Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 146 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Série: Hellraiser Série: Hellraiser

Série: Hellraiser

Naposled přidané filmy k tématu

  Hellraiser: Resurrection Hellraiser: Revelations Hellraiser: Bloodline Hellraiser III: Hell on Earth Hellraiser: Hellworld

  Hellraiser: Deader Hellraiser: Hellseeker Hellraiser: Inferno Hellbound: Hellraiser 2 Hellraiser

 • Poslední novinky k tématu

  • Barker napíše scénář k remaku Hellraiser Barker napíše scénář k remaku Hellraiserhumanbeing 26.10.2013

   Clive Barker na svém Facebookovém profilu zveřejnil skvělou zprávu pro fanoušky série Hellraiser: bude tím, kdo napíše scénář k dlouho připravovanému remaku. Před pár týdny se na pracovní schůzce dohodl s Bobem Weinsteinem, se kterým v průběhu let ve spojitosti s remakem jednalo několik velmi zajímavých filmařů (tvůrci Inside, režisér Martyrs, režisér My Bloody Valentine 3D), jen aby ze spolupráce nakonec sešlo. Vyjde to tentokrát? Barker ještě dodal, že by rád udělal ještě temnější verzi svého filmu (jde-li to vůbec), a taky by byl rád, pokud by ve filmu bylo co nejméně CGI. Druhá výborná zpráva se týká obsazení Pinheada, kterého by si měl opět zahrát nenahraditelný Doug Bradley - což si Clive u Boba Weinsteina prý vyjednal (a jak Clive píše, nemusel ho nijak dlouze přesvědčovat). Začínám se těšit!

  • Hellraiser: Revelations trailer Hellraiser: Revelations trailerhumanbeing 22.08.2011

   Po zkouknutí traileru k devátému dílu Hellraisera si říkám jestli náhodou šéf společnosti Dimension není tak trochu vyznavačem sado maso, protože trailer sebevědomě dává tušit, že "tu něco nehraje". Se sérií to s posledními díly šlo pěkně z kopce a osmý díl Hellworld tomu nasadil korunu. Zdá se ale, že Hellraiser klesne ještě do větší žumpy, než kam ho dokopal svojí botou Rick Bota. Vypadá to naprosto příšerně a radím všem fandům Hellraisera, aby se na trailer nedívali. Clive Barker se na Twitteru vyjádřil v tom smyslu, že s tímhle dílem nemá vůbec nic společného - že film rozhodně nepochází z jeho hlavy, ani z žádného jiného tělesného otvoru...

   více...
  • Hellraiser: Revelations Hellraiser: Revelationshumanbeing 18.03.2011

   Na další díl Hellraisera určeného přímo na DVD Hellraiser: Revelations se těší asi málokdo, resp. mám takový pocit, že po posledních "slabších" dílech, které na nás Dimension vypustil v krátkém časovém období (v roce 2005), už řada fanoušků když ne na sérii, tak alespoň na další pokračování, zanevřela. Hellraiser: Revelations, který měl včera limitovanou premiéru v Los Angeles, je podle prvních recenzí bohužel opět nepovedený... a nový Pinhead za to prý opravdu nemůže.

  • Pán bolesti obsazen Pán bolesti obsazenRaul 03.10.2010

   O tom, že místo řádného restartu slavné série Hellraiser, který by vše zase nakopl, se chystá pouze další nízkorozpočťák, jsme již informovali. Po dlouhé době k tomuto projektu vyplouvají na povrch nové informace. A na světlo boží se dokonce dostala ta nejzásadnější - kdo bude onen vyvolený, který bude krotit svůj bolehlav sítí hřebů zatlučených do lebky. Nový Pinhead je… tadá… Stephan Smith Collins! Jedná se v podstatě o neznámého herce, který má ale dostatečně plešatý look, aby se role zhostil. Hellraiser: Revelations natáčí režisér Víctor Garcia (Return to House on Haunted Hill, Mirrors II) a měli bychom se ho dočkat příští rok. Foto naleznete pod "Více..."

   více...
  • Další řadový Hellraiser?! Další řadový Hellraiser?!humanbeing 20.08.2010

   Přímo šokující informace přichází ze stránky Shock Till You Drop, podle nichž je na cestě další řadový díl Hellraisera (kolikátý už, devátý?). Nemá jít o dlouho avizovaný remake (na kterém se stále pracuje), nýbrž o klasický díl na video, resp. na DVD. Zatím se ví jen to, že nový Hellraiser bude mít podnázev Revelations a podle scénáře Garyho J. Tunnicliffa (mimojiné maskér Hellraisera 3) ho bude režírovat Victor Garcia, který právě dotočil druhé Mirrors. Zbývá jen doufat, že nepůjde o takový průser, jakým byl Hellworld...

