Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 67 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

STUDNA.net: Science Fiction

Hledej v tomto Tématu:   
[ Jdi na Úvod | Vyber nové Téma ]

Trailer: The Drone
Poslal evilmindScience Fiction, 03.06.2015 (3755 čtenářů)

Není nic lepšího, než absurdní, leč zcela vážně míněný horror....

(Více... | 188 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: C.H.U.D.
Poslal humanbeingScience Fiction, 31.10.2014 (1152 čtenářů)

Je tu zase po nějaké době recenze. Yojimbo pro nás zrecenzoval známé béčko z osmdesátých let o kanibalistických mutantech lezoucích z kanálu v děsivých ulicích New Yorku. Recenze tu byla v čekající frontě už koncem června - technické problémy Studny a jiné potíže tomu nechtěly, aby se tu objevila. Tímto se Yojimbovi omlouvám, a jelikož je dneska ona Halloweenská noc, nenapadla mě lepší příležitost, kdy ji publikovat.

Yojimbova r.e.c.e.n.z.e. C.H.U.D. (1984).

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Klip: První klip z Debug
Poslal humanbeingScience Fiction, 28.09.2014 (1272 čtenářů)

V prvním klipu z vesmírného horroru Debug je ukázána poprava jedné z šesti postav - hackerů, kteří připluli k opuštěné vesmírné lodi, jež je ovládána zlou umělou inteligencí. Trochu to připomíná Kostku, dá se říct o první ukázce...

(Více... | 399 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Nový Predátor nebude remake
Poslal humanbeingScience Fiction, 27.06.2014 (1684 čtenářů)

Fantastická zpráva týkající se nově ohlášeného Predátora se objevila na stránce Collider. Její redaktoři zkontaktovali Shanea Blacka a ten jim sdělil, že jeho film sérii v žádném případě nerestartuje a naopak, že na ni vynalézavým způsobem naváže. Remaky jako takové prý nemá obecně rád. Mnohem raději se mu líbí myšlenka prozkoumat a navázat na již existující predátoří mytologii, než "aby zmáčknul tlačítko restart". Proč takhle nemůže v Hollywoodu přemýšlet každý? Znamená to tedy, že je tu pravděpodobnost návratu postav z předchozích dílů, a dost možná i nějaké velké osvěžení, které z nového dílu Predátora udělá podívanou, která nebude těžit z nostalgie (jak je tomu v případě Predators - a že to nebylo na škodu). Osobně se moc těším, doufám, že se "Hawkinsovi" povede natočit hodně napínavou podívanou, při jejímž sledování nebude mít nikdo z nás čas krvácet, ehm.

Zdroj: Collider

(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Chystá se remake Predátora
Poslal humanbeingScience Fiction, 25.06.2014 (1729 čtenářů)

Upřímně, jestli existuje nějaký film, který remake nepotřebuje (a že by se jich našlo víc), je to Predátor. Od scénáře, přes obsazení (včetně několikanásobného Mr. Olympie) a fantastické monstrum, jehož vzhled a trikové provedení ještě dnes hravě obstojí mezi konkurencí, geniální soundtrack, až po absolutně hustou atmosféru, která mě dokázala pohltit tak, jak se to povedlo jen málokterým snímkům... no zkrátka to, že Predátor bude předělán jsem upřímně ani trochu nečekal, a to i přesto, že jsem věděl, že v Hollywoodu jsou schopni remakovat dokonalé filmy (např. Poltergeist).

Dobrá zpráva: o remake se kompletně postará Shane Black (Iron Man 3), tj. napíše scénář (společně s Fredem Dekkerem - The Monster Squad) a také bude režírovat. Osobně doufám v to, aby tento nový Predátor byl dějově co nejvíc odlišný, aby vůbec mělo smysl na něj jít do kina. Rovněž jsem hodně zvědav, kdo si v něm zahraje, a zda se najde druhý Kevin Peter Hall, čili nějaký vysoký atlet, jenž by dodal vetřelci z vesmíru strašidelnou výšku. A nakonec by bylo opravdu fajn, kdyby se zachovala brutalita prvních dvou dílů. A co Arnold? Ten zatím povolaný nebyl (ačkoli v novém Terminátorovi hraje svoji ikonickou roli), a kdo ví, jestli vůbec bude... a že by bylo fajn, kdyby byl. Byť třeba jen do menší role, např. generála dělajícího briefing na začátku?

