Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 38 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Gialli Gialli

Gialli

Naposled přidané filmy k tématu

  Una vela para el diablo Vahset kasirgasi Šest prstů v Zeleném Un bianco vestito per Marialé Blackaria

  Nitten røde roser Amer Perché quelle strane gocce di sangue sul corpo di Jennifer? La casa con la scala nel buio Bloody psycho - Lo specchio

 • Poslední novinky k tématu

  • Duchové v Lese aneb kdo se bojí, nesmí do sklepa Duchové v Lese aneb kdo se bojí, nesmí do sklepaevilmind 05.11.2013

   Pilotní projekt atmosférických projekcí kultovních hororů s psychedelickou šťávou. Nebude chybět italské okénko s osobním vzkazem z Cinecitta a Profondo Rosso Shop.

   9. listopadu 2013 Absintový klub Les, Ostrava

  • Berberian Sound Studio Berberian Sound Studioevilmind 12.07.2012

   70. léta, zlatý věk italských giallo filmů. Britský zvukař Gilderoy (Toby Jones) přijíždí do Itálie, aby pracoval na efektech jakéhosi nového krváku. Jenže pokud se dlouho díváte do propasti, začne se propast dívat do vás, a tak Gilderoy postupně podléhá prostředí, naplněného celodenním posloucháním smrtelných výkřiku a čvachtání kuchaných vnitřnosti...

   Film jde do kin koncem srpna, a přestože režisér Peter Strickland ho označuje za anti-horror, určitě to pro fanoušky je zajímavý a atmosférický kus, jak prozrazuje trailer níže. I kdyby jen pro ten pohled za kulisy tvorby zvukových efektů.

   více...
  • Šest prstů v Zeleném Šest prstů v Zelenémobitus 31.01.2012

   Dnes byla na youtube zpřístupněna padesátiminutová a dle mého povedená pocta giallu režiséra Lukáše Bulavy nazvaná stylově Šest prstů v Zeleném. K příběhu prozrazují tvůrci tolik: "Vánoční atmosféru klidného města naruší série tajemných vražd. Ambiciozní dcera hlavního vyšetřovatele Rebeka se s pomocí vystrašeného páru vydává po stopách neznámému šílenci. Jediným možným vodítkem pro bezradnou policii jsou obaly mrazivých filmů v ústech oběti. Ovšem Rebeka je s novými přáteli o krok napřed a nová zjištění je vedou k většímu nebezpečí - hudebnímu projektu Fantomas !" Fanouškům gialla a horroru vůbec doporučujeme.

   více...
  • Opera Operaevilmind 24.06.2010

   Bloodyho recenze klasiky Daria Argenta Opera.

  • Giallo trailer Giallo trailerhumanbeing 13.11.2008

   Na webu se objevil trailer k zatím poslednímu filmu Daria Argenta Giallo (vypadá to, že název přece jen nebude přeložený do angličtiny jako Yellow). Vidět ho můžete kliknutím na tento odkaz. Giallo si odbude premiéru pravděpodobně na festivalu v Cannes, příští rok v květnu. V tomto rozhovoru na AICN se Argento nechal slyšet, že své diváky překvapí.

  • What Have You Done To Solange What Have You Done To Solangepepak 30.01.2008

   Recenzi na jeden z klasických Gialli filmů, What Have You Done To Solange?, napsal Gorehound.

  • Yellow Yellowhumanbeing 24.01.2008

   Nově oznámeným projektem Daria Argenta je film Yellow. Jeho příběh bude vyprávět o americké stevardce , která se spojí s italským detektivem, aby v Miláně našla svou sestru, kterou unesl sériový vrah známý pod přezdívkou "žlutý". Natáčet se začne již příští měsíc v Turíně, kde se točil předchozí Argentův film Mother of Tears, a opět v angličtině. Z herců se objeví Vincent Gallo, Asia Argento a Ray Liotta. Ze strany režiséra by se mělo jednat o návrat ke kořenům - nevím jak na tom je teď Argento (jeho příspěvek do MoH se mi skoro vůbec nelíbil), ale jestli jsou nepříliš lichotivé ohlasy na jeho poslední filmy pravdivé, tak je to asi rozumná cesta.

