byť třeba nechtěně, a navíc mám slabost pro stop motion animaci, kterou hojně používá. Po převážně nevážných tématech se teď rozhodl přitvrdit - "The Dark Sleep" je zcela seriozní volnou adaptací H.P. Lovecraftovy povídky "The Dreams in the Witch House". Ne všechno v traileru mě sice nadchlo, ale některé kousky nevypadají úplně beznadějně... Film už je hotov, čeká na distributora.

   více...
  • The Whisperer in Darkness The Whisperer in Darknessevilmind 21.02.2012

   Koubičova recenze nového filmového počinu H.P. Lovecraft Historical Society - The Whisperer in Darkness.

  • Druhý trailer The Whisperer in Darkness Druhý trailer The Whisperer in Darknessevilmind 27.02.2011

   Poněkud jsem minul druhý trailer chystané filmové adaptace povídky H.P.Lovecrafta "Šepot v temnotách" od ambiciozních lidí z H.P. Lovecraft Historical Society, o které jsem podrobněji psal vloni v létě. Bohužel zatím film stále na DVD nevyšel.

   více...
  • Nové info o La herencia Valdemar 2 Nové info o La herencia Valdemar 2evilmind 25.01.2011

   V pátek jde ve Španělsku do kin druhý díl Odkazu Valdemarů, La herencia Valdemar II: La sombra prohibida, na který už netrpělivě od léta čekají všichni fanoušci digitálního Cthulhu, slíbeného v závěrečných titulcích jedničky. Na Facebooku se objevila zajímavá reportáž jakéhosi španělského kino magazínu, z šesti a půl minut sice nerozumím nic, ale je tam spousta nových záběrů, které nebyly vidět v traileru. Konečně je také jasné, že i ve druhém díle se ještě posmrtně v roli sluhy objeví Paul Naschy, který je v ukázce vidět ve scénách, které zjevně z jedničky nepocházejí. Bohužel neumím video z FB embednout, takže musíte následovat tento link, a pravděpodobně mít i svůj FB account...

  • La sombra prohibida na Expocomic 2010 La sombra prohibida na Expocomic 2010evilmind 09.12.2010

   Expocomic je taková španělská variace na Comic-Con, letošní ročník začal včera, a protože se blíží lednové uvedení druhého dílu Odkazu Valdemarů, La sombra prohibida, do kin (28.1.2011), rozbalili tu autoři stylový Cthulhu stánek, který prostě musíte vidět...

  • Die Farbe Die Farbeevilmind 09.12.2010

   Po několikaletém čekání by příští týden měl konečně vyjít na DVD německý nezávislý film "Die Farbe", adaptace Lovecraftovy povídky "Barva z vesmíru" (The Colour Out Of Space). Trailer v embedu sice je už dva roky starý, ale jelikož jsem o něm tehdy nepsal, určitě jste ho ještě neviděli... ;-) Oficiální web zůstal fakticky beze změn celý poslední rok, až do říjnové Stuttgartské premiéry, takže opravdu neznám důvod, proč postprodukce trvala tak dlouho, nicméně u víceméně fanovských filmů to zase není tak neobvyklé. Každopádně atmosféra zdá se připomíná parádní filmové počiny HP Lovecraft Historical Society...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • The Whisperer in Darkness The Whisperer in DarknessKoubič 21.02.2012 7/10 nehodnoceno

   HPLHS is back!

   Když roku 2005 vyšla filmová prvotina H.P. Lovecraft Historical Society, The Call of Cthulhu, skoro žádný fanoušek se neubránil nadšení. Tato padesátiminutová černobílá a němá žánrovka byla audiovisuální poctou Mythosu. S rozpočtem 50 000 dolarů se podařilo HPLHS vytvořit opravdu čarovný svět, který v sobě ukrýval ten správný atmosférický kousek. Nyní, sedm let poté konečně HPLHS přináší The Whisperer in Darkness v celé své parádě. Předem musím říci, že pocity z adaptace jsou rozpačité.

   více...

