Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 28 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

STUDNA.net: Horror obecně

Hledej v tomto Tématu:   
[ Jdi na Úvod | Vyber nové Téma ]

Akce: B Movie Celebration
Poslal evilmindHorror obecně, 21.09.2011 (703 čtenářů)

O víkendu se koná v americkém Franklinu pátý ročník festivalu béčkových filmů - B Movie Celebration. V jejich upoutávce nebo na přímo na bmoviecelebration.com můžete nahlédnout jaké zajímavé staré i nové žánrové filmy tam budou k vidění, může to být pro leckoho inspirující, byť nečekám, že by si tam někdo na sobotu střihnul výlet. Každopádně, proč o tom vůbec píšu, v USA je podobných festivalů hafo. Tenhle je ale zajímavý v tom, že kromě tří "světových premiér" známých béčkových režisérů - Dino Wolf (dříve Dire-Wolf, Fred Olen Ray), ]Night Claws (David A. Prior) a Camel Spiders (Jim Wynorski - tady je to sporné protože film už šel na ruském satelitu) (trailery níže v embedu), se tam bude promítat i Empusa, poslední a dlouhá léta nevydaný autorský film Paula Naschyho. Od loňského Sitgesu se film až v poslední době začal objevovat i na takovýchto menších žánrových festivalech, a to by mohlo znamenat, že snad v dohledné době konečně vyjde na DVD!

A btw, zkuste najít deset rozdílů mezi Rayovým Dino vlkem a Priorovým Bigfootem... :-)(Více... | 1865 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: 11/11/11
Poslal evilmindHorror obecně, 21.09.2011 (1090 čtenářů)

Asylum se tentokrát ve vymýšlení co nejvíce zaměnitelného názvu pro svůj mockbuster skutečně překonalo! A tak zatímco očekávaný Bousmanův film 11-11-11, vyprávějící o tom, jak se v předvečer konce světa, ohlášeného na rok 2012, otevře už za necelé dva měsíce 11. nebeská brána (trailer), kterou do našeho světa projde cosi nepěkného, přijde do kin vcelku pochopitelně 11. listopadu, už o 10 dní dříve se na poličkách DVD obchodů objeví film 11/11/11, který s ním má společného snad jen malého chlapce v hlavní roli. Ale zatímco Bousmanův chlapec jen vidí kolem sebe čísla 11 a otevření brány předpovídá, ten od Asylum je jako obvykle rychlejší, vražednější, a Apokalypsu na své narozeniny 11.11. hodlá rovnou spustit. Zatím bohužel Asylum má na webu pouze produkční fotky a žádný trailer...

(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: American Horror Story
Poslal evilmindHorror obecně, 30.08.2011 (2147 čtenářů)

Mezi mými pravidelnými tipy na chystané žánrové seriály chyběl "American Horror Story", který začne kabelovka FX vysílat 5. října. Z níže embednutého traileru nejsem sice úplně nadšen, a trochu to zavání chabou duchařinou na úrovni Bedlamu, nicméně šanci tomu samozřejmě dám. Děj třinácti hodinových episod se bude točit kolem duchy zamořeného domu, do kterého se nastěhuje nová rodina...

(Více... | 509 bajtů | 4 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Locke & Key trailer
Poslal evilmindHorror obecně, 30.08.2011 (788 čtenářů)

Pokud se při pohledu na titulek začínáté snad radovat, že televizní adaptace výborného comicsu "Locke & Key" nakonec přece jen vznikne, musím vás rovnou zklamat - stále platí, že Fox po pilotu nedal první sezoně zelenou. Že nás to může jen mrzet se teď můžeme tuplem přesvědčit při pohledu na čerstvý trailer, sestříhaný právě z pilotu...

(Více... | 460 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Druhá Lidská stonožka objíždí svět
Poslal asar210997Horror obecně, 24.06.2011 (2388 čtenářů)

The Human Centipede II (Full Sequence) je pokračováním k u nás známé Lidské stonožce, a jelikož byl již vyvolán poměrně velký rozruch okolo spojení tří článků přes vylučující a přijímací otvory, co teprve vyvolá spojení více článků.

No a nyní je již druhé pokračování, po cca jednom roce od prvního dílu, natočeno, teď je již jenom otázkou času, než začne putovat po festivalech. Jenom připomínám, že ve Velké Británii (která paradoxně spolupracovala na prvním díle) je tento film zakázán.

(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


DVD novinky: Dimension Extreme se vrací
Poslal RaulHorror obecně, 23.06.2011 (2022 čtenářů)

Dimension Extreme, které se soustředí na vydávání hororových filmů přímo na DVD, se vrací s další várkou filmů. Tentokrát se jedná o pokračování předchozích "pecek". Posuďte sami pod více.