Zdroj: HR

(Více... | 5 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: The Something
Poslal humanbeingScience Fiction, 05.06.2014 (1097 čtenářů)

Universal Pictures chystá horrorovou sci-fi komedii The Something, která má údajně stylem připomínat Zombieland (ale ve vesmíru). Film bude o posádce vesmírné lodi, která se ztratila daleko ve vesmírných končinách. Více je drženo pod pokličkou, avšak myslím, že už dopředu se dá počítat s nějakým tím střetem s mimozemšťany (a ne těmi mírumilovnými). První role byla nabídnuta herečce Rose Byrne (Sunshine, 28 Weeks Later, Insidious: Chapter 2), která už v jednom vesmírném horroru účinkovala, takže předchozí zkušenost by tu byla. Produkuje Seth Rogen a scénář napsal Rodney Rothman (Grudge Match).

Zdroj: HR, Variety

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Beyond Skyline
Poslal humanbeingScience Fiction, 23.05.2014 (2016 čtenářů)

Skyline, sci-fi s horrorovými prvky z roku 2010, se dočká pokračování (!), což je zpráva ve kterou jsem doufal vpodstatě od chvíle, kdy jsem dokoukal první film. Bratři Strauseovi nám na závěr nadělili jeden velmi hezký cliffhanger a byla by škoda, pokud by zůstalo jen u něj. Beyond Skyline byl oznámený na právě probíhajícím filmovém festivalu v Cannes, kde se objevil i docela pěkný plakát - viz pod novinkou - společně s informací, podle níž bratři Strauseové budou tentokrát jen produkovat (a ještě, samozřejmě, vyrobí triky). O režii se postará scenárista prvního Skyline Liam O'Donnell...

(Více... | 780 bajtů | 3 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Monsters: Dark Continent
Poslal humanbeingScience Fiction, 18.05.2014 (1363 čtenářů)

Edwardsův Monsters z roku 2010 jsem ještě neměl možnost vidět, z Israhovy recenze jsem ale zjistil, že jsem o nic zásadního nepřišel - titulní monstra jsou sice cool a mají správný počet chapadel, ale to, že hrají až desáté housle na pozadí romantického dramatu, to ve mně nevzbuzuje úplně ty nejlepší naděje. Gareth Edwards si to ale letos myslím dost vyžehlil novou Godzillou, kde souboje monster jsou tou hlavní devízou filmu.

Monsters: Dark Continent navazuje na první film a začíná sedm let po jeho událostech. Nakažené zóny se rozprostřely po obvodu naší planety. Noah (Johnny Harris z Fades) je vyslán na misi, jejímž cílem je zneškodnění zběhlého amerického vojáka hluboko v jedné z Nakažených zón. Tam potkává nezkušeného kadeta, bratra vojáka, jehož byl Noah zaúkolován zneškodnit. Nebezpečnou zónou je provází místní dívka (to zřejmě proto, aby se Monsters 2 žánrově tolik neodlišovaly od prvního dílu) a snad cestou narazí i na nějaká ta monstra. V následujícím traileru je vidět, že tam bude i nějaká ta interakce mezi monstry a lidmi, takže to vypadá, že dvojka nabídne snad i něco pro nás...

(Více... | 1266 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Extant
Poslal humanbeingScience Fiction, 02.04.2014 (1344 čtenářů)

Na 2. červenec má stanovenou premiéru nový mysteriózní seriál televize CBS Extant, v němž se astronautka Molly Wattsová vrací po 13 měsících zpátky na Zem - těhotná... O produkci se stará Steven Spielberg a jeho Amblin Entertainment. V roli astronautky se objeví Halle Berry, v jedné z dalších rolí (šéf vesmírného programu) pak Hiroyuki Sanada (seriál Helix). Venku je první teaser trailer...

