Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Ghosts Ghosts

Ghosts

Naposled přidané filmy k tématu

  Jessabelle The Darkening Annabelle The Tractate Middoth Karuto

  Touku tu za deddo Kousoku baaba Aatma The Amityville Horror The Conjuring

 • Poslední novinky k tématu

  • Upoutávka na The Woman in Black: Angel of Death Upoutávka na The Woman in Black: Angel of Deathhumanbeing 26.10.2014

   Pokračování výborné duchařiny Žena v černém (recenze prvního dílu) vtrhne do britských kin první den roku 2015. Naši distributoři nejspíš stále váhají, doufejme ale, že se nějaké to okénko v distribučním plánu najde. Podle upoutávky by mohlo jít o pokračování, které nebude dělat předchozímu dílu ostudu. Jak jsme již psali, Angel of Death se odehrává čtyřicet let po událostech jedničky, v období druhé světové války...

   více...
  • Annabelle trailer Annabelle trailerevilmind 26.08.2014

   Určitě si pamatujete na tu strašidelnou panenku z The Conjuring, která ve filmu nepochopitelně vůbec nebyla nijak využita. Což byl natolik rozšířený názor, že se dočkala vlastního filmu, který by dějově měl Conjuringu předcházet, tj. nemusíte ho nutně vidět (i když to by byla škoda). Produkce Jamese Wana a režie Johna Leonettiho (kameraman Conjuringu) by mohla být zárukou návaznosti i kvalitativní... Nicméně osobně mi ten trailer níže přijde spíš takový nijaký, a ta závěrečná scéna je vysloveně špatně střižená - do kina ovšem zajdu stejně... :-) Česká premiéra je 9. října.

   více...
  • Amityville: The Awakening Amityville: The Awakeningevilmind 25.08.2014

   Musím přiznat, že série filmů o Amityville patří k těm, kde se bez dlouhého probírání imdb příliš přesně neorientuju v tom, které (nenavazující) díly jsem viděl, a které ještě ne. Pravděpodobně můj poslední byl ten pokus o restart z roku 2005, a ty další už jsem přecházel lhostejně bez zájmu. Naposled jsem letmo zachytil informaci o found footage verzi příběhu, čímž můj zájem klesl na nulu. A to je tenhle kus. Jen už to není found footage, změnil se scénář i režisér, a podle níže embednutého traileru, poněkud neobvykle propagujícícho film už 5 měsíců pred premiérou, to bude zase znova více téhož. Některé triky v traileru vypadají slušně, ale upřímně - jako vážně? Nikoho nenapadá vlastní originální příběh o strašidelném domě?

   více...
  • The Forest The Foresthumanbeing 28.05.2014

   Na začátek roku 2016 se chystá horrorová novinka z produkce Davida Goyera The Forest. Děj filmu se odehrává v Japonsku, přičemž onen les v názvu nebude jen tak nějaký - jde konkrétně o místo zvané Aokigahara, známé především kvůli vysokému počtu sebevražd. V centru dění je dívka amerického původu, která přijela do Japonska pátrat po svojí sestře, dvojčeti. Přes veškerá varování se vydá do lesa "smrti", aby zjistila pravdu o tom, co se její sestře stalo. V lese na ni čeká zlá nadpřirozená síla, která jí pátrání podstatně ztíží a je docela možné, že se jí do finálních titulků ani nedopátrá (to už je holt riziko, když v horroru pátráte na nebezpečném místě). Režie se ujme Jason Zada. Sarah Cornwell je autorkou nové podoby scénáře, který původně napsal David Goyer.

