Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 82 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

STUDNA.net: Vampyres

Hledej v tomto Tématu:   
[ Jdi na Úvod | Vyber nové Téma ]

PR: Upír v letním kině!
Poslal evilmindVampyres, 24.06.2016 (2838 čtenářů)

Na Startovači můžete podpořit zajímavý projekt živého provedení orchestrální hudby k německému expresionistickému snímku Upír Nosferatu z roku 1922 v letním kině na Nákladovém nádraží Žižkov v Praze. Pokud se podaří vybrat (což vypadá zatím pravděpodobně), bude se konat ve čtvrtek 28. července.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Druhý díl upířiny Near Dark - o čem by byl
Poslal humanbeingVampyres, 31.10.2014 (1369 čtenářů)

Pokud by před deseti lety byla zvýšená poptávka po druhém dílu téměř dokonalé upířiny Near Dark, scenárista Eric Red pro tento případ napsal (a poté bohužel zastrčil do svého šuplíku) dvacetistránkovou synopsi popisující další osudy upířího klanu. Pokračování je sice nepravděpodobné, ale v době Kickstarteru si myslím, že je možné úplně všechno. Synopsi si můžete přečíst na stránkách Joblo: zde.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: The Strain teaser
Poslal evilmindVampyres, 31.05.2014 (1347 čtenářů)

Na televizní seriálovou adaptaci série románů Guilllerma del Tora The Strain (Zhoubná nákaza) už vycházejí teasery delší čas, a zatím to vždycky byl jen nějaký nic neříkající záběr bez herců. Tentokrát je ovšem třicet vteřin níže embednutého videa nabito informacemi, je tam vidět i Mistr, je tam dokonce spoiler z třetího dílu knihy. Doufejme, že je to jen proto, že děj nebude předlohu přesně kopírovat... Startuje na FX v červenci.

(Více... | 550 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Yakuza Apocalypse: The Great War of the Underworld
Poslal humanbeingVampyres, 15.05.2014 (1074 čtenářů)

Člen jakuzy, Kagayama, se jednoho dne dozvídá pravdu o svém šéfovi, který je ve skutečnosti upír. Jakuza se chystá k velké bitvě s mezinárodními gangy. Ještě ale než k ní dojde, Kagayama je pokousán a přeměněn v upíra... načež následuje to, co umí Takashi Miike natáčet zřejmě nejlépe, takže by se snad mohlo zadařit - poslední Miikeho pokusy byly hodně rozpačité a holt ty doby, kdy natočil šest geniálních pecek za rok, jsou už zřejmě v nenávratnu. Zajímavě ještě zní obsazení Yayana Ruhiana, který se v indonéské akční pecce The Raid: Redemption divákům vryl do paměti tím, jak v jedné dlouhé sekvenci předvedl snad několik stovek chvatů. Premiéra filmu proběhne v roce 2015.

Zdroj: Screen Daily

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Underworld: Next Generation
Poslal humanbeingVampyres, 25.03.2014 (1207 čtenářů)

Každý třetí rok, počínaje rokem 2003, se objeví nový Underworld a jelikož ten poslední byl v roce 2012, mnozí fandové série si už jistě museli začít říkat: Pročpak ještě neoznámili další Underworld? A je to tu. Zatím ne úplně oficiálně - informátorovi z Bloody Disgusting by se ale věřit dalo. Název je zatím jen pracovní, ale už napovídá o čem, resp. o kom tento nový díl bude: ústřední postavou by mohla být Eva, dcera Selene a Michaela Corvina. Len Wiseman se k režii nejspíše ani tentokrát nevrátí, zato zůstane jako producent, který dohlíží na to, aby série neujela směrem Twilight. Scenárista a režisér nejsou známi, stejně tak není potvrzena účast úžasné Kate Beckinsale (a že s její účastí počítá nejeden admin Studny). Poslední díl byl imho hodně zdařilý, takže na další, už pátý (!), díl se maximálně těším(e).

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Upoutávka na From Dusk Till Dawn seriál
Poslal humanbeingVampyres, 13.01.2014 (1251 čtenářů)

V listopadu jsme tu psali o chystaném seriálovém pokračování upířího filmu Od soumraku do úsvitu (naše recenze). Já jen dodám, že v seriálu se, vedle jmen zmíněných v evilmindově novince, objeví Robert Patrick, který si mimochodem zahrál ve dvojce From Dusk Till Dawn - v seriálu ale bude hrát roli upírobijce, kterého si v původním filmu zahrál Harvey Keitel. Upoutávka mě nijak neoslnila, což by bylo v pořádku, pokud bych byl upír...

