Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 22 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

STUDNA.net: H.P.Lovecraft

Hledej v tomto Tématu:   
[ Jdi na Úvod | Vyber nové Téma ]

Kickstarter: Portal to Hell
Poslal humanbeingH.P.Lovecraft, 27.11.2014 (1845 čtenářů)

Proč se Roddy Piper po účinkování v They Live už nikdy neobjevil v podobném filmu, to trápilo filmaře z Astron-6 (filmové studio, nikoli planeta) natolik, že se dali do prací na Portal to Hell, filmu, jehož hlavním cílem je údajně dopřát Roddymu skutečný comeback v podívané nabízející podobný zážitek, jaký nabídl vpravdě unikátní They Live. Údržbář Jack by byl nejraději, kdyby mu nájemníci dali na chvíli pokoj. Když dojde k výpadku proudu, na Jacka, který stále nemůže dočíst svoji oblíbenou knihu, čeká úkol daleko náročnější, než nahození pojistek. Ve sklepě totiž dva nájemníci - uctívači Cthulhu - otevřeli bránu do pekla... Momentálně je na Indiegogo kampaň, kde můžete filmařům přispět nějaký dolar (v současné chvíli chybí vybrat ještě 19 tisíc dolarů). Mezi odměnami je zajímavá ta za 300 dolarů. Obdržíte za ně jedno ze čtyř chapadel (!), které se ve filmu objeví. Mělo by stát za to, jelikož je zhotovil profesionál Steve Kostanski, mající za sebou např. Pacific Rim. Portal to Hell je zatím "jen" kraťas. Pokud se povede tak, jak si představují filmaři, v plánu je udělat, pokud možno co nejdřív, celovečerní verzi (podobný postup zvolili a uspěli s ním např. tvůrci Saw, Mama, Babadook, ...)

Zdroj: Indiegogo

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: The Dream Cycle
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 23.06.2014 (1522 čtenářů)

Huan Vu je autorem jednoho z nejlepších zpracování Lovecrafta posledních let - německého celovečeráku "Die Farbe". Už tam očividně narážel na omezení amatérského rozpočtu, přesto byl výsledek nadmíru atmosférický a působivý, srovnatelný snad jen s tvorbou HPLHS. Ani Huanův nový projekt "The Dream Cycle" se rozhodně nedrží při zemi, na indiegogo běží od začátku měsíce až do srpna jeho nadějně vyhlížející fundraising kampaň (a velkou část peněz už má). Jako "Snový cyklus" se označuje cca dvacítka především rannějších kratších Lovecraftových povídek, žánrově lehce odlišnějších od dnes mnohem populárnějšího Cthulhu Mythosu, nicméně v čestině afaik nikdy nevyšly takto souborně. Huanův scénář by měl vycházet především z povídek Celephaïs (česky vyšla v Barvě z kosmu), Bílá loď (Hrobka), Snové putování k neznámému Kadathu (K branám Stříbrného klíče) a Podivný dům vysoko v mlze (Uvězněn s faraony).

Kromě crowfundingových videí se můžete čerstvě podívat na prvních 6 minut filmu, vypadá to IMHO opravdu parádně...


(Více... | 1371 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


PR: HORROR FREAKSHOW - LOVECRAFTiáda
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 20.09.2013 (989 čtenářů)

24. září ve 20:00 se koná v Ostravě (Výstaviště Černá louka, pavilon C1 vchod z ulice U Výstaviště, Moravská Ostrava) akce Martina Jirouška, kterého si možná pamatujete jako skvělého přednášejícího z naší Studna linie na Festivalech fantazie. A o čem to bude?

Zapovězené rituály Prastarých a zvrhlý kult Cthulhu na stříbrném plátně. Zelený sliz a chapadla beztvarých polypů v hlavní roli! Kosmický děs v podání podivína z Providence H. P. Lovecrafta (1890-1937) patří v současnosti k nejčtenějším hororům v Česku. Z tajůplného introverta se stal popkulturní fenomén. Lovecraft je idolem hororových lolitek, počítačových her, výpravných filmů, ale také návrhářů triček a beztvarých plyšových hraček. Fenomenální mystifikace Necronomicon už téměř století nenechá spát desítky amatérských okultistů. Kdo byl šílený Arab Abdul Alhazred? A kdo je autorem dalších mýtických knih jako je třeba Eibon? Re-Animátor, Necronomicon, Charles Dexter Ward, Dunwich už dávno kralují nízkorozpočtovým hororům od 60. let. Který film je podle Lovecrafta nejlepší? Co na to říkají Španělé a Italové? Jak jsou na tom černobílé kýčovité mystifikace – z dílny Lovecraftových fanoušků? Je-libo animovaného Lovecrafta? A Koho bude mít Cthulhu dneska k večeři? To vše a možná něco více se dovíte na dalším pokračování audiovizuální žranice Freakshow v Cooltouru na zelené Černé louce. Návrat do nitra lovecraftovské hrůzy ještě před Guillermem del Toro. Ostravský Dunwich - Brána do záhrobí se otevře 24. září v 18 hodin.