  • Ju-On: The Beginning of the End trailer Ju-On: The Beginning of the End trailerhumanbeing 13.05.2014

   Je tu upoutávka na nejnovější díl duchařské série Ju-On - k vidění po kliknutí na více. Vypadá to na další poctivý díl v klasickém ju-onovském stylu a nic v upoutávce nenaznačuje, že sérii udělá ostudu. O čem díl je, kdy má premiéru atd. o tom více v naší březnové novince zde...

   více...
  • The Grudge: The Beginning of the End The Grudge: The Beginning of the Endhumanbeing 14.03.2014

   Byl oznámen další díl známé duchařské série Ju-On, který by na rozdíl od posledních dvou filmů v sérii (recenze předposledního dílu) měl fanoušky zaujmout, protože v novém díle nazvaném The Beginning of the End se filmaři zaměří na původ kletby v rodině Saekiových (tj. známá strašidelná dvojka: krkající Kayako a mňoukající chlapeček Toshio). "Twist" bude spočívat v tom, že hlavní hrdinka, Toshiova učitelka Yui, se po příchodu do domu, kde bydlí Toshio, "přesune" do minulosti o deset let nazpět, načež prožije události vedoucí ke spuštění kletby... Režíruje Ochiai Masayuki (Infection, remake Shutter). Premiéra je stanovena na 28. červen. Pod novinkou jsou k vidění docela pěkné (no, to jsem možná přehnal, ale vyloženě špatné nejsou) první dva plakáty...

   více...
  • Babadook Babadookevilmind 22.01.2014

   Babadook me zatím z nabídky žánrových filmů v Sundance zaujal nejvíce - a to nejen poměrně působivým trailerem nebo prvními nadšenými ohlasy diváků. Především se mi líbí přístup jeho autorky, Jennifer Kentové, více o jejích vzorech a motivacích si můžete přečíst na (už úspěšné) kickstarter kampani filmu, kde se vybíralo jen posledních pár tisícovek dolarů na doladění. Je tam k vidění i její kraťas Monster, ze kterého Babadook dějově vychází.

   více...
  • The Conjuring The Conjuringhumanbeing 19.08.2013

   Recenze nového horroru od Jamese Wana The Conjuring (V zajetí démonů).

  • Haunter Haunterhumanbeing 03.08.2013

   Náš oblíbený kanaďan američan točící v Kanadě Vincenzo Natali se po čtyřech letech (naposledy režíroval Splice) vrací se snímkem Haunter. Jde o duchařinu, která "twistem" nebude končit, alébrž začínat. Hlavní hrdinka je šestnáctiletá dívka s problémem (a to nijak obyčejným): ona a ostatní členové její rodiny byli v roce 1985 zavražděni. Od té doby jsou nuceni opakovat poslední den, kdy došlo k onomu osudnému incidentu. Po nějaké době si Líza uvědomí, co se děje, na rozdíl od zbylých členů rodiny a opravdová hrůza začíná... Do děje poté vstupuje Olivia, žijící dívka, která bydlí ve stejném domě. Od ní se Líza dozvídá o jednom z bývalých obyvatelů domu - sériovém vrahovi, který unášel dívky a jejich ostatky pálil v utajené místnosti. Po smrti se stal Haunterem (Strašákem) - mocným zlým duchem se schopností ovládat živé... Vincenzo Natali k zápletce dodává: "Haunter je především ukázkou toho, že ani duchové nejsou ušetřeni strachu." Premiéru si Haunter odbyl v březnu na festivalu SXSW. Trailer vypadá, myslím, velmi sympaticky...

   více...
  • Something in the Dark Something in the Darkhumanbeing 25.07.2013

   Projekt od nezávislých filmařů Something in the Dark před pár dny odstartoval kampaň na Indiegogo, kde po fanoušcích žádají 25 tisíc dolarů (tedy čtvrtinu celkového rozpočtu). Hlavní hrdinka snímku je od narození slepá. Příběh Something in the Dark začíná, když žena obdrží záhadné brýle, díky nimž je schopna vidět, nejen normální svět, ale i duchy, kteří jsou k nerozeznání od lidí. Netrvá dlouho a duchové začínají být poněkud agresivní... Pokud vás teď napadlo, že to zní hodně podobně jako hongkongská duchařina The Eye, mínus brýle, nejste v tom sami. Hlavní twist není v ději, nýbrž v tom, že se filmaři rozhodli Something in the Dark pojmout jako němý film. S tím malým rozdílem, že zvuky tu jsou, jen tu nikdo nemluví. Budou tu first person prvky: z pohledu hrdinky s nasazenými brýlemi, které nedokáží zobrazit barvy správně. V následujících videích herečka Sophie Turner krátce povídá o filmu, v dalším videu je ukázka pohledu z brýlí působící docela strašidelným dojmem...