   zdroj: Hollywood Reporter

  • Soutěž na sazuma.com Soutěž na sazuma.comhumanbeing 16.02.2007

   Pokud jste přemýšleli o koupi druhého DVD z kolekce Italian Genre Cinema Collection a zatím jste si nekoupili první díl, v těchto dnech až do konce února je možnost zúčastnit se soutěže na rakouském online shopu sazuma.com, ve které se po zakoupení filmu La Settima Donna automaticky dostanete do slosování o deset DVD kopií Morte Sospetta di una Minorenne s podpisem režiséra Sergio Martina. Být fanouškem Giallo, asi bych neodolal a zúčastnil bych se. :)

  • The Night Evelyn Came Out of the Grave The Night Evelyn Came Out of the Gravehumanbeing 01.02.2007

   Gorehoundova recenze giallo filmu The Night Evelyn Came Out of the Grave.

  • Italské horrory na Sazuma.com Italské horrory na Sazuma.comhumanbeing 19.01.2007

   Na rakouském internetovém shopu Sazuma Trading je již nějakou dobu možné zakoupit první DVD z kolekce Italian Genre Cinema Collection - kolekce raritních italských horrorů s premiérou na DVD. Počínaje dneškem je možné předobjednat si druhý film, který vyjde začátkem března. První titul se jmenuje Morte Sospetta di una Minorenne (Suspected Death of a Minor) a jde o giallo od Sergio Martina (Torso), v druhém případě je to Settima Donna, La od Franco Prosperiho, režiséra známého shockumentary filmu Mondo cane. Obě DVD mají spoustu bonusů a doba dodání je pouhých pár dnů. Jelikož mi na mail přišel slevový kupón na 15 % a v dohledné době neplánuji kupovat žádná DVD, daruji ho prvnímu zájemci, co mi napíše na mail nebo na icq.
  Poslední recenze k tématu

  • Opera OperaBloody 23.06.2010 7/10 nehodnoceno

   Blíží se premiéra očekávané operní hry Macbeth, takže přípravy vrcholí a atmosféra při zkoušení houstne jako bramboračka. Hlavní operní pěvkyně Mara to kvůli všudypřítomným krkavcům psychicky nevydrží a odejde, bohužel hned na ulici jí srazí auto. Její náhradou má být mladá a talentovaná zpěvačka Betty, které by takové účinkování ve slavné opeře nakoplo kariéru. Po dlouhém přemlouvání (vždyť zrovna Macbeth prý nosí smůlu) se nechá dívka přemluvit a ještě ten den stojí na prknech, co znamenají svět. Bohužel hned od jejího příchodu se však na operu snáší jedno neštěstí za druhým. Padají osvětlení, někdo přes noc zničí šaty a zabije několik krkavců, a do toho všeho se tu hromadí mrtvoly. Že by na té pověře s Macbethem opravdu něco bylo? Zdá se, že za vším stojí tajemný zabiják v černé kukle, jehož Betty vídá ve svých snech.

   více...

  • What Have You Done to Solange? What Have You Done to Solange?Gorehound 20.01.2008 10/10 nehodnoceno

   Jedno kľudné nedeľné popoludnie, keď sa mladý profesor Henry Rossini (Fabio Testi) plaví na malej loďke, spolu so svojou študentkou Elizabeth (Christina Galbo) zapletení v milostných hrách, londýnskou Temžou, v okamihu, keď v ľúbostnom poblúznení Elizabeth zavrie a otvorí oči, uvidí neďaleko na brehu utekajúce dievča a útočníka, ktorý ju prenasleduje. Čierny tieň a záblesk noža... A potom-vraždu. Henry, otočený chrbtom jej neverí, a považuje to za prejav prebujnenej dievčenskej fantázie, nevyzretosti a náladovosti. Idilka je prerušená, milenecká dvojica sa rozchádza. Druhý deň ráno, keď sa Henry pripravuje, spolu so svojou ženou, taktiež učiteľkou Hertou (Karin Baal), do práce, zachytí v rádiu správu o vražde na brehu Temže...

   více...