  • Nový Hellraiser přece jen ve 3D Nový Hellraiser přece jen ve 3Dhumanbeing 28.10.2009

   Každý dobře ví, jak moc to s Hellraiserem šlo z kopce, zvláště v případě posledních dvou dílů. Poslední díl Hellworld se dokonce snažil vyhrát neoficiální soutěž "hloupost století" a možná ji i vyhrál, ale kdoví, možná tu cenu nakonec shrábla nějaká novinka od tvůrce Violent Shitu. Každopádně, chystá se remake, což jistě každý ví a možná i to, že bude ve 3D, což až do včerejšího dne nebylo oficiálně potvrzené. Díky článku ve Variety už to potvrzené je... cenobité konečně na plátně vyniknou v celé své hrůzné kráse. Otázkou zůstává, nakolik bude kvalitní scénář (který se už mnohokrát přepisoval, resp. psal odznova) a jestli se toho zůčastní i Doug Bradley.

  • Pinheadova reimaginace Pinheadova reimaginacehumanbeing 04.02.2009

   Trikař a zároveň jeden z největších fanoušků série Hellraiser Gary J. Tunnicliffe sice k chystanému remaku zatím povolán nebyl, pro jistotu přišel s návrhem nového Pinheadova vzhedu dopředu, protože člověk nikdy neví, kdy ho povolají vyšší mocnosti z Hollywoodu. V tomhle rozhovoru, nebo spíše Garyho monologu, se píše jaké důvody ho vedly k tomu, že se pustil do nové Pinheadovy vizáže. Krátce shrnuto jde o to, že v remaku bude muset Pinhead vypadat jinak. Kliknutím na více se můžete podívat a sami si udělat názor, jak moc se mu povedl nebo nepovedl. Osobně mi zakrvavený Pinhead dost vyhovuje, i když samozřejmě na toho původního nemá...

   více...
  • Kde je nový Hellraiser? Kde je nový Hellraiser?humanbeing 18.10.2008

   V červnu roku 2005 jsem se při recenzování slabého sedmého Hellraisera zapřísáhl, že pokud osmý díl s podnázvem Hellworld nebude o něco lepší (jak bláhové bylo myslet si, že kvalita půjde "o trochu" nahoru), na dalšího Hellraisera se už nepodívám - proč si kazit zážitek z prvních dvou dílů sledováním špatně vyluhovaného děje a příběhu nedávajícího v rámci série žádný smysl? Nemluvě o tom, co provedli režiséři dalších dílů se samotnými cenobity, a co teprve s jejich leaderem Pinheadem. Naposledy vraždil podnapilé teenagery, ale byl už i ve vesmíru a zabíjel na internetu. S takovým záběrem se pak běžný člověk ptá, čím bude Pinhead příště a nakolik budou filmaři příčetní při vymýšlení nového scénáře. Série Hellraiser se ale zastavila u čísla osm, kdy už zřejmě došlo i lidem z Dimensionu, že tohle se...

   více...
  • Hellraiser III na DVD Hellraiser III na DVDhumanbeing 15.05.2006

   Hellraiser III se podle informací z DavisDVD konečně dočká kvalitního DVD vydání. K dostání byl zatím pouze v mizerné kvalitě (obraz 4:3 a stereo zvuk), dokonce i ve sběratelské edici, kterou vydal Cinema Club (tu mimochodem vlastním) se mu nedostalo žádné větší péče. Nejen že film bude mít, dnes už standardně širokoúhlý obraz a šestikanálový zvuk, disk bude obsahovat několik zajímavých bonusů. Jednak to bude dokument "Clive Barker's The Art of Horror" a dva trailery, ale hlavně patnáct minut vystřižených a dosud nikde nevydaných scén. DVD zakoupíte ve vašem oblíbeném zahraničním internetovém obchodě od 8. srpna za 15 dolarů.