   více...
  Poslední recenze k tématu

  • The Conjuring The Conjuringhumanbeing 19.08.2013 9/10 9,00/10

   James Wan, režisér obdivovaného, ale i proklínaného, Saw letos vrací úder se dvěma duchařinami. Ta druhá je pokračování Insidious, ta v tuto chvíli o něco důležitější je filmová adaptace skutečného případu ze sedmdesátých let, kdy se rodině Perronových na Rhode Islandu začaly dít podivnosti, podobné těm, které každý rok vídáme v nových dílech Paranormal Activity. Osobně neuveřitelným filmům podle skutečnosti jejich trvání na tom, že jsou skutečné, moc nefandím, ale nakonec je to asi jedno: pravdu se stejne nikdy nedozvíme! Když to v případě těch nadějných snímků přitáhne víc lidí do kin, je to jen dobře. I v případě, že vám spojení "duchařina" a "podle skutečné události" přijde přitažené za dlouhé vlasy, rozhodně doporučuji si o pozadí snímku The Conjuring - do češtiny povedeně preložené jako V zajetí démonů - něco přečíst (na internetu je toho o rodině Perronových hodně). A to jednak z toho důvodu, že je to opravdu zajímavé počtení, ale také proto, že to může přidat na zajímavosti filmového zážitku.

   více...

  • Mama Mamahumanbeing 04.05.2013 5/10 nehodnoceno

   Nejdříve tu byl asi jednominutový kraťas, pojmenovaný jako Mama. Chyběla mu sice pointa, co mu ale nechybělo, to bylo ne úplně obyčejné monstrum a také díky jemu, se Andres Muschietti, tvůrce kraťasu, mohl vplížit do Hollywoodu a tam natočit prodlouženou verzi své horrorové jednohubky. Celovečerák Mama prodlužuje tento krátký film do obou časových os s tím, že děj kraťasu se odehraje někde uprostřed, ale spíše o něco blíže ke konci.

   více...

  • The Woman in Black The Woman in BlackBloody 04.06.2012 9/10 nehodnoceno

   Vypadá to, že i u nás se začíná blýskat na lepší hororové zítřky. Koncem letošního února se do českých kin totiž dostala dlouho očekávaná novinka Woman in Black režiséra Jamese Watkinse. Ano, je to mainstream jako prase už kvůli účasti obrýleného kouzelníka z Bradavic. Ale bacha, film má na starosti tentýž člověk, který nás před pár lety příjemně překvapil nesmírně drsným a kvalitním exploiterem Eden Lake. Jim u svého debutu předvedl, že hororový žánr mu sedí perfektně, a že z na první pohled nijak výjimečné látky dokáže vytřískat maximum. Tahle schopnost se mu náramně hodila i u jeho novinky, která není doslovným remakem stejnojmenného snímku z roku 1989, nýbrž novým zpracováním.

   více...

  • Grave Encounters Grave EncountersRaul 03.10.2011 5/10 5,17/10

   V roce 1999 se zrodil nečekaný hit v podobě filmu Blair Witch Project. Neznámá banda filmařů a herců (kteří v podstatě zůstali neznámí dodnes) vypustila do světa originální pseudodokument o čarodějnici v Marylandských lesích, společně s historkou o jeho pravosti. A diváci jim to sežrali i s navijákem. Od té doby je tento film symbolem toho, jak za málo vydělat hodně. Mnoho tvůrců se snažilo jít v jejich šlépějích a některým se podařilo i uspět. Leč bohužel i tato odnož hororové žánru začala poměrně rychle smrdět vyčerpaností a nedostatkem nových nápadů. A na to bohužel doplácí i další přírůstek do tohoto subžánru - Grave Encounters. Ale nepředbíhejme.

   více...