  • Lurking Fear Lurking Fearfcreading 24.03.2009 6/10 nehodnoceno

   Keď sa človek nebráni, otvára tým cestu k zlu.

   Ako to už býva zvykom, od Lovecrafta sa častejšie sfilmujú horory, ktoré aj sám napísal. Niekedy to dopadne dobre, inokedy zase priemerne, záleží, aký režisér si to zoberie na starosť. Keďže v úvode nabehne spoločnosť FULL MOON ENTERTAINMENT, môžeme sa sporadicky tešiť, keďže táto spoločnosť sa najmä preslávila sériou Puppet Master a kopu iných zábavných béčkarských hororov. Tak poďme si to pekne zhrnúť od začiatku, či to vlastne stojí za pozretie.

   více...

  • The Curse The CurseBloody 28.01.2009 7/10 nehodnoceno

   Málokdy se stane, že televizní stanice dnes vyplodí něco opravdu kvalitního z hororového žánru. Dávno pryč jsou léta, kdy na německém satelitu nás téměř denně zasypávali starými kousky, o kterých se nám v dnešní době může jen zdát. Kdysi nás i Nova příjemně překvapila pěkně ostrými snímky, jako Jacksonův Bad Taste a Braindead, nebo Fulciho Dům u hřbitova. Dnes recenzovaný snímek s názvem Kletba (občas běží na kanálu MGM) sice nemá s těmito snímky nic společného, ale tvoří takovou světlou výjimku, že občas se v té televizi přece jen něco najde.

   více...

  • The Tomb The TombPepak 12.08.2008 2/10 nehodnoceno

   Buch! Na zem sklepa dopadá s tupým úderem igelitový pytel, obsahující předmět zhruba velikosti lidského těla. Uvnitř totiž skutečně lidské tělo je - tělo patřící dívce Taře, brutálně zmlácené, s otřesnými zraněními a naprostou ztrátou paměti co do okolností, které ji do jejího nového prostředí přivedly.

   více...

  • Dreams in the Witch-House Dreams in the Witch-Househumanbeing 25.11.2005 7/10 nehodnoceno

   "Walter Gilman věděl, že jeho pokoj byl ve starém Čarodějnickém domě, což byl ostatně důvod, proč o něj stál. Dozvěděl se o něm v Essexských záznamech ze soudních procesů. Keziah Masonová soudu pod tlakem pověděla, že díky jistým čarám a křivkám směřujícím skrze zdi se mohla vytvořit spojnice do jiného prostoru. Po procesu tyto symboly nakreslila ve své cele a zmizela." (DitWH, H.P. Lovecraft)

   více...

  • Beyond Re-Animator Beyond Re-AnimatorIvan Kučera 13.01.2005 4/10 6,21/10

   Briana Yuznu (a jeho sem-tam spolupracovníka Stuarta Gordona) fanúšikovia hororov poznajú dôverne a tí fanatickejší dokonca na margo ich nechutnej tvorby mrhajú slovami „kultová“ alebo „nezabudnuteľná“, nedajbože sa rúhajú slovnými spojeniami „pilier žánru“. Budiž, čo ma je po tom. Povedzme, že ich adaptácia L. P. Lovecrofta Dagon ma príjemne prekvapila prvou hodinkou, kedy sme nevedeli, o čo ide, a v druhej prišlo na rad už obligátne sťahovanie pokožky z tváre zaživa.

   více...

