Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

Trailer: Annabelle trailer
Poslal evilmindGhosts, 26.08.2014 (280 čtenářů)

Určitě si pamatujete na tu strašidelnou panenku z The Conjuring, která ve filmu nepochopitelně vůbec nebyla nijak využita. Což byl natolik rozšířený názor, že se dočkala vlastního filmu, který by dějově měl Conjuringu předcházet, tj. nemusíte ho nutně vidět (i když to by byla škoda). Produkce Jamese Wana a režie Johna Leonettiho (kameraman Conjuringu) by mohla být zárukou návaznosti i kvalitativní... Nicméně osobně mi ten trailer níže přijde spíš takový nijaký, a ta závěrečná scéna je vysloveně špatně střižená - do kina ovšem zajdu stejně... :-) Česká premiéra je 9. října.

(Více... | 701 bajtů | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Amityville: The Awakening
Poslal evilmindGhosts, 25.08.2014 (188 čtenářů)

Musím přiznat, že série filmů o Amityville patří k těm, kde se bez dlouhého probírání imdb příliš přesně neorientuju v tom, které (nenavazující) díly jsem viděl, a které ještě ne. Pravděpodobně můj poslední byl ten pokus o restart z roku 2005, a ty další už jsem přecházel lhostejně bez zájmu. Naposled jsem letmo zachytil informaci o found footage verzi příběhu, čímž můj zájem klesl na nulu. A to je tenhle kus. Jen už to není found footage, změnil se scénář i režisér, a podle níže embednutého traileru, poněkud neobvykle propagujícícho film už 5 měsíců pred premiérou, to bude zase znova více téhož. Některé triky v traileru vypadají slušně, ale upřímně - jako vážně? Nikoho nenapadá vlastní originální příběh o strašidelném domě?

(Více... | 856 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Hra na vraha, part II
Poslal evilmindZ domova, 25.08.2014 (181 čtenářů)

Nějak nám to tu osiřelo, humanbeing zmizel neznámo kam, a já jsem vždycky přes léto plně vytížen na mistrovství světa v Dofusu... Nicméně! Alespoň něco z došlých emailů.

Film "Hra na vraha" horrorového nadšence Pavla Žďárka jsem tu recenzoval už v roce 2003, a dodnes si pamatuju, že jsem ho tehdy na recenzi dostal jako jediný film v historii Studny na VCD - tj. fakticky mpeg1 přepis z VHS. Trailer druhého dílu najdete pod více, a na první pohled to vypadá, že se Pavel za ty roky moc neposunul, což, protože tak z povzdálí sleduju jiné jeho zajímavé projekty, mě opravdu překvapilo. Nicméně na téhle stránce na Startovači, na které můžete podpořit vydání obou dílů filmu ve sběratelské edici na DVD, najdete vysvětlení - volně navazující dvojka byla natočena už v roce 2002, ale na veřejnost se dostává až letos...

(Více... | 1058 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: ComicCon trailer The Walking Dead
Poslal evilmindZombie, 25.07.2014 (565 čtenářů)

Čerstvý dlouhý trailer páté řady The Walking Dead - zombie se vracejí na naše obrazovky 12. října. Vypadá to dost badass, i když mám trochu pocit, že je to úmyslně zavádějícím způsobem sestříháno tak, abychom uvěřili, že Terminus skončí nějakým happyendem... :-)

(Více... | 378 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Krátký film: Kosárna
Poslal evilmindSplatter, 23.07.2014 (517 čtenářů)

Kosárna, kraťas z antologie Pionýrů horroru, který byl k vidění na podzimní premiéře v Chotěboři, ale už pak nikoliv na youtube kanále, je konečně online. V hlavní roli jeden z nejlepších současných českých herců Norbert Lichý.