  • The Night Evelyn Came Out of the Grave The Night Evelyn Came Out of the GraveGorehound 30.01.2007 8/10 nehodnoceno

   Lord Allan Cunningham (Antonio De Teffé) sa nevie spamätať zo smrti svojej milovanej manželky Evelyn, a tak, prenasledovaný jej vidinou, si v noci vyhliadne červenovlasú prostitútku, či v druhom prípade striptérku, ktorú potom s utkvelou predstavou mŕtvej, taktiež červenovlasej Evelyn, v záchvate zabije. To sa stane dvakrát, pokiaľ na jednom večierku nestretne, zdá sa, tú pravú. Rozhodne sa, že pod dohľadom svojho psychiatra a svojich najbližších, ktorý zdánlivo o vraždách nič netušia, zrenovuje sídlo, v ktorom so svojou bývalou manželkou bývali, a znovu sa ožení. No namiesto toho, aby našiel kľud duše, ľudia okolo neho začnú za záhadných okolností umierať a mŕtva Evelyn zjavovať v okolí zámku...

   více...

  • Tenebre Tenebremor 24.11.2005 6/10 7,78/10

   Život spisovatele není žádný med. Tedy pokud nejste úspěšný spisovatel a vaše kniha neokupuje několik žebříčků hitparád se statusem bestselleru. Pak si můžete užívat slávu, moc a peníze. To všechno Peter Neal má. To co mu závidět asi nebudete je šílená manželka. Tu si může klidně nechat. To se mu moc nechce, má totiž zálusk na svoji asistentku v Římě. Není sice tak vizuálně atraktivní, ale zas to má v hlavě srovnané. Náš úspěšný spisovatel sesedne z kola, na kterém šlapal v New Yorku za svoji limuzínou cestou na letiště a hurá do věčného města, kde jej čeká kolotoč rozhovorů a televizních pořadů, o agentovi a sličné asistence nemluvě. Jeho poslední výtvor, kniha z názvem Tenbrae je v Itálii velikým hitem. Tak velkým, že si jej vyhlédne zlodějka v obchodě. Je však chycena, neboť použila klasický průhledný trik, navíc je známá firma. Po výslechu je propuštěna, hloupý den jí korunuje obtěžování opilého bezdomovce a co čert nechtěl, tak zrovna doma na ni čekal vrah. Tak a máme tu první, a nikoliv poslední oběť vraha, který vraždí podle knihy našeho úspěšného spisovatele. Každá publicita zvedne prodejnost, zvlášť ta negativní. A co kdyby se navíc samotný autor přimotal do vyšetřování a náhodou pomohl k chycení vraha? To by byla teprve bomba. A ten nárůst prodeje!

   více...

  • Non si sevizia un paperino Non si sevizia un paperinomor 22.11.2005 10/10 8,57/10

   Lucio Fulci už bohužel nic nenatočí. Vzhledem k jeho neradostnému životu mu je nahoře možná lépe než tady. Svými filmy si získal řadu fanoušků, ale také početnou řadu odpůrců. Jeho největší přínos tkví v oblasti hororu, kde se zapsal nesmazatelně do historie takovým tlustým gore písmem jako: House by the cemetery, The beyond a Zombi 2. A dalším do řady by měl být i tento film, o němž jeho kolega Dario Argento, který dovedl techniku giallo k dokonalosti, prohlásil, že jej považuje za nejlepší giallo, které kdy bylo natočeno. Vznik filmu se datuje do roku 1972. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo jít o něco neobvyklého. U vzniku nestála kromě do té doby neznámého Fulciho žádná hvězda italské hororové scény. Samotný Fulci natočil v tomto roce ještě komedii Eroticist, kterou však filmové dějiny nepřijaly.

   více...