  • Insidious InsidiousBloody 03.05.2011 9/10 7,18/10

   Rok 2007 byl pro Jamese Wana mimořádně vydařeným. Nejenže natočil hrůzostrašný Dead Silence, ale chvilku na to si odskočil k akčnímu thrilleru s názvem Rozsudek smrti, ve kterém se proháněl holohlavý Kevin Bacon s brokovnicí a nemilosrdně ustřeloval končetiny svým nepřátelům. Byla to hodně temná a drsná podívaná, jež připomínala spíše zlaté osmdesátky. Po třech dlouhých letech se Wan vrací ke svému oblíbenému žánru a vybral si k tomu duchařinu Insidious, pořízenou za pouhých 1,5 milionů dolarů. Z pozice producenta mu k zadku čuchal Oren Peli, který si od dob Paranormal Activity sedí v obýváku na zlatých cihlách a místo toaletního papíru používá bankovky. Ale dost uštěpačných poznámek. Radši se mrkneme na zoubek tomuhle ostře sledovanému projektu, co už z traileru vzbuzoval dojem návratu ke kořenům poctivého hororu.

   více...

  • La casa muda La casa mudaBloody 16.02.2011 7/10 5,50/10

   Natočit celovečerní horror v jednom jediném záběru na digitální fotoaparát, to je sám o sobě skvělý a zatím neotřelý nápad. Pokud disponujete trochou talentu, několika dobrými nápady a opuštěným domem v lesích, můžete si stejně jako Gustavo Hernández udělat vlastní domácí video. Ten si za pouhých 6 tisíc dolarů pořídil tenhle snímek, inspirovaný podle skutečných událostí. Koncem druhé světové války byla prý v jednom domě jakési uruguayské vesnice nalezena dvě těla mužů s vyříznutými jazyky a kolem nich poházené perverzní fotky. Film nám tedy ukazuje vlastní teorii, jak to mohlo tehdy skutečně být.

   více...

  • Paranormal Activity 2 Paranormal Activity 2humanbeing 18.12.2010 7/10 5,00/10

   První Paranormal Activity se stal jedním z nejvýdělečnějších filmů všech dob a producenti by byli bývali hloupí, kdyby toho nevyužili. A tak tu máme po roce Paranormal Activity 2, jež opět používá formu pseudo-pravé filmové nahrávky, která ukazuje několik posledních dnů jejích aktérů.

   více...

  • Bunhongsin Bunhongsintombac 22.05.2010 6/10 nehodnoceno

   Korejský duchařský horror se minulý rok pomocí pátého dílu krotké středoškolské série Whispering Corridors, sterilní jogínské Yogy a částečně i sektářského Possessed (aka Living Death) nakrátko probral z klinické smrti, ale nebylo to nic, co by fanouška k-horrorů vytrhlo z letité letargie. Jelikož nadějně vypadající Bestseller, jenž právě běží v korejských kinech, není prozatím k mání a nějaký ten měsíc ještě nebude, nezbývá než na bledé duchy a vřískající Korejky opět trpně čekat a doufat, že se po letech konečně dočkáme něčeho kvalitního, u čeho si budeme nervózně okusovat nehty. To je řečeno s nadsázkou – korejské duchařiny nikdy nepatřily mezi infarktové psychárny a la japonská série Ju-On, snad s výjimkou několika scén v klenotu A Tale of Two Sisters. V podstatě vždy víceméně plavaly ve vodách mysteriózního mainstreamu: líbivé řemeslné zpracování, sem tam nějaká lekačka a twist, který předešlý děj postaví tak trochu na hlavu, anebo schválně mate diváka a tváří se sofistikovaně. A to všechno samozřejmě typicky korejsky řízlé melodramatem a vybrnkávající hudbou. The Red Shoes se drží uvnitř těchto k-horrorových mantinelů, a ačkoliv se rozhodně nejedná o korejskou špičku, dostal jsem chuť ho po delší době zhlédnout a jeho prostřednictvím dočasně ztlumit absťák po mysteriózních bijácích.

   více...