(Více... | 610 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Gary Lucas plays spanish Dracula
Poslal evilmindVampyres, 10.12.2013 (1425 čtenářů)

Již zítra od 20:00 je možné zajít v pražském kině Aero na následující akci, kupodivu zatím prodáno docela málo rezervací, což myslím je škoda, protože by to mohl být parádní zážitek. Následuje PR z webu Aera, pod Více jsem ještě čistě pro ilustraci pravděpodobné atmosféry schoval video, kde Gary Lucas provází živě stejný film v Rumunsku na "Draculově hradě". K čemuž má v našich podmínkách Aero tak blízko, jak to jen bylo možné.

Filmová klasika s živým hudebním doprovodem

Kytarový virtuos Gary Lucas přijíždí v prosinci do ČR představit unikátní projekt spojující živý koncert a film. Málo známou, kritiky velmi ceněnou španělskojazyčnou verzi filmu Dracula z roku 1931 Lucas živě doprovází zčásti komponovaným a zčásti improvizovaným soundtrackem.

Živá hudba Garyho Lucase se proplétá filmem a podbarvuje dialogy i dlouhé záběry, jež původně obsahovaly pouze zvukové efekty: „Lucas, usazený před plátnem s několika pedály a dvěma kytarami, vysílá směrem k publiku téměř nepřetržitý proud zvuků připomínajících gotické varhany, řítící se vodu nebo tikot hodin, temné country hrané se slidem na malíčku či zlověstné flamencové rytmy,“ popisuje recenze v The Guardian.(Více... | 2104 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Z Lifeforce bude seriál
Poslal humanbeingVampyres, 24.11.2013 (1151 čtenářů)

Společnost Ringleader Studios zakoupila televizní práva na adaptaci horrorového sci-fi románu Space Vampires od Colina Wilsona, který byl v roce 1985 zfilmován Tobem Hooperem pod názvem Lifeforce (naše recenze). Seriál se taky bude jmenovat Lifeforce. Na jaké stanici seriál poběží, a kdy, na tyto informace si ještě chvíli počkáme.

zdroj: Deadline

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: From Dusk Till Dawn: The Series
Poslal evilmindVampyres, 07.11.2013 (1384 čtenářů)

Letošní rok rozhodně ukázal, že seriálové show, založené na úspěšných horrorových filmech vůbec nemusí být špatné - Hannibal byl úžasný, The Bates Motel lepší než bych čekal, a i čerstvě startující Dracula (zatím) působí dostatečně atmosféricky a originálně. Zpráva o tom, že začalo natáčení desetidílného seriálu rozvíjejícího příběh mého oblíbeného filmu "Od soumraku do úsvitu", ovšem dnes ráno byla jako blesk z čistého nebe - sice se myslím v amerických show orientuju nadprůměrně, ale o El Rey Network jsem dosud neslyšel. Ovšem strejda Google prozradil, že to je úplně nová kabelovka, co startuje v prosinci, a Rodriguez v ní má významný vlastnický podíl, takže není divu, že se angažuje i osobně, a seriál napsal, produkoval, a některé episody bude sám režírovat. Příběh má v podstatě...

(Více... | 1284 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Rigor Mortis trailer
Poslal evilmindVampyres, 29.06.2013 (1482 čtenářů)

V 80. letech minulého století vzniklo množství hongkongských filmů s asijskými skákajícími upíry, zastavitelnými připlácnutím papírového kouzla na čelo - populární byla třeba série Mr. Vampire. Často to byla velice bizarní podívaná, místy nechtěně srandovní, s množstvím kungfu akce, ale málokdy alespoň trochu strašidelná. V novodobé poctě těmto filmům, Rigor Mortis, se ovšem Takashi Shimizu a Juno Mak rozhodli, že to horror už nebude jen proto, že v něm vystupují upíři, a že i skákající ztuhlouši mohou skutečně v divácích budit hrůzu. V traileru to, zdá se, docela funguje (i když typický skok tam je vidět asi na vteřinu), film vyjde někdy koncem letošního roku, a objeví se v něm i herci z původního Mr. Vampire!