  • Torso TorsoGorehound 19.05.2005 10/10 7,50/10

   Pamätám sa na to krásne horúce leto pred niekoľkými rokmi, keď som na internete objavil obal tohoto filmu. Bola na ňom žena utekajúca lesom a nad ňou ako damoklov meč vysiaca tvár vraha v štýlovej maske. O filme sa písalo aj v súvislosti s tým, ako inšpiroval pozdejší božský Friday the 13th a jedným dychom sa dodávalo, že sa jedná o klasického zástupcu žánru giallo, šmrncnutého poriadnou dávkou pozdejšieho slasheru. Pravda? Čítajte ďalej...

   více...

  • Phenomena PhenomenaDario 03.04.2005 10/10 8,80/10

   Studna.net je vynikajúca stránka. O tom nie je pochýb a nemyslím si, že ktokoľvek kto teraz číta túto recenziu si myslí niečo iné. Horroru sa venujem už dobrých pár rokov a keď živo si pamätám keď som tu zavítal prvý krát a na výber tu bolo iba čosi okolo štyridsať recenzií. Aj tak však potešil aspoň samotný fakt, že niekto (okrem pár ľudí ktorých poznám) sa tak isto venuje tomuto ušľachtilému žánru. Samozrejme, od vtedy tu pribudlo množstvo viac či menej zaujímavých recenzií, ktoré môže fungovať prinajmenšom ako dôkaz, že podobne "postihnutých" jedincov je omnoho viac. Pravdou ale ostáva, že vždy ma trochu viac vedeli potešiť recenzie na filmy, po ktoré si (bohužiaľ) nestačí iba vybehnúť do najbližšej požičovne, ale k ich získaniu je potrebné aj čosi viac. Buď slušné kontakty, slušný účet v banke alebo aspoň neslušné slovo adresované ignorantským distribútorom. A práve to bude asi dôvodom, prečo tu chýba veľa špičkových filmov (väčšinou z rozmedzia 1975-1995), ktorých existencia je omnoho dôležitejšia ako tých novodobých zlátanin. Tie dnes môžete pomaly prehadzovať lopatou, ale v skutočnosti nestoja za nič. Niekto ma môže obviniť, že som zaujatý voči novým filmom a bude mať pravdu. Môže povedať že som postihnutý tou érou, kedy najväčšou radosťou bolo sledovať ťažko získané kópie VHSiek Evil Deadu, Anthropophagousa, Zombie Flesheaters alebo Suspirie v otrasných kvalitách a zas bude mať pravdu. No a presne tento úvod je dôvodom, prečo som sa rozhodol doplniť tieto chýbajúce medzery, ktoré by na jedinej ČS stránke venovanej horroru nemali existovať.

   více...

  • Non ho sonno Non ho sonnooli-G 20.10.2004 6/10 6,18/10

   Turín, 1983. Istá žena bola práve brutálne dobodaná hudobným nástrojom a detektív Moretti (Max von Sydow) sľubuje na mieste činu jej mladému synkovi Giacomovi, že vraha chytí, aj keby mu to malo zabrať zvyšok života. Turín, 2000. Detektív Moretti je vo výslužbe a vrah známy ako „The Dwarf Killer“ (trpaslíči vrah), zdá sa, tiež. Nie je však mŕtvy, ako si myslí polícia a Turínčania. Momentálne leží vo svojej posteli a platí obnaženej prostitútke za to, aby ho... nechala o samote. Naženie jej strach, a tak dievčina radšej poslúchne a berie nohy na plecia. Počas odchodu ale v nervozite spadne a vysype sa jej obsah kabelky. Rýchlo si do nej náhádže všetky veci späť a uteká čo najďalej, presnejšie na vlak.

   více...

  • The Card Player The Card PlayerPepak 13.07.2004 5/10 4,78/10

   The Card Player vtrhl nedávno do českých prodejen a půjčoven (za upozornění díky Gangrenovi), takže má Studna přímo vlasteneckou povinnost mít na něj recenzi. Je přeci třeba varovat nic netušící diváky, že mají nechat prasátka a bankovní konta na pokoji, nebo naopak upozornit na úžasný nmový horror, který si nikdo nesmí nechat ujít! Schválně, co z toho asi bude pro Card Playera to správné? Moudří, kteří se předem podívali na hodnocení, už vědí...

   více...