  • Phobia 2 Phobia 2Bloody 10.03.2010 7/10 nehodnoceno

   Thajci to s hororovým žánrem poslední dobou slušně rozjeli. Zejména duchařiny vyrábí jako na běžícím pásu. S jistou nadsázkou se dá tedy říct, že jsme nestačili ani mrknout, a už tu máme pokračování jejich povídkového horroru Phobia. A o čem jsou strašidelné historky tentokrát?

   více...

  • Phobia PhobiaBloody 28.02.2010 7/10 nehodnoceno

   Delší chvíli jsem asijskou kinematografií trochu opovrhoval, poněvadž thajská duchařina Coming Soon ve mně zanechala spíše rozpačité dojmy. V posledních dnech se mi chuť na jejich horory ale vrátila. Největší zásluhu na tom má Solaris104, díky kterému jsem měl možnost shlédnout nápadité kousky, jako jsou japonský XX (ekusu kurosu), nebo právě thajská Phobia. Tento povídkový film obsahuje 4 duchařské příběhy, na nichž se podíleli ti nejznámější thajští režiséři, kteří už měli možnost nějaký ten horor natočit. Každý se chopil svého dílka s gustem a stylem sobě vlastním, a vznikl tak slušný soubor hororových povídek, místy okořeněn černým humorem.

   více...

  Nejlepší filmy k tématu podle uživatelů

  • Poltergeist PoltergeistIvan Kučera 29.09.2006 10/10 9,50/10

   V jednom z mnohých pôvabne zaspatých amerických mestečiek žije bezstarostným životom veľa spokojných rodín strednej vrstvy, vrátane troch detí manželského páriku Diane (JoBeth Williamsová) & Stevea (Craig T. Nelson) Freelingovcov. Bývajú v peknom rodinnom dome a sú zabezpečení vďaka manželovmu platu (robí realitného agenta stavebnej firme, ktorá toto malebné kalifornské mestečko pred rokmi postavila). Deti šantia so psom na záhrade, kde ich stráži starý strom, počas nočných búrok čudne nazerajúci do ich postelí a konármi hrajúci na stenách strašidelnú hru tieňov.

   více...

  • A Tale of Two Sisters A Tale of Two Sisterstombac 05.07.2005 10/10 9,45/10

   Spojení rodinného dramatu s duchařským horrorem je poměrně netradiční. Nevěříte, že toto skloubení vcelku odlišných žánrů může na vaší obrazovce fungovat? A ještě se u něho budete opravdu bát? Pak vám nezbývá, než si pustit A Tale of Two Sisters, neobyčejný snímek korejského režiséra Ji-woon Kima, autora známé černé komedie The Quiet Family, vyprávějící o rodině vlastnící hotýlek v horách, do kterého přijíždějí hosté páchat sebevraždy. Ji-woon Kim je také autorem horrorového příběhu jménem Memories z povídkového triptychu Three. A že své řemeslo ovládá znamenitě, o tom vás A Tale of Two Sisters jistě přesvědčí. Mě přesvědčilo dokonale.

   více...

  • Ju-On Ju-OnSolaris104 06.08.2004 8/10 9,11/10

   Pojďte se podívat na strašidelnou podívanou zvanou Ju-on. Japonský rešisér Takashi Shimizu natočil netradiční duchařský horor. Film měl úspěch u diváků a tak vznikla další pokračování (Ju-on 2, Ju-on: The Grudge, Ju-on: The Grudge 2). A jak dopadl první film ze série Ju-on? Čtěte dál.

   více...

  • Ju-On Ju-Onhumanbeing 10.11.2004 7/10 9,11/10

   Ju On vypráví o kletbě zrozené ze silné nenávisti někoho, kdo zemřel. V domě, kde skonal se tato zášť hromadí a každý, kdo se s tímto místem dostane do styku, zaplatí za to svým životem.

