Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 15 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

STUDNA.net: Vampyres

Hledej v tomto Tématu:   
[ Jdi na Úvod | Vyber nové Téma ]

Trailer: Twin Effects
Poslal evilmindVampyres, 19.12.2002 (1884 čtenářů)

O chystaném upírském kungfu filmu Twin Effects, ve kterém se v cameo roli objeví i Jackie Chan, jsme na STUDNI už jednou psali. První oficiální trailer si můžete stáhnout zde (8MB)... přesněji řečeno musíte to udělat! Stojí rozhodně za to, i když je to v podstatě jen jeden delší souboj, který jasně odhalí, že film se bude líbít fandům marial arts se spoustou drátů a moderních "kouzelných" efektů. Jak na tom budou ti z nás, kteří čekají spíš na upíry, se ještě uvidí, v traileru se zatím jen tak lehce zazubí...

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: John Carpenter's Vampires
Poslal evilmindVampyres, 10.12.2002 (1609 čtenářů)

Na jeden z posledních filmů Johna Carpentera se mezi fandy Carpentera i žánru obecně najdou dosti rozporuplné názory, od naprosto zhnuseně odmítavých až po pochvalně obdivné. V dnešní recenzi Ivo Kučery se dozvíte, že on sám patří spíše mezi ty druhé... Recenze Vampires.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter
Poslal evilmindVampyres, 08.12.2002 (1691 čtenářů)

Rodriguezův film From Dusk Till Dawn (Od soumraku do úsvitu) je natolik provařenou akční upírskou podívanou, že ji dokonce dávají často i naše televize. Není divu - Quentin Tarantino nebo George Clooney jsou hvězdy, které dnes diváky přitáhnou na cokoliv. To dalším dílům filmu se dostává mnohem menší pozornosti, dílem pro neúčast mainstreamových hereckých hvězd, dílem pro snobské opovrhování druhými pokračováními. Že to ale vůbec nemusí být marná podívaná, to vám dnes vylíčí Gangrena v recenzi (komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Midnight Mass
Poslal evilmindVampyres, 05.12.2002 (1650 čtenářů)

Mainstreamoví filmoví upíři dneška jsou většinou nudní, líní a zženštilí. Naštěstí se stále točí také nezávislé filmy, ve kterých mohou být upíři správně hnusní, zlí, rozpadající se, a přesto vítězící. A na jeden podobný film, Midnigh Mass, v těchto dnech koupila práva společnost Lions Gate Films. Na DVD se můžeme těšit už napřesrok, a podle některých obrázků na oficiálním webu by to mohla být docela zábavná podívaná...

Filmařský štáb ani herecké obsazení sice neoplývá zkušenostmi z nějakých předchozích projektů, ale zase většina z nich vypadá celkem k světu... :-) Především členové takzvaných "Vichy" (nenapadá mne překlad), což sice nejsou upíři, ale moc by...


(Více... | 1851 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Queen of the Damned
Poslal evilmindVampyres, 02.12.2002 (2007 čtenářů)

V poslední době je v mainstreamu moderní vypůjčovat si témata z horrorů nebo béčkové produkce. Neznalému divákovi se pak může snadno stát, že vyrazí do kina nalákán upíry, vlkodlaky nebo zombie, a pak jen nevěřícně zírá, jak ho čtveráci z Hollywoodu zase jednou napálili. Něco více vám o tom poví Gangréna ve své recenzi Queen of the Damned.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Vampires: Los Muertos
Poslal evilmindVampyres, 02.11.2002 (2124 čtenářů)

Jsem velkým fandou filmů Johna Carpentera, a líbí se mi dokonce i jeho zatracované filmy z posledních let, jako jsou Vampires nebo Ghosts of Mars. Narozdíl od mnoha jiných Johnových příznivců si nemyslím, že by se z nich vytratil jeho geniální duch, ten skvěle extatický pocit z naprosto šílené, nepřetržité, dech beroucí akce. Pokračování Vampires se mi ovšem už do vkusu příliš netrefilo... Recenze Vampires: Los Muertos.

(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Sangre Eterna
Poslal evilmindVampyres, 30.10.2002 (1708 čtenářů)

Už první film, který chilský režisér Jorge Olguín za poměrně malý peníz natočil, vzbudil na horrorových festivalech pozornost - Angel Negro (Black Angel) prý (zatím jsem neviděl) dosahuje dokonce jistých poměrně speciálních kvalit, díky kterým práva na jeho vydání na DVD koupila TROMA. Autor údajně prvního chilského horroru i svým druhým filmem dokazuje, kam ho to, co mají chilané místo srdce, táhne... Na Sangre Eterna (Eternal Blood) už sponzoři přisypávali o něco štědřeji, a tak to na výsledku doufejme bude vidět. Rozhodně to stačilo na pěkně udělaný web. Obrázky z filmu vypadají dost lacině, ovšem teaser trailer, to je proklatě jiné kafe - dokonce jsem se během té minuty i jednou pořádně leknul, a hned jsem si připsal do seznamu novoročních předsevzetí "najít si chilského kamaráda"... Jen škoda, že španělsky mluvený trailer je poměrně blbě encodovaný, takže minuta má 18mb.
A o čem to bude? Údajně nový a originální...