  • Hellraiser: Bloodline Hellraiser: Bloodlineevilmind 20.04.2006

   Recenzi Hellraiser: Bloodline, posledního dílu série, který nám tu ještě chyběl, pro vás sepsal Hesi.
  Poslední recenze k tématu

  • Hellraiser: Bloodline Hellraiser: BloodlineHesi 03.03.2006 5/10 6,36/10

   Bloodline jsem viděl až po Helraiserovi 5 a 6, takže jsem doufal, že po těchto „hororových detektivkách“ uvidím opět dobrý horor. Bohužel se tak nestalo…

   Už samotný začátek filmu, který se odehrává na vesmírné stanici v roce 2127 (ano čtete dobře Hellraiser ve vesmíru) naznačuje, že není vše jak má být. Bloodline se, ale naštěstí ve vesmíru dlouho nezdrží a po otevření kostky robotem, kterého ovládá Dr. Paul Merchant (pra pravnuk hračičkáře, ke kterému se časem dostanu) a jeho roztříštění na kusy se objeví poprvé Pinhead a Cenobiti, kteří jsou ale uvězněni v doktorově pasti. Pro naše pekelníky to tedy vypadá opravdu špatně, ale ve chvíli, kdy už už doktor mačká tlačítko pro finální zneškodnění pekelníku se mu před nosem objeví brokovnice a její majitelka, která je členem vojenské jednotky, které přišla zjistit co se tu děje. Dr. Paul Merchant je tedy zatčen a vyslýchán, tím začíná retrospektivní vyprávění, které nás zavede do 18. století, kde poprvé v celé sérii zjistíme jak vznikla kostka a zřejmě i první démon a poté do 20. století, kde se bude odehrávat nejdelší část filmu.

   více...

  • Hellraiser III: Hell on Earth Hellraiser III: Hell on EarthHesi 19.01.2006 10/10 7,00/10

   Tak mě napadá, že studnu navštěvuji už ňákej ten pátek a taky už tu delší dobu jsem registrovaný a stále jsem nenapsal nic, tak začnu svým nejoblíbenějším filmem, tedy Hellraiserem 3 Hell on Earth .

   Film začíná v okamžiku, kdy si J.P. Monroe (majitel klubu Kotelna a sběratel různých obrazů a soch s motivem děsu a smrti) zašel na prohlídku muzea Pyramid kde objeví zvláštní sochu (prakticky jde o kvádr který v Hellbound vyjel z postele úplně na konci filmu) J.P. si sochu si koupí.

   více...

  • Hellraiser: Hellworld Hellraiser: Hellworldhumanbeing 11.09.2005 2/10 3,33/10

   "Let's Party!"

   V osmém díle Hellraisera se Rick Bota oprostil od jakéhokoli napodobování, z něhož mohl být

   z celkem jasného důvodu v minulosti nařčen - stačí se po pětce Inferno podívat na Botův debut Hellseeker

   více...

  • Hellraiser: Deader Hellraiser: Deaderhumanbeing 01.06.2005 3/10 4,57/10

   Počínaje čtvrtým dílem si před sledováním každého nového Hellraisera říkám, že tento díl

   bude lepší než ten předchozí a skoro ve všech případech tomu tak není. Po prvních dvou

   dílech, kdy výroba opustila břeh britského ostrova, šla kvalita série značně dolů, s tím, že

   více...

  • Hellraiser: Hellseeker Hellraiser: HellseekerJohnnyD 06.08.2004 3/10 5,19/10

   Hellraiser: Posol z pekla je piate pokračovanie kultového filmu Hellraiser režiséra Clive Barkera. Opäť sa tu stretávame s Cenobimi, ich vodcom Pinheadom, Kirsty Cottonovou a samozrejme s hlavolamom. Nuž, ale poďme po poriadku.

   Na začiatku filmu môžeme vidieť, ako Kirsty so svojim manželom sa vezú na aute a zrazu havarujú a spadnú do rieky. Následne sa pozeráme na jej manžela, ktorý nehodu prežil a niekto mu umožní „pozrieť sa do minulosti“. Zistí, že jeho manželka je nezvestná a jeho obviňujú z poistného podvodu = zabil manželku, aby zhrabol prachy. Vyjavujú sa mu z minulosti sekcie života a odhaľuje svoje pravé ja. Stretáva sa s vodcom tajomných Cenobitov Pinheadom a ten mu občas povie nejakú tú „múdrosť“ až kým mu neodhalí celú pravdu okolo jeho manželky. Pred tým stihne zabiť pár jeho mileniek a kolegov. Lenže vtedy sa od Pinheada dozvie, že bol iba súčasť výmenného obchodu medzi Pinheadom a Kirsty.

   více...