(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Krystalická hrůza H. P. Lovecrafta ve filmu
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 14.08.2013 (1366 čtenářů)

PR: Děs a hrůza z díla H. P. Lovecrafta ve filmu - poprvé v Duhovce. H. P. Lovecraft nebyl nikdy příliš dobrý spisovatel. Ale pokud byl v něčem excelentní, tak to bylo navození atmosféry kosmické hrůzy a děsu. Přijďte si poslechnout jak o něm samotném, mýtu Cthulhu i o jeho zfilmovaných dílech (včetně ukázek) a projekce fenomenálního celovečerního filmu, který vás uvede do světa Azthotha, Yog-Sothotha nebo Nyrlathotepa.

Přednášející Pavel Ungr se horrovým tématům H. P. Lovecrafta věnuje dlouhodobě a patří mezi velké znalce jeho díla i mýtu Cthulhu. Pravidelně na tato téma přednášel v horrorové linii Studna na Festivalu Fantazie a sám stojí za mnoha průzkumy v oblasti Lovecraftovy gnoze v Česku. Dlouhá léta je jedním z kvalitních řečníků jehož přednášky jsou vždy zážitkem pro posluchače.

Duhovka, čajový klub, 19. srpna v 19:30
www.duhovka.eu/


(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: The Dark Sleep
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 13.08.2012 (1082 čtenářů)

Když si tak zpětně projíždím filmy Bretta Pipera, tak jsem jim koukám nikdy moc hvězdiček nenadělil. Musím mu ale přiznat, že je docela vytrvalý při natáčení s takřka nulovým rozpočtem, vždycky aspoň trochu pobaví, byť třeba nechtěně, a navíc mám slabost pro stop motion animaci, kterou hojně používá. Po převážně nevážných tématech se teď rozhodl přitvrdit - "The Dark Sleep" je zcela seriozní volnou adaptací H.P. Lovecraftovy povídky "The Dreams in the Witch House". Ne všechno v traileru mě sice nadchlo, ale některé kousky nevypadají úplně beznadějně... Film už je hotov, čeká na distributora.

(Více... | 744 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: The Whisperer in Darkness
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 21.02.2012 (1098 čtenářů)

Koubičova recenze nového filmového počinu H.P. Lovecraft Historical Society - The Whisperer in Darkness.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Druhý trailer The Whisperer in Darkness
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 27.02.2011 (1447 čtenářů)

Poněkud jsem minul druhý trailer chystané filmové adaptace povídky H.P.Lovecrafta "Šepot v temnotách" od ambiciozních lidí z H.P. Lovecraft Historical Society, o které jsem podrobněji psal vloni v létě. Bohužel zatím film stále na DVD nevyšel.

(Více... | 411 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Nové info o La herencia Valdemar 2
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 25.01.2011 (1512 čtenářů)

V pátek jde ve Španělsku do kin druhý díl Odkazu Valdemarů, La herencia Valdemar II: La sombra prohibida, na který už netrpělivě od léta čekají všichni fanoušci digitálního Cthulhu, slíbeného v závěrečných titulcích jedničky. Na Facebooku se objevila zajímavá reportáž jakéhosi španělského kino magazínu, z šesti a půl minut sice nerozumím nic, ale je tam spousta nových záběrů, které nebyly vidět v traileru. Konečně je také jasné, že i ve druhém díle se ještě posmrtně v roli sluhy objeví Paul Naschy, který je v ukázce vidět ve scénách, které zjevně z jedničky nepocházejí. Bohužel neumím video z FB embednout, takže musíte následovat tento link, a pravděpodobně mít i svůj FB account...

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: La sombra prohibida na Expocomic 2010
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 09.12.2010 (1384 čtenářů)

Expocomic je taková španělská variace na Comic-Con, letošní ročník začal včera, a protože se blíží lednové uvedení druhého dílu Odkazu Valdemarů, La sombra prohibida, do kin (28.1.2011), rozbalili tu autoři stylový Cthulhu stánek, který prostě musíte vidět...



(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Die Farbe
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 09.12.2010 (1937 čtenářů)

Po několikaletém čekání by příští týden měl konečně vyjít na DVD německý nezávislý film "Die Farbe", adaptace Lovecraftovy povídky "Barva z vesmíru" (The Colour Out Of Space). Trailer v embedu sice je už dva roky starý, ale jelikož jsem o něm tehdy nepsal, určitě jste ho ještě neviděli... ;-) Oficiální web zůstal fakticky beze změn celý poslední rok, až do říjnové Stuttgartské premiéry, takže opravdu neznám důvod, proč postprodukce trvala tak dlouho, nicméně u víceméně fanovských filmů to zase není tak neobvyklé. Každopádně atmosféra zdá se připomíná parádní filmové počiny HP Lovecraft Historical Society...