   Malý Toshio se už nějaký čas neukázal ve škole, a tak se učitel Kobayashi rozhodl navštívit jeho rodiče, aby zjistil důvod jeho dlouhé absence. Kobayashi v domě nenachází nikoho kromě samotného Toshia, od kterého se nepřímo dozví, že rodiče odešli společně na nákup. Teprve až po chvíli čekání si všimne, že okolní místnosti jsou ve velkém nepořádku a Toshio taky nevypadá dvakrát ok, k tomu všemu se pod střechou domu začíná uvolňovat smrtící kletba.

   více...

  • The Conjuring The Conjuringhumanbeing 19.08.2013 9/10 9,00/10

   James Wan, režisér obdivovaného, ale i proklínaného, Saw letos vrací úder se dvěma duchařinami. Ta druhá je pokračování Insidious, ta v tuto chvíli o něco důležitější je filmová adaptace skutečného případu ze sedmdesátých let, kdy se rodině Perronových na Rhode Islandu začaly dít podivnosti, podobné těm, které každý rok vídáme v nových dílech Paranormal Activity. Osobně neuveřitelným filmům podle skutečnosti jejich trvání na tom, že jsou skutečné, moc nefandím, ale nakonec je to asi jedno: pravdu se stejne nikdy nedozvíme! Když to v případě těch nadějných snímků přitáhne víc lidí do kin, je to jen dobře. I v případě, že vám spojení "duchařina" a "podle skutečné události" přijde přitažené za dlouhé vlasy, rozhodně doporučuji si o pozadí snímku The Conjuring - do češtiny povedeně preložené jako V zajetí démonů - něco přečíst (na internetu je toho o rodině Perronových hodně). A to jednak z toho důvodu, že je to opravdu zajímavé počtení, ale také proto, že to může přidat na zajímavosti filmového zážitku.

   více...

  • The Sixth Sense The Sixth SenseIvan Kučera 21.08.2005 8/10 8,92/10

   Malcolm Crowe (Bruce Willis – POSLEDNÝ SKAUT, FARBA NOCI) je renomovaný detský psychiater. Býva vo veľkom dome s krásnou manželkou Annou (Olivia Williamsová). Práve sa cynicky rozplývajú nad plaketou, ktorú Malcolm dostal od starostu, zaradzujúcou ho medzi veľavážených obyvateľov Philadelphie (s Annou rozmýšľa, že si ju dajú na záchod). V ten romantický večer však do ich domu vtrhne Malcolmov bývalý detský pacient, už dospelý Vincent Gray (Donnie Wahlberg, Markov brat), psychicky totálne na dne. Obviní svojho niekdajšieho doktora z profesionálneho zlyhania a vpáli doňho aj do seba projektil.

   více...

  • Ringu RinguSolaris104 10.06.2005 9/10 8,71/10

   Japonský režisér Hideo Nakata v roce 1998 natočil film Ring podle knižní předlohy Kôji Suzukiho. Tento film se záhy stal v asijských zemích kultovním a později na něj navazalo několik dalších filmů. Jmenujme např. prequel Ring 0, volné pokračování Ring 2 nebo také dle knižní předlohy natočený Rasen. Filmu se uchopil i režisér Gore Verbinski a natočil americký remake. Díky úspěchu předělávky filmu Ringu šité na míry západních diváků se s americkými remaky asijských hororů setkáváme stále častěji. Na americký Ring dokonce navázal i sám Hideo Nakata filmem Ring Two. A proč se film Ring stal tak slavným? Čtěte dál.

   více...

