Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 28 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
PR: Pionýři hororu
Poslal evilmindHorror obecně, Pondělí 07.10.2013 (1656 čtenářů)

Pionýři hororu je antologie českých krátkých hororových filmů od amatérských a studentských tvůrců, jejímž cílem je ukázat, že ačkoli je v české kinematografii hororů jako šafránu, mladým českým filmařům tento žánr není cizí. Na premiéru se můžete těšit na letošním BXM 15.-17. listopadu, následně budou filmy postupně k vidění i na youtube kanále projektu, a měla by vyjít i na DVD.(Více... | 1347 bajtů | komentáře?)


PR: Videoupoutávka na Bloody Workshop
Poslal evilmindHorror obecně, Pondělí 23.09.2013 (975 čtenářů)

Workshop na letošním Bloody Xmasu, o kterém jsme psali minulý týden, už má i velice lákavou upoutávku!

(Více... | 1 komentář)


PR: HORROR FREAKSHOW - LOVECRAFTiáda
Poslal evilmindH.P.Lovecraft, Pátek 20.09.2013 (1011 čtenářů)

24. září ve 20:00 se koná v Ostravě (Výstaviště Černá louka, pavilon C1 vchod z ulice U Výstaviště, Moravská Ostrava) akce Martina Jirouška, kterého si možná pamatujete jako skvělého přednášejícího z naší Studna linie na Festivalech fantazie. A o čem to bude?

Zapovězené rituály Prastarých a zvrhlý kult Cthulhu na stříbrném plátně. Zelený sliz a chapadla beztvarých polypů v hlavní roli! Kosmický děs v podání podivína z Providence H. P. Lovecrafta (1890-1937) patří v současnosti k nejčtenějším hororům v Česku. Z tajůplného introverta se stal popkulturní fenomén. Lovecraft je idolem hororových lolitek, počítačových her, výpravných filmů, ale také návrhářů triček a beztvarých plyšových hraček. Fenomenální mystifikace Necronomicon už téměř století nenechá spát desítky amatérských okultistů. Kdo byl šílený Arab Abdul Alhazred? A kdo je autorem dalších mýtických knih jako je třeba Eibon? Re-Animátor, Necronomicon, Charles Dexter Ward, Dunwich už dávno kralují nízkorozpočtovým hororům od 60. let. Který film je podle Lovecrafta nejlepší? Co na to říkají Španělé a Italové? Jak jsou na tom černobílé kýčovité mystifikace – z dílny Lovecraftových fanoušků? Je-libo animovaného Lovecrafta? A Koho bude mít Cthulhu dneska k večeři? To vše a možná něco více se dovíte na dalším pokračování audiovizuální žranice Freakshow v Cooltouru na zelené Černé louce. Návrat do nitra lovecraftovské hrůzy ještě před Guillermem del Toro. Ostravský Dunwich - Brána do záhrobí se otevře 24. září v 18 hodin.


(komentáře?)


PR: Bloody workshop na BXM
Poslal evilmindHorror obecně, Středa 18.09.2013 (911 čtenářů)

Zajímavý workshop, který proběhle na letošním Bloody Xmasu (od kterého nás dělí už jen necelé dva měsíce). BTW i pokud se peníze nevyberou, tak stejně bude, jen prostě ve skromnějších podmínkách - takže žádné pravé mrtvoly z místního opuštěného židovského hřbitova, jeden kýbl krve na účastníka, nejnižší inkarnace démonů, a jen dvojník Marka Dobeše...

Jako novinku na letošním Bloody Xmas Festu plánujeme tzv. Bloody workshop, v rámci kterého si bude moct každý návštěvník natočit svůj vlastní minihoror, s odkazem na slavné hororové klasiky. Abychom Vám zajistili co nejlepší zázemí, potřebujeme nějaké prostředky. Pro vybrání částky na pokrytí elementárních nákladů jsme rozjeli kampaň na serveru Startovač.cz, kde může každý, větší či menší částkou přispět a za odměnu předat vítězi workshopu cenu nesoucí jeho jméno, nebo si třeba zahrát Freddyho Kruegra. Chcete-li, aby workshop byl a stál za to, přispějte nám, nebo aspoň sdílejte a těšte se krvavou lázeň v hororovém hotelu Fantazie v Chotěboři . Více informací na stránkách kampaně zde.