(Více... | 349 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Pictures: Update okolo 31 od Roba Zombieho
Poslal humanbeingClowns, 18.07.2014 (497 čtenářů)

Rob Zombie se stará o to, aby jeho nejnovější projekt 31 byl pokud možno co nejvíce tajemný. V posledních několika rozhovorech ale přesto k filmu něco řekl, snad i proto, aby se fandové nechytili populárních (a zcela nepravdivých) domněnek. Shrňme si, co Zombie o 31 dosud řekl: Film se odehrává na Halloween, tedy 31. října a odtud pochází název filmu, ona číslovka 31 (ne 3I, jak jsme někteří - právem - spekulovali). Na otázku, zda klaun z prvního odhaleného obrázku je kapitán Spaulding, Rob Zombie odpověděl: "No ale přece nevypadá jako on, alespoň myslím. Ve filmu je klaun, ale nemá nic společného s kapitánem Spauldingem. A ten kdo je ve filmu, vůbec nevypadá jako kapitán Spaulding. Možná, že lidé si to myslí, ale po filmu si to myslet už nebudou."

O čem tedy je 31? Zombie odpovídá: "Co můžu říct, je to, že je to něco úplně nového, má to původní nápad. 31 začnu natáčet na podzim."

Dnes se na oficiální stránce Roba Zombieho objevil následující concept art obrázek. Pište do komentářů, co se na obrázku děje, či snad, jestli už víte, jak do sebe zapadá halloweenská noc, klaun, dodávka a tři pánové nervózně čekající před dodávkou... :)

(Více... | 1316 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Česká TV/DVD: Horor čtvrteční noci na ČT2
Poslal humanbeingZ domova, 30.06.2014 (959 čtenářů)

Přes prázdniny každou čtvrteční noc na ČT2 poběží horror v rámci pásma zvaného Horor čtvrteční noci. První tři oznámené filmy jsou: původní verze Carrie (3.7.), The Mist nebo taky v českém překladu Mlha (10.7.) a Død snø neboli Mrtvý sníh (17.7.). Docela sympatický výběr, ačkoli osobně bych preferoval nějaký méně nápadný horrorový kousek, který třeba není tak dobrý, jako výše zmíněné filmy, ale už je to docela dlouho, co byl uveden na televizních obrazovkách v českém znění (a že z tehdejších pátečních nocí na Nově by se dalo vybírat!). Teď mě tak napadá, kdy naposledy běžela v televizi Pověrčivost?

Edit: Aha, ČT vyrobila upoutávku, z níž můžeme zjistit, co všechno se bude vysílat - embednuta níže. Schválně, kdo je uhodne všechny! :)

(Více... | 1084 bajtů | 5 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Kuřimský běs 3
Poslal humanbeingZ domova, 27.06.2014 (434 čtenářů)

V pátek 11. července se v Kuřimi uskuteční třetí ročník filmového festivalu Kuřimský běs. K dispozici bude opět letní kino na nádvoří zámku, kde poběží The Conjuring (V zajetí démonů) a The Exorcist (Vymítač ďábla). Promítat se bude i v suterénu, kde si návštěvníci budou moci vychutnat Odpad! za účasti jeho režiséra Josefa Blažka, a následně budou puštěny Zrůdy (Freaks). Pokud vydržíte v suterénu až do půl druhé, na plátně poběží český počin Hodinový manžel. Cena za celou akci je 120 Kč. Pod novinkou je k vidění povedený ručně kreslený plakát s programem akce...

(Více... | 627 bajtů | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: The Guest
Poslal humanbeingHorror obecně, 27.06.2014 (377 čtenářů)

Děj nového filmu Adama Wingarda, režiséra You're Next, se začíná odvíjet od chvíle, kdy rodinu Petersenových navštíví David, voják, který sloužil v armádě s jejich nedávno zesnulým synem. Jakmile se dozvídají, že David byl jeho nejlepším kamarádem, nečekají ani chvíli a pozvou ho k sobě domů. Krátce na to v městečku začínají za záhadných okolností umírat lidé. Má s tím něco společného David? O scénář se postaral Simon Barrett (Dead Birds, You're Next), tudíž fandové You're Next by se měli začít pořádně těšit. Do kin The Guest vtrhne v září. Upoutávka pod novinkou...