(Více... | 1038 bajtů | 8 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Seriálové novinky - upfronts pro podzim 2011
Poslal evilmindHorror obecně, 25.05.2011 (1820 čtenářů)

Americká seriálová sezona tento týden končí (stejně jako fotbalová liga se jede od podzimu do jara), a je na čase se stručně podívat, na co se můžeme těšit v té příští. Když jsem tu v únoru rozebíral, jakých zajímavých seriálů bychom se mohli letos dočkat, byl jsem na některé žánrové věci opravdu natěšený. Bohužel zbytečně - ty nejzajímavější věci nepřežily projekci svých vlastních pilotů, a comicsovou adaptaci "Locke & Key" tak neuvidíme, a ani Edgar Allan Poe nebude vyšetřovat řádění upírů v Bostonu. Škoda, ale není všem dnům konec. Po kliknutí na více se ovšem můžete podívat na to, co uvidíme určitě - tedy alespoň prvních pár episod, než nám to zruší...

(Více... | 4740 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: The Tunnel na torrentech
Poslal evilmindHorror obecně, 24.05.2011 (1094 čtenářů)

Australský film "The Tunnel", o kterém jsem tu skoro před rokem podrobně psal kvůli jeho předem plánované distribuci na p2p sítích, byl konečně dokončen a vyšel. Zcela legálně a v souladu s přáním autorů si ho tak můžeze stáhnout zde. Níže v embedu trailer.

(Více... | 436 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Scream dortík
Poslal evilmindHorror obecně, 07.05.2011 (1293 čtenářů)

Tenhle dort jsem dostal dneska při lehce opožděné oslavě narozenin, a tak kromě toho, že se tu chlubím jak ho teď celej sežeru, jsem se rozhodl využít této příležitosti ke zvěčnění odkazu na hitparádu horrorových dortů ze světa. Mnohé jsou opravdu k sežrání!(Více... | 5 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: The Candy Shop
Poslal evilmindHorror obecně, 15.04.2011 (931 čtenářů)

The Candy Shop, aneb pohádka o sexuálním zneužívání dětí. Už od chvíle, kdy se někdy před půl rokem objevil trailer na tenhle kraťas, jsem váhal, jestli ho do databáze Studny přidat. Čiště obsahově a vizuálně by to sem bezpochyby patřilo, jak můžete níže v embedu posoudit sami, nicméně trochu mi to připadalo, že pak už bych mohl klidně přidat třeba i českou sérii ministerstva dopravy "Nemyslíš, zaplatíš". The Candy Shop je totiž alegorickým příběhem, primárně natočeným jako agitka několika náboženských organizací, varující před obchodem s dětmi v americkém státě Georgia. Když jsem ale teď konečně půlhodinový film viděl komplet (je volně vystaven na Vimeu, tudíž i pod tímto textem v embedu), řekl jsem si - co už, motivace může být různá, ale příběh o strašidelném cukráři, který přetváří malá děvčátka do podoby lákavých cukrátek, na kterých mlsají především starší bohatí muži, je prostě natočen takovým způsobem, že by se mohl fanouškům horroru líbit, bez ohledu na okolnosti jeho vzniku. Mě se líbil.

(Více... | 1231 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


PR: Festival Noc hororu
Poslal evilmindHorror obecně, 13.04.2011 (1292 čtenářů)

Filmový festival Noc hororu jakožto soutěžní přehlídka studentských, amatérských a nezávislých filmů se zaměřením na horor, tedy filmy vyvolávající děs, hrůzu, strach, napětí ale třeba jen pobavení, je neoddělitelnou součástí rockového festivalu Noc plná hvězd, který se uskuteční 24. a 25. 6. 2011 v Třinci.

Rob Zombie, Sam Raimi, Peter Jackson, Steven Spielberg, Tim Burton, všechny spojuje jedno, ještě než se proslavili, natáčeli pro radost i pobavení svých přátel malé nezávislé, finančně nenáročné, nicméně velmi nápadité horory. A protože horor a rock je ideální kombinace, která k sobě nerozlučně patří jako siamská dvojčata, Noc plná hvězd (největší hudební festival zaměřený na rockovou scénu na Severní Moravě) musí mít i svou temnou duši - Noc hororu.

Festival Noc hororu nabídne jedinečnou šanci tvůrcům, kteří se zaměřují na tento žánr a nebojí se jít s kůží na trh. Cílem je zmapovat současnou nezávislou scénu a nabídnou z ní to nejlepší festivalovým návštěvníkům, kteří se po náročném rockovém dni jistě rádi svěří do péče šílenců za kamerou.