(komentáře?)


PR: Untitled Project na startovac.cz
Poslal evilmindFirst Person, Středa 10.07.2013 (1029 čtenářů)

O filmu Untitled Project české společnosti Mirax Movies jsme tu psali už předloni. Jejich POV horror už je zhruba hotov, nicméně autoři se pokoušejí získat ještě další peníze na postprodukci způsobem, který je dnes populární - byť zejména v zahraničí, a třeba ani Marek Dobeš před nedávnem v malém českém rybníčku s podobnou akcí neuspěl. Veškeré detaily o filmu i způsobech, jakým ho můžete pomoci zafinancovat, najdete na www.startovac.cz/projekty/untitled-project/.


(Více... | 793 bajtů | komentáře?)


PR: Untitled Project
Poslal Z domova, Středa 17.08.2011 (2081 čtenářů)

Čtenáře možná napadne, že autor článku nevěděl, jak pojmenovat svoje dílo, tak mu nechal obecné označení. Pravdou je, že Untitled Project není jen název článku, ale hlavně připravovaného celovečerního filmu. A i v tomto případě platí, že autoři filmu dali svému dílu takový název nikoliv proto, že by nevěděli, co dělají, ale právě z důvodu, že jejich nový film je mysteriózní, záhadný a plný nečekaných zvratů a je na divákovi, aby veškeré záhady objevoval sám, bez pomoci. Proto i trochu konkrétní název by mohl divákovi napovědět, o co ve filmu půjde.

(Více... | 3435 bajtů | 1 komentář)


PR: Upíři čili Mrtví sající krev živým v české knize a filmu
Poslal evilmindVampyres, Pátek 22.07.2011 (1532 čtenářů)

Martin Jiroušek uvádí: Upíři čili Mrtví sající krev živým v české knize a filmu

Josef Váchal, Josef Čapek, Juraj Herz, Jaromil Jireš, Karel Hlaváček, Drákula, Carmilla, Krev ve víře a pověře lidstva a další unikátní české knihy, grafiky o upírech z období 1. republiky budou k vidění pouze v Městské knihovně v Ostravě u Sýkorova mostu!

Výstava potrvá do 3. 9. 2011 (knihovna je ale uzavřena od 11. 7. do 31. 7.)

(Více... | 3308 bajtů | komentáře?)


PR: Hektolitry krve zaplaví Třinec
Poslal evilmindAmatérský film, Středa 01.06.2011 (1674 čtenářů)

Krev poteče proudem, zavoní pach škvařeného masa, lebky roztříští sekera, a kdo by chtěl usnout, toho zahradník polechtá brutálně ostrými nůžkami! Nikdo nebude krvácet věčně, ale každému se může někam zatoulat vypíchnutá bulva…
První ročník nezávislých, amatérských a studentských krváků přichází! Třinecká Noc hororu nabídne to nejlepší ze současné české i slovenské scény.


(Více... | 3534 bajtů | 1 komentář)


PR: Vřískot 4 za dveřmi
Poslal obitusSlasher, Středa 13.04.2011 (1274 čtenářů)

Jak vyplývá i z předcházejícího příspěvku, premiéra čtvrtého Vřískotu je tady! Se zítřejší půlnocí také skončí možnost zúčastnit se naší skvělé soutěže, kterou jsme pro vás připravili společně s distibuční společností Film Europe, která k nám právě tento očekávaný slasher přináší. Pokud si chcete netrpělivé čekání trochu zpěstřit, klikněte na více pro další a další informace o Vřískotu 4...

(Více... | 8162 bajtů | komentáře?)


PR: Festival Noc hororu
Poslal evilmindHorror obecně, Středa 13.04.2011 (1314 čtenářů)

Filmový festival Noc hororu jakožto soutěžní přehlídka studentských, amatérských a nezávislých filmů se zaměřením na horor, tedy filmy vyvolávající děs, hrůzu, strach, napětí ale třeba jen pobavení, je neoddělitelnou součástí rockového festivalu Noc plná hvězd, který se uskuteční 24. a 25. 6. 2011 v Třinci.