(Více... | 705 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Nový Predátor nebude remake
Poslal humanbeingScience Fiction, 27.06.2014 (411 čtenářů)

Fantastická zpráva týkající se nově ohlášeného Predátora se objevila na stránce Collider. Její redaktoři zkontaktovali Shanea Blacka a ten jim sdělil, že jeho film sérii v žádném případě nerestartuje a naopak, že na ni vynalézavým způsobem naváže. Remaky jako takové prý nemá obecně rád. Mnohem raději se mu líbí myšlenka prozkoumat a navázat na již existující predátoří mytologii, než "aby zmáčknul tlačítko restart". Proč takhle nemůže v Hollywoodu přemýšlet každý? Znamená to tedy, že je tu pravděpodobnost návratu postav z předchozích dílů, a dost možná i nějaké velké osvěžení, které z nového dílu Predátora udělá podívanou, která nebude těžit z nostalgie (jak je tomu v případě Predators - a že to nebylo na škodu). Osobně se moc těším, doufám, že se "Hawkinsovi" povede natočit hodně napínavou podívanou, při jejímž sledování nebude mít nikdo z nás čas krvácet, ehm.

Zdroj: Collider

(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Chystá se remake Predátora
Poslal humanbeingScience Fiction, 25.06.2014 (417 čtenářů)

Upřímně, jestli existuje nějaký film, který remake nepotřebuje (a že by se jich našlo víc), je to Predátor. Od scénáře, přes obsazení (včetně několikanásobného Mr. Olympie) a fantastické monstrum, jehož vzhled a trikové provedení ještě dnes hravě obstojí mezi konkurencí, geniální soundtrack, až po absolutně hustou atmosféru, která mě dokázala pohltit tak, jak se to povedlo jen málokterým snímkům... no zkrátka to, že Predátor bude předělán jsem upřímně ani trochu nečekal, a to i přesto, že jsem věděl, že v Hollywoodu jsou schopni remakovat dokonalé filmy (např. Poltergeist).

Dobrá zpráva: o remake se kompletně postará Shane Black (Iron Man 3), tj. napíše scénář (společně s Fredem Dekkerem - The Monster Squad) a také bude režírovat. Osobně doufám v to, aby tento nový Predátor byl dějově co nejvíc odlišný, aby vůbec mělo smysl na něj jít do kina. Rovněž jsem hodně zvědav, kdo si v něm zahraje, a zda se najde druhý Kevin Peter Hall, čili nějaký vysoký atlet, jenž by dodal vetřelci z vesmíru strašidelnou výšku. A nakonec by bylo opravdu fajn, kdyby se zachovala brutalita prvních dvou dílů. A co Arnold? Ten zatím povolaný nebyl (ačkoli v novém Terminátorovi hraje svoji ikonickou roli), a kdo ví, jestli vůbec bude... a že by bylo fajn, kdyby byl. Byť třeba jen do menší role, např. generála dělajícího briefing na začátku?

Zdroj: HR

(Více... | 4 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: The Dream Cycle
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, 23.06.2014 (398 čtenářů)

Huan Vu je autorem jednoho z nejlepších zpracování Lovecrafta posledních let - německého celovečeráku "Die Farbe". Už tam očividně narážel na omezení amatérského rozpočtu, přesto byl výsledek nadmíru atmosférický a působivý, srovnatelný snad jen s tvorbou HPLHS. Ani Huanův nový projekt "The Dream Cycle" se rozhodně nedrží při zemi, na indiegogo běží od začátku měsíce až do srpna jeho nadějně vyhlížející fundraising kampaň (a velkou část peněz už má). Jako "Snový cyklus" se označuje cca dvacítka především rannějších kratších Lovecraftových povídek, žánrově lehce odlišnějších od dnes mnohem populárnějšího Cthulhu Mythosu, nicméně v čestině afaik nikdy nevyšly takto souborně. Huanův scénář by měl vycházet především z povídek Celephaïs (česky vyšla v Barvě z kosmu), Bílá loď (Hrobka), Snové putování k neznámému Kadathu (K branám Stříbrného klíče) a Podivný dům vysoko v mlze (Uvězněn s faraony).