  • Massacre Massacreevilmind 25.01.2003 3/10 nehodnoceno

   Koncem osmdesátých let požádal producent Fulciho filmu Touch of Death slavného režiséra, jestli by nechtěl svým jménem zaštítit sérii lacinějších filmů méně známých italských režisérů. Na podobné prosby vašeho chlebodárce se těžko říká ne, a tak se nápis „Lucio Fulci presents” objevil na začátku věcí jako byl Blood Moon (Enzo Milioni), Don`t Be Afraid Aunt Martha Wouldn`t Hurt You (Mario Montero), Bloody Psycho (Leandro Lucchetti) nebo Murder Secret (Andrea Bianchi). Posledně jmenovanému se podařilo dokonce protlačit do výběru i další svůj film, se slibným jednoduchým názvem Massacre. Fulci se ovšem na žádném filmu nijak skutečně autorsky nepodílel, a na kvalitě většiny z nich to bylo opravdu znát. Zajímavé také je, že později Fulci využil svých práv, a ze všech těchto filmů vykradl „nejlepší” scény pro svůj autobiografický střihový snímek Nightmare Concert. A najít v Massacre něco, co by stálo za to švihnout, mu muselo dát opravdu velikou práci.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Phenomena PhenomenaDario 03.04.2005 10/10 8,80/10

   Studna.net je vynikajúca stránka. O tom nie je pochýb a nemyslím si, že ktokoľvek kto teraz číta túto recenziu si myslí niečo iné. Horroru sa venujem už dobrých pár rokov a keď živo si pamätám keď som tu zavítal prvý krát a na výber tu bolo iba čosi okolo štyridsať recenzií. Aj tak však potešil aspoň samotný fakt, že niekto (okrem pár ľudí ktorých poznám) sa tak isto venuje tomuto ušľachtilému žánru. Samozrejme, od vtedy tu pribudlo množstvo viac či menej zaujímavých recenzií, ktoré môže fungovať prinajmenšom ako dôkaz, že podobne "postihnutých" jedincov je omnoho viac. Pravdou ale ostáva, že vždy ma trochu viac vedeli potešiť recenzie na filmy, po ktoré si (bohužiaľ) nestačí iba vybehnúť do najbližšej požičovne, ale k ich získaniu je potrebné aj čosi viac. Buď slušné kontakty, slušný účet v banke alebo aspoň neslušné slovo adresované ignorantským distribútorom. A práve to bude asi dôvodom, prečo tu chýba veľa špičkových filmov (väčšinou z rozmedzia 1975-1995), ktorých existencia je omnoho dôležitejšia ako tých novodobých zlátanin. Tie dnes môžete pomaly prehadzovať lopatou, ale v skutočnosti nestoja za nič. Niekto ma môže obviniť, že som zaujatý voči novým filmom a bude mať pravdu. Môže povedať že som postihnutý tou érou, kedy najväčšou radosťou bolo sledovať ťažko získané kópie VHSiek Evil Deadu, Anthropophagousa, Zombie Flesheaters alebo Suspirie v otrasných kvalitách a zas bude mať pravdu. No a presne tento úvod je dôvodom, prečo som sa rozhodol doplniť tieto chýbajúce medzery, ktoré by na jedinej ČS stránke venovanej horroru nemali existovať.

   více...

  • Non si sevizia un paperino Non si sevizia un paperinomor 22.11.2005 10/10 8,57/10

   Lucio Fulci už bohužel nic nenatočí. Vzhledem k jeho neradostnému životu mu je nahoře možná lépe než tady. Svými filmy si získal řadu fanoušků, ale také početnou řadu odpůrců. Jeho největší přínos tkví v oblasti hororu, kde se zapsal nesmazatelně do historie takovým tlustým gore písmem jako: House by the cemetery, The beyond a Zombi 2. A dalším do řady by měl být i tento film, o němž jeho kolega Dario Argento, který dovedl techniku giallo k dokonalosti, prohlásil, že jej považuje za nejlepší giallo, které kdy bylo natočeno. Vznik filmu se datuje do roku 1972. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo jít o něco neobvyklého. U vzniku nestála kromě do té doby neznámého Fulciho žádná hvězda italské hororové scény. Samotný Fulci natočil v tomto roce ještě komedii Eroticist, kterou však filmové dějiny nepřijaly.

   více...