(Více... | 526 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Pictures: První obrázky z vesmírného horroru Debug
Poslal humanbeingScience Fiction, 15.02.2014 (1778 čtenářů)

Po kliknutí na více jsou k vidění obrázky ze sci-fi horroru Debug, o němž jsme tu psali před rokem. Režisér David Hewlett pojal Debug jako poctu žánru sci-fi a v oficiální press release říká: "Můj otec mě vzal na 2001 do kina na moje desáté narozeniny. Hal mě učaroval, a od té doby mě fascinuje myšlenka na uvědomělou umělou inteligenci. Debug je 2001 z pohledu Hala." Ještě pro osvěžení: Na opuštěné obří vesmírné lodi bude šestici hackerů ohrožovat na životě umělá inteligence Iam (Jason Momoa)...

(Více... | 801 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Den Triffidů má režiséra
Poslal humanbeingScience Fiction, 27.01.2014 (957 čtenářů)

Od poslední zmínky okolo nové filmové adaptace sci-fi klasiky Day of the Triffids uplynuly více než tři roky. Práva tehdy získala filmová společnost Sama Raimiho Ghost House Pictures. To se ještě nevědělo, kdo se ujme režie. Tím vyvoleným je Mike Newell, režisér čtvrtého Harryho Pottera a např. horroru The Awakening z roku 1980. Co můžeme od této nové adaptace očekávat? Můžeme doufat v lepší podívanou, než jaké se nám dostalo v roce 2009 od BBC, a samozřejmě Triffidy ve 3D!

Zdroj: Deadline

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: The Mist seriál
Poslal humanbeingScience Fiction, 30.11.2013 (832 čtenářů)

Weinsteinové chystají desetidílný seriál podle imho dokonalého sci-fi horroru The Mist (který byl natočený podle stejnojmenné povídky z Kingovy sbírky Skeleton Crew). Dává jen smysl, že někdo další chce natočit seriál podle Kinga, vzhledem k tomu, že Under the Dome letos vévodil televiznímu ratingu. A navíc The Mist má natolik zajímavý materiál, že bylo jen otázkou času, kdy někdo přijde s nápadem na seriálové zpracování. Weinsteinové chystají vícero seriálů, z nichž o jednom jsme tu už informovali, a ty ostatní sem moc nezapadají.

zdroj: NY Times

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Colony
Poslal humanbeingScience Fiction, 12.10.2013 (804 čtenářů)

Dobývání Marsu je celkem zajímavé a vcelku aktuální téma. Roku 2022 by měla Zemi opustit první lidská posádka, na čemž je nejděsivější fakt, že pasažéři mise Mars One se už nemají nikdy vrátit... a to ne z toho důvodu, že tam mají hrdinně zahynout, alébrž v jakési první lidské kolonii začít první osidlování Marsu. Toť velmi fantaskně znějící realita, která se ale naplní údajně pouze v případě, sežene-li vlastník Mars One dostatek miliard dolarů. Posádka se nějak seskládá ze zájemců, kterých je v tomto momentě údajně 200 tisíc lidí... Více zde.

Pro vedení televize CBS tak možná právě tato chystaná mise byla tím impulzem, aby dostal zelenou nový napínavý seriál z prostředí první marsovské kolonie. V seriálu se má po členech této kolonie slehnout zem, podobně, jako se to stalo s britskými osadníky na ostrově Roanoke v 16. století, píše se v oficiálním infu.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Last Days on Mars teaser trailer
Poslal humanbeingScience Fiction, 14.09.2013 (1100 čtenářů)

První klip z nového sci-fi horroru Last Days on Mars mě moc nenadchl, ale jen proto, že neukázal skoro nic. Tentokrát je tu (ještě velmi čerstvý) teaser trailer, který toho ukazuje spoustu a já z něj mám pocit, že se tu rýsuje solidní napínavé sci-fi s nepřehlédnutelnými prvky horroru...

(Více... | 457 bajtů | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Kickstarter: Harbinger Down uspěl na Kickstarteru
Poslal humanbeingScience Fiction, 07.06.2013 (1223 čtenářů)

Včerejší drama okolo nového sci-fi horroru Aleca Gillise (Aliens) Harbinger Down se dočkalo šťastného konce. Přes noc se podařilo vybrat 80 tisíc dolarů a to znamená, že se můžeme začít těšit. Pokud jsem to správně pochopil, tak premiéra by měla být zhruba za rok. V následujícím pěkném videu je k vidění nástin, jakých monster, a monstrózních mutací, se v Harbingerovi dočkáme...(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


1 2 3 4 5 6 ... Další Poslední
  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!