(Více... | 1944 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Forsaken
Poslal evilmindVampyres, 28.10.2002 (1647 čtenářů)

Recenze na upírský road movie od Jakuba Ďuraška - The Forsaken.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Čtenářské recenze
Poslal evilmindVampyres, 21.10.2002 (1560 čtenářů)

Tentokrát se to nějak nahromadilo, a jakousi podivnou náhodou dokonce dva čtenáři nezávisle na sobě napsali recenzi na stejný film?! Budu se asi muset podívat, jestli Fright Night nedorazil na výprodejové pultíky hypermarketů ;-), ale každopádně tu tedy máme jednu dlouhou recenzi Fright Night od chaos_device, a kratičkou recenzi na Maniac Cop.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Sedmá řada Buffy
Poslal evilmindVampyres, 24.09.2002 (1811 čtenářů)

Nová sedmá řada, a nebojím se to říci - kultovního seriálu Buffy the Vampyre Slayer, se vysílá ode dneška každé úterý od 20:00 na UPN. S tím že pokud UPN nechytáte, což asi většinou ne, můžete alespoň vyhlížet novou epizodu na peer2peer sítích - stejně jako u většiny seriálů ji někdo vždycky nagrabuje během pár hodin. A často i během pár hodin před oficiálním vysíláním... Dnešní epizodu 7x01 Lessons jsem proto viděl už včera, a mohu vám poskytnout několik hodnotných spoilerů :-). Už předtitulková část, ve které...

(Více... | 2137 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Buffy na hrad!
Poslal evilmindVampyres, 01.09.2002 (2175 čtenářů)

Seriál Buffy the Vampire Slayer hodlám hodně propagovat, protože spousta lidí na něj má názor, vytvořený na základně poněkud naivní první série, případně ne moc dobrých dalších dvou řad. Ano, taky se mi to hnusilo. Jenže čtvrtou řadu, která už je je skvělá (u jednoho dílu jsem se dokonce opravu bál! a u většiny ostatních skvěle bavil), zatím žádná naše TV neodvysílala. Opravdový nářez se navíc dostavuje především v šesté řadě, kterou...

(Více... | 1153 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Blade 3 v přípravě?
Poslal evilmindVampyres, 01.08.2002 (2393 čtenářů)

Producent David S. Goyer naznačil, o čem by mohl být Blade 3: "Uvažujeme o tom, že by vampýři odhalili světu existenci Blada. Přitáhne to k němu pozornost lidí, takže ho policajti a jiní pronásledují. Samozřejmě si myslí že je blázen, nebo že je zrůda. Je to ze strany vampýrů taková štvavá PR kampaň". Tentokrát se zřejmě nebude natáčet v Čechách, přestože o rozpoutávání kampaní by se tu mohli i vampýři mnohému přiučit...
Zdroj: reallyscary.com

(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Dvě pokračování Dracula 2000
Poslal evilmindVampyres, 26.07.2002 (3897 čtenářů)

Ano, hned dvě najednou, a vzhledem k poměrně spornému "úspěchu" svého předchůdce pošupajdí rovnou na video. V Dracula: Ascension je mrtvé tělo Draculy z prvního dílu nalezeno, odvezeno do márnice, kde některé jeho vlastnosti vzbudí zájem okolí. Skupina studentů medicíny tělo ukradne, a v rámci výzkumu ho ponoří do vany s krví. Napůl zregenerovaný Dracula (Stephen Billington - Braveheart, Resident Evil) ožije, a má pochopitelně vlastní plány, ve kterých nedobrovolná účast ve výzkumu nemá zrovna nejvyšší prioritu.
V souběžně natáčené trojce Dracula: Legacy už je Dracula opět ve skvělé kondici (Rutger Hauer), a dvě z hlavních postav dvojky otec Uffizi (Jason Scott Lee - Bruce Lee Story) a Luke (Jason London - Carrie 2) ho v roli lovců upírů honí. Zatím nebylo oznámeno, kdy se oba díly začnou prodávat, ale určitě to nebude současně, takže si na to, jak Rutger Hauer skončí coby upír, budeme muset ještě nějaký čas počkat. Mimochodem, taky si ho vůbec nedovedete představit s upírskými zuby?
fangoria.com


(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: 30 Days of Night
Poslal evilmindVampyres, 18.07.2002 (3614 čtenářů)

Sam Raimi bude produkovat upírský příběh 30 DAYS OF NIGHT. Čas si na to udělá až po dokončení druhého dílu Spider-Mana (i když údajně neplánuje, že by sám režíroval), a doufejme, že tentokrát vznikne něco, co nedostane na imdb nálepku rodinného filmu. Raimi ovšem v prvním rozhovoru tvrdil, že tohle "bude něco úplně jiného, než horror natáčené v poslední době, bude to příběh o lásce lidí, kteří mají smůlu že jsou šerifové špatného města ve špatné době". V původní předloze je 30 DAYS OF NIGHT comics o upírech, prožívajících radostně dlouhou, 30ti denní noc v městě Barrow na Aljašce. Šerif Eben Olemaun a jeho žena a zástupce Stella musí volit mezi vlastní záchranou, a životy lidí svého města. Pro dobro filmu doufám, že se jim nebude moc dařit :-). Zajímavé je, že takto velmi konkrétních plánů na zfilmování se příběh dočkal přesto, že vyšel teprve první book plánované třídílné řady.
Zdroj: steveniles.com

(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


DVD novinky: Vampire Los Muertos
Poslal evilmindVampyres, 17.07.2002 (3573 čtenářů)

Pokračování Carpenterových Vampires jde přímo na video, což je bohužel trochu smutným dokladem neúspěchu tohoto filmu, který příliš nechápu - mě se Vampýři líbili, a myslím že měli přesně tu atmosféru neutuchající akce Carpenterových filmů, kterou mám tak rád. Navíc ten naviják prostě neměl chybu. Ale zpět k budoucnosti - roli hlavního lovce upírů hraje Jon Bon Jovi (další k divení, proč film nejde do kin), režíroval Tom Wallace (mj. Stephen King's It). Prodávat se začne 1.10. za 25 dolarů, a v Čechách - těžko říct, ale první díl k nám nakonec dorazil...

(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!