Rob Zombie, Sam Raimi, Peter Jackson, Steven Spielberg, Tim Burton, všechny spojuje jedno, ještě než se proslavili, natáčeli pro radost i pobavení svých přátel malé nezávislé, finančně nenáročné, nicméně velmi nápadité horory. A protože horor a rock je ideální kombinace, která k sobě nerozlučně patří jako siamská dvojčata, Noc plná hvězd (největší hudební festival zaměřený na rockovou scénu na Severní Moravě) musí mít i svou temnou duši - Noc hororu.

Festival Noc hororu nabídne jedinečnou šanci tvůrcům, kteří se zaměřují na tento žánr a nebojí se jít s kůží na trh. Cílem je zmapovat současnou nezávislou scénu a nabídnou z ní to nejlepší festivalovým návštěvníkům, kteří se po náročném rockovém dni jistě rádi svěří do péče šílenců za kamerou.

Všichni tvůrci, kteří se chtějí Noci hororu zúčastnit, musí přihlásit své dílo pomocí kontaktu na webu http://www.nocplnahvezd.cz/noc-hororu. Z přihlášených snímků budou vybrány tituly, které následně podrobí přísné vivisekci velmi od(p)borná porota. Pro letošek tuto řezničinu obstarají známé osobnosti rockové a hororového polosvěta Izzi, Big Boss a Svastyk. Na vítěze čeká hodnotná cena - pravé Ocelové srdce. Projekce vybraných snímků se uskuteční na velkoplošných obrazovkách hlavní scény a to po půlnoci prvního dne hudebního nářezu tzn. 25.6.2011 od 01.-04. hodiny.

Noc hororu v supervizi filmového kritika a publicisty Martina Jirouška poodhalí roušku temnoty a kromě klenotů domácí scény nabídne filmové exkurze do exotických krajin světového hororu jako je Itálie, Brazílie nebo Indonésie. Připraveny jsou projekce přihlášených snímků a přednášky ve speciálním, stylově vyzdobeném stanu Metalshop.cz, kde se zajisté budete cítit jako doma.

Bližší informace získáte na www.nocplnahvezd.cz
(pod Více je schovaný ještě oficiální letáček)


(Více... | 2425 bajtů | komentáře?)


PR: Dark Country v našich kinech
Poslal obitusThriller, Čtvrtek 06.01.2011 (1442 čtenářů)

Temná krajina (Dark Country) je nový mysteriózní thriller režiséra Thomase Jane a jako takový na Studnu jistě patří. Po klasickém kliknutí na více si můžete přečíst press kit společnosti Film Europe, která film v našich kinech distribuuje (premiéra už 27.1.). A čtěte pozorně, v nejbližších dnech na vás ze stránek Studny vyskočí soutěž tématicky zaměřená právě na Dark Country...

(Více... | 12879 bajtů | komentáře?)


PR: Česká Seance na hororovém festivalu v Torontu
Poslal evilmindHorror obecně, Sobota 11.07.2009 (1409 čtenářů)

Krátký studentský horor Seance režiséra Robina Kašpaříka byl vybrán k uvedení na festivalu hororu "RUE MORGUE FESTIVAL OF FEAR - 2009 NATIONAL HORROR EXPO". Přehlídka toho nejlepšího ze současných celovečerních a krátkých hororových filmů se uskuteční 28. až 30. srpna 2009 v Torontu. Mezi festivalové hosty budou patřit: legendární režisér a producent Roger Corman (Jáma a kyvadlo, Zánik domu Usherů, Předčasný pohřeb), kultovní herec Bruce Campbell (triologie Evil Dead), umělecký maskér a režisér Tom Savini (masky: Úsvit mrtvých a Pátek třináctého, režie: Noc oživlých mrtvol), italská královna hororu Barbara Steele (Black Sunday, Jáma a kyvadlo) a další. Česká premiéra filmu se připravuje na podzim. Více na oficiálních stránkách filmu www.seance.cz Plakát Seance je k nahlédnutí po kliknutí na více.

(Více... | 868 bajtů | komentáře?)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!