(Více... | 1099 bajtů | 4 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Lovecraft v Divadle Inspirace
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 04.11.2010 (1221 čtenářů)

Pod svícnem největší tma - přestože pracuju ve stejné budově, až dnes jsem si všimnul na zastávce letáku, zvoucího na divadelní představení Lovecrafta v Divadle Inspirace (AMU, ve sklepě Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí). Hraje se ale až do soboty, tak ještě není pozdě ani pro vás! Následující upoutávka je anglicky, protože i představení hraje pražský anglický ansámbl Blood, Love and Rhetoric, tj. pokud nerozumíte tomuhle, asi byste z toho i tak nic neměli... Každopádně si ale pusťte v embedu moc pěknou upoutávku!

BLR are delighted to present an original adaptation of the famous 1920s horror author H.P Lovecraft for the stage in which they will bring you three of his short stories interwoven by an original play. Agent Jablonski arrives at Arkham Asylum to interview three of their patients regarding an incident that happened in the mysterious town of Innsmouth. A story of accursed electrical machines, the possessed crew of a submarine and the awful legend surrounding Devils Reef, "Lovecraft" guarantees you a terrifying November holiday complete with the unspeakable and unutterable horror of the Cthulhu Mythos.


(Více... | 1566 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: La herencia Valdemar II: La sombra prohibida
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 09.10.2010 (1488 čtenářů)

Tohle není tak úplně novinka, trailer druhého dílu La herencia Valdemar vyšel už v červenci, ale díky Mistrovství v Dofusu jsme ho tu nějak minuli. A protože se mě na to pořád někdo ptá (původně měl být film venku už v září a já slíbil ho zase přeložit), je třeba provést nějaký malý update informací. Druhý díl sice už opravdu je hotový, ale vidět ho můžete leda pokud právě teď jste na Sitgesu, jinak jde bohužel do kin až v lednu. Chuť si tedy zatím můžete spravit jen pohledem na následující Lovecraftovský cover, a trailer plný odkapávající temnoty (bez chapadel).

(Více... | 1167 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Pictures: Chapadlovité monstrum z Altitude!
Poslal humanbeingH.P.Lovecraft, 21.09.2010 (1871 čtenářů)

Už za měsíc se na DVD objeví nový horror podle H.P. Lovecrafta Altitude, o kterém tu psal nedávno Bloody Raul. Na následujícím obrázku je ukázané monstrum v celé své hnusné kráse a jen připomínám, že Altitude se odehrává pěkně vysoko na obloze. Co by na něj řekl Lovecraft? A co Pepak? Co na něj říkáte vy?

(Více... | 418 bajtů | 8 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Ukázka k filmu Altitude
Poslal RaulH.P.Lovecraft, 27.08.2010 (1892 čtenářů)

V říjnu se na nás chystá film, který si vypůjčuje Lovecraftovské bohy, žijící kdesi na dně oceánů. A přitom to ze začátku ukázky tak vůbec nevypadá. Ba naopak se film jeví jako thriller s klasickou zápletkou „banda lidí zůstane někde uvězněná bez pomoci,“ tentokrát docela originálně v neovladatelném letadle. A musím říct, že i tak by film díky zajímavému umístění nejspíše fungoval. Jenže tvůrci se rozhodli přitlačit na pilu a z bouřky se vynoří obrovská chapadla a z thrilleru se stává pořádný monster movie. Film natočil Kanaďan Kaare Andrews, který jinak fušuje do komiksů, a o scénář se postaral Paul A. Birkett. V jedné z hlavních rolí se objeví přitažlivá Jessica Lowndes, kterou jste mohli vidět v hororech Autopsy, Haunting of Molly Hartley nebo v dílu Dance of the Dead ze seriálu Masters of Horror.

(Více... | 1327 bajtů | 3 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Hold H. P. Lovecraftovi
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 12.08.2010 (1311 čtenářů)

Cody a Blasphemion pořádají a všechny srdečně zvou na komponovaný večer věnovaný odkazu nezapomenutelného horrorového spisovatele Howarda Philipse Lovecrafta ku příležitosti výročí jeho narozenin.

Kdy a kde: Restaurant Abri, Jana Masaryka 36, 20. srpna v 19:00 2010 v Praze

Program:
* přednáška na téma život a dílo H. P. Lovecrafta
* čtení jedné jeho z povídek i ukázka z tvorby jeho následovníků
* promítání zfilované povídky „Stíny nad Insmouthem“ od Stuarta Gordona „Dagon
* volná diskuse

Během programu se o vás bude starat personál restaurantu.
Vstupné dobrovolné, ale s díky přijímané.

(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!