(Více... | 865 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Penanggal
Poslal humanbeingVampyres, 23.02.2013 (1015 čtenářů)

Malajsijská novinka Penanggal se odehrává ve 30. letech minulého století. Mladá žena Mak Ajeng je vesničany vyhnána za používání nadpřirozených sil - tím si ale obyvatelé Kampung Jawa moc nepomůžou, jelikož Mak má moc přeměnit se v Penanggala, bytost, která je velmi podobná upírovi - za svými oběťmi ale nepřilétá v podobě netopýra, ani se nevynořuje tajuplně ze stínu... zkrátka, kdykoliv se jí zachce, vyšle svoji létající hlavu za nic netušícími oběťmi. Létající hlavy nejsou vůbec novinkou (posledně v Gong Tau), ale zase tak často se v horroru nevyskytují, takže Penanggal si zapisuji do seznamu filmů, které bych určitě neměl přehlédnout. V traileru ona efektní hlava vidět spíše nejde, ale jinak je upoutávka plná docela zajímavých scén a má sympatickou stopáž pod jednu minutu...

(Více... | 943 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Byzantium
Poslal obitusVampyres, 02.02.2013 (995 čtenářů)

Takřka dvacet let uběhlo od chvíle, kdy Neil Jordan proháněl po plátně Toma Cruise a Brada Pitta v poměrně povedeném Interview with the Vampire. Dnes se k upírské tématice vrací v novince Byznatium a nezbývá než doufat, že odolá současnému prokletí kreténských romanťáren. Feminní příbeh upírek, matky (divošky) a dcery (cudné puťky), které na svém útěku zakotví v malém přímořském městečku sice naznačuje katastrofu, ale dojmy prvních diváků jsou více než pozitivní. Trailer k nalezení pod více...

(Více... | 1105 bajtů | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Dracula 2012
Poslal humanbeingVampyres, 23.11.2012 (1028 čtenářů)

...je název nového filmu o Draculovi od indického režiséra Vinayana. Indové už, mimochodem, jednoho Draculu nedávno natočili - Saint Dracula. Dracula 2012 bude taky ve 3D, ale oproti Saint Dracula bude po světě kolovat až ve čtyřech jazycích (chápu to tak, že všechny jazyky namluví ti samí herci) - z nichž jeden bude angličtina. Z traileru jsem získal dojem, že si tvůrci dostatečně vyhráli se zeleným plátnem. V závěru upoutávky je pak uvedené, kdo je autorem literární verze: jakýsi Bram Stocker. Hmm...

(Více... | 663 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Nosferatu + Odnaha v Oku
Poslal evilmindVampyres, 10.09.2012 (962 čtenářů)

Středa 26. září ve 20:30
Podstatnou složkou Bio|Fonie je fůze dvou navenek rozdílných uměleckých prostředků - filmu a živé hudby. Kapela Odnaha z Jablunkova se svým hudebním vystoupením naživo připojí k promítání filmu Upír Nosferatu z roku 1922, nazvaný doslova Nosferatu, symfonie hrůzy. Prohloubit divácký zážitek, to je cíl živého vystoupení skupiny Odnaha, která bude čerpat zejména ze svých skladeb. "Do jednotlivých scén jsme implementovali naše vlastní písně, lépe řečeno jejich frakce a na pomoc jsme si přizvali Anežku Štecovou. Svou hrou na piáno dodává celému projektu tu správnou náladu,“ vysvětluje frotman kapely Odnaha Ivan Macek.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Dracula seriál na NBC
Poslal evilmindVampyres, 27.07.2012 (1246 čtenářů)

NBC si údajně objednala drama show o Draculovi - a to nikoliv jen pilot, jak je obvyklé, ale rovnou celou desetidílnou sezonu! Jonathan Rhys Meyers v hlavní roli přijíždí do Londýna, aby se pomstil za jakési staletí staré křivdy, ale místo toho se zamiluje do praprapravnučky své bývalé manželky. Blééé. Ublinknout naživu si budeme moct zřejmě až příští rok. Skoro to vypadá, jako by si někdo v NBC plnil nějakýho ošklivýho bobříka - protože nás ještě čekají už dříve ohlášené seriály Hannibal, Frankenstein a Mockingbird Lane (remake The Munsters).

Světélkem naděje v temnotě trudomyslnosti ale zůstává alespoň konkurenční projekt "Vlad Dracula" kabelovky Starz, který má vyprávět o přerodu rumunského vládce do obávaného upíra, a stojí za ním Roy Lee a Rob Tapert. A po zkušenosti s jejich Spartakem se nebojím, že by v tomhle případě hrozila nějaká plytká limonáda bez dostatku gore a full frontalů, jak se téměř jistě stane na NBC...


(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


1 2 3 4 5 6 ... Další Poslední
  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!