  • Beyond Re-Animator Beyond Re-AnimatorGangrena 21.06.2004 5/10 6,21/10

   Začíná to jako klasický slasher. Dva kluci sedí ve stanu na zahradě a jeden vypráví historky o vrahovi, který jedl maso zabitých dětí. Opodál je dům a v něm mladá dívka. Kdosi vejde do domu a dívku vyleká. Najednou se objeví oba chlapci a všichni se radují, jak to dobře dopadlo. Ale jen do chvíle, než se objeví oživlá mrtvola s jazykem na vestě (doslova). Tipněte si, koho z trojice mladých hrdinů zabije. Ano, správně, mrtvola je heterosexuál. Přiběhnou poldové a zastřelí mrtvolu, zrovna když pije mlíko přímo z krabice. Zaslouží si to, tohle se přece nedělá. Před úvodními titulky konečně uvidíme toho, kdo je tím vinen. V policejním autě sedí dr. Herbert West, známý jako Re-Animátor.

   více...

  • In the Mouth of Madness In the Mouth of MadnessKLAUN_DOMINANT 18.05.2004 9/10 9,00/10

   Tak vás tady vítám u odpoledního čaje u posezení na téma "John Carpenter je bůh, mistr napětí, génius, masér, a kdo ví co ještě". Kdo si myslí něco jinýho, ten bude dlouze mučen, následně opravdu krutě zavražděn v tradici mistra GORE Lucia Fulciho (viděl bych to na pochování zaživa ve společnosti červů) a jeho mrtvola bude ještě řádně zohavena. Tak, úvod bychom měli za sebou a můžeme (se) na to vrhnout.

   více...

  • The Unnamable The UnnamableGangrena 05.02.2003 4/10 nehodnoceno

   Howard Phillips Lovecraft je jméno, které rozproudí krev každého milovníka horrorů. Ač se velice stydím, nic z literární tvorby klasika strašidelného žánru jsem dosud nečetl a jeho příběhy znám pouze díky filmovým adaptacím. Nemůžu posoudit, jak věrně vystihují atmosféru svých předloh, ale u většiny těch, co jsem viděl (např. The Ressurected či From Beyond), jsem pozoroval jistou podobnost. Šlo o filmy pochmurné, temné a téměř bez humoru a i když byl jejich děj přenesený do současnosti, jakoby v nich zůstal duch oněch časů, kdy je pan Lovecraft tvořil ve své hlavě. Takový je i The Unnamable , ovšem tentokrát okořeněný malou špetkou suchého anglického humoru.

   více...

  • Dagon Dagonevilmind 30.11.2002 8/10 7,38/10

   Literární dílo H.P.Lovecrafta považuje většina jeho velkých příznivců za nezfilmovatelné. A poměrně dlouhá historie zatímních pokusů filmařů jim ve většině případů dává za pravdu. Lovecraftova neopakovatelně popsaná plíživá hrůza si často vystačí bez jasného děje, jeho nestvůry jsou nezobrazitelně šílené, a stejně tak šílenství v hlavách jeho postav není zrovna něčím, co by šlo nějak snadno dvourozměrně předvést tak, aby to nevyznělo trapně. Nejčastěji se dosud o nemožné pokoušel tým složený z producenta Briana Yuzmy, scénáristy Dennise Paoliho, a režiséra Stuarta Gordona. Jejich Re-Animator ovšem uspokojil spíše ty diváky, kteří Lovecrafta nečetli, From Beyond skupinu nadšených ještě trochu protřídil, a Necronomicon (na tom dělal jen Brian) se nelíbil už vůbec nikomu (v posledně jmenovaném případě ovšem nemohu sloužit vlastní zkušeností). Nejnovější adaptace Lovecrafta, Dagon, už od počátku ohlášení prací vzbuzoval oprávněnou nedůvěru - vždyť stejnojmenná povídka má jen několik stran. Základ scénáře ovšem nakonec vyrostl na jiné povídce, Shadow Over Innsmouth (česky vyšlo jako jako Stín na Innsmouthem a jiné horrory), kde se Dagonův kult popisuje poněkud obšírněji...