  • Hellraiser: Inferno Hellraiser: InfernoEpilogue 15.08.2004 10/10 8,16/10

   Dlouho jsem váhal jestli mám tuto recenzi napsat, nebo ne. Jakožto většina dobře natočených hororů, tak i Hellraiser patří mezi známé a výborně zpracované klasiky. Proto mám trochu obavy, abych tento film nechtěně neshodil, nebo nezostudil. Každopádně se nebudu zdržovat a půjdu rovnou k věci :)

   více...

  • Hellbound: Hellraiser 2 Hellbound: Hellraiser 2Pavel Žďárek 02.12.2003 10/10 8,88/10

   Uplynul sotva rok a po celosvětovém úspěchu jedničky se do kin vřítil Hellbound: Hellraiser 2. A hned po svém uvedení jen potvrdil výjimečnost původní myšlenky Clive Barkera a byl asi tím nejdůležitějším dílem, který zajistil sérii kultovní status.

   více...

  • Hellraiser HellraiserPavel Žďárek 02.11.2003 10/10 9,26/10

   Když se v roce 1987 objevil v kinech snímek Hellraiser, vůbec ještě nebylo jasné, co všechno to jeho tvůrci přinese. Jisté ale je, že právě tehdy se Clive Barker zapsal nesmazatelně do dějin hororu.

   Byla to opravdu šťastná volba. Barker mohl vybrat jakoukoliv jinou novelu či povídku ze svého archivu a zfilmovat ji. Ale on se rozhodl pro Hellraisera a přivedl tak na plátna film, který se stal obrovským hitem, získal si zástupy fanoušků a stvořil kult. Barker se také po předlohách k filmům Rawhead Rex nebo Underworld chopil filmové režie (nepočítáme-li jeho amatérské pokusy Salome a The Forbbiden) a právě tato plná kontrola nad projektem mu umožnila stvořit film dle svých představ - temný, nápaditý, krvavý a skutečně děsivý.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Hellraiser HellraiserPavel Žďárek 02.11.2003 10/10 9,26/10

   Když se v roce 1987 objevil v kinech snímek Hellraiser, vůbec ještě nebylo jasné, co všechno to jeho tvůrci přinese. Jisté ale je, že právě tehdy se Clive Barker zapsal nesmazatelně do dějin hororu.

   Byla to opravdu šťastná volba. Barker mohl vybrat jakoukoliv jinou novelu či povídku ze svého archivu a zfilmovat ji. Ale on se rozhodl pro Hellraisera a přivedl tak na plátna film, který se stal obrovským hitem, získal si zástupy fanoušků a stvořil kult. Barker se také po předlohách k filmům Rawhead Rex nebo Underworld chopil filmové režie (nepočítáme-li jeho amatérské pokusy Salome a The Forbbiden) a právě tato plná kontrola nad projektem mu umožnila stvořit film dle svých představ - temný, nápaditý, krvavý a skutečně děsivý.

   více...

  • Hellbound: Hellraiser 2 Hellbound: Hellraiser 2Pavel Žďárek 02.12.2003 10/10 8,88/10

   Uplynul sotva rok a po celosvětovém úspěchu jedničky se do kin vřítil Hellbound: Hellraiser 2. A hned po svém uvedení jen potvrdil výjimečnost původní myšlenky Clive Barkera a byl asi tím nejdůležitějším dílem, který zajistil sérii kultovní status.

   více...

  • Hellraiser: Inferno Hellraiser: InfernoEpilogue 15.08.2004 10/10 8,16/10

   Dlouho jsem váhal jestli mám tuto recenzi napsat, nebo ne. Jakožto většina dobře natočených hororů, tak i Hellraiser patří mezi známé a výborně zpracované klasiky. Proto mám trochu obavy, abych tento film nechtěně neshodil, nebo nezostudil. Každopádně se nebudu zdržovat a půjdu rovnou k věci :)

   více...