  • Tenebre Tenebremor 24.11.2005 6/10 7,78/10

   Život spisovatele není žádný med. Tedy pokud nejste úspěšný spisovatel a vaše kniha neokupuje několik žebříčků hitparád se statusem bestselleru. Pak si můžete užívat slávu, moc a peníze. To všechno Peter Neal má. To co mu závidět asi nebudete je šílená manželka. Tu si může klidně nechat. To se mu moc nechce, má totiž zálusk na svoji asistentku v Římě. Není sice tak vizuálně atraktivní, ale zas to má v hlavě srovnané. Náš úspěšný spisovatel sesedne z kola, na kterém šlapal v New Yorku za svoji limuzínou cestou na letiště a hurá do věčného města, kde jej čeká kolotoč rozhovorů a televizních pořadů, o agentovi a sličné asistence nemluvě. Jeho poslední výtvor, kniha z názvem Tenbrae je v Itálii velikým hitem. Tak velkým, že si jej vyhlédne zlodějka v obchodě. Je však chycena, neboť použila klasický průhledný trik, navíc je známá firma. Po výslechu je propuštěna, hloupý den jí korunuje obtěžování opilého bezdomovce a co čert nechtěl, tak zrovna doma na ni čekal vrah. Tak a máme tu první, a nikoliv poslední oběť vraha, který vraždí podle knihy našeho úspěšného spisovatele. Každá publicita zvedne prodejnost, zvlášť ta negativní. A co kdyby se navíc samotný autor přimotal do vyšetřování a náhodou pomohl k chycení vraha? To by byla teprve bomba. A ten nárůst prodeje!

   více...

  • Torso TorsoGorehound 19.05.2005 10/10 7,50/10

   Pamätám sa na to krásne horúce leto pred niekoľkými rokmi, keď som na internete objavil obal tohoto filmu. Bola na ňom žena utekajúca lesom a nad ňou ako damoklov meč vysiaca tvár vraha v štýlovej maske. O filme sa písalo aj v súvislosti s tým, ako inšpiroval pozdejší božský Friday the 13th a jedným dychom sa dodávalo, že sa jedná o klasického zástupcu žánru giallo, šmrncnutého poriadnou dávkou pozdejšieho slasheru. Pravda? Čítajte ďalej...

   více...

  • Non ho sonno Non ho sonnooli-G 20.10.2004 6/10 6,18/10

   Turín, 1983. Istá žena bola práve brutálne dobodaná hudobným nástrojom a detektív Moretti (Max von Sydow) sľubuje na mieste činu jej mladému synkovi Giacomovi, že vraha chytí, aj keby mu to malo zabrať zvyšok života. Turín, 2000. Detektív Moretti je vo výslužbe a vrah známy ako „The Dwarf Killer“ (trpaslíči vrah), zdá sa, tiež. Nie je však mŕtvy, ako si myslí polícia a Turínčania. Momentálne leží vo svojej posteli a platí obnaženej prostitútke za to, aby ho... nechala o samote. Naženie jej strach, a tak dievčina radšej poslúchne a berie nohy na plecia. Počas odchodu ale v nervozite spadne a vysype sa jej obsah kabelky. Rýchlo si do nej náhádže všetky veci späť a uteká čo najďalej, presnejšie na vlak.

   více...

  • The Card Player The Card PlayerPepak 13.07.2004 5/10 4,78/10

   The Card Player vtrhl nedávno do českých prodejen a půjčoven (za upozornění díky Gangrenovi), takže má Studna přímo vlasteneckou povinnost mít na něj recenzi. Je přeci třeba varovat nic netušící diváky, že mají nechat prasátka a bankovní konta na pokoji, nebo naopak upozornit na úžasný nmový horror, který si nikdo nesmí nechat ujít! Schválně, co z toho asi bude pro Card Playera to správné? Moudří, kteří se předem podívali na hodnocení, už vědí...

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!