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • In the Mouth of Madness In the Mouth of MadnessKLAUN_DOMINANT 18.05.2004 9/10 9,00/10

   Tak vás tady vítám u odpoledního čaje u posezení na téma "John Carpenter je bůh, mistr napětí, génius, masér, a kdo ví co ještě". Kdo si myslí něco jinýho, ten bude dlouze mučen, následně opravdu krutě zavražděn v tradici mistra GORE Lucia Fulciho (viděl bych to na pochování zaživa ve společnosti červů) a jeho mrtvola bude ještě řádně zohavena. Tak, úvod bychom měli za sebou a můžeme (se) na to vrhnout.

   více...

  • Dagon Dagonevilmind 30.11.2002 8/10 7,38/10

   Literární dílo H.P.Lovecrafta považuje většina jeho velkých příznivců za nezfilmovatelné. A poměrně dlouhá historie zatímních pokusů filmařů jim ve většině případů dává za pravdu. Lovecraftova neopakovatelně popsaná plíživá hrůza si často vystačí bez jasného děje, jeho nestvůry jsou nezobrazitelně šílené, a stejně tak šílenství v hlavách jeho postav není zrovna něčím, co by šlo nějak snadno dvourozměrně předvést tak, aby to nevyznělo trapně. Nejčastěji se dosud o nemožné pokoušel tým složený z producenta Briana Yuzmy, scénáristy Dennise Paoliho, a režiséra Stuarta Gordona. Jejich Re-Animator ovšem uspokojil spíše ty diváky, kteří Lovecrafta nečetli, From Beyond skupinu nadšených ještě trochu protřídil, a Necronomicon (na tom dělal jen Brian) se nelíbil už vůbec nikomu (v posledně jmenovaném případě ovšem nemohu sloužit vlastní zkušeností). Nejnovější adaptace Lovecrafta, Dagon, už od počátku ohlášení prací vzbuzoval oprávněnou nedůvěru - vždyť stejnojmenná povídka má jen několik stran. Základ scénáře ovšem nakonec vyrostl na jiné povídce, Shadow Over Innsmouth (česky vyšlo jako jako Stín na Innsmouthem a jiné horrory), kde se Dagonův kult popisuje poněkud obšírněji...

   více...

  • Beyond Re-Animator Beyond Re-AnimatorGangrena 21.06.2004 5/10 6,21/10

   Začíná to jako klasický slasher. Dva kluci sedí ve stanu na zahradě a jeden vypráví historky o vrahovi, který jedl maso zabitých dětí. Opodál je dům a v něm mladá dívka. Kdosi vejde do domu a dívku vyleká. Najednou se objeví oba chlapci a všichni se radují, jak to dobře dopadlo. Ale jen do chvíle, než se objeví oživlá mrtvola s jazykem na vestě (doslova). Tipněte si, koho z trojice mladých hrdinů zabije. Ano, správně, mrtvola je heterosexuál. Přiběhnou poldové a zastřelí mrtvolu, zrovna když pije mlíko přímo z krabice. Zaslouží si to, tohle se přece nedělá. Před úvodními titulky konečně uvidíme toho, kdo je tím vinen. V policejním autě sedí dr. Herbert West, známý jako Re-Animátor.

   více...

  • Beyond Re-Animator Beyond Re-AnimatorIvan Kučera 13.01.2005 4/10 6,21/10

   Briana Yuznu (a jeho sem-tam spolupracovníka Stuarta Gordona) fanúšikovia hororov poznajú dôverne a tí fanatickejší dokonca na margo ich nechutnej tvorby mrhajú slovami „kultová“ alebo „nezabudnuteľná“, nedajbože sa rúhajú slovnými spojeniami „pilier žánru“. Budiž, čo ma je po tom. Povedzme, že ich adaptácia L. P. Lovecrofta Dagon ma príjemne prekvapila prvou hodinkou, kedy sme nevedeli, o čo ide, a v druhej prišlo na rad už obligátne sťahovanie pokožky z tváre zaživa.

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!