  • Hellraiser III: Hell on Earth Hellraiser III: Hell on EarthHesi 19.01.2006 10/10 7,00/10

   Tak mě napadá, že studnu navštěvuji už ňákej ten pátek a taky už tu delší dobu jsem registrovaný a stále jsem nenapsal nic, tak začnu svým nejoblíbenějším filmem, tedy Hellraiserem 3 Hell on Earth .

   Film začíná v okamžiku, kdy si J.P. Monroe (majitel klubu Kotelna a sběratel různých obrazů a soch s motivem děsu a smrti) zašel na prohlídku muzea Pyramid kde objeví zvláštní sochu (prakticky jde o kvádr který v Hellbound vyjel z postele úplně na konci filmu) J.P. si sochu si koupí.

   více...

  • Hellraiser: Bloodline Hellraiser: BloodlineHesi 03.03.2006 5/10 6,36/10

   Bloodline jsem viděl až po Helraiserovi 5 a 6, takže jsem doufal, že po těchto „hororových detektivkách“ uvidím opět dobrý horor. Bohužel se tak nestalo…

   Už samotný začátek filmu, který se odehrává na vesmírné stanici v roce 2127 (ano čtete dobře Hellraiser ve vesmíru) naznačuje, že není vše jak má být. Bloodline se, ale naštěstí ve vesmíru dlouho nezdrží a po otevření kostky robotem, kterého ovládá Dr. Paul Merchant (pra pravnuk hračičkáře, ke kterému se časem dostanu) a jeho roztříštění na kusy se objeví poprvé Pinhead a Cenobiti, kteří jsou ale uvězněni v doktorově pasti. Pro naše pekelníky to tedy vypadá opravdu špatně, ale ve chvíli, kdy už už doktor mačká tlačítko pro finální zneškodnění pekelníku se mu před nosem objeví brokovnice a její majitelka, která je členem vojenské jednotky, které přišla zjistit co se tu děje. Dr. Paul Merchant je tedy zatčen a vyslýchán, tím začíná retrospektivní vyprávění, které nás zavede do 18. století, kde poprvé v celé sérii zjistíme jak vznikla kostka a zřejmě i první démon a poté do 20. století, kde se bude odehrávat nejdelší část filmu.

   více...

  • Hellraiser: Hellseeker Hellraiser: HellseekerJohnnyD 06.08.2004 3/10 5,19/10

   Hellraiser: Posol z pekla je piate pokračovanie kultového filmu Hellraiser režiséra Clive Barkera. Opäť sa tu stretávame s Cenobimi, ich vodcom Pinheadom, Kirsty Cottonovou a samozrejme s hlavolamom. Nuž, ale poďme po poriadku.

   Na začiatku filmu môžeme vidieť, ako Kirsty so svojim manželom sa vezú na aute a zrazu havarujú a spadnú do rieky. Následne sa pozeráme na jej manžela, ktorý nehodu prežil a niekto mu umožní „pozrieť sa do minulosti“. Zistí, že jeho manželka je nezvestná a jeho obviňujú z poistného podvodu = zabil manželku, aby zhrabol prachy. Vyjavujú sa mu z minulosti sekcie života a odhaľuje svoje pravé ja. Stretáva sa s vodcom tajomných Cenobitov Pinheadom a ten mu občas povie nejakú tú „múdrosť“ až kým mu neodhalí celú pravdu okolo jeho manželky. Pred tým stihne zabiť pár jeho mileniek a kolegov. Lenže vtedy sa od Pinheada dozvie, že bol iba súčasť výmenného obchodu medzi Pinheadom a Kirsty.

   více...

  • Hellraiser: Deader Hellraiser: Deaderhumanbeing 01.06.2005 3/10 4,57/10

   Počínaje čtvrtým dílem si před sledováním každého nového Hellraisera říkám, že tento díl

   bude lepší než ten předchozí a skoro ve všech případech tomu tak není. Po prvních dvou

   dílech, kdy výroba opustila břeh britského ostrova, šla kvalita série značně dolů, s tím, že

   více...

  • Hellraiser: Hellworld Hellraiser: Hellworldhumanbeing 11.09.2005 2/10 3,33/10

   "Let's Party!"

   V osmém díle Hellraisera se Rick Bota oprostil od jakéhokoli napodobování, z něhož mohl být

   z celkem jasného důvodu v minulosti nařčen - stačí se po pětce Inferno podívat na Botův debut Hellseeker

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!