Kromě crowfundingových videí se můžete čerstvě podívat na prvních 6 minut filmu, vypadá to IMHO opravdu parádně...


(Více... | 1371 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Jason bude zabíjet ve 3D!
Poslal humanbeingSérie: Jason, 21.06.2014 (183 čtenářů)

Na CineEurope se objevila malinkatá zmínka o novém dílu Pátku třináctého: zatím nic o ději, ani o tom, kdo si tentokrát nasadí legendární masku. Zpráva zní: Jason bude koulit očima ve 3D! To v roce 2014 už možná nezní tak skvěle, jako cca v roce 2009, kdy třetí rozměr přinesl do horrorového žánru pocit adrenalinové jízdy, ale upřímně, ten pocit nevyprchal a pořád mi 3D, zvláště u horroru, přijde stále jako fascinující zážitek - jen je velká škoda, že co se horrorů týče, česká kinodistribuce to v poslední době fláká.

Jak samozřejmě všichni dobře víme, Jason svoji 3D premiéru měl už v osmdesátých letech (i když v kapku horším 3D). A jistě není potřeba dodávat, že 3D rozhodně není záruka zábavy: Leatherface nedávno rozezněl pilu ve 3D, ale moc nás nenadchnul.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Paranormal Activity 5 až v roce 2016?
Poslal humanbeingFirst Person, 21.06.2014 (331 čtenářů)

Edward Ryan z Paramount Pictures International na letošním CineEurope sdělil fanouškům série Paranormal Activity velmi nepříjemnou zprávu, podle níž pátý díl půjde do kin až v roce 2016. Přitom v kinech měl být už loni, načež byl "vystřídán" latinskoamerickým spin-offem The Marked Ones, který šel do kin letos v lednu (a vydělal o padesát milionů dolarů méně, než PA 4). Ať už je onen důvod pro posun o další dva roky jakýkoli, autoři mají spoustu času na to, přípravit pro nás parádní díl - pětka by tak měla stát za to, na rozdíl od čtyřky, která působila tak uspěchaně, až se mi nechtělo věřit, že ho režírovala ta stejná dvojice, co natočila fantastický (velmi nápaditý) třetí díl.

Zdroj: HR

(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Zajímavosti: Scott Derrickson o Sinister 2
Poslal humanbeingSupernatural, 20.06.2014 (208 čtenářů)

Kdy půjde Sinister 2 do kin, to se ještě neví. Scott Derrickson, režisér prvního dílu, který u dvojky figuruje jako producent a spoluautor scénáře, se krátce rozpovídal o pokračování: "Natáčení začne v srpnu a já se ho budu účastnit. Scénář jsem napsal spolu s C. Robertem Cargillem. Byl to namáhavý proces a jeho psaní nám zabralo velmi dlouhou dobu. Vyhodili jsme spoustu stránek, protože jsme se nechtěli spokojit s předvídatelným scénářem a chtěli jsme, aby z toho bylo poznat, že jde o pravé pokračování Sinister, takové, které bysme my chtěli vidět, protože jsme vážně velcí fandové horroru. Víme moc dobře, jak to bývá s horrorovými sériemi, a oba dva to hodně vnímáme, když se pokazí, a tohle nikdo z nás nechce. Myslím si, že jsme to chytili za ten správný konec; stojí to na svěžím nápadu a je to nepředvídatelné, a zároveň jsou tam ty věci, které chcete vidět v pokračování Sinister."

Zdroj: AITHD

(Více... | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!