  • Ghostbusters 2 Ghostbusters 2Ivan Kučera 07.11.2004 8/10 8,70/10

   Rozvinutie pôvodnej dejovej línie úspešnej jednotky slovenského rodáka Ivana Reitmana sa koná len do takej miery, aby nikto nemohol obviniť film z "remakeovania". Zisťujeme, že happyend super-úspešného originálu, netrval dlho. Šéf bandy krotiteľov duchov (podobne ako traja mušketieri, i oni sú vlastne štyria), Peter Venkman, stále miluje emancipovanú brunetu Danu, tá sa s ním však od konca jednotky pre nezlučiteľné povahy rozišla, vydala sa za iného, rozviedla sa, porodila Oscara (syna, nie tú zlatú sošku) a žije sama. Robí v pochmúrnom, starodávnom newyorskom múzeu pod vedením neschopného blbečka, ktorý ju platonicky miluje (Peter MacNicol - hlavný dozorca v nezabudnuteľnom letnom tábore z ADDAMSOVEJ RODINY 2). Práve doviezli historický obraz kniežaťa Karpát a Moldavska (...), Viga Karpatského, žijúceho (resp. terorizujúceho úbohý ľud) v 16. storočí a ona sa z neho necíti byť vo svojej koži, lebo sa jej zdá, akoby ju už od pohľadu hnusný chlapisko pozoroval a mal strašné plány. Skutočne, Vigo sa chce "zobudiť" a znova pokračovať v milovanom šírení totálneho chaosu a zla, k tomu sa však potrebuje prevteliť do podstatne mladšieho tela. Kým sa mu to podarí, začne ulicami (vlastne skôr rozsiahlou metrovou a kanalizačnou sieťou) Veľkého jablka šíriť "svoj sliz", ktorý oživuje príšery. Aspoň tak som to pochopil, ale možno je to inak, ale v prvom rade je to úplne fuk, rovnako ako je fuk to, či hrozí zánik len New Yorku alebo celému svetu (akoby to nebolo to isté, že). Keďže Arnie má platené voľno, musia skaze sveta zabrániť štyria krotitelia duchov. Sú to stále rovnakí blázni ako minule, bohužiaľ navyše aj životní skrachovalci. Obyvatelia veľkomesta zabudli na to, čo pre nich krotitelia svojho času urobili, starosta "tie veci" pokladá za výsledok pôsobenia vojenského halucinogénneho plynu a krotitelia sa živia trápnymi školskými vystúpeniami, kde drzým, odporným a hnusným americkým deckám spievajú a tancujú...

   více...

  • The Orphanage The OrphanageBloody 29.11.2008 9/10 8,64/10

   Laura se vrací po 30 letech do jednoho sirotčince poblíž mořského pobřeží, kde strávila kousek svého dětství a kde ji ostatní děti brali jako vlastní sestru. Nyní, se svým milujícím manželem Carlosem a synem Simonem, chce dům zrekonstruovat a splnit si tak svůj dávný sen. Jenže s místem asi nebude všechno v pořádku. Malý Simon si povídá s neviditelnými kamarády a hraje s nimi podivné hry. Ze začátku to Laura s Carlosem berou jako zcela normální a u dětí obvyklý jev. Jenže jednoho dne Simon beze stopy zmizí. Rodiče i policie jsou zcela bezradní. Po šesti měsících usilovného pátrání začíná policie a dokonce i Carlos ztrácet veškerou naději. Jediná Laura jako správná matka nic nevzdává. A jelikož začíná tušit, že s domem opravdu něco je (ne-li v něm), požádá o pomoc médium Auroru, aby zjistila, jaké hrůzné tajemství dům vlastně ukrývá…

   více...

  • Ju-On: The Grudge Ju-On: The Grudgetombac 14.05.2005 9/10 8,60/10

   „Kletba toho, kdo zemře v sevření nenávisti, se soustřeďuje na místa, kde dotyčný žil. Ti, kteří se s ní setkají, umírají a rodí se nová kletba.“

   Ju-On: The Grudge je první celovečerní snímek ze série japonských duchařských hororů Ju-On a v pořadí třetí díl točící se kolem tokijského strašidelného domu a jeho hrozivých původních obyvatel. To, že režisérem filmu je Takashi Shimizu, který natočil nejdříve dva televizní díly Ju-On, poté oba celovečerní The Grudge a nakonec aktuální americký remake The Grudge, jenž je v podstatě věrnou kopií zde recenzovaného třetího dílu s americkými herci, snad ani nemusím dodávat. A že celá série se Shimizovi velice povedla, je mimořádně děsivá a nejeden divák si při sledování některého z dílů nadělá do gatí či nažene pořádnou depku, to už dnes ví každý fanoušek hororů. Až se budete dívat na Ju-On: The Grudge, bát se opravdu budete a to ve větším než malém množství..

   více...(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!