Všichni tvůrci, kteří se chtějí Noci hororu zúčastnit, musí přihlásit své dílo pomocí kontaktu na webu http://www.nocplnahvezd.cz/noc-hororu. Z přihlášených snímků budou vybrány tituly, které následně podrobí přísné vivisekci velmi od(p)borná porota. Pro letošek tuto řezničinu obstarají známé osobnosti rockové a hororového polosvěta Izzi, Big Boss a Svastyk. Na vítěze čeká hodnotná cena - pravé Ocelové srdce. Projekce vybraných snímků se uskuteční na velkoplošných obrazovkách hlavní scény a to po půlnoci prvního dne hudebního nářezu tzn. 25.6.2011 od 01.-04. hodiny.

Noc hororu v supervizi filmového kritika a publicisty Martina Jirouška poodhalí roušku temnoty a kromě klenotů domácí scény nabídne filmové exkurze do exotických krajin světového hororu jako je Itálie, Brazílie nebo Indonésie. Připraveny jsou projekce přihlášených snímků a přednášky ve speciálním, stylově vyzdobeném stanu Metalshop.cz, kde se zajisté budete cítit jako doma.

Bližší informace získáte na www.nocplnahvezd.cz
(pod Více je schovaný ještě oficiální letáček)


(Více... | 2425 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Febiofest 2011
Poslal evilmindHorror obecně, 24.03.2011 (883 čtenářů)

Dnes začal letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest, a jako každý rok se do něj podařilo propašovat několik titulů, které najdete i v databázi Studny. Konkrétně jsem objevil tři, pokud se vám pod maskou roztodivných českých novopřekladů podaří objevit další, nebojte se dát vědět v komentáři pod novinkou.

Už zítra můžete zajít na Andělu na uruguayský La casa muda (Tichý dům), a i když zdejší ohlasy na něj jsou spíše rozpačité, na velkém plátně to může vypadat lépe. Aspoň o trošku. Totéž jistě platí o zde hojně propagovaném Rubber (Guma), který bude k vidění v Cinestaru prvně v sobotu (a stejně jako všechny filmy pak ještě dvakrát v dalších dnech). Naopak u posledního filmu pozor - L.A. Zombie sice je přístupný až od 18 let, ale nemyslím si, že jeho festivalový popis zcela vystihuje to, jak moc je to tvrdé gay porno. Tak to nikomu neříkejte, a pošlete na něj zombiechtivé kamarády... ;-)


(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Psycho Reloaded
Poslal evilmindHorror obecně, 09.03.2011 (1593 čtenářů)

Tohle nebude tak úplně o filmu... ale skoro. Ve Švandově divadle hostující loutkoherecký soubor "Buchty a loutky" už měsíc hraje představení "Psycho Reloaded", první z inscenací čtyřdílného cyklu, inspirovaného slavnými horror nebo scifi filmy - kromě Psycho to bude Barbarella (ta se bude hrát od dubna), Čelisti a Moucha. Na celý březen už je sice vyprodáno, ale na dubnové termíny ještě lístky jsou... Podrobné informace o představení najdete na stránkách divadla, nebo přímo na stránkách Buchty a loutky.(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Return of the Moonwalker nebo Cabinet of Dr. Cagliostro?
Poslal evilmindHorror obecně, 28.02.2011 (1020 čtenářů)

Bylo jen otázkou času, kdy se nejslavnější zombie na světě, Michael Jackson, objeví v nějakém zajímavém žánrovém filmu. Zatímco o celovečerní verzi Thrilleru se zatím jen nesměle šušká, v Neměcku nelenili, a přicházejí s "Return of the Moonwalker"!

Film už je prý hotový, a společnost DeRam film ho na svém webu nabízí k distribuci, a podle traileru, který tam mají (a který je i zde níže v embedu), to zase nevypadá tak úplně blbě - oživený Michael, nějaký trpasličí dekadentní gay sex, gumový Hitler, a jiné věci, které k německému filmu tak nějak patří. Skeptické hlasy tvrdí, že jde o další promyšlený fake žertík, ale tenhle názor nesdílím, protože na tomhle německém serveru najdete ještě stále inzerát, kterým tvůrci před pár měsíci sháněli komparz. Jen mi není moc jasné, jak se pak na poslední chvíli do "The Cabinet of Dr. Cagliostro", an anarchic comedy with an occult flair/"Rocky Horror meets Dr. Caligari" dostal ten Michael Jackson... :-)

Edit: pěkné produkční obrázky jsou zde


(Více... | 1899 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Hororový zářez na udělování Oscarů
Poslal RaulHorror obecně, 28.02.2011 (1234 čtenářů)

V noci ze včerejšku na dnešek došlo za oceánem k udílení nejprestižnějších filmových cen. Letos se předávání dotklo i nás fandů hororu, jelikož jsme v mezi nominovanými měli hned dva zástupce: Black Swan a The Wolfman. Labuť pak aspirovala dokonce na mety nejvyšší.

